Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1006 pedofili u ŚJ w Australii  (Przeczytany 130737 razy)

Offline Christianus

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #105 dnia: 12 Sierpień, 2015, 18:19 »
Mógłby ktoś wrzucić bezpośredniego linka do strony, na której będzie można obejrzeć wyczekiwane przesłuchanie?
Sam nie mogę się połapać.
"Są tak wydajni jak łapka na myszy w klatce słonia."
Black Adder


Offline Stanisław Klocek

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #106 dnia: 12 Sierpień, 2015, 21:20 »
Mógłby ktoś wrzucić bezpośredniego linka do strony, na której będzie można obejrzeć wyczekiwane przesłuchanie?
Myślę, że należy szukać pod odpowiednią zakładką na królewskiej stronie tu o wyznaczonej porze w piątek (g. 3 rano naszego czasu).


Offline M

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #107 dnia: 12 Sierpień, 2015, 22:28 »
Myślę, że należy szukać pod odpowiednią zakładką na królewskiej stronie tu o wyznaczonej porze w piątek (g. 3 rano naszego czasu).

Tak jest, dopiero gdy przekaz na żywo się rozpocznie to będzie tam widoczny odtwarzacz.


Offline Christianus

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #108 dnia: 13 Sierpień, 2015, 20:29 »
Musicie to zobaczyć. Najnowsza propaganda WTSu w sprawie molestowania. Obejrzyjcie ten filmik z ich strony.
Mi po prostu brak słów.

http://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/dzia%C5%82alno%C5%9B%C4%87/trzymanie-si%C4%99-zasad-biblijnych/ofiara-wykorzystywania-seksualnego-film/
"Są tak wydajni jak łapka na myszy w klatce słonia."
Black Adder


Offline M

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #109 dnia: 13 Sierpień, 2015, 21:44 »
To oczywiście nie przypadek że ten film pojawił się właśnie teraz. Ich strategia PR-owa jest wciąż jednakowa - wiedzą, że jest problem więc zamiast go naprawić to ciągle wmawiają ludziom coś dokładnie przeciwnego. Kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą.

I jeszcze te słowa (cytat z filmu): "Gdy przyszłam do Sali Królestwa od razu poczułam się bezpiecznie"

Ja pierdziele...


Offline Christianus

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #110 dnia: 13 Sierpień, 2015, 21:49 »
Ciekawe jest to, że przesłuchiwany Geoffrey Jackson będzie przez łącze wideo. W sumie mogę to zrozumieć, bo wiadomo jakie tam są odległości.
Ale zawsze może się coś stać. Oj brak zasięgu, skończył mi się transfer, gdzie to się włącza, zapomniałem...
Czy będzie przesłuchiwany, czy nie... mają pozamiatane.
"Są tak wydajni jak łapka na myszy w klatce słonia."
Black Adder


Offline M

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #111 dnia: 13 Sierpień, 2015, 21:55 »
Na Reddicie piszą że ta kobieta z filmu jest australijką (słychać po akcencie). Ciekawy zbieg okoliczności... ::).


Offline owca

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 78
  • Wolna od 2015r.
Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #112 dnia: 13 Sierpień, 2015, 21:58 »
Musicie to zobaczyć. Najnowsza propaganda WTSu w sprawie molestowania. Obejrzyjcie ten filmik z ich strony.
Mi po prostu brak słów.

http://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/dzia%C5%82alno%C5%9B%C4%87/trzymanie-si%C4%99-zasad-biblijnych/ofiara-wykorzystywania-seksualnego-film/
no mi też brak słów , niezła propaganda , szkoda ze większość to łyk nie.  Az 3 filmy o tej treści  w ciągu miesiąca.  :-\


Offline Christianus

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #113 dnia: 13 Sierpień, 2015, 22:00 »
A ja się zastanawiałem kiedy ich bezczelność znowu mnie zaskoczy. Szybcy są.
"Są tak wydajni jak łapka na myszy w klatce słonia."
Black Adder


Offline Panter

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #114 dnia: 13 Sierpień, 2015, 22:01 »

I jeszcze te słowa (cytat z filmu): "Gdy przyszłam do Sali Królestwa od razu poczułam się bezpiecznie"

Ja pierdziele...

Mnie także "dziwnie zabrzmiały te słowa". Można założyć, że jest to prawda, jeśli przyjmiemy, że wszystkie przypadki nadużyć seksualnych z archiwów WTS nie miały miejsca na "pełnej" Sali Królestwa.

Poza tym taka mała dygresja odnośnie tytułu tego filmiku Jehowa tak wiele dla mnie zrobił: co mają (lub w niedalekiej przyszłości) powiedzią te przeszło 1000 dzieci w Australii?
Czy ich myśli i przekonanie że Jehowa w postaci jego widzialnej organizacji WTS, faktycznie wiele dla nich uczynił?


Offline M

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #115 dnia: 13 Sierpień, 2015, 22:03 »
Poza tym taka mała dygresja odnośnie tytułu tego filmiku Jehowa tak wiele dla mnie zrobił: co mają (lub w niedalekiej przyszłości) powiedzią te przeszło 1000 dzieci w Australii?
Czy ich myśli i przekonanie że Jehowa w postaci jego widzialnej organizacji WTS, faktycznie wiele dla nich uczynił?

Będą czuły to, o czym opowiada kobieta w tym filmie: "To chyba moja wina, skoro to organizacja Jehowy".


Offline Puszek

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #116 dnia: 13 Sierpień, 2015, 23:18 »
Toszzz kuźwa jest jakiś szok ! Ciśnienie mi podniósł  ten filmik strasznie.
I jaki mamy wynik? Szary ŚJ nadział się na jakimś portalu w newsie o sytuacji w Australii. Już tam wiele komentów pokazywało, że to koleje prześladowania i oszczerstwa. Aż tu pośpiesznie mamy filmik, że takie pokrzywdzone osoby mogą znaleźć ukojenie w prawdziwej organizacji i utwierdzenie w działaniu samego Boga, który tak dba o swój lud. Indoktrynacja na najwyższym możliwym poziomie.
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień, 2015, 23:23 wysłana przez P. »
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline M

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #117 dnia: 14 Sierpień, 2015, 00:46 »
Aż tu pośpiesznie mamy filmik, że takie pokrzywdzone osoby mogą znaleźć ukojenie w prawdziwej organizacji i utwierdzenie w działaniu samego Boga, który tak dba o swój lud. Indoktrynacja na najwyższym możliwym poziomie.

Żeby tego było mało to w ciągu ostatnich kilku miesięcy mieliśmy: fragment lipcowej audycji jw.org nt. krzywdzenia dzieci, bajkę o Piotrusiu "chrońcie swoje dzieci" i Stephen'a Letta podczas porannego wielbienia oburzonego na kłamliwe odstępcze wypowiedzi w sprawie pedofilii u ŚJ.

Szeregowy ŚJ bombardowany takimi filmami będzie w 100% przekonany, że jest w raju duchowym i organizacja chroni go przed sidłami zastawianymi przez Szatana, podczas gdy świat usiłuje ją zdyskredytować poprzez oszczercze wypowiedzi.

Chore to.


Offline Puszek

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #118 dnia: 14 Sierpień, 2015, 01:25 »
Tak więc odstępcy całego świata łączcie się! Uważam, że jak w kilku krajach dobierze się do dupy organ państwowy WTS-owi, to te filmiki mogą sobie wsadzić jak najgłębiej potrafią. Mimo wszystko wątpię, że nastroje w Australii są tak podniosłe skoro trzepią wszystkich począwszy od starszych, a kończąc na "prezydencie kraju". CK tymi filmikami raczej chce wpłynąć na resztę świata, które w dobie internetu może doskonale wiedzieć co się teraz na bieżąco dzieje w Australii.
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline M

