Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Słaba widoczność forum w wyszukiwarkach  (Przeczytany 1332 razy)

Offline donadams

Słaba widoczność forum w wyszukiwarkach
« dnia: 02 Czerwiec, 2024, 18:43 »
Nie wiem jak wam, ale mi to forum jest bardzo ciężko znaleźć w google czy w innych wyszukiwarkach. Wpisywanie podstawowych fraz, takich jak:

"forum byłych świadków jehowy" lub
"forum świadków jehowy"

prowadzi wszędzie, ale nie na to forum. Wyprowadźcie mnie z błędu, może wam działa to lepiej, ale jeśli jest tak, jak myślę, to warto byłoby zadziałać w tym kierunku, żeby widoczność tego forum była jakaś... Rozumiem, że nie zawsze łatwo jest wybić się na pierwszą pozycję w google, ale tu problem jest większy, ponieważ po wpisaniu w google frazy "sjwp forum" wyrzuca stronę z błędem danych... Jak źle musi być, żeby tak się działo?

Nie znam się na forach, żaden ze mnie haker, ale mam kilka stron internetowych, w oczywisty sposób poświęcam dużo uwagi temu, żeby były odpowiednio pozycjonowane w wyszukiwarkach, bo bez tego nie ma dotarcia do ludzi.

Tym samym nie wiem, w jaki sposób ludzie mają trafić na to forum, skoro nie jest to takie proste. Czy możemy coś z tym zrobić? Większość treści zawartych tutaj uważam za naprawdę wartościowe i szkoda by było, gdybyśmy pisali je głównie dla siebie. Rzecz jasna jak widać, nowi użytkownicy forum się pojawiają, ale nie dlatego, że jesteśmy super widoczni, a jedynie pomimo tego, że jesteśmy tak ukryci...

EDIT:

Nawet na stronie przerywamymilczenie.pl jest nieaktualny link do tego forum, który nie działa, chociaż sama strona jest pozycjonowana dość wysoko.

Fraza "świadkowie jehowy forum" - przejrzałem wyniki do trzeciej strony i nie ma śladu tego forum. Użytkownicy google najczęściej nie szukają dalej niż do pierwszej strony, a jeszcze częściej ograniczają się do wyników, które są widoczne u góry strony, bez scrollowania, czyli dajmy na to do mniej więcej pięciu wyników. Jest naprawdę słabo, a jeśli nie, to wyprowadźcie mnie z błędu. W takim układzie szanse, że ktoś nas tu znajdzie, są niemalże zerowe, chyba, że jest jakaś tajna (a jednak dobrze znana) ścieżka w sieci, która prowadzi tu nowych użytkowników.
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwiec, 2024, 19:00 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: Słaba widoczność forum w wyszukiwarkach
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Czerwiec, 2024, 18:46 »
Niestety forum lata świetności ma już za sobą.
Był czas, że forum pokazywało się na początku w wyszukiwaniach na google.
Maciej nie ma ani czasu ani pasji, więc może być tylko gorzej niż lepiej.

Jak zażartowałem kiedyś, że forum jest do wzięcia, to prawie mnie zakrakano. Na niektórych blady strach padł, bo dla nich to jedyne źródło informacji i 'jako takiego funkcjonowania'. :)


Offline donadams

Odp: Słaba widoczność forum w wyszukiwarkach
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Czerwiec, 2024, 18:52 »
W żaden sposób nie chcę swoim postem robić komukolwiek przytyków w kwestii utrzymania forum. Uważam zresztą, że samo forum działa całkiem sprawnie, a przynajmniej wystarczająco, co jest ważne i jeśli Maciej robi cokolwiek w tym kierunku, żeby tak było, to chwała mu za to.

Chciałbym po prostu znaleźć rozwiązanie tej kwestii. Myślę, że gdyby była to kwestia na przykład pieniędzy na konkretną usługę techniczną, jako że czas i wiedza specjalisty kosztuje, to myślę, że nawet przez zbiórkę funduszy na ten cel moglibyśmy bez problemu zebrać taką kwotę, która pewnie nie byłaby też zawrotna. Może to nawet nie jest konieczne. Uważam jednak, że coś trzeba zrobić, bo forum, którego znalezienie w Internecie graniczy z cudem, może któregoś dnia minąć się ze swoim celem.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: Słaba widoczność forum w wyszukiwarkach
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Czerwiec, 2024, 19:20 »
To se ne wrati. :)

Dziś już fora i grupy na face podupadają. Za dużo ich było. Jedne są martwe, inne szukają moderatorów i nowych adminów. Zerowa dzienna liczba wątków.

Teraz potworzyły się grupki 20-50 osobowe na whatsappie.
Sam znam 3 osoby co na 3 różnych takich grupach się 'spotykają'. Zamknięte kręgi. :)


Offline Estera

Odp: Słaba widoczność forum w wyszukiwarkach
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Czerwiec, 2024, 19:23 »
Nie wiem jak wam, ale mi to forum jest bardzo ciężko znaleźć w google czy w innych wyszukiwarkach.
   Dokładnie tak jest, jak opisał donadams.
   Sama dla kilku osób podsyłałam linki do forum, bo sami nie mogli go znaleźć.
   A nawet były pytania czy to forum jeszcze funkcjonuje?
   Ale co można by zrobić, żeby sytuację poprawić?
   Pytam jako laik, bo też pamiętam czas kiedy w wyszukiwarkach to forum było na pierwszej, drugiej pozycji.
   A może to Nadarzyn w tym macza swoje krwawe paluszki, żeby tak było.
   Podobnie jak też na Wikipedii mają swoich stróżów, żeby się prawda o nich nie przedostała na światło dzienne.
   Tak sobie tylko ostrożnie gdybam.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline donadams

Odp: Słaba widoczność forum w wyszukiwarkach
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Czerwiec, 2024, 20:17 »
Nadarzyn nie ma z tym nic wspólnego. Są to kwestie techniczne pozycjonowania w google. Jest zbiór zasad, które mniej więcej określają sposób, w jaki google indeksuje strony internetowe i zwyczajnie trzeba się do tych zasad dostosować.

Poza tym, w wyszukiwarkach jest pełno negatywnych treści w odniesieniu do Świadków Jehowy i jakoś mogą być pozycjonowane wysoko, więc to forum też może być.

Obawiam się jedynie, że skoro do tej pory pozycjonowanie forum nie zostało załatwione, to być może wiąże się to z jakimś głębszym powodem. Jeśli tak jednak jest, to dobrze byłoby, gdyby był jasny komunikat co jest problemem i co należy zrobić, żeby go rozwiązać. To zawsze jest jakiś punkt wyjścia, a często jest tak, że z danej sytuacji jest więcej niż jedno możliwe wyjście.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 356
  • Polubień: 4088
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Słaba widoczność forum w wyszukiwarkach
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Czerwiec, 2024, 23:20 »
Forum jest praktycznie nieistniejące w wyszukiwarkach. Inna sprawa czy ktoś obecnie szuka tego rodzaju metod komunikacji. Coraz mniej, również dlatego, że temat stał się mainstreamowy i został przegadany w wiodących mediach, jak youtube. Do tego zawsze można wejść na reddita. To już nie te czasy, że do PL wchodził internet, a funkcjonowanie organizacji było sekretem nawet dla eksów, sekretem, który wymagał opracowania tekstowego. Nałożył się na to też spadek popularności SJ jako wyznania, przez co roztrząsanie co się  z nimi dzieje mniej ma wspólnego ze sporem ideologicznym, a raczej jest nostalgiczne.

To nawet nie jest pierwsze forum poświęcone zagadnieniu, wcześniej były przynajmniej ze 2, wszystko co powinno się wiedzieć zostało już powiedziane, a po nowinki to na reddit albo youtube.
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwiec, 2024, 23:24 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Estera

Odp: Słaba widoczność forum w wyszukiwarkach
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Czerwiec, 2024, 23:28 »
   Chłopaki, dziękuje za wyjaśnienie.
   Rozświetliliście mi trochę moje laickie korytarze niewiedzy :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline donadams

Odp: Słaba widoczność forum w wyszukiwarkach
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Czerwiec, 2024, 23:46 »
Inna sprawa czy ktoś obecnie szuka tego rodzaju metod komunikacji. Coraz mniej, również dlatego, że temat stał się mainstreamowy i został przegadany w wiodących mediach, jak youtube.

Oczywiście, że coraz mniej. Kiedyś szukało dajmy na to 100 000 osób rocznie, a dziś już "tylko" 10 000... Do nas z tych "marnych" 10% trafia cały 1%, więc w tak zdefiniowanym "rynku" nasz udział wynosi tyle co nic. Rozumiem, że lata świetności forów minęły, ale w taki sposób, jak to działa obecnie, sami sobie zakładamy dodatkowy kaganiec, co jest bez sensu.

YouTube czy inne media mają też swoje wady i te luki mogą być wypełniane przez takie fora. Tyle, że forum strzela sobie w kolano.

Podsumowując, tutaj nie będzie tysięcy aktywnych użytkowników, ale mogą być setki, a to by i tak oznaczało nowe życie dla tego forum, a tym samym potencjalne nowe życie dla tych setek nowych użytkowników rocznie. W obecnym stanie nie ma na to szans.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 356
  • Polubień: 4088
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Słaba widoczność forum w wyszukiwarkach
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Czerwiec, 2024, 00:01 »
YouTube czy inne media mają też swoje wady i te luki mogą być wypełniane przez takie fora. Tyle, że forum strzela sobie w kolano.
Podsumowując, tutaj nie będzie tysięcy aktywnych użytkowników, ale mogą być setki, a to by i tak oznaczało nowe życie dla tego forum, a tym samym potencjalne nowe życie dla tych setek nowych użytkowników rocznie. W obecnym stanie nie ma na to szans.

Te luki wypełnił reddit, FB, youtube i tiktok. W setki użytkowników nie wierzę. Forum ma charakter głównie towarzyski, poprzednie też taki miało. Jeśli jest tak jak mówi Roszada i ludzie na FB są nieaktywni, to tym bardziej nie wrócą do forów. Fora to medium starsze od FB, a FB jest obecnie uznawany za portal dla staruchów.

Z każdym kolejnym forum ubywa użytkowników i zaangażowania. Wypozycjonowanie by pewnie pomogło, ale nie do tego stopnia jak sobie to wyobrażasz.

Temat jest zwyczajnie niszowy, coraz więcej osób mówi też po angielsku i czyta reddita, a tam masz na bieżąco wieści z USA.

Fora takie jak te na którym rozmawiamy robiły z 20 lat temu wrażenie na ludziach, którzy wcześniej czytali tylko po kryjomu kryzys sumienia i na tym zaczynały i kończyły się ich przygody z odstępstwem. Potem wszedł net, odpalali fora i mogli pogadać z innymi odstępcami, ktoś opowiadał anegdoty, pokazywał skany dokumentów, opowiadał plotki. Nie da się zrozumieć uroku medium bez zrozumienia stanu techniki. Dziś to wszystko jest tak zglobalizowane i przystępne, że ludzie mam wrażenie inaczej przyswajają informacje. Nie ma tego klimatu wiedzy tajemnej, wpisujesz w youtube świadkowie jehowy i wszystko jest jasne.

Fora takie jak to były ważne, ale należały do trochę innego świata, gdy media społecznościowe jeszcze nie istniały, a tematyka była niezwykle niszowa. To się nie wróci.

Tu masz zarchiwizowane jedno ze starych for, zatrzymało się bodajże na roku 2013

https://watchtower.org.pl/forum/

Zobacz ile tam mielonych było zagadnień dogmatycznych, poszczególne dogmaty miały nawet swoje subfora. Kogo dziś obchodzą takie zagadnienia, kto chce to roztrząsać?
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec, 2024, 00:13 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline donadams

Odp: Słaba widoczność forum w wyszukiwarkach
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Czerwiec, 2024, 07:24 »
Nie zgadzam się z twoją opinią. Tworzenie forum, które jest niewidoczne, nie ma sensu. To nie jest prywatny klub książki bez dostępu dla ludzi z zewnątrz. Wpierw powinno być dobrze widoczne w Internecie, a później byśmy ocenili jaki jest stan faktyczny społeczeństwa w odniesieniu do takich miejsc.

W Polsce masz lekką ręką ponad 200-300 tysięcy osób w jakiś sposób związanych z tematem świadków Jehowy. Podwoić z tej liczby aktywnych uczestników forum to nic wielkiego, natomiast z punktu widzenia forum byłoby to bardzo dużo. Nie wiem, czemu miałbyś zakładać, że to się nie wydarzy, nawet z powodów towarzyskich, o których opisałeś.

Tiktok nie pozwala na pisanie normalnych komentarzy. Reddit, jeśli napiszesz coś, co nie spodoba się innym, sprawi, że za chwilę będziesz mieć zablokowane konto przez minusiki, które dała ci subiektywna społeczność. YouTube nie pozwala na prowadzenie dyskusji w uporządkowany sposób. Każde z tych miejsc ma swoje wady i jakoś się uzupełnia. Tak samo to forum.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 544
  • Polubień: 14429
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Słaba widoczność forum w wyszukiwarkach
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Czerwiec, 2024, 09:17 »
Już napisałem do mav-a w tej sprawie. Chociaż forum słabo widoczne, a i tak kilkanaście, kilkadziesiąt, botów dziennie nas znajduje.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Gostek

Odp: Słaba widoczność forum w wyszukiwarkach
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Czerwiec, 2024, 10:53 »
Tego forum nie można w żaden sposób porównywać z Facebookiem a tymbardziej z TikTokiem....To forum jest zdecydowanie odmienne i  bardziej "ułożone"  tematycznie od dwóch poprzednich. Można w nim odszukać wszelkie tematy odnośnie Świadków Jehowy i nie tylko. Myślę,że dla koneserów jest znacznie ciekawsze od tamtych. Aczkolwiek można śledzić zarówno tamte jak i te-kwestia osobistego podejścia.
Problemem jednak jest  odszukiwanie tego forum w necie. Jeśli nic z tym nie zrobimy, to będziemy na własne życzenie zepchnięci do podźiemia. Tak to wygląda realistycznie na obecną  chwilę .A szkoda,bo zawsze będą budzić się nowi,którzy będą spragnieni dobrych wieści o organizacji w której byli..


Offline Roszada

Odp: Słaba widoczność forum w wyszukiwarkach
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Czerwiec, 2024, 10:58 »
Tego forum nie można w żaden sposób porównywać z Facebookiem a tymbardziej z TikTokiem....To forum jest zdecydowanie odmienne i  bardziej "ułożone"  tematycznie od dwóch poprzednich. Można w nim odszukać wszelkie tematy odnośnie Świadków Jehowy i nie tylko. Myślę,że dla koneserów jest znacznie ciekawsze od tamtych.
Masz rację w 100%
Dlatego ja nie jestem na żadnej grupie, bo tam jest wyścig szczurów, tematów i pędzący pociąg...

Sam u siebie na profilu ograniczam wątki do 3 dziennie, nie zawsze mi to wychodzi i czasem i 5 szt. się pojawia.
Ale to pozwala czytelnikom ogarnąć ciekawostki. Wystarczy, że raz dziennie wejdą wieczorem.

Nasze forum służy mi nawet do tego co tam wstawiam. Łatwo na forum odnajduję tematy.
Tu na forum można się czegoś nauczyć, a na grupach raczej nie bardzo. :-\


Offline Stanisław Klocek

Odp: Słaba widoczność forum w wyszukiwarkach
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Czerwiec, 2024, 12:30 »
Uważam, że szukając z pozycji kogoś, kto pierwszy raz chce znaleźć niniejsze forum, jest to nie tylko słaba widoczność w wyszukiwarkach, ale wręcz zerowa. Mocno i ja zastanawiam się o przyczynę. Mam kilka podejrzeń, może się powtórzę. Pierwszy powód: Nazwa adresu tego forum. Uzasadnienie. Obecny adres "sjwp". Jest wręcz niemożliwe, aby ktoś pierwszy raz poszukujący wpadł na pomysł wpisania takiego skrótowca. Jeśli już jakimś cudem wpisze, to, wyświetli się tak, jak w załączniku o błędzie. Pierwszym adresem przed zmianą było coś w rodzaju "swiadkowiejehowywpolsce". Prawdopodobnie zauważono, że taki adres jest zbyt mało domyślny, więc zmieniono na "sjwp". Drugi powód: Wszystkie nazwy dotyczące forum ex świadków Jehowy itp., już zostały wykorzystane przez innych, dlatego wyszukiwarka najpierw do nich kieruje, nawet podrzędnych gazet, nigdy tu. Czy komuś przychodzi na myśl nowy adres, który będzie wyróżniał ponad te z obecnego topu wyszukiwarek? Trzecim powodem prócz wymienionych, mimo wszystko podejrzewam jednak 'org' o jakąś "wtyczkę" uniemożliwiającą wyszukanie.