Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik  (Przeczytany 87300 razy)

Offline Technolog

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #165 dnia: 21 Sierpień, 2016, 08:53 »
Dziękuje.


Offline owcaJehowy

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #166 dnia: 26 Wrzesień, 2016, 16:43 »
Kolejna Sprawa Sądowa w Sądzie Cywilnym w Legnicy odbędzie się dn. 7.10.2016 o godzinie 12:00 sala nr 105 .
 Serdecznie Zapraszam Danuta


Offline Noc_spokojna

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #167 dnia: 26 Wrzesień, 2016, 21:39 »
Kolejna Sprawa Sądowa w Sądzie Cywilnym w Legnicy odbędzie się dn. 7.10.2016 o godzinie 12:00 sala nr 105 .
 Serdecznie Zapraszam Danuta
Jeśli tylko będę miała wolne, to przyjadę. Od samego początku, kibicuję Ci Danusiu.
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Kardynał

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #168 dnia: 28 Wrzesień, 2016, 10:49 »
O, współczuję Danusiu, jestem tu nowy. Ale chętnie bym przyjechał ;)


Offline stayer9

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #169 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 04:37 »
Owco jeh w ilu bibiliach jest napisane że imię Boga to jehowa

Sent from my LG-H900 using Tapatalk



Offline owcaJehowy

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #170 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 07:37 »
Noc spokojna i Kardynał!

Dziękuję za kibicowanie i chęć przyjazdu. Było by przyjemnie widzieć bratnie dusze.

Pozdrawiam.

Stayer9

Przede wszystkim: Czyjeś imię pisze się z dużej litery, a poza tym, jak zaczynałam czytać Biblię, to miałam do dyspozycji Biblię Warszawską, gdzie kilka razy pojawia się imię Jehowa. Dla mnie kwestia imienia nie ma takiego znaczenia, jak to, że ci, którzy to imię noszą, a swoim postępowaniem przyczyniają się do haniebnych czynów, które hańbią imię Boga i powodują zgorszenia.  (1 Kor. 10:31, 32; Przyp. 17:15;  Psalm 53; Przyp. 13:12 Zamiast rozwiązywać problemy, każą czekać na Boga)
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień, 2016, 07:59 wysłana przez owcaJehowy »


Offline gedeon

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #171 dnia: 05 Październik, 2016, 14:11 »
Kolejna Sprawa Sądowa w Sądzie Cywilnym w Legnicy odbędzie się dn. 7.10.2016 o godzinie 12:00 sala nr 105 .
 Serdecznie Zapraszam Danuta

Jestem pełen szacunku dla Danki za to co robi, wspierałem i nadal będę ja wspierał.
W tej sprawie jestem powołany na świadka, wstawię sie w piątek 07 10 2016 w Sądzie i wnikliwością odpowiem na zadane pytania.


Offline Iza

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #172 dnia: 05 Październik, 2016, 18:51 »
Powodzenia jutro, spokoju i trzeźwości umysłu Wam życzę - Danusiu i Gedeonie -
szkoda , ze jestesmy tak daleko . Chcieliśmy z Alkiem być obecni na tej rozprawie. Mam nadzieje, ze jej bieg będzie pomyślny, i ze prawniczka Danusi będzie tak samo swietnie przygotowana jak ostatnio .
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Stanisław Klocek

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #173 dnia: 09 Październik, 2016, 16:14 »

Cytuj
Jednakże po przebiegu wczorajszej rozprawy [7-X-2016] jestem już przekonana, że nie chcę być w tak zakłamanej organizacji, która spowodowała, że przeżywałam tak bardzo długi okres burzliwych lat samotności i odrzucenia, które były dla mnie bolesne i odbierały mi chęć do życia, a którą kiedyś nazywałam swoją rodziną. CHCĘ BYĆ ŚWIADKIEM BOGA JEHOWY I JEZUSA!
Kolejna sprawa 27 stycznia 2017 rok.
http://danutakubik.blog.pl/