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #119 dnia: 14 Sierpień, 2015, 05:09 »
Oglądałem komisję na żywo. Geoffrey Jackson zeznawał poprzez łącze video (nie był obecny fizycznie na sali przesłuchań), był cały czas widoczny łącznie z sędzią, prowadzącym przesłuchanie (Stewartem) i jakąś kobietą (prawniczką Jacksona?):



Notowałem najważniejsze zdania razem z godziną (czasu polskiego) żeby można było w razie czego szybko odszukać je na nagraniu (pogrubioną czcionką zaznaczyłem co ciekawsze fragmenty):

Cytuj
03:04:45 - rozpoczęcie przesłuchania
03:05:35 - koniec składania przysięgi przez Jacksona
03:08:28 - Jackson opowiada jaką rolę pełni w poszczególnych komitetach
03:12:40 - CK nadzoruje pracę komitetów
03:13:30 - Stewart: w jaki sposób ustala się liczbę członków Ciała Kierowniczego?
03:15:20 - co roku wybiera się przewodniczącego CK
03:16:00 - w jaki sposób CK podejmuje decyzje? Konsensus, głosowanie? - w większości przypadków decyzja jest jednomyślna, ale w rzadkich przypadkach decyzję podejmuje się przez głosowanie [potwierdzenie tego co R. Franz już dawno pisał w swojej książce]
03:18:45 - czym jest niewolnik
03:21:20 - Stewart kwestionuje sposób wyboru "siedmiu braci" z Dziejów
03:23:05 - Stewart: gdzie jest napisane że niewolnik ma być utworzony z niewielkiej grupy namaszczonych braci?
03:24:50 - czy postrzegacie siebie jako rzeczników Jehowy Boga na ziemi? Jackson odpowiada wymijająco. "Twierdzenie, że tylko my było by aroganckie, istnieje możliwość że Bóg wybrał także inne osoby"
03:26:00 - omawianie podręcznika "Branch Organization 2015"
03:28:40 - Jackson: "przypominam panu, że cytuje pan z publikacji, która nie jest legalnym dokumentem ani konstytucją" [czyli publikacje niewolnika nie są oficjalne]. Tłumaczy, że interpretacje polegają na Biblii i gdyby opublikowali coś niebiblijnego to bracia na całej ziemi by to zauważyli
03:34:10 - rolą CK jest czytanie przygotowanych materiałów i sprawdzanie czy są zgodne z Biblią
03:36:20 - czy listy do starszych są redagowane lub aprobowane przez CK. "Listy podpisane jako od Ciała Kierowniczego są bezpośrednio od nas, inne pochodzą od poszczególnych działów służby"
03:40:20 - omówienie listu z CK do BO w Australii, który sugerował ze dotychczas starsi byli gotowi nawet poddać się karze sądowej niż wyjawić informacje
03:44:10 - zadaniem CK jest interpretacja Biblii. Zrozumienie Biblii może ulegać zmianie od czasu do czasu.
03:44:40 - kwestia transfuzji / frakcji krwi - Stewart zauważył że w ostatnich czasach zrozumienie tej kwestii się zmieniło
03:47:08 - przewodniczący komisji włącza się do dyskusji - porusza kwestię, że Biblia była spisywana w konkretnych czasach i do konkretnych ludzi. Od tych czasu nasze postrzeganie pewnych spraw uległo zmianie
03:49:10 - czy ŚJ są świadomi tych zmian?
03:52:35 - "wasze wyznanie interpretuje Biblię według ustalonych standardów"
03:54:10 - czy akceptujecie jako wyznanie kary cielesne? - Akceptujemy, że rodzice mają prawo do karcenia swoich dzieci. - Nie, odpowiada pan na pytanie. - Nie, nie akceptujemy kar cielesnych
03:57:05 - "nie ma mozliwosci, żeby starszymi były kobiety". Sędzia: dlaczego? - tak wynika z całości nauk Biblii
