Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!  (Przeczytany 1066 razy)

Offline Blue

Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Wrzesień, 2024, 12:06 »
(mtg): cóż w tym dziwnego i sensacyjnego, że matka spakowała walizki.
Takie sytuacje są na porządku dziennym, więc po co nakręcać sprawę.
Chyba, że niektórych, to rajcuje pisząc wielkie eposy. (FFF)

To nie jest nic normalnego.
Mało ludzi uświadamia sobie, że rodzice nie mogą tak po prostu wyrzucić córki z domu. Wobec 19latki nadal mają obowiazek alimentacyjny, więc jej eksmisja jest bezprawna, amoralna i jest przestępstwem. (art 191 § 1a kodeksu karnego)
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień, 2024, 12:08 wysłana przez Blue »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 185
  • Polubień: 8661
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Wrzesień, 2024, 15:32 »
Witaj  Blue: masz słuszną rację, jednak'' prawo prawem'' w wielu przypadkach rodzice tak czynią, aby dziecko doprowadzić do takiego stanu, aby samo podjęło wyprowadzkę.
To zawiłe trudne sprawy, atutem rodziców w kwestii tej osoby - zaburzenia emocjonalne i szantaż ''samobójstwa''. (nie znamy bezpośrednio szczegółów tej zaistniałej sytuacji) więc nie gdybam - co, jak ... itp - fakty czy poszlaki.
Nie jestem prawnikiem, jednak znam pewną sprawę identyczną, która znalazła się na  wokandzie i rodzice (wyrodni) wygrali proces. - pozdrawiam
Ps. nie bronię stron (rodzice + córka) biorących w tej kwestii udział.
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień, 2024, 15:42 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Sebastian

Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Wrzesień, 2024, 15:47 »
Nadaszyniaku, nie pisz bzdur.

po pierwsze, "to nie był teatr" (jak to nazwałeś "szantażowanie samobójstwem"), ale to była faktyczna "wykonywana na poważnie" próba odebrania sobie życia.

po drugie, to złe skandaliczne postępowanie rodziców jest przyczyną (a nie skutkiem) problemów zdrowotnych córki.

po trzecie, jeśli nawet w jakimś innym przypadku (Tobie znanym) rodzice nie zostali ukarani, to nie oznacza to jeszcze że "wygrali".

A gdyby nawet "wygrali", to nie jest to powód aby promować patologię.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Reskator

Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Wrzesień, 2024, 16:12 »
Córka jest ofiarą ofiar WTS-u które tutaj są katami wobec córki.
Sekta w całej pełni pokazuje swoje oblicze.
Z czasem ofiara staje katem tylko że ten kat z czasem staje się też ofiarą
i odchodzi lub siedzi cichutko w zborze a takich choćby starszych czy pionierów jest tysiące.  Chińczycy,Koreańczycy takie zjawiska nazywają KARMĄ.
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień, 2024, 16:43 wysłana przez Reskator »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 185
  • Polubień: 8661
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Wrzesień, 2024, 17:17 »
Sebastian
Ja nie piszę bzdur jak to ująłeś a pro po:

Wydaje się, że córka jest pełnoletnia i powinna iść na swój ''garnuszek'' może tak była uciążliwa względem rodziców, że miarka się przebrała, aby litość wzbudzić w sprytny sposób wkręciła sektę (Ww) a wiadomo owa sekta nie jest kryształowa 
powtórzę : ''Życie to nie teatr''
JEŻELI zaistniał PROBLEM - wina leży po dwóch stronach, tego Sebastianie nie podważysz
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień, 2024, 17:22 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Sebastian

Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Wrzesień, 2024, 19:07 »
w przeciwieństwie do Ciebie, czcigodny "bracie Króla", ja nie mam łączności światłowodowej z Plejadami...

nie jestem również wróźką i nie mam szklanej kuli...

