Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Msza za Michaela Jacksona  (Przeczytany 453 razy)

Offline darew

Msza za Michaela Jacksona
« dnia: 18 Styczeń, 2024, 10:20 »
Jako że  Michael Jackson to exśJ w sieci pojawiła się informacja o mszy w  jego intencji.

- Każdy człowiek zasługuje na modlitwę. Pan Bóg kocha wszystkich - mówił podczas nabożeństwa proboszcz
Wcześniej w rozmowie ze stacją Radio 90 informację o intencji potwierdził kanclerz kurii metropolitalnej w Katowicach ksiądz Tomasz Wojtal.
- Rozmawiałem z księdzem proboszczem. Zgłosiła do niego się starsza parafianka, która poprosiła go o taką intencję. Powiedziała, że czuje w sercu taką potrzebę, aby pomodlić się za tę osobę. Ksiądz przyjął tę intencję, taka msza zostanie odprawiona. Chodzi o dobro, o godziwość tej intencji, więc w tym wypadku ta starsza pani to nie była żadna prowokacja z jej strony – co też starałem się  zweryfikować. Poczuła ona w sobie takie pragnienie, taką potrzebę, aby pomodlić się właśnie za Michaela Jacksona - przekazał Wojtal.
Duchowny odniósł się do oskarżeń o molestowanie nieletnich kierowanych w stronę Jacksona.
- Nie oceniam tutaj w żaden sposób życia, ani twórczości tego piosenkarza. Msza święta jest też sposobem, żeby odkupić winy, żeby wspomóc tę osobę, jeżeli tutaj wierzymy w życie po śmierci, więc jest to sposób też takiego daru, takiej pomocy dla tej konkretnej osoby - powiedział ksiądz.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-01-17/knurow-msza-w-intencji-michaela-jacksona-poprosila-o-nia-starsza-parafianka/


Michaelowi taka msza pomoże?  ;D


Offline Sebastian

Odp: Msza za Michaela Jacksona
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Styczeń, 2024, 10:31 »
Michaelowi taka msza pomoże?  ;D
pomoże "jak umarłemu kadzidło" :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gostek

Odp: Msza za Michaela Jacksona
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Styczeń, 2024, 10:37 »
Ciekawe tylko ,czy On by sobie tego życzył..?🤔 Wiadomo przecież ,że już jako dorosły człowiek konwertował na Islam i dalece mu były idee  chrześcijaństwa.

No wiadomo ,że msze w kościele można sobie zamówić za każdego,nawet za Hitlera albo Stalina. Jest kasa ,będzie msza święta ..😉
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2024, 10:40 wysłana przez Gostek »


Offline Blue

Odp: Msza za Michaela Jacksona
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Styczeń, 2024, 12:28 »
Ciekawe tylko ,czy On by sobie tego życzył..?🤔 Wiadomo przecież ,że już jako dorosły człowiek konwertował na Islam i dalece mu były idee  chrześcijaństwa.

No wiadomo ,że msze w kościele można sobie zamówić za każdego,nawet za Hitlera albo Stalina. Jest kasa ,będzie msza święta ..😉

Plotki o przejściu Jacksona na Islam są bardzo naciągane. Żadne poważne źródło ich nie potwierdza.


Offline Gostek

« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2024, 12:43 wysłana przez Gostek »


Offline Blue

Odp: Msza za Michaela Jacksona
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Styczeń, 2024, 12:48 »
Plotki o przejściu Jacksona na Islam są bardzo naciągane. Żadne poważne źródło ich nie potwierdza.
[/quote


Czyżby.?

https://wiadomosci.onet.pl/michael-jackson-przeszedl-na-islam/053lg#:~:text=Michael%20Jackson%20sta%C5%82%20si%C4%99%20wczoraj,jego%20problemami%20w%20%C5%BCyciu%20osobistym.


https://wiadomosci.wp.pl/michael-jackson-bedzie-mial-muzulmanski-pochowek-6037839166800513a

https://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Jackson_memorial_service

Dajesz artykuły sprzed jego pogrzebu, oparte na plotkach. Pogrzeb odbył się dawno temu, można go nawet obejrzeć. Nie miał charakteru muzułmańskiego.


