Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: „Dodaj nam wiary”, strażnica z 15 10 2015  (Przeczytany 5351 razy)

Offline gedeon

„Dodaj nam wiary”, strażnica z 15 10 2015
« dnia: 08 Sierpień, 2015, 10:19 »
„Dodaj nam wiary”..........aby być posłusznym i siedzieć dla zasady w piwnicy........? Dlaczego wiara ma wywołać psychozę strachu....? Dlaczego potężny "bóg" nie potrafi sobie poradzić z garstką odstępców...?
To sale królestwa miały być duchowym rajem, dającym schronienie, pisano z dumą. Teraz piwnice, dlaczego?

Cytuj
1. Jak ważna jest wiara? (Zobacz ilustrację tytułową).

„CZY należę do osób, które Jehowa zechce ocalić podczas wielkiego ucisku i wprowadzić do nowego świata?” Niewykluczone, że zadawałeś już sobie takie pytanie. Rzecz jasna ocalenie zależy od wielu czynników, ale na jedno bardzo istotne wymaganie wskazał apostoł Paweł: „Bez wiary nie można się mu [Bogu] podobać” (Hebr. 11:6). Może się to wydawać proste, jednak „nie wszyscy (...) mają wiarę” (2 Tes. 3:2).

http://www.jw.org/…/p…/czasopisma/w20151015/dodaj-nam-wiary/
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień, 2015, 10:23 wysłana przez gedeon »


Offline Robertus

Odp: „Dodaj nam wiary”, strażnica z 15 10 2015
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Sierpień, 2015, 12:22 »
Nie siedzą dla zasady w piwnicy. Pewnie siedzą tam z tych samych powodów, dla których pierwsi chrześcijanie spotykali się w katakumbach. Też będziesz się z nich śmiał?

No i gdzie ty widzisz na tej ilustracji, albo w tym artykule coś o psychozie strachu? Bo ja NIC. Nawet nie wyglądają na jakiś wystraszonych.

Cytuj
Dlaczego potężny "bóg" nie potrafi sobie poradzić z garstką odstępców...?

Potrafi i poradzi. Tylko, że ci nie siedzą w piwnicy z powodu odstępców. Oni nie są zagrożeniem, żeby aż do piwnicy schodzić.
Skoroś tyle lat był ŚJ to zapewne z młodości pamiętasz jak nie raz i nie dwa późno w nocy organizowano ukradkiem zebrania. Czasem w stodole, czasem w piwnicach i podobnych miejscach. Chowałeś się tam z powodu odstępców?
Przecież SJ mają takich... w nosie :D

Cytuj
To sale królestwa miały być duchowym rajem, dającym schronienie, pisano z dumą. Teraz piwnice, dlaczego?

Dość głupie podejście zaprezentowałeś tutaj ;)
Wszak raj duchowy nie gwarantuje fizycznego bezpieczeństwa i dlatego Sale Kr. nie są miejscami, gdzie na pewno nic ci się nie stanie, jak jakiś wariat-nożownik wtargnie, albo podpalacz rzuci 'koktail Mołotowa' ;-)

Moim zdanie, podziwiać trzeba desperację tych an ilustracji. Pomimo jakiegoś oficjalnego sprzeciwu, schodzą do podziemia. Tobie pewnie by się nie chciało, więc się śmiejesz. A jednak komuś się chce i nawet jeśli o świeczce to wspólnie z braćmi się spotkać miło.
Tak sobie wyobrażam właśnie wiarę i wytrwałość. To aż tak źle, że drwisz...? :roll:


