Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: IRLANDIA: 3 nowe firmy ŚJ do zarządzania aktywami finansowymi  (Przeczytany 479 razy)

Offline Światus

    Na avoidjw pojawił się ciekawy artykuł. Wygląda na to, że Strażnica nie zbankrutuje tak szybko jakbyśmy chcieli. A może być wprost przeciwnie...

    Świadkowie Jehowy zakładają w Irlandii trzy nowe firmy zajmujące się zarządzaniem aktywami finansowymi

    "W sierpniu 2024 r. Świadkowie Jehowy założyli w Irlandii trzy nowe firmy, które zajmują się aktywami finansowymi i tworzą strategię zwiększania swoich możliwości zarządzania finansami. Są to firmy Mina Asset Management, Mina Treasury Services i Lepta Payment Solutions . Rozwój ten podkreśla rozwijającą się korporację finansową grupy i rodzi pytania o źródła i wykorzystanie ich znacznych zasobów finansowych, finansowanych głównie z darowizn od ich członków (...)

    Wsparcie finansowe dla tych nowych zmian jest znaczące. Uważa się, że Świadkowie Jehowy mają aktywa warte dziesiątki miliardów dolarów, zebrane dzięki darowiznom od swoich członków. (...)

    Wejście Świadków Jehowy w zarządzanie aktywami następuje po znaczących transakcjach nieruchomości. Na przykład w 2016 r. ich budynki w Columbia Heights i parking przy 85 Jay Street, NY zostały sprzedane za 1 miliard.
(...)
    Od tego czasu sprzedaż nieruchomości również znacząco przyczyniła się do rezerw finansowych organizacji, zapewniając kapitał prawdopodobnie skierowany do ich nowych operacji zarządzania aktywami. Odzwierciedla to strategiczną zmianę w sposobie zarządzania aktywami przez organizację, przechodząc od nieruchomości fizycznych do bardziej płynnych i potencjalnie bardziej rentownych instrumentów finansowych."
***

    Zachęcam do przeczytania całego artykułu, który jest dużo dłuższy. Dalej też są ciekawe "kąski" m.in. wymieniono najważniejsze osoby, które będą się zajmować aktywami Towarzystwa, opisano krótko firmy itd.

Link: https://avoidjw-org.translate.goog/news/jehovahs-witnesses-ireland-financial-assets/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline donadams

Odp: IRLANDIA: 3 nowe firmy ŚJ do zarządzania aktywami finansowymi
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Sierpień, 2024, 18:08 »
Lubię to, ale!

Kopiując poniekąd z innej mojej odpowiedzi na ten temat:

"Uważa się, że Świadkowie Jehowy mają aktywa warte dziesiątki miliardów dolarów, zebrane dzięki darowiznom od swoich członków."

Bardzo dobrze, że zostało przez ciebie podkreślone, ale nikt nie mówi, kto tak uważa. Czy jest jakieś źródło? Jakiś raport? Nawet taki, jaki robią dziennikarze o majątku Putina czy cokolwiek podobnego? A może źródło stanowi nasze forum, na którym niektórzy rzeczywiście uważają, że to będą takie pieniądze?

Wydaje się też, że to nie jest fałszywa informacja, jak sugeruje się na niektórych anglojęzycznych forach. Wiem, że pisząc to, rzucam grochem o ścianę, ale i tak to napiszę - byłbym bardzo ostrożny w wyciąganiu daleko idących wniosków. Na chwilę obecną nie wiadomo w zasadzie nic o samej inicjatywie.

Co więcej pragnę przypomnieć, że już nie raz podejmowaliśmy temat pieniędzy z wyprzedaży nieruchomości w NY i dość naturalnym wnioskiem było, że te środki przynajmniej w jakiejś części są gdzieś inwestowane. Do tego nie trzeba własnej firmy do zarządzania finansami. W zasadzie nazywanie tej firmy firmą świadków Jehowy jest też trochę zbyt daleko idące, przynajmniej na ten moment.

Trzeba obserwować, szukać informacji i nie dawać się napędzać tej grupie byłych świadków Jehowy, którzy już zaczynają nakręcać sobie wyświetlenia na YouTube na biciu piany o nic, czy po prostu na gów**burzy.