Offline Gostek

Odp: Msza za Michaela Jacksona
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Styczeń, 2024, 12:58 »
W artykule jest mowa ,jaki pogrzeb  życzyliby sobie niektórzy jego członkowie rodziny .A,że odbył się inny ,to już zupełnie inna sprawa. Poza tym nie  pogrzeb tu stanowi tło,lecz jego przejście na Islam.A tam pisze wyraźnie ,że przyjął Islam ,podobnie zresztą jak jeden z jego braci w 2008 roku. Artykułów mówiącym o tym jest w necie setki,zarówno w polskim języku jak i w innych. Sam Jackson parokrotnie wspominał,że chciałby sfinansować budowę meczetu...

Niestety,ale wielu go kojarzy z religią Świadków Jehowy .On sam wielokrotnie wspominał,że był w młodym wieku tylko nieochrzczonym głosicielem.Jednak nigdy nie wziął chrztu w tej religii.


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: Msza za Michaela Jacksona
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Styczeń, 2024, 14:32 »
Msza jest potrzebna wtedy gdy wierzymy w życie po śmierci.
Jeśli po śmierci nie ma niczego to msza jest niepotrzebna. Tylko kasa jest istotna, w życiu księdza oczywiście.  ;)

Taki cytat z wczoraj który pasuje dziś:
Waszą wiarą jest chciwość. Waszym bożkiem jest mamona.

Amen
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2024, 14:36 wysłana przez Lu_Ke Sky_Walker »


Offline Blue

Odp: Msza za Michaela Jacksona
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Styczeń, 2024, 14:49 »
W artykule jest mowa ,jaki pogrzeb  życzyliby sobie niektórzy jego członkowie rodziny .A,że odbył się inny ,to już zupełnie inna sprawa. Poza tym nie  pogrzeb tu stanowi tło,lecz jego przejście na Islam.A tam pisze wyraźnie ,że przyjął Islam ,podobnie zresztą jak jeden z jego braci w 2008 roku. Artykułów mówiącym o tym jest w necie setki,zarówno w polskim języku jak i w innych. Sam Jackson parokrotnie wspominał,że chciałby sfinansować budowę meczetu...

Niestety,ale wielu go kojarzy z religią Świadków Jehowy .On sam wielokrotnie wspominał,że był w młodym wieku tylko nieochrzczonym głosicielem.Jednak nigdy nie wziął chrztu w tej religii.

Kochany Gostku, powtarzasz nieprawdę. Nie ma żadnych rzetelnych źródeł o przejściu MJ na Islam. Pobożne życzenia jego rodziny to jedno a setki artykułów w internecie mogę też znaleźć o tym, że ziemia jest płaska.

Po za tym, MJ był OCHRZCZONYM Śwadkiem Jehowy, na to akurat mamy bardzo dobre źródła.
Świetny filmik zrobił o tym jakiś czas temu Mentalny Diseased, z podanymi źródłami - https://youtu.be/JE43BlmZ1vE?si=XIdVK6x92jRfjN7x

Zachęcam do zapoznania się :)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Msza za Michaela Jacksona
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Styczeń, 2024, 15:00 »


Offline Blue

Odp: Msza za Michaela Jacksona
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Styczeń, 2024, 15:38 »
To, że nawiedzeni członkowie Nation od Islam ubzdurali sobie, że Jackson przeszedł na Islam, wcale nie znaczy, że tak było. Pamiętajcie, że według wielu wyznawców Islamu, wystarczy wypowiedzieć jedno zdanie by nieodwracalnie stać się muzułmaninem, więc daje to duże pole do barwnej interpretacji. Ani MJ ani nikt z jego współpracowników nigdy nie powiedział, że MJ został muslimem. Nie ma też żadnych zdjęć, nagrań czy czegokolwiek co łączyłoby MJ z praktykowaniem Islamu.


Offline Reskator

Odp: Msza za Michaela Jacksona
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Styczeń, 2024, 16:46 »
- Rozmawiałem z księdzem proboszczem. Zgłosiła do niego się starsza parafianka, która poprosiła go o taką intencję. Powiedziała, że czuje w sercu taką potrzebę, aby pomodlić się za tę osobę.
Ta starsza parafianka powinna poprosić o mszę za Wąsika i Kamińskiego oni jeszcze żyją i mogą odpokutować za swoje grzechy i winy a Majkelowi msza to pomoże jak umarłemu kadzidło.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2024, 16:48 wysłana przez Reskator »


Offline Gostek

Odp: Msza za Michaela Jacksona
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Styczeń, 2024, 17:09 »
To, że nawiedzeni członkowie Nation od Islam ubzdurali sobie, że Jackson przeszedł na Islam, wcale nie znaczy, że tak było. Pamiętajcie, że według wielu wyznawców Islamu, wystarczy wypowiedzieć jedno zdanie by nieodwracalnie stać się muzułmaninem, więc daje to duże pole do barwnej interpretacji. Ani MJ ani nikt z jego współpracowników nigdy nie powiedział, że MJ został muslimem. Nie ma też żadnych zdjęć, nagrań czy czegokolwiek co łączyłoby MJ z praktykowaniem Islamu.


