Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Msza za Michaela Jacksona  (Przeczytany 454 razy)

Online Gremczak

Odp: Msza za Michaela Jacksona
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Styczeń, 2024, 00:05 »
Był świadkiem? Tak bez chrztu?


Offline Blue

Odp: Msza za Michaela Jacksona
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Styczeń, 2024, 01:44 »
Raczej tak że chrztem. Trudno się odłączyć od Świadków Jehowy, jeśli nie było się ochrzczonym.


Offline pab

Odp: Msza za Michaela Jacksona
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Styczeń, 2024, 06:59 »
A można być pionierem, choćby pomocniczym bez chrztu?
Z tego co pamiętam - nie


Offline Blue

Odp: Msza za Michaela Jacksona
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Styczeń, 2024, 11:43 »
Nie, nie można. Trzeba mieć chrzest. Jeśli chcesz być stałym, to karencja jest 6 miesięcy od chrztu  >:D


Offline pab

Odp: Msza za Michaela Jacksona
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Styczeń, 2024, 12:39 »
Nie, nie można. Trzeba mieć chrzest. Jeśli chcesz być stałym, to karencja jest 6 miesięcy od chrztu  >:D
A Michael mówił w mediach o kontynuacji swojej pionierskiej pracy w czasie muzycznej kariery

19 maja 1987
A letters from the Jehovah's Witness headquarters send a press release stated, that the organization quote "No longer considers Michael Jackson to be one of Jehovah's Witnesses"


Offline Sebastian

Odp: Msza za Michaela Jacksona
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Styczeń, 2024, 12:45 »
niezależnie od tego czy Majkel czuł się muzułmaninem czy świadkiem Jehowy, jestem pewny że nie byłby zadowolony z tego że kapłan katolicki odprawia mszę za jego nieistniejącą duszę
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Msza za Michaela Jacksona
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Styczeń, 2024, 13:17 »
Zaciekawiły mnie słowa księdza że KAŻDY człowiek zasługuje na mszę…

odprawiano już w Polsce msze za Wojciecha Jaruzelskiego, ale ciekawe czy odprawiono by mszę np. za:

… Jerzego Urbana
…. Włodzimierza Ilicza Lenina
… Józefa Wisarionowicza Dżugaszwilego
… Roberta Biedronia
… Joannę Senyszyn
… Adama Darskiego
… Dorotę Rabczewską
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Msza za Michaela Jacksona
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Styczeń, 2024, 13:51 »
 Aby nie zakładać nowych wątków, napiszę tutaj
tak mi skojarzyło się z mszą lub innymi obrzędami religijnymi za osoby spoza Kościoła Kat.

 
gdy byłem nastolatkiem zrobiliśmy „psikusa” nauczycielowi matematyki

 
lata 80-te w Karpaczu, listopad, w kościele msza z wyczytywaniem tzw. „wypominków”, przed kościołem wszystko słychać z głośników
tuż przed kościołem przystanek autobusowy, nauczyciel czeka na autobus powrotny do domu,
i słyszy z głośnika wyczytywane swoje imię i nazwisko :)
parafianie modlą się za jego „duszę”, a on żyje i przed kościołem czeka na autobus :)
młodzież czekała na ten sam autobus i wszyscy „mieli bekę” patrząc na minę nauczyciela :)

 
myślę że Majkel (wiedząc o „mszy” w jego intencji) byłby tak samo „zachwycony” jak nasz nauczyciel matematyki :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)