03:59:10 - Sędzia: dlaczego wasze wyznanie nie potrafi zaakceptować kobiet w procesie decyzyjnym szczegolnie w sprawach molestowania zgłoszonych przez kobiety?
04:01:00 - Przesłuch**ący: czy zgadza sie pan że ofiara nie powinna składać oskarżenia o molestowanie w obecności swojego napastnika?
04:02:15 - Czy wasza polityka zezwala na to? - Tak to rozumiem, ale tymi sprawami na co dzień zajmuje się pan Spinks [trzeba na kogoś zwalić]
04:05:25 - czy Biuro w Australii mogłoby ustalić, żeby podczas procesu decyzyjnego mogła brać udział kobieta, to mogłaby to uczynić? - Komitet służby musiałby najpierw przesłać taką rekomendację do akceptacji
04:07:10 - Przewodniczący: czy jest jakaś Biblijna podstawa przeciwko udziałowi kobiet w procesie badania spraw molestowania seksualnego?
04:08:20 - Doprecyzowanie pytania przez przewodniczącego. Jackson: System sądowniczy ustalony prze ŚJ nie stoi w sprzecznosci z systemem świeckim.
04:09:40 - Sędzia: czy może podać mi pan biblijną podstawę że sędziami (nie starszymi) nie mogą być kobiety?
04:11:15 - w tej chwili nie potrafię podać dokładnego wersetu, ale z chęcią dostarczymy go później
04:14:25 - czy rozumie pan jak trudna sytuacja wynika dla ofiary, ktora zglasza oskarżenie przeciwko starszemu, ktory jest przyjacielem innych starszych?
04:16:10 - jednym z zadań starszych jest ustalenie czy osoba wnosząca oskarżenie jest wiarygodna, czy tak?
04:17:00 - czy rozumie pan, że mężczyzna w starszym wieku może mieć problem w zrozumieniu problemu młodej kobiety, która wnosi takie oskarżenie? Czy rozumie pan, że kobieta może czuć się lepiej zgłaszając taką sprawę innej kobiecie?
04:18:50 - czy jest biblijna podstawa by kobiety nie mogły prowadzić dochodzenia w takich sprawach? Czy istnieje możliwość by kobiety brały udział w podejmowaniu decyzji w sprawie tego, czy oskarżenie jest zasadne?
04:21:45 - sędzia: Panie Jackson, nie odpowiada pan na pytanie. [Powtarza pytanie]
04:22:50 - Jackson: taka sytuacja z pewnością jest godna rozważenia, myślę że istnieje taka możliwość.
04:23:30 - omówienie fragmentów z podręcznika dla starszych
04:25:00 - Stewart: kto decyduje o tym, czy grzech został popełniony? - Dwóch starszych sprawdza sprawę. - Czy jest to wymagane przez Biblię, żeby ten krok wykonywało dwóch starszych?
04:28:15 - podstawową zasadą jest tutaj zasada zwierzchnictwa z 1 Kor 11:3. Proces podejmowania decyzji u nas opiera się na tej zasadzie.
04:30:15 - Stewart odczytuje 1 Kor 13:33-35 i pyta czy ten werset jest stosowany u Świadków Jehowy? - Tak, stosujemy ten werset, ale nie oznacza to, że kobieta w zborze ma się nie odzywać.
04:32:30 - czy jest pan w stanie wyjaśnić kiedy to co czytamy w Biblii należy interpretować literalnie?
04:33:00 - Jackson: Świadkowie Jehowy nie polegają jedynie na tym co 7 mężczyzn z CK myśli na temat danego wersetu
04:36:00 - Stewart: Weźmy pod uwagę konkretny przykład - praktykę nie raportowania spraw dotyczących molestowania seksualnego do odpowiednich władz... - Jackson: nie znam dokładnych statystyk... "Dylemat duchowy który mają starsi". Przysłów 25:8-10. 1 Piotra 5:2,3 - "nie jako panoszący się..." - starszy nie może odbierać ofierze prawa do zdecydowania czy należy zgłosić sprawę lub nie