Ten zasób informacji jaki mamy na chwilę obecną w gruncie rzeczy nie wprowadza niczego nowego.

EDIT: Na uwagę zasługuje na pewno fakt zarejestrowania tych podmiotów w Irlandii. Ogromna część Amerykańskich podmiotów, gdy zaczyna działalność w Unii Europejskiej, wybiera Irlandię. Powodem jest niskie opodatkowanie od osób prawnych oraz wiele możliwości uniknięcia podwójnego opodatkowania.

Mówimy tutaj o takich podmiotach jak Apple, Google, Facebook (Meta), Microsoft, Pfizer, Intel, Amazon, LinkedIn czy Dell. Wobec tego wybór Irlandii rzecz jasna nie jest przypadkiem i te firmy dołączają do szacownego grona.
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień, 2024, 18:22 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: IRLANDIA: 3 nowe firmy ŚJ do zarządzania aktywami finansowymi
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Sierpień, 2024, 18:38 »
Dla mnie ważniejsze czy takie firmy zaistniały i czy zajmują się finansami ŚJ.

Dziwi mnie czemu powstały w Irlandii, a nie w USA czy Kanadzie? :-\


Offline Reskator

Odp: IRLANDIA: 3 nowe firmy ŚJ do zarządzania aktywami finansowymi
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Sierpień, 2024, 19:27 »
Dla mnie ważniejsze czy takie firmy zaistniały i czy zajmują się finansami ŚJ.

Dziwi mnie czemu powstały w Irlandii, a nie w USA czy Kanadzie? :-\
Uciekają albo przed Urzędem Skarbowym albo przed owieczkami które są strzyżone.
Jedno i drugie jest naganne.
Nie chcą płacić tego co należy do cezara i uciekają do Irlandii.
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień, 2024, 19:30 wysłana przez Reskator »


Offline donadams

Odp: IRLANDIA: 3 nowe firmy ŚJ do zarządzania aktywami finansowymi
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Sierpień, 2024, 19:29 »
No to odpowiem na twoje pytania:

- zaistniały;
- nie wiadomo czy zajmują się finansami świadków Jehowy.

Dlaczego Irlandia? Po pierwsze korzystne prawo podatkowe, które nie zawsze omija organizację, a tutaj mamy do czynienia też z firmą, więc prawdopodobnie nie będzie korzystania z żadnych zwolnień podatkowych dla organizacji charytatywnych czy kościołów, stąd opodatkowanie pewnie robi różnice. Dodatkowo jeśli postanowią opodatkować te pieniądze w Irlandii, to będą mogli je wyprowadzić do USA bez kolejnego opodatkowywania ich w USA unikając podwójnego opodatkowania (nadal korzystając z niższej stawki podatkowej).

Gdyby te firmy miały rzeczywiście zajmować się obsługą ich środków finansowych, być może byłyby przeznaczone na zarządzanie rynkiem europejskim. Tak to się odbywa w przypadku wymienionych przeze mnie wcześniej Apple, Google itd. To daje też pewną formę zabezpieczenia, bo część środków, być może znacząca, znajdowałaby się pod inną jurysdykcją niż większość orga, co w przypadku potencjalnych ruchów na amerykańskich korporacjach dawałoby kolejne zabezpieczenie w postaci środków zgromadzonych w Europie.

W przytoczonym przez Światusa artykule zastanawiają się także, czy nie będzie to prowadzić do obsługi dobrowolnych datków przelewanych elektronicznie. Dziś jest tak, że płatności internetowe są obciążone prowizją. Prowizje wahają się i mówienie o 2% niekoniecznie jest zasadne, ponieważ w przypadku tak dużych organizacji zawsze mówimy o niższych kosztach obsługi płatności. Gdyby jednak nawet średnia z obsługi tych płatności w skali świata wynosiła 1%, a oni obsługiwaliby te płatności własną firmą, w zasadzie bez prowizji, to byłaby to jakaś oszczędność.