Offline Roszada

Odp: „Dodaj nam wiary”, strażnica z 15 10 2015
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Sierpień, 2015, 12:30 »
Nie siedzą dla zasady w piwnicy. Pewnie siedzą tam z tych samych powodów, dla których pierwsi chrześcijanie spotykali się w katakumbach. Też będziesz się z nich śmiał?
To gdzie siedzą nie dla zasady? ;)
A co głosiciele Towarzystwa Strażnica powstałego w XIX w. mają wspólnego z katakumbami? :-\
Czy Apostołowie siedzieli w katakumbach?
ŚJ piszą, że to odstępcze chrześcijaństwo siedziało w katakumbach. ;D
Czyli ŚJ ich naśladują? :(
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień, 2015, 12:33 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: „Dodaj nam wiary”, strażnica z 15 10 2015
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Sierpień, 2015, 12:38 »
No i gdzie ty widzisz na tej ilustracji, albo w tym artykule coś o psychozie strachu? Bo ja NIC. Nawet nie wyglądają na jakiś wystraszonych.
Oczywiście są pełni radości, tak jak Ty. :)
Ale też tego nie widać. :-\


Offline Roszada

Odp: „Dodaj nam wiary”, strażnica z 15 10 2015
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Sierpień, 2015, 12:40 »
Potrafi i poradzi. Tylko, że ci nie siedzą w piwnicy z powodu odstępców. Oni nie są zagrożeniem, żeby aż do piwnicy schodzić.
Zapominasz, że dla Towarzystwa cały świat chrześcijański jest odstępczy od I wieku.
Przytoczyć ci teksty?
Albo ty przytocz skoroś taki znawca tematu.


Offline Roszada

Odp: „Dodaj nam wiary”, strażnica z 15 10 2015
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Sierpień, 2015, 12:42 »
Wszak raj duchowy nie gwarantuje fizycznego bezpieczeństwa i dlatego Sale Kr. nie są miejscami, gdzie na pewno nic ci się nie stanie, jak jakiś wariat-nożownik wtargnie, albo podpalacz rzuci 'koktail Mołotowa' ;-)
I słuszna uwaga.
To gdzie jest ten raj duchowy i kiedy będzie?
Przytocz nam tekst z 2015 r.


Offline Roszada

Odp: „Dodaj nam wiary”, strażnica z 15 10 2015
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Sierpień, 2015, 12:45 »
Moim zdanie, podziwiać trzeba desperację tych an ilustracji. Pomimo jakiegoś oficjalnego sprzeciwu, schodzą do podziemia. Tobie pewnie by się nie chciało, więc się śmiejesz. A jednak komuś się chce i nawet jeśli o świeczce to wspólnie z braćmi się spotkać miło.
Tak sobie wyobrażam właśnie wiarę i wytrwałość. To aż tak źle, że drwisz...? :roll:
A gdzie ten sprzeciw?
Przecież ŚJ chwalą się, że w coraz więcej krajach ich uznają, chwalą, rejestrują. :)
To co, zaklinają rzeczywistość?
Prorokują coś?
Co tu podziwiać?
Naiwność tych ludzi, której nikt nie przebije? :(


Offline Robertus

Odp: „Dodaj nam wiary”, strażnica z 15 10 2015
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Sierpień, 2015, 12:54 »
Roszada, jakąś 'popisówe' robisz chyba. No i to:

9. Nie pisz wiele odpowiedzi jedna pod drugą. Jeśli chcesz coś dodać do swojego postu, użyj przycisku "Modyfikuj". Pisz na temat i w działach przeznaczonych do dyskusji na dany temat.

Toż to jakieś działania 'zamulające', co robisz.


Offline janeczek

Odp: „Dodaj nam wiary”, strażnica z 15 10 2015
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Sierpień, 2015, 13:12 »
Robertus mylisz fakty ja byłem na konwecjach lesinych i zebraniach w stodołach,gedeon pisze o tym że WTS zmienia front i już nie twierdzi że jehowa obroni swój ludu tylko trzeba siedzieci w piwnicach,ja pmientam tamtą atmosferę i tamto pokolnie które nie przeminie,teraz znan prawdę i wiem że to był kłamliwy blef,a jak ci się podoba to pokolenie w wersja 3,0 bo wiesz ja tego gówna nie kumam.
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline gedeon

Odp: „Dodaj nam wiary”, strażnica z 15 10 2015
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Sierpień, 2015, 13:49 »


