Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witamy na forum  (Przeczytany 206504 razy)

Offline Spokojny

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #255 dnia: 27 Marzec, 2016, 22:30 »
Dwa pytania - co to jest WTS ? dlaczego jakis "gedeon" straszy mnie zablokowaniem bo skarzy się że mu przeszkadzam w meblowaniu ? czy tu też jest ostra cenzura ? pozdrawiam przyszłych ŚJ


Offline gedeon

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #256 dnia: 27 Marzec, 2016, 22:32 »
Dwa pytania - co to jest WTS ? dlaczego jakis "gedeon" straszy mnie zablokowaniem bo skarzy się że mu przeszkadzam w meblowaniu ? czy tu też jest ostra cenzura ? pozdrawiam przyszłych ŚJ

 ;D ;D ;D


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #257 dnia: 27 Marzec, 2016, 22:51 »
No Gedeon, od razu lepiej, tylko jeszcze pytanko co to jest to WTS ? Bo mi kojarzy się z World Trade  S(C)enter
Watch Tower Bible and Tract Society ...czyli  "Strażnica – Towarzystwo Biblijne i Traktatowe" czyli po prostu religia o nazwie "Świadkowie Jehowy"
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline tebe111

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #258 dnia: 28 Marzec, 2016, 21:25 »
Napisałem jakąś długą i raczej pokraczną rozprawkę otwierając tzw "nowy wątek".
Rozprawka była na okoliczność tego co przeczytałem - czyli że wypadało by się przedstawić.

Diabli to wzięli i chce napisać, że nie szkodzi:)

Pozwolę sobie Państwa czytać.

Dobry wieczór !

Tebe.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #259 dnia: 28 Marzec, 2016, 21:30 »
Witaj wśród nas.  :) I czuj się tutaj jak najlepiej. A rozprawkę...jak chcesz to jeszcze raz napiszesz  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline tebe111

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #260 dnia: 28 Marzec, 2016, 21:36 »
Nie, tak widać miało być:)
Wszystkiego dobrego.


Efezjan

  • Gość
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #261 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 19:16 »
Witajcie. Nigdy nie byłem i nie będę ŚJ. Dlaczego tu jestem? Bo interesuje mnie, dlaczego ludzie porzucają swoją wiarę na rzecz bredni głoszonych przez ŚJ. Mam na imię Tomasz.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #262 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 19:31 »
Witajcie. Nigdy nie byłem i nie będę ŚJ. Dlaczego tu jestem? Bo interesuje mnie, dlaczego ludzie porzucają swoją wiarę na rzecz bredni głoszonych przez ŚJ. Mam na imię Tomasz.

  Witaj Tomku. :)

I nigdy nie mów nigdy. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #263 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 19:49 »
Witaj Efezjan.
Ja bym dał sobie Efezjanin. ;)
Tomasza Efezjan to jeszcze nie było, choć Tomek, Twój imiennik, co najmniej jeden tu jest. :)


od-nowa

  • Gość
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #264 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 20:18 »
Witajcie. Nigdy nie byłem i nie będę ŚJ. Dlaczego tu jestem? Bo interesuje mnie, dlaczego ludzie porzucają swoją wiarę na rzecz bredni głoszonych przez ŚJ. Mam na imię Tomasz.
Witam Cię serdecznie Tomku. :)


Offline TomBombadil

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #265 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 20:51 »
Wielu nie porzuciło wiary,a raczej ją zbudowało czytając Biblię.Wielu urodziło się w rodzinach śJ.Wielu wiarę straciło będąc w KK jak i u śJ. Życie pisze różne scenariusze.
Dla mnie KK i  obecny WTS to jedna liga.Siebie warci.
Witaj i szanuj innych i inny punkt widzenia.


Efezjan

  • Gość
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #266 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 20:57 »
  Witaj Tomku. :)
wi
I nigdy nie mów nigdy. :D
Nie po tym, co przeczytałem na stronach, obejrzałem na youtube itd.
Jak zostać Świadkiem Jehowy po przeczytaniu choćby listów św. Pawła, gdzie Chrystus, a nie jakiś Jehowa jest w centrum, jak przestać wierzyć w boskość Chrystusa, gdy w Biblii jest wiele dowodów na jego boskość itd., jak uwierzyć w dwie nadzieje /niebiańską i ziemską/, gdy napisano, że 'powołani jesteśmy do jednej nadziei' itd. itp., jak uwierzyć, że Bóg-Człowiek ma być archaniołem Michałem...?


Offline matus

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #267 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 21:11 »
Tak samo, jak we wszystko inne, co jest w Biblii.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Efezjan

  • Gość
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #268 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 22:14 »
Witaj Efezjan.
Ja bym dał sobie Efezjanin. ;)
Tomasza Efezjan to jeszcze nie było, choć Tomek, Twój imiennik, co najmniej jeden tu jest. :)
,
Byłoby zgrabniej. Ale mój ateizm skruszał od Listu do Efezjan. To niech tak już zostanie, Roszado.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #269 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 22:53 »
Wielu wiarę straciło będąc w KK jak i u śJ. Życie pisze różne scenariusze.

A no pisze. Wtedy, gdy ŚJ przychodzą do katolików, mącąc im w głowach pozornie logicznymi "prawdami".
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),