Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Stowarzyszenie Wybudzeni - nowa forma pomocy  (Przeczytany 1047 razy)

Offline Gostek

Odp: Stowarzyszenie Wybudzeni - nowa forma pomocy
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Październik, 2024, 15:48 »
Hallelujah !


Offline Storczyk

Odp: Stowarzyszenie Wybudzeni - nowa forma pomocy
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Październik, 2024, 21:06 »
Witaj Storczyk:
Wszystkie problemy rozwiązuję sam i udaje się (jestem z pod szczęśliwej gwiazdy),
Mam zasadę, wszedłeś w problem sam z niego wyjdź również sam, słabi i bezradni - myślą, że ktoś pomoże - bzdura. dlatego napisałem zasadę  Dulskiej.
Prawo przyrody słaby musi odejść takie jest twarde prawo egzystencji.
Jeżeli chodzi o sektę nie potrzebowałem niczyjej pomocy, nie przeczę przez (Ww) dostałem, dość mocno, mocno emocjonalnie, ale przeżyłem i wyszedłem na prostą, rozumna osoba potrafi z beznadziei wyjść z złej strefy. (FFF)
Jakiekolwiek porady szczególnie psychologów uważam za zbyteczne.

Mężczyźni rzadko kiedy udają się do psychologów, nie lubią  rozmawiać o emocjach, to udowodnione.

Co to oznacza, że słabi muszą odejść?

Słabi są w sekcie .
To, że ktoś odszedł z sekty oznacza, że jest Silny.
Nieradzenie sobie z emocjami nie oznacza słabości.

Psycholog ma narzędzia które pomagają się uporać z uzależnieniem, odrzuceniem, utratą tożsamości .
Szczególnie wrażliwym osobom.
Sprawia, że zaczynamy stratę ogarniać.
Ale to ciężka praca...
Orka na ugorze...
Dlatego jeśli stowarzyszenie wychodzi z pomocą to tylko wspierać tych młodych, a przy okazji nabiorą doświadczenia  ;)




Offline Gostek

Odp: Stowarzyszenie Wybudzeni - nowa forma pomocy
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Październik, 2024, 21:33 »
jesteś zabawny :)
trzeba mieć "dziwne" poczucie humoru, aby mieć pretensje do sprzątaczki, która całkowicie zutylizowała wiaderko z obierkami po ziemniakach, gdy zauważyła że te całkowicie zbędne obierki już spleśniały i zaczęły cuchnąć...

Jeśli właściciel mieszkania "nie docenił tej sprzątaczki", to trudno...
Jego mieszkanie i jego obierki i jego prawo do zatrudniania tego kogo sobie wybierze...

Twarde fakty są jednak takie, że ta sama sprzątaczka znalazła pracę w innym miejscu w którym została doceniona :)

Ja Sebastian obecnie (październik 2024) jestem adminem _największego_ polskojęzycznego forum o świadkach Jehowy na całym facebooku...
Jest to forum które żyje i na którym ludzie swobodnie i z kulturą dyskutują (m.in. dlatego że wszelkie pyskówki "są utylizowane")
Odkąd zostałem tam moderatorem, a potem adminem, liczba uczestników forum ciągle rośnie.
Ruch ok. 30x większy niż tutaj.

I Ty, szanowny Bracie Króla, wypominasz mi utylizację śmierdzącego wiaderka z pleśniejącymi obierkami po ziemniakach?!

Zabawny jesteś, szanowny Bracie Króla :)




Tak Sebastianie jesteś wielki.☝️😎 Pan panów i Król królów w jednym. Nie do zastąpienia przez nikogo.😉


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 185
  • Polubień: 8661
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Stowarzyszenie Wybudzeni - nowa forma pomocy
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Październik, 2024, 22:13 »
Jakiekolwiek porady szczególnie psychologów uważam za zbyteczne.

Mężczyźni rzadko kiedy udają się do psychologów, nie lubią  rozmawiać o emocjach, to udowodnione.

Co to oznacza, że słabi muszą odejść?