w przeciwieństwie do Ciebie, czcigodny "bracie Króla", ja Sebastian nie byłem nigdy bratem starszym i nigdy nie zasiadałem w charakterze "kata i prześladowcy" w trzyosobowej komisji śledczej, specjalizującej się w torturowaniu psychicznym młodych kobiet...

ale pomimo tych trzech wyżej wymienionych okoliczności, które "dowodzą mojej niekompetencji"... pozostanę przy swoim zdaniu i NIE zgodzę się z tym, że rodzice mają prawo wyrzec się swojej własnej córki...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 185
  • Polubień: 8661
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Wrzesień, 2024, 19:54 »
Drogi Sebastianie usatysfakcjonowałeś moją skromną osobę, tymi zaszczytami - dziękuję.
Jednak w swoich skrytych myślach - zazdrościsz tych zaszczytów nie dziwię się takim wspaniałym oczekiwaniom - JESZCZE wszystko przed tobą '' nie skończył się akt ostatni a tragedia zaistnieje w szatni''.
Z szacunkiem napiszę  - mamy odmienne podejście w różnych kwestiach, JESTEŚMY przeciwieństwem osobistych wywodów jak NOC i DZIEŃ.
Ale z takich sytuacji( jeżeli posiada się iloraz inteligencji ponad 100 ) można zgłębiać WIEDZE, w to nie wątpię, że masz IQ-101.
Twój cyt.: ''NIE zgodzę się z tym, że rodzice mają prawo wyrzec się swojej własnej córki...''  , prawa nie mają , lecz tak czynią  - nie tylko w rodzinach patologicznych
W rodach szlacheckich wywołany przez potomka MEZALIANS, powodował wydziedziczenie.
Znasz Kodeks Prawny:
'' W świetle prawa żaden z rodziców nie może ot tak, zrzec się swoich praw do dziecka. Może zostać ich pozbawiony przez sąd. Gdyby jednak ojciec dziecka chciał zrzec się praw do niego, to może w tej sytuacji złożyć dobrowolny wniosek o zrzeczenie się praw rodzicielskich.''

''Czy można wyrzec się dorosłego dziecka? Zgodnie z przepisami, władza rodzicielska rodziców trwa do momentu, w którym dziecko kończy 18. rok życia. Nie można zatem zrzec się władzy rodzicielskiej wobec dorosłego dziecka, ponieważ ta już nie istnieje."


Moja wypowiedź w ''podobnych'' sytuacjach brzmi: '' Dla mnie umarłeś/aś, jednak złożyłbym kwiaty na twoim grobie, tylko nie wiem gdzie on jest''
Długo zastanawiam się aby postawić 'kropkę nad  ''i'' a spalonych mostów nigdy nie odbudowuję
Niskie ukłony względem Ciebie CZCIGODNY marzycielu o '' łączności światłowodowej z Plejadami''
 
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień, 2024, 19:57 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Sebastian

Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Wrzesień, 2024, 22:31 »
czcigodny "Bracie Króla", wybacz że Ciebie tak mocno nie doceniałem...

oprócz łączności z Plejadami wykazałeś się dodatkowo wybitną znajomością prawa :)

ja znam takie ustawy jako kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz kodeks karny a nawet kodeks postępowania karnego, ale... czyli "wykazałeś się wiedzą większą ode mnie"... :) gratulacje :)

a tak poważniej, to cytowane przez Ciebie dzieło, zwane "Kodeksem Prawnym", jest mi nieznane...
przypuszczam, że jest to _mędrkowanie_ jakiegoś trójkowego studenciny, który ma trudności z zaliczaniem semestrów w terminie...albo jakieś inne bzdury skopiowane z internetu
i to skopiowane bez umiejętności czytania ze zrozumieniem...
nikt tutaj nie twierdzi, że rodzice mieli jakąkolwiek "władzę rodzicielską" nad pełnoletnią, 19letnią córką.to oczywiste że ta władza rodzicielska już wygasła...
nadal na rodzicach ciążył tzw. "obowiązek alimentacyjny"
a oprócz tego, jeśli byliby niepatologiczni, to _sumienie_ kategorycznie nie pozwala wyrzucić córki z domu na ulicę z tak absurdalnego powodu jak to, że została wykluczona ze zboru (i to niezależnie od tego czy wykluczonoby ją "niesłusznie" czy może nawet i "słusznie").

« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień, 2024, 22:41 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 185
  • Polubień: 8661
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Wrzesień, 2024, 23:13 »
Sebastianie: Twoje uwagi doceniam i dziękuję za udzieloną lekcję, która poszerzy nabytą wiedzę - DOBRANOC miłych snów dla S+B  :) :) :) :)


Offline Jack Roy

Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Wrzesień, 2024, 13:06 »

Mężczyzna z pogardą wycedził przez zęby (cytuję): „weź się utop!” i odwrócił głowę.

Ogromna większość jest takich starszych, znam ich. Takich palantów właśnie potrzebuje ta fałszywa organizacja. Mają bez szemrania wykonywać polecenia ich mocodawców z Nadarzyna. Żadnej empatii i współczucia dla tragedii biednej dziewczyny. Ten starszy to wyjątkowa kanalia, to bohaterski świadek Jehowy zatrudniony przez sektę jw.org.

Znam takich którzy by go podtopili trochę (nie utopili) Na filmach pewnie widzieliście takie sceny, pacjent leży, na paszcze kładzie się szmatę i leje wodą, to stara metoda wojskowa. W jakim mieście Panie Sebastianie to wszystko się dzieje ?


Offline Sebastian

Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Wrzesień, 2024, 13:48 »
Znam takich którzy by go podtopili trochę (nie utopili)
właśnie dlatego _na_razie_ jeszcze nie ujawnię miasta, dopóki nie zapadnie wyrok skazujący.

Wolę bowiem, aby tym konkretnym draniem "profesjonalnie" zajęli się ludzie, z którymi będzie siedział w jednej celi więziennej.

Ja jako bezbożnik nie muszę udawać że "miłuję bliźniego", dlatego napiszę wprost, że życzę temu konkretnemu draniowi aby...

aby każdego dnia słowa "wybiła godzina szesnasta" wywoływały jego przerażenie.
I aby "panicznie bał się schylić po mydło".
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Reskator

Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Wrzesień, 2024, 16:16 »
aby każdego dnia słowa "wybiła godzina szesnasta" wywoływały jego przerażenie.
I aby "panicznie bał się schylić po mydło".

 A może on lubi schylać się po mydło kto go tam wie.
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień, 2024, 16:37 wysłana przez Reskator »


Offline Sebastian

Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Wrzesień, 2024, 16:46 »

 A może on lubi schylać się po mydło kto go tam wie.
dlatego wspomniałem "profesjonalistów", którzy zajmą się tematem "z właściwą sobie delikatnością", ale oczywiście "po godzinie 16:00"...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Natan

Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Wrzesień, 2024, 20:08 »
Wspomniany starszy dopuścił się czynu karalnego, jak już zauważyliście.

Znałem niektórych starszych zboru dawnej generacji, którzy potrafili zachowywać się w komitetach sądowniczych w bardzo umiarkowany i zrównoważony sposób. Ale byli też tacy, którzy przypominali słonia w składzie porcelany lub kogoś, kto do gry na pianinie przystępuje z młotem w ręku – kompletnie nienadający się do zajmowania sprawami i problemami ludzi.                                                                                                                                                             Scenka z życia wzięta – dialog prymitywnego starszego z młodym członkiem zboru:
Starszy: - Krzysiu, wiesz, dlaczego nie byłeś na Pamiątce?
Krzysztof: - No, dlaczego?
Starszy: - Bo jesteś głupi.
Krzysztof: - To powinniście się cieszyć, że mieliście na Pamiątce o jednego głupca mniej.
Koniec dialogu.