O wysokości datków na przykład w Australii pisałem tutaj:



W 2022 roku wpływy z datków wyniosły tam niecałe 8 400 000 dolarów. Gdybyśmy założyli, że 3/4 z nich wpłynęło płatnościami bezgotówkowymi, to koszty obsługi tych datków wyniosłyby jakieś 63 000 dolarów (przy założeniu wysokości prowizji na poziomie 1%). Czy to dużo? W skali całego kontynentu europejskiego na pewno wystarczająco, by próbować tego uniknąć.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Online NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 400
  • Polubień: 2409
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: IRLANDIA: 3 nowe firmy ŚJ do zarządzania aktywami finansowymi
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Sierpień, 2024, 20:11 »
Ja mam zastrzeżenie co do nazw tych firm. Powinny mieć one bardziej chrześcijańsko brzmiące nazwy, przykładowo - skarbnik Jezusa czy jakoś tak.


Offline Roszada

Odp: IRLANDIA: 3 nowe firmy ŚJ do zarządzania aktywami finansowymi
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Sierpień, 2024, 20:22 »
Raczej "Skarbiec Jehowy", jak była "Skrzynia Jehowy". ;)


Offline Światus

Odp: IRLANDIA: 3 nowe firmy ŚJ do zarządzania aktywami finansowymi
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Sierpień, 2024, 20:52 »
"Uważa się, że Świadkowie Jehowy mają aktywa warte dziesiątki miliardów dolarów, zebrane dzięki darowiznom od swoich członków."
Bardzo dobrze, że zostało przez ciebie podkreślone, ale nikt nie mówi, kto tak uważa. Czy jest jakieś źródło? Jakiś raport? Nawet taki, jaki robią dziennikarze o majątku Putina czy cokolwiek podobnego? A może źródło stanowi nasze forum, na którym niektórzy rzeczywiście uważają, że to będą takie pieniądze?

Ja też nie lubię takich ogólnikowych określeń typu "krążą pogłoski", "mówi się" ani w sumie nie wiadomo, ile tych "dziesiątków miliardów" jest...
To jednak może być prawda, biorąc pod uwagę ile SK sprzedano w ciągu ostatnich lat choćby w Polsce.
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień, 2024, 20:54 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline donadams

Odp: IRLANDIA: 3 nowe firmy ŚJ do zarządzania aktywami finansowymi
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Sierpień, 2024, 20:53 »
Chrześcijańskie to może nie, ale za to za biblijne można by je chyba uznać, skoro zarówno mina jak i lepta (lepton) były jednostkami wagowymi używanymi w czasach biblijnych, a chyba nawet jedna i druga miała później swój odpowiednik monetarny.

To jednak może być prawda, biorąc pod uwagę ile SK sprzedano w ciągu ostatnich lat choćby w Polsce.

Ale wiemy ile ich sprzedano? Mamy jakieś dane? Ja wiem, że trochę ich było, ale bez spojrzenia na to, ile sprzedano, jakie to były sale, a także ile wybudowano, to może okazać się, że ulegamy złudzeniu. Efekt potwierdzenia też może odgrywać tu swoją rolę.

Dodatkowo chciałbym też powiedzieć, że nie trzeba mieć "dziesiątków miliardów" by inwestować pieniądze. Jeśli masz 500 milionów dolarów, to też głupio trzymać je na koncie. Tym bardziej jak masz miliard czy dwa. Ale rzucanie od razu dziesiątkami zdaje mi się być solidną przesadą.
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień, 2024, 20:57 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: IRLANDIA: 3 nowe firmy ŚJ do zarządzania aktywami finansowymi
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Wrzesień, 2024, 09:05 »
Donadams,
Raz jeszcze dziękuję za Twoje wyważone komentarze na temat finansów ORGa bo wiele osób lubi puszczać wodze fantazji  :o
« Ostatnia zmiana: 01 Wrzesień, 2024, 09:07 wysłana przez Lu_Ke Sky_Walker »


Offline donadams

Odp: IRLANDIA: 3 nowe firmy ŚJ do zarządzania aktywami finansowymi
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Wrzesień, 2024, 09:10 »
Nie ma za co. Nieznaprawdy założył fajny wątek z mapą sprzedanych nieruchomości. Jak dobrze pójdzie, to będziemy mogli pobawić się jakimiś danymi :)
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.