Słabi są w sekcie .
To, że ktoś odszedł z sekty oznacza, że jest Silny.
Nieradzenie sobie z emocjami nie oznacza słabości.

Psycholog ma narzędzia które pomagają się uporać z uzależnieniem, odrzuceniem, utratą tożsamości .
Szczególnie wrażliwym osobom.
Sprawia, że zaczynamy stratę ogarniać.
Ale to ciężka praca...
Orka na ugorze...
Dlatego jeśli stowarzyszenie wychodzi z pomocą to tylko wspierać tych młodych, a przy okazji nabiorą doświadczenia  ;)
Witaj Storczyk
Co mam Tobie odpowiedzieć, tylko tyle  ''Każdy przechodzi traumę z różnych przyczyn jakie doznaje - wyjście z sekty, to karkołomny wyczyn w wielu przypadkach kończy się z poważnymi problemami psychicznymi  - w moim odczuciu rozmowy z terapeutami, psychologami, to zbędne poczynania.
Nie mam w zwyczaju zwierzać się z osobistych problemów innym, to jeszcze byłaby większa porażka i niezaprzeczalny dowód, ze jestem cieniasem, który godziłby w moją ambicję dlatego napisałem cyt. ''słaby musi odejść'', nagle w ciszy niezauważalnie, jakie nastaną tego czynu konsekwencje w sekcie to inna sprawa.
Niektórzy szukają pomocy w takiej przerażającej sytuacji w stowarzyszeniach, psychologach, terapeutach jednym to pomaga innym nie, ponieważ to trauma ciągnie się latami - pozdrawiam   
« Ostatnia zmiana: 17 Październik, 2024, 22:14 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Storczyk

Odp: Stowarzyszenie Wybudzeni - nowa forma pomocy
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Październik, 2024, 06:57 »
Nie mam w zwyczaju zwierzać się z osobistych problemów innym,
Nie musisz się zwierzać.
To nie w tym rzecz.


Offline Roszada

Odp: Stowarzyszenie Wybudzeni - nowa forma pomocy
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Październik, 2024, 13:01 »
O czym oni tu się spierają?
Jeden reprezentuje Stowarzyszenie Zasiedziałych na forum, a drugi nieczynne jednoosobowe Stowarzyszenie Wyzwoleni.

Nadaszyniaka bym wywalił na emeryturę forumowa, bo tylko zrzędzi, a Sebastiana bym wygonił na grupę na której jest adminem. Niech tam pokazuje co umie, bo tu już nic nie pokaże.

Obaj bowiem prowadza tu dyskusję, która nikogo nie interesuje. Typu O wyższości świąt Wielkanocy nad świętami Bożego Narodzenia. ;D


Offline Roszada

Odp: Stowarzyszenie Wybudzeni - nowa forma pomocy
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Październik, 2024, 13:27 »
Co do Agaty, to osiągnięć jeszcze nie ma, bo dopiero co skończyła studia psychologiczne. Ale ponieważ jest wytrwała, wierzę, że coś w życiu w tej dziedzinie zrobi. Ona już wiele lat tym się para.
Chyba była pierwszą dziewczyną, która sama założyła grupę exŚJ na face. Wcześniej była naszą forumowiczką i brała udział w kilku manifestacjach.
Miałem okazję poznać ją osobiście na zlocie exŚJ w Gdańsku. Miła babeczka i czasem do siebie piszemy z nowinami.
Ma za sobą też wywiady medialne:

Dianne

https://joemonster.org/art/35061 (część I)
https://joemonster.org/art/36527 (część II)
https://www.youtube.com/watch?v=naU8h-HNsy0 (wywiad na kanale "7 metrów pod ziemią", dodane 31.05.2018)
https://www.se.pl/wiadomosci/polska/agata-byla-swiadkiem-jehowy-mowi-o-pedofilii-aa-gRNy-GAej-xiiT.html (dodane 02.06.2018)

https://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/odeszli-od-swiadkow-jehowy-zobacz-co-sie-z-nimi-stalo,273970.html (z Dianne, dodane 19.09.2018)
https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/wybudzeni-czyli-zycie-bez-jehowy/llwqher (z Dianne i mav, dodane 19.09.2018)


