Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1006 pedofili u ŚJ w Australii  (Przeczytany 130811 razy)

Offline M

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #150 dnia: 21 Sierpień, 2015, 09:59 »
Dobra nowina o pedofilii u ŚJ jest już słyszana prawie na całym świecie.

Źle przekleiłeś te linki skądś i prawie żaden z nich nie działa, bo były skrócone przez forum/blog z którego to kopiowałeś :)


Offline Fantom

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #151 dnia: 21 Sierpień, 2015, 18:02 »
Faktycznie.Nie sprawdzałem każdego.Otworzyłem dwa z nich i działały.Tak czy inaczej linki te świadczą o tym,że media chetnie podjęły temat.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Fantom

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #152 dnia: 25 Sierpień, 2015, 08:08 »
Zbór ŚJ napisał oświadczenie do gazety:''Informację o wyznaniu rodziny Samuela N. potwierdzają mieszkańcy Kamiennej Góry. Stanowisko w sprawie zajęła sama społeczność świadków Jehowy. W liście przesłanym do naszej redakcji piszą, że są wstrząśnięci doniesieniem o zabójstwie 10-letniej dziewczynki w Kamiennej Górze. "Wyrażamy głębokie współczucie pogrążonym w smutku krewnym. Naszym zdaniem każda forma przestępczości - tym bardziej, gdy jest wymierzona w bezbronne dzieci - zasługuje na zdecydowane napiętnowanie."

 Jak to sie ma do pedofilii u nich?Jak oni zdecydowanie przestępczą pedofilię napiętnują?W taki sposób,że wszyscy dookoła mają życ w zagrożeniu,bo sprawę w tajemnicy trzyma wąskie grono?
http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,18621332,swiadkowie-jehowy-odcinaja-sie-od-rodziny-smuela-n.html

M: Poprawiłem formatowanie
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień, 2015, 10:14 wysłana przez M »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Weteran

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #153 dnia: 26 Sierpień, 2015, 11:39 »
Na temat toczącej się w Australii sprawy oraz hipokryzji CK - szczególnie w związku z lipcowym wystąpieniem Morrisa w Watchtower.tv - ukazał się nowy wpis na blogu komitetsadowniczy.net.

http://komitetsadowniczy.blogspot.com/2015/08/ck-przeciw-nawet-za.html
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Fantom

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #154 dnia: 28 Sierpień, 2015, 18:31 »
Trochę nie w temacie,a trochę tak. Moim zdaniem ten artykuł to odpowiedź na aferę pedofilską.CK jest zorientowane jak bardzo afera pedofilska im szkodzi.Co zrobić?Napisać artykuł tak,żeby zniechęcić wiernych nawet do przesyłania innym PRAWDZIWYCH I AUTENTYCZNYCH wydarzeń.Ale,ale,...przecież ŚJ tak bardzo lubia głosic prawdę.Tylko nie na swój temat?Apostołowie w ewangeliach krytykowali publicznie innych braci.O niewłaściwych i wstydliwych zachowaniach między uczniami czytamy wlaśnie w PŚ.CK tak dobrało wersety wyrwane z kontekstu,aby dopasować do swojej polityki.Jedni nie przeczytaja wersetów do studium strażnicy,a inni nie przeczytaja ich w kontekście. Oto cytat:'' Nawet jeśli jakaś relacja jest prawdziwa, niekoniecznie trzeba przekazywać ją dalej. Czasami rozpowszechnianie autentycznych doniesień może nie być ani właściwe, ani życzliwe (Mat. 7:12). Na przykład rozsiewanie nowinek, nawet tych mogących zawierać prawdę, nie świadczy o miłości ani nie jest budujące (2 Tes. 3:11; 1 Tym. 5:13). '' ''A co powinieneś zrobić, jeśli natkniesz się w Internecie na treści szkalujące organizację Jehowy? Należy je stanowczo odrzucić. Niektórzy uważają, że powinni zwrócić na to uwagę innych i poznać ich zdanie, ale tym sposobem jedynie propaguje się takie złośliwe informacje.''

http://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/w20151015/prawdziwe-bo-jest-w-internecie/
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline M

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #155 dnia: 28 Sierpień, 2015, 18:59 »
I to działa, na jednej z grup Facebookowych na których artykuł w Wyborczej wywołał burzliwą dyskusję ktoś potem wrzucił ten artykuł z dopiskiem, że chyba nie wszyscy się stosują do rad tam podanych.