Offline Iza

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #174 dnia: 09 Październik, 2016, 16:51 »
Chyba większość z nas zna to uczucie, kiedy uświadomiliśmy sobie, ze Organizacji nie zdołamy zmienić, nie zdołamy sprawić, by wszyscy urzędnicy Strażnicy nagle uświadomili sobie, ze nie maja prawa bezdusznie krzywdzić współwyznawców w imię wytycznych Ciała Kierowniczego.
Uczucie bezsilności, rozgoryczenia i straty.
Wiem, ze Danusia wiele przeszła przez te wszystkie lata.
Ostatni  jej wpis na blogu pokazuje , ze i ona, mimo swej ufności i wytrwałości w końcu chyba zorientowała się, wali głową  w mur Strażnicy, który wznosi się tym wyżej, im większe jest bezwarunkowe posłuszeństwo i zaślepienie wyznawców CK.
Nie wiem, co musiałoby się stać, zeby Organizacja zmieniła swoje podejście i osobiście watpię, czy to kiedykolwiek nastąpi.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline gedeon

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #175 dnia: 11 Październik, 2016, 08:35 »
Co na rozprawie Danuty Kubik, sala była pełna.
Na ciekawostkę zasługuje fakt, że strona przeciwna złożyła wniosek o wyłączenie mnie Stanisława Chłościńskiego i Jacka Zahorskiego z przesłuchań jaka świadków, widocznie jesteśmy zbyt niebezpieczni dla korporacji, " proszę o nie przesłuchiwanie tych świadków" napisała we wniosku Pani Mecenas Ewa U., brzmi to bardzo dumnie i pokazuje że "odstępczuchy" z nas groźne  ;D ;D ;D, pokazuje też potrafimy się zorganizować i pomagać.
Oczywiście Pani Mecenas  Marta Marszałek-Kołodziej, obrońca Danki, wniosła sprzeciw i doszło do przesłuchania
07 10 2016 zostałem przesłuchany przez Sąd w Legnicy w sprawie Danki Kubik. Przesłuchanie trwało dobrą godzinę a Sędzia wiele odpowiedzi zaprotokołował, chociaż wiele pytań zostało uchylonych. Sprawa została odroczona do stycznia i w tym terminie zostanie przesłuchany Jacek Zahorski. Ze względu na dalsze postępowanie nie mogę ujawniać treści mojego przesłuchania.Po zakończeniu rozprawy do Pana Sędziego poszedł, (tu nie mogę wymienić jego imienia) i potwierdził że jego całą rodzinę spotkało to samo co Dankę. Sędzia oczywiście tego nie zaprotokołował ale wysłuchał. ;D ;D ;D Brawo za odwagę.
« Ostatnia zmiana: 11 Październik, 2016, 10:27 wysłana przez gedeon »


Offline gedeon

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #176 dnia: 11 Październik, 2016, 08:54 »
Proces który wytoczyła Danka Kubik starszemu zboru Świadków Jehowy z Głogowa Panu M. nie jest łatwy, wiele spraw opiera się na poszlakach i dotyczy działania systemu tej korporacji.
Obrońcą Danki Kubik jest Pani Mecenas Marta Marszałek-Kołodziej, filigranowa ale z "pazurem" adwokat. Pani Mecenas odważyła się stanąć w obronie skrzywdzonej Danki. Na rozprawie walczyła o każde słowo jak lew, ma niezwykłe wyczucie taktu oraz ogromny polot prawniczy. Pani Mecenas posiadła ogromna wiedze o tej "społeczności" i celnie ją wykorzystuje. Jest to Adwokat którego śmiało można polecić gdyby ktoś miał sprawę podobną do Danki. Pani Mecenas udowodniła że prowadzenie tak trudnych spraw jest możliwe, tu nie ma znaczenia sam wyrok chodź też jest ważny, dzięki Pani Mecenas opinia publiczna dowiedziała się jaką presje wywiera ta korporacja na swoich członkach. W tej rozprawie jest nadzieja że zostanie przywrócona godność człowiekowi i o to walczy Pani Mecenas.
 Wielkie brawa Pani Mecenas, dziękujemy


Cytuj
Adwokat Marta Marszałek-Kołodziej ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Wrocławskim, na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii na kierunku Prawo. Za obronę pracy magisterskiej pt. "Zabójstwo kwalifikowane" otrzymała dwie oceny bardzo dobre
W czerwcu 2005r. Marta Marszałek-Kołodziej przystąpiła do egzaminu konkursowego na aplikację adwokacką przy Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu. Uzyskując pozytywny wynik 223 punktów, została wpisana na listę aplikantów adwokackich Okręgowej Rady Adwokackiej w Zielonej Górze. W trakcie odbywanej aplikacji przystąpiła do konkursu krasomówczego dla aplikantów adwokackich Rady zielonogórskiej, gdzie zajęła II miejsce. Reprezentując swoją Izbę na Dolnośląskim Konkursie Krasomówczym została uhonorowana I Wyróżnieniem. Aplikację adwokacką ukończyła w roku 2010r.

W dniach od 29 czerwca 2010r. do 02 lipca 2010r. Marta Marszałek-Kołodziej przystąpiła do egzaminu adwokackiego przy Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. Z egzaminu tego uzyskała wynik pozytywny. Obecnie Adwokat Marta Marszałek-Kołodziej jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu.
http://www.kancelaria-adwokacka.legnica.pl/mmkolodziej.html
« Ostatnia zmiana: 11 Październik, 2016, 10:29 wysłana przez gedeon »


Offline Fantom

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #177 dnia: 11 Październik, 2016, 09:32 »
Fantastycznie:) Może więcej jakiś szczegółów?

 Pisaliśmy kiedyś o możliwości nagrywania przewodu sadowego.Z tego co pamiętam, można w tej sprawie zwrócić się z prośbą do sądu.Czy rozważacie taką możliwość?Jeżeli proces jest jawny,to teoretycznie istnieje taka możliwość.Prawdopodobnie Danuta musiałaby złożyć wniosek.Może zapyta się swojej Pani Mecenas?

''Zasadą powinno być zatem udzielanie takie zgody, gdyż jak podkreśla się literaturze, wzgląd na prawidłowość postępowania powinien być rozumiany bardzo wąsko i  sąd jedynie mógłby zakazać nagrywania, jeżeli utrwalanie, z uwagi na sposób rejestracji, utrudnia prawidłowe prowadzenie czynności rozprawy lub wymaga tego dobro wymiaru sprawiedliwości, np. potrzeba ochrony informacji niejawnych o klauzuli "tajne" i "ściśle tajne", które spowodowały już wyłączenie jawności zewnętrznej. (por. T. Grzegorczyk, Kodeks Postępowania Karnego Tom I, LEX 2014).

Również Sąd Najwyższy podkreśla, iż zgoda na nagrywanie rozprawy przez stronę w procesie karnym powinna być zasadą. Jak wskazał SN w dosyć "leciwym" wyroku (aczkolwiek wciąż aktualnym), "należy podzielić pogląd wyrażony w rewizji, że wobec jawności rozpraw (art. 306-312 k.p.k.) umożliwienie obrońcy utrwalenia jej przebiegu przy pomocy magnetofonu było dopuszczalne, skoro nie stwierdzono, by mogło to utrudniać prowadzenie rozprawy (art. 313 § 1 k.p.k.)."   (wyrok SN z dn. 22 marca 1977 r., VI KRN 41/77, LEX 21735).

Należy pamiętać, iż strona może nagrywać jedynie dźwięk, nie ma natomiast możliwość nagrywania obrazu przebiegu rozprawy.

W przedmiocie wyrażenia zgody na utrwalanie przebiegu rozprawy sąd wydaje postanowienie. Na postanowienie w tym przedmiocie nie przysługuje zażalenie, jednakże nie ma przeszkód by ponowić ten wniosek. Sąd może również cofnąć udzieloną zgodę, w sytuacji gdy w toku postępowania pojawią się nowe okoliczności.''
http://prawnet.blogspot.co.uk/2015/06/postepowanie-karne-nagrywanie-rozprawy.html
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline gedeon

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #178 dnia: 11 Październik, 2016, 09:37 »
 Rozprawa jest nagrywana w całości i audio i wideo, takie nagranie istnieje ale do czasu zakończenia postępowania nie jest możliwe upublicznienie tego.


Offline Fantom

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #179 dnia: 11 Październik, 2016, 09:42 »
 a upublicznienie to jakie może być?Na forum?Na YT?Komu mozna potem to upublicznić i czy pozwany musi wyrazić na to zgodę?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s