04:40:45 - Stewart: sytuacja w której dziecko zgłasza, że było molestowane przez ojca. Czy nie zgłoszenie sprawy do władz nie naraża pozostałych domowników?
04:41:50 - Jackson: Starsi powinni zachęcić ofiarę lub jej krewnego by zgłosić sprawę na policję. [to nieprawda, nie ma nigdzie takich wytycznych]
04:43:10 - kwestia potrzeby 2-ch świadków do podjęcia działań sądowniczych. Mat. 18:16 (Jackson: "czytamy tu w kontekście działań sądowniczych...”)
04:45:25 - Stewart: "Jest to pozostawiane jak to mówicie, w rękach Jehowy"
04:46:20 - Jackson: Starsi zakładają, że ofiara mówi prawdę i podejmą działania by chronić ofiarę. - Czy w taki sposób starsi postępują na całym świecie? - Tak powinni postępować, bo jest to zgodne z chrześcijańskimi zasadami
04:48:00 - Stewart: dlaczego uznajecie że ta zasada (z Mateusza) ma zastosowanie do spraw molestowania, skoro z tego wersetu wynika, że chodziło o inne sprawy?
04:50:00 - Stewart: [odczytuje Pwt Pr. 22:23-27]. Nie było potrzeby drugiego świadka zdarzenia, zgadza się pan z tym? - Tak, ale były obecne inne okoliczności - Tak, okoliczności że kobieta była zgwałcona w polu
04:54:00 - Jackson: mimo wszystko uważamy, że zasada 2 świadków ma zastosowanie
04:56:00 - Stewart: [czyta z książki Paście] Komitet sądowniczy może zostać utworzony na podstawie silnie ugruntowanych okoliczności
04:57:10 - Stewart: czy świadek okoliczości które mogły doprowadzić do molestowania mógby zostać uznany za drugiego świadka? - Musielibyśmy przyjrzeć się temu bliżej
04:59:30 - przerwa na lunch
06:03:40 - rozpoczęcie drugiej cześci przesłuchania. Pytanie czy Jehowa jest Bogiem miłości i współczucia, czy Świadkowie uznają, że człowiek ma wolność wyboru wyznania
06:05:00 - Stewart: osoby, które były świadkami Jehowy, ale nie chcą już być znani jako świadkowie, muszą się odłączyć? - Nie, znam wiele przypadków braci którzy zdecydowali się pozostać nieaktywni - tak, ale pytałem o co innego
06:08:10 - istnieje możliwość dla danej osoby formalnego odłączenia się od zboru, ale od nikogo się tego nie wymaga
06:09:50 - Stewart pytał o to jak postrzega się osoby nieczynne. Jackson: nie mogę z całą pewnością tego stwierdzić, bo nie zajmuję się tym na co dzień
06:13:00 - Stewart: jeśli ktoś sam się nie odłączy i odwiedzą go starsi to zostanie wykluczony za bycie odstepcą? - Jackson: Nie
06:16:20 - Stewart: o ile rozumiem osoba, która jest nieaktywna podlega zasadom i prawom organizacji? - Nie prowadzimy wewnętrznych dochodzeń [taaa, przyjedź do mojego zboru i zapytaj starszych]
06:18:10 - Stewart: w przypadku osób odłączonych lub wykluczonych inni świadkowie nie mogą się z nimi kontaktować? - Tak. - Nawet członkowie jej rodziny nie mieszkający pod jednym dachem? Czyli dana osoba ma z jednej strony wybór przestrzegania zasad religii, a z drugiej kontakty z rodziną i przyjaciółmi - Nie... [wykręca się]
06:23:10 - Jackson: nie zmuszamy nikogo by pozostał w organizacji
06:23:35 - Stewart: panie Jackson, został pan ochrzczony w wieku 13 lat? - Tak. - I czasem ochrzczone są osoby w młodszym wieku? - Znam takie przypadki - Czy uważa pan, że osoba w takim wieku jest w stanie dokonać takiej decyzji, która ma wpływ na całe jej późniejsze życie?