Offline Puszek

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #156 dnia: 28 Sierpień, 2015, 20:06 »
Noszzz kurde ręce opadają! Jak się patrzy na to z boku to krew mnie zalewa w jaki typowy sposób CK dalej działa i indoktrynuje.
Nie czytaj, nie rozpowszechniaj i nie rozmawiaj o tym z innymi. Przeprosiny za pedofilię?! To jakiś żart przecież te historie to wymysły chorych psychicznie ludzi i dziennikarzy z ramienia Szatana.
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline Randori

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #157 dnia: 29 Sierpień, 2015, 01:07 »
Puszek, wygląda to tak, jakby na samej górze WTS były wyjątkowo wykwalifikowane osoby - doskonale znające zagadnienia psychologiczne - które wiedzą w jaki sposób przekonania i wierzenia odpowiednio podane do podświadomości oddziałują na świadomość człowieka. Narzędzia są dostępne i znane: psychologia społeczna, wywieranie wpływu, NLP, itp, itd... wystarczy jedynie odpowiednio przełożyć na płaszczyznę religijną:D

Nie jestem pewien, ale wygląda na to, że samo CK, to pewnie tylko grupa osób, która jawnie pozoruje przewodnictwo organizacji. Za sznurki pociąga kto inny... Wydaje mnie się, że tam na górze korporacji, ludzie są nawet jeszcze lepiej zorganizowani niż wygląda to na zdjęciu w Strażnicy.

Mają teraz tam pewnie teraz niezły zgryz, jak minimalizować straty po aferze w Australii. Pewnie kadra manager'ska biega zestresowana głowiąc się, jak wypadnie podsumowanie finansowe za bieżący rok. Ojjj, chyba polecą jakieś głowy:P


Offline Fantom

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #158 dnia: 29 Sierpień, 2015, 14:21 »
Wrzucam nowe filmiki o odszkodowaniu i molestowaniu.Świeżutki materiał.Niestety bez tłumaczenia.Proszę osoby znające język ang. o krótki ogólny opis. Moi drodzy.Lawina medialna ruszyła!Mam nadzieje ,że WTS traci oddech i tak szybko sie z niej nie wygrzebie!

https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=8NmGrvLmVXo&app=desktop

https://www.youtube.com/watch?v=zbCGYAXzCpM

https://www.youtube.com/watch?v=xkfG32PJHXA

https://www.youtube.com/watch?v=nO09XbVWPJU
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2015, 14:43 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline M

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #159 dnia: 29 Sierpień, 2015, 14:27 »
https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=8NmGrvLmVXo&app=desktop

To jest sprawa z grudnia 2014 roku. Z tego co zrozumiałem sprawa jest w toku, kwota 10.5 miliona to kwota jaką prawnicy z firmy Zalkin zażądali od WTS-u. Sędzia jeszcze nic nie zasądził więc na razie nie możemy pisać o jakiejkolwiek wygranej czy wypłaconej przez WTS kwocie. Ciekawa jest natomiast informacja, że firma Zalkin w tej chwili prowadzi 16 spraw sądowych o pedofilię u ŚJ w USA [źródło].

Tak czy siak te wszystkie dość nowe sprawy są prawdopodobnie wynikiem zwycięstwa Candace Conti - ośmieliło to innych by przerwali milczenie i też spróbowali swoich sił.
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2015, 14:31 wysłana przez M »


Offline Noc_spokojna

Odp: 1006 pedofili w Australii
« Odpowiedź #160 dnia: 29 Sierpień, 2015, 16:02 »
Ja zapytałam po tym wpisie, bo już miałam zarzut od SJ, który czyta to forum, że ta liczba dotyczy wszystkich kościołów w Australii. Tak więc drogi XX, chodzi tylko o Świadków Jehowy.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia
Wracam do tych postów, po postach na forum "KILKA PYTAŃ DO ŚWIADKÓW JEHOWY", dotyczących tego samego tematu.
Cytuj
[cytat nicola  nicky✔ (® σяigiиαℓ ρяσfiℓє ® )]
http://www.childabuseroyalcommission.gov.au/Z transkryptów na oficjalnej stronie królewskiej komisji przesłuchującej Świadków Jehowy w Australii o (rzekomych) 1000 przypadków pedofilii wśród Świadków Jehowy w ciągu 60 lat wynika kontekst, w jakim należy tę sprawę rozpatrywać: ten tysiąc przypadków dotyczy nie tylko Świadków Jehowy, lecz wszystkich, z którymi Świadkowie Jehowy mieli kontakt np. więźniów studiujących Biblię, osób postronnych przychodzących na zebrania. Ok. 400 spraw i tak trafiło na policję. Te 1000 spraw to są domniemane przypadki, zgłoszenia, które Świadkowie Jehowy z Biura Oddziału w Australii odnotowali i dobrowolnie przekazali Komisji. A statystyki policyjne w ciągu ostatnich 10 lat odnotowują 2 starszych i 4 sług pomocniczych, którzy usłyszeli zarzuty w sprawie molestowania. Media pokazały sprawę w zupełnie innym kontekście i mówiły o tysiącu oskarżonych Świadków, co jest całkowitym kłamstwem. Tak zwana kaczka dziennikarska :(
www.childabuseroyalcommission.gov.au Case Study 29 Transcript: Day 152 strona 24do25 Zeznaje Rodney Spinks brat z Betel w Australii od słów Again, your Honour....


http://nk.pl/#forum/8/1510/3134?find=last#post15
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline M

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #161 dnia: 29 Sierpień, 2015, 16:31 »
Już rozprawiłem się z tą wypowiedzią nicky na forum biblia.webd.pl, konta na nk.pl nie mam. Owszem, liczba 1006 zawiera osoby niezwiązane ze zborem które jednak molestowały kogoś w zborze (stąd starsi i Biuro o tym wiedzieli), zawiera też nieochrzczonych głosicieli. W sumie liczba obu tych grup wynosi... 178 osób. Dorzucamy jeszcze na korzyść ŚJ wszystkie osoby sklasyfikowane jako "Niejasne" i wychodzi że 202 osoby nie były ochrzczone. Razem daje to nam więc 804 pedofili, ochrzczonych Świadków Jehowy.

O zarzucie że to wszystko "domniemane" przypadki nawet nie będę się rozpisywał, bo to kolejny zabieg mający na celu umniejszenie lub zmarginalizowanie problemu, pomijając jednak fakt że problem istnieje, a roztrząsa się tylko jego skalę.

PS. Przeglądając dane znalazłem ciekawy przypadek (w zasadzie dwa takie same, ale przedstawię tylko jeden):

Nr przypadku: 938. Starszy zboru. 7 ofiar w wieku 11-15. Przyznał się do winy w 1995 roku. Został wykluczony. Następnie został przyłączony i przywrócony do przywileju starszego zboru.

Nie mam więcej pytań. Ta organizacja jest zła na wskroś.
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2015, 16:54 wysłana przez M »


Offline Fantom

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #162 dnia: 29 Sierpień, 2015, 21:17 »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline awmala

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #163 dnia: 30 Sierpień, 2015, 09:13 »
M mógłbyś podać linka gdzie jest opisany ten przypadek 938


Offline M