Dość głupie podejście zaprezentowałeś tutaj ;)
Wszak raj duchowy nie gwarantuje fizycznego bezpieczeństwa i dlatego Sale Kr. nie są miejscami, gdzie na pewno nic ci się nie stanie, jak jakiś wariat-nożownik wtargnie, albo podpalacz rzuci 'koktail Mołotowa' ;-)

Moim zdanie, podziwiać trzeba desperację tych an ilustracji. Pomimo jakiegoś oficjalnego sprzeciwu, schodzą do podziemia. Tobie pewnie by się nie chciało, więc się śmiejesz. A jednak komuś się chce i nawet jeśli o świeczce to wspólnie z braćmi się spotkać miło.
Tak sobie wyobrażam właśnie wiarę i wytrwałość. To aż tak źle, że drwisz...? :roll:

A ja tak sobie wyobrażam manipulację, bo za nic na świecie nie zrozumie jak można swoją wiarę budować na strachu.
Skoro jeden anioł wybił 145 tyś Asyryjczyków, to po co ten strach, no i gdzie ta wiara w wybawienie.

Piszesz że sobie drwię a ja myślę że wyciągam logiczne wnioski, drwić to z Was drwi Ciało Kierownicze, które WAS straszy aby wierzyć. Nie ma żadnych wątpliwości że piwnica jest synonimem odizolowania od świata zewnętrznego i jak gołąbek przeniesie polecenie z Centrali aby łykać niebieska tabletkę wiary to łykną aby przenieść się do raju.......duchowego 


Offline Roszada

Odp: „Dodaj nam wiary”, strażnica z 15 10 2015
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Sierpień, 2015, 14:24 »
Roszada, jakąś 'popisówe' robisz chyba. No i to:

9. Nie pisz wiele odpowiedzi jedna pod drugą. Jeśli chcesz coś dodać do swojego postu, użyj przycisku "Modyfikuj". Pisz na temat i w działach przeznaczonych do dyskusji na dany temat.

Toż to jakieś działania 'zamulające', co robisz.
No toś sporo napisał na temat. ;D

Jeśli to nie jest nowa metoda straszenia z tymi piwnicznymi 'komnatami', jak pisze Towarzystwo, to pokaż mi w starszych publikacjach takie obrazki:

http://www.piotrandryszczak.pl/wewnetrzne-komnaty.html
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień, 2015, 14:27 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: „Dodaj nam wiary”, strażnica z 15 10 2015
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Sierpień, 2015, 16:01 »
Jeśli to nie jest nowa metoda straszenia z tymi piwnicznymi 'komnatami', jak pisze Towarzystwo, to pokaż mi w starszych publikacjach takie obrazki:

http://www.piotrandryszczak.pl/wewnetrzne-komnaty.html

Zdaje się oni tam tylko Biblie studiują.
Czyżby publikacji już nie było? :)
Czy to nie ta nowa Biblia?
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień, 2015, 16:06 wysłana przez Roszada »


Offline Liberal

Odp: „Dodaj nam wiary”, strażnica z 15 10 2015
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Sierpień, 2015, 16:08 »
Na tych obrazkach to Świadkowie wyglądają tak samo, jak te amerykańskie oszołomy, którzy budują sobie bunkry i przygotowują się na koniec świata zgotowany przez obcych z kosmosu:



Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline Roszada

Odp: „Dodaj nam wiary”, strażnica z 15 10 2015
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Sierpień, 2015, 16:34 »
Co ci ludzie wyprawiają.
ŚJ śmieją się pewnie z różnych fanatyków co czekają na koniec zabezpieczając się a sami właściwie coś podobnego otrzymują w instrukcjach obrazkowych.
Jak usłyszę, że jakiś ŚJ szykuje sobie piwnicę to mnie to już nie zdziwi. :-\


Offline Dietrich

Odp: „Dodaj nam wiary”, strażnica z 15 10 2015
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Sierpień, 2015, 21:47 »
A ja myślę, że niektórzy po prostu budując takie "wypaśne" piwnice, często zabezpieczają się w ten sposób choćby na wypadek huraganu, co w takich Stanach (i nie tylko) nie jest przecież rzadkością. Nie posuwajmy się  do absurdu w szyderstwach...