06:26:00 - czy uznaje pan fakt, że te zasady sprawiają, że wasza organizacja więzi ludzi w niej się znajdujących? - Nie, nie zgadzam się z tym. - Panie Jackson, czy istnieje biblijna podstawa... - [chciał odczytać werset] - pytam, bo chcę się dowiedzieć czy jest możliwość, by ta polityka ulegla zmianie - Nie, nie ma takiej możliwości
06:27:25 - czy uznaje pan, że Świadkowie Jehowy jako organizacja ma problem z seksualnym molestowaniem wśród dzieci? - Uznajemy, że jest to problem w całym społeczeństwie
06:29:40 - Sędzia: czy uważa pan że mówiąc o tym problemie wypowiadamy "odstępcze kłamstwa"?
06:30:45 - czy Ciało Kierownicze rozważało przeprosiny dla ofiar molestowania ze strony starszych? - Nie rozważaliśmy tego. - Czy przewiduje pan, że takie przeprosiny mogą być wystosowane? - w przeszłości Ciało Kierownicze przepraszało za inne rzeczy, więc jest to możliwe
06:32:30 - rozważanie możliwości grupowego programu wsparcia finansowego dla ofiar
06:34:20 - Sędzia porusza ponownie kwestię 2-ch świadków - sytuacja w ktorej nie ma dwoch świadków zdarzenia - jakie podejmuje się działania w takim przypadku
06:39:30 - Jackson: w takim wypadku mialbym nadzieję, że sumienie starszych poruszyłoby ich, by zgłosić sprawę na policję. - Sędzia: czy istnieją wytyczne by starsi tak postąpili? - Nie jestem pewien, nie zajmuję się tym na co dzień, ale jeśli nie, to być może trzeba będzie takie wprowadzić.
06:43:30 - pani Davis, reprezentująca BCG: czy miał pan możliwość zapoznać się ze sprawą BCG? - Nie mieszkam od 30-kilku lat w Australii, a także nie miałem możliwości zapoznać się ze sprawą, ponieważ zajmowałem się ojcem [ale wcześniej cytował swoich braci - panów Spinksa i Toole'a z ich przesłuchania!]
06:47:20 - Jackson: przepraszam, ale nie jestem w stanie odnieść się do tej sprawy, mam nadzieję że później inne osoby będą mogły złożyć bardziej kompletne zeznania
06:49:00 - pani Davis opisuje w skrócie że organizacja nie zajmuje się prawidłowo sprawami molestowania. Jackson przyznał że jest w tym racja.
06:51:00 - BCG napisała 5-stronicowy list do Biura Oddziału w Australii szukając pomocy, wyznała m.in. że próbowała odebrać sobie życie.
06:52:45 - przyznała że nie otrzymała pomocy, ale że poradzono jej zrzucić swe brzemie na Jehowę i że powinna "zebrać swoje łzy w bukłaku". Jackson przyznał że jeśli to jedyna pomoc jaką otrzymała, to było to za mało.
06:56:10 - Jackson: każda owca w zborze jest otoczona opieką i bardzo trudno mi uwierzyć że naprawdę to jedyne, co dla tej osoby zrobiono
06:58:15 - Jackson: chociaż nie znam pani klientki to chciałbym żeby przekazała jej pani wyrazy miłości i współczucia i zapewniła, że jeśli chce o tym porozmawiać to ma taką możliwość
06:59:00 - Davis: zeznania małoletnich na podstawie podręcznika dla starszych
07:03:50 - Sędzia: w podręczniku czytamy, że osoby niewierzące lub wykluczone mogą być wysluchane, ale należy zachować ostrożność - czy to się zgadza?
07:08:30 - zgodzi się pan, że nie wystarczy jeden werset, by pomóc takiej ofierze ? - Tak
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień, 2015, 15:53 wysłana przez M »