Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ukraina - co z mobilizacją świadków?  (Przeczytany 730 razy)

Offline darew

Odp: Ukraina - co z mobilizacją świadków?
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Styczeń, 2024, 15:37 »
Ale gościu dość że ucieka z rodzinnego kraju gdy ten krwawi to epatuje żulikostwem kraj który daje mu schronienie.
Ja na miejscu RP dałbym mu bilet w jedną stronę.
Ja też bym się nie zmartwił, gdyby niechlubny reprezentant Ukrainy w Polsce, zaprezentował się znacznie lepiej w obronie swojