Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chodzenie na Nabożeństwa do wspólnot Protestanckich  (Przeczytany 714 razy)

Offline DreamM@ster

Chodzenie na Nabożeństwa do wspólnot Protestanckich
« dnia: 28 Styczeń, 2024, 15:10 »
Witam zwracam się z pytaniem do kogoś dobrze poinformowanego. Czy Świadkowie Jehowy mogą chodzić na nabożeństwa do wspólnot Protestanckich?, Ja jestem nieczynnym Świadkiem  od lat i dzisiaj 1 raz byłem na nabożeństwie w zborze Protestanckim. Czy muszę się z tym specjalnie ukrywać przed współwyznawcami?


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Chodzenie na Nabożeństwa do wspólnot Protestanckich
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Styczeń, 2024, 15:23 »
Witam zwracam się z pytaniem do kogoś dobrze poinformowanego. Czy Świadkowie Jehowy mogą chodzić na nabożeństwa do wspólnot Protestanckich?, Ja jestem nieczynnym Świadkiem  od lat i dzisiaj 1 raz byłem na nabożeństwie w zborze Protestanckim. Czy muszę się z tym specjalnie ukrywać przed współwyznawcami?
Witaj  DreamM@ster:
Oczywiście, niech cię ręka Boska chroni, abyś zdradził strszakom czy pochwalił się szarakom - zatrzymaj dla siebie - bo komitet murowany i będą mieć haczyk na wykluczenie ( jak sam piszesz jesteś nieczynny) - pozdrawiam (FFF)


Offline Storczyk

Odp: Chodzenie na Nabożeństwa do wspólnot Protestanckich
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Styczeń, 2024, 15:53 »
Świadkowie Jehowy są jedyną prawdziwą religia na świecie wybrana przez Boga .Ty szczęściarz masz zajęty być werbowaniem ludzi, aby przychodzili na zebrania i wychwalali Jehowe.A ty marnujesz cenną energię na nabożeństwa protestanckie.
Czerwona flaga.
W ten sposób pokazujesz brak wiary w organizację Jehowy.
Jesteś zdrajcą  :)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Chodzenie na Nabożeństwa do wspólnot Protestanckich
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Styczeń, 2024, 16:39 »
ŚJ twierdzą , że tylko oni są "jedyną prawdziwą religią" i tylko oni prowadzą "czyste wielbienie". Każda, jakakolwiek inna religia jest dla nich religią fałszywą którą rządzą demony. ŚJ za odstępcę uważają nawet osobę która sama czyta i sama próbuje zrozumieć biblię, nie opierając się na wytycznych niewolnika.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline DreamM@ster

Odp: Chodzenie na Nabożeństwa do wspólnot Protestanckich
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Styczeń, 2024, 20:12 »
Serio za 1 pójście do Zboru Protestanckiego Komitet??!!. Jeśli macie rację to faktycznie Świadkowie Jehowy to taka "mała Korea Północna" ;0


Offline Fantom

Odp: Chodzenie na Nabożeństwa do wspólnot Protestanckich
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Styczeń, 2024, 23:30 »
Niekoniecznie za jedno pójście będzie komitet. Najpierw będzie rozmowa i w zależności co usłyszą od Ciebie podejmą dalsze kroki. Jeżeli będziesz się upierał, że chcesz brać udział w praktykach religijnych innego wyznania, to możesz liczyć na komitet.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline DreamM@ster

Odp: Chodzenie na Nabożeństwa do wspólnot Protestanckich
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Luty, 2024, 11:34 »
Ciekawe jest stanowisko Russella który nie widział nic złego w uczestnictwie na nabożeństwa niektórych wyznań protestanckich. A dzisiaj jest to zakazane .Widać jak Organizacja na przestrzeni lat coraz bardziej przeobrażała się w zamkniętą destrukcyjną Sektę!


Offline Gostek

Odp: Chodzenie na Nabożeństwa do wspólnot Protestanckich
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Luty, 2024, 11:42 »
Ciekawe jest stanowisko Russella który nie widział nic złego w uczestnictwie na nabożeństwa niektórych wyznań protestanckich. A dzisiaj jest to zakazane .Widać jak Organizacja na przestrzeni lat coraz bardziej przeobrażała się w zamkniętą destrukcyjną Sektę!


Myślę,że początkowo struktury tego ruchu religijnego były całkowicie inne od tych które znamy dzisiaj. Ten ruch religijny przypominał raczej stowarzyszenie ludzi chcących dogłębniej badać zagadnienia biblijne i miał charakter protestancki. Dopiero za czasów drugiego Prezesa stowarzyszenie to nabrało więcej cech organizacji religijnej a z czasem sekciarskiej.

To co znamy dzisiaj ,to sekta ,która kamufluje się pod szyldem uznawanej religii.😳


Offline cichybob

Odp: Chodzenie na Nabożeństwa do wspólnot Protestanckich
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Luty, 2024, 11:21 »

Myślę,że początkowo struktury tego ruchu religijnego były całkowicie inne od tych które znamy dzisiaj. Ten ruch religijny przypominał raczej stowarzyszenie ludzi chcących dogłębniej badać zagadnienia biblijne i miał charakter protestancki. Dopiero za czasów drugiego Prezesa stowarzyszenie to nabrało więcej cech organizacji religijnej a z czasem sekciarskiej.

To co znamy dzisiaj ,to sekta ,która kamufluje się pod szyldem uznawanej religii.😳

Dokładnie. Russell obchodził święta, uznawał krzyż i uważał za brata ludzi z innych chrześcijańskich ruchów.


Offline Roszada

Odp: Chodzenie na Nabożeństwa do wspólnot Protestanckich
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Luty, 2024, 12:54 »
Dokładnie. Russell obchodził święta, uznawał krzyż i uważał za brata ludzi z innych chrześcijańskich ruchów.
Tu jest stanowisko Russella z roku 1910 z książki pt. Co kaznodzieja Russell odpowiadał na zadawane jemu liczne pytania 1947 [ang. 1917] s. 324-325.
Temat:

NOMINALNE KOŚCIOŁY - Względem uczęszczania do nich.
Wobec tego, że kilku, braci przychodzi do prawdy, czy myśl wyrażona w niedawnej "Strażnicy" względem zwiedzenia nominalnych kościołów odnosi się do zgromadzeń "Pentekostów" itp.? Czy brat popiera odwiedzanie takich zebrań, pod jakimikolwiek okolicznościami?

https://www.nastrazy.pl/biblioteka/czytelnia/straze/?tryb=pyt&id=n36


Offline Światus

Odp: Chodzenie na Nabożeństwa do wspólnot Protestanckich
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Luty, 2024, 17:56 »
    Skrót z artykułu poleconego przez Roszadę.

    "Jednak, co do zebrań Adwentystów "Pentykostów", Christian Scientystów, Teozofistów, Spirytystów i - nie wiem ilu jeszcze brat włączył do swego pytania - radziłbym trzymać się jak najdalej od takich ludzi; nie dlatego, że oni nie są jako inni ludzie, lecz naszym zdaniem jest, że oni są daleko z drogi. Nie mogę sobie wyobrazić, aby była jaka korzyść dla nas w braniu udziału w zebraniach Christian Scientystów lub Teozozofistów. Jestem pewnym, że sam czyniłbym źle gdybym uczęszczał i że zasilałbym sprawę złą, szkodliwą. Inaczej czułbym się pomiędzy Metodystami, Prezbiterianami, Baptystami Episkopalnymi, nie myślę żebym jaką szkodę uczynił, lecz możliwie miałbym sposobność uczynić coś dobrego.

    Co do Pentykostów to bez wątpienia niektórzy z nich myślą dobrze, lecz są zwiedzieni przez przeciwnika, i ubolewam nad nimi. Nie znaczy to jednak, że mam zachęcać ich lub brać z nimi udział, sumienie nie pozwoliłoby mi na to. Czułbym się, że zniesławiam Pana i im szkodzę przez obcowanie z nimi udając, że poniekąd popieram ich. Wszystkie te sprawy są osobistego sumienia, więc jeśli ktoś inaczej myśli, niech Bóg mu błogosławi i niech postępuje według własnego sumienia."

    Tak więc dla Russella wszystko było kwestią sumienia.
* Pentykości — Zielonoświątkowcy.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline DreamM@ster

Odp: Chodzenie na Nabożeństwa do wspólnot Protestanckich
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Luty, 2024, 13:02 »
No ja byłem u Baptystów kilka razy. Od razu co mi się rzuciło w oczy to bardziej swobodny ubiór. Bracia i siostry w spodniach dżinsowych, mało kto miał krawat i garniak. Niektórzy jak dla mnie aż za swobodnie byli ubrani np: w bluzie z kapturem. Ale to moje zdanie.