Offline Storczyk

Odp: Stowarzyszenie Wybudzeni - nowa forma pomocy
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Październik, 2024, 17:07 »
 Jadąc w korkach lubię posłuchać podcastów czasem też kryminalnych.
Ten mnie powalił.
Czym w tej pomnikowej rodzinie skończyło się zamiatanie pod dywan.
Dulszczyzna  dla córki tej wzorowej  wizerunkowo rodziny skończyła się okrutnie .
https://youtu.be/PRr-9ZZ7C8c?si=t2S_lddC8_iSnYnD


Offline Sebastian

Odp: Stowarzyszenie Wybudzeni - nowa forma pomocy
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Październik, 2024, 17:29 »
Co do Agaty, to osiągnięć jeszcze nie ma, bo dopiero co skończyła studia psychologiczne.
Ale ponieważ jest wytrwała, wierzę, że coś w życiu w tej dziedzinie zrobi.
Ona już wiele lat tym się para.
Chyba była pierwszą dziewczyną, która sama założyła grupę exŚJ na face.
(...)
Ma za sobą też wywiady medialne:

Dianne

Właśnie to miałem na myśli pisząc o „dotychczasowych osiągnięciach” Agaty Szudzik

1) najpierw etap amatorski (wywiady w mediach itp, których udzielała jako nastolatka)
2) potem etap edukacyjny (zrobiła maturę i ukończyła studia)
3) teraz etap zawodowy (Agata jest już psychologiem z tytułem mgr)
4) w przyszłości zapewne etap profesjonalny (np. kariera naukowa, tytuł doktora, może tytuł profesora)

sumując, Agata Szudzik krok po kroku osiąga kolejne, coraz bardziej ambitne cele
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Reskator

Odp: Stowarzyszenie Wybudzeni - nowa forma pomocy
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Październik, 2024, 17:31 »
O czym oni tu się spierają?
Jeden reprezentuje Stowarzyszenie Zasiedziałych na forum, a drugi nieczynne jednoosobowe Stowarzyszenie Wyzwoleni.

Nadaszyniaka bym wywalił na emeryturę forumowa, bo tylko zrzędzi, a Sebastiana bym wygonił na grupę na której jest adminem. Niech tam pokazuje co umie, bo tu już nic nie pokaże.

Obaj bowiem prowadza tu dyskusję, która nikogo nie interesuje. Typu O wyższości świąt Wielkanocy nad świętami Bożego Narodzenia. ;D
Roszado-przyjacielu zapewne na forach witałeś nowych pozdrawiałeś i życzyłeś by dobrze się tu czuli i pisali na forach a teraz...a teraz wyganiasz ich z forum czy może jesteś z Komitetu Sądowniczego i wykluczasz? Skąd my to znamy przyjacielu?
« Ostatnia zmiana: 18 Październik, 2024, 17:34 wysłana przez Reskator »


Offline Estera

Odp: Stowarzyszenie Wybudzeni - nowa forma pomocy
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Październik, 2024, 05:31 »
Powstało Stowarzyszenie Wybudzeni - też wśród nich exŚJ, a zarazem psycholożki i psycholodzy
https://www.facebook.com/stowarzyszenie.wybudzeni/posts/pfbid02VpuNzSNuPecktL92LzPWpt296w1oAe4U2tmbkze7KMqZRamVXNTMy6Ysz2VUs9MPl
   Bardzo dobra inicjatywa, popieram.
   Jest tyle osób wychodzących od śj, potrzebujących wsparcia psychologów i psychiatrów, że świetnie, że coś takiego powstało.
   Życzę pomyślnych wiatrów w żaglach.
   I pozytywnego rozwoju tego szczytnego pomysłu :)
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gremczak

Odp: Stowarzyszenie Wybudzeni - nowa forma pomocy
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Październik, 2024, 18:01 »
Dzięki Seba za SmS-a.