Twoje uparte stanowisko ,że Michael nie przeszedł na Islam przypomina mi rozmowę z zabetonowanym Świadkiem Jehowy ,któremu to pokazuje się nie jedno źródło a on w dalszym ciągu odpiera -nie bo nie-

Nie wiem dlaczego bym miam niewierzyć w informacje o której piszą setki źródeł..

Ty się upierasz przy tym ,że tak nie było i słusznie masz do tego prawo a ja mam prawo twierdzić ,że to o czym pisze setki razy na różych stronach w internecie ,to jest akurat prawda .

Aczkolwiek zwisa mi to zupełnie ,czy on był czy też nie był muzułmaninem.Nawet gdyby wstąpił do Mormonów albo Zielonych  też musiałbym to zaakceptować .
Idąc Twoim tokiem rozumowania ,to wszystko co znajdujemy w internecie moglibyśmy zanegować,bo wszystko może być nieprawdziwe. Ciekawy jestem tylko ,dlaczego tak bardzo wydaje się tobie akurat informacja o Jacksonie o jego decyzji o zmianie religii za nieprawdopodobną. Przecież wielu ludzi w ciągu  całego swojego życia kilkakrotnie zmienia religię,szczególnie w USA.

Bardzo wiele informacji sami nie jesteśmy sprawdzić,a tym bardziej zweryfikować ,więc pozostaje nam tylko wiara bądź niewiara w to co inni o tych osobach piszą. Jednak nasza niewiara w informacje bądź plotki nie może być skwitowana zdaniem -jest to nieprawdziwe i ja w to nie wierzę.Jest to bardzo uproszczone i zbyt czarno białe myślenie.
Osobiście zaczęłem dopuszczać do wiadomości ,że oprócz kolorów takich jak biały i czarny ,są też inne kolory jak i wiele ich odcieni.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2024, 17:13 wysłana przez Gostek »


Offline Blue

Odp: Msza za Michaela Jacksona
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Styczeń, 2024, 23:27 »
Gostku kochany, ale przecież Ty nie podałeś żadnych żródeł. Dwa linki do artykułów sprzed pogrzebu MJ spekulujące o tym, że pogrzeb będzie w obrządku muzułmańskim to nie dowód a... spekulacje i plotki.

To prawda, że nie jesteśmy w stanie sprawdzić wielu informacji, ale to nie powód do tego by wierzyć we wszystko o czym czytamy (nawet często w internecie). Przez wiele lat wszędzie powtarzano np. plotki o tym, że MJ sam chciał się zrobić biały i to dlatego podupadł na zdrowiu, przez operacje plastyczne. Teraz wiemy, że po prostu chorował na vitiligo.

Tak samo jest z jego fascynajcą Islamem - ta plotka powstała tylko dlatego, że dla jednego tabloidu wymyślił ją brat MJ. Podłapały to inne periodyki i ta miejska legenda zaczeła żyć własnym życiem. Natomiast to, że MJ był ŚJ żadną plotką nie jest - przypomnę tylko w pamiętnych przeprosinach MJ za thriller na łamach Przebudźcie się! 

Zamiast upierać się, że to ja nie patrzę na dowody zachęcam do zapoznania się z filmikiem Mentally Disesed, materiałem o MJ na kanale Ciekawe Historie, lub jakąś porządną biografię.


Offline Storczyk

Odp: Msza za Michaela Jacksona
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Styczeń, 2024, 23:44 »
Duchowny odniósł się do oskarżeń o molestowanie nieletnich kierowanych w stronę Jacksona.
- Nie oceniam tutaj w żaden sposób życia, ani twórczości tego piosenkarza.

Niczego Jacksonowi nie udowodniono za życia .
Tyle lat po śmierci a oni dalej wywlekają z czapy historię.
Tak jak ktoś napisał, nie wiadomo czy by sobie życzył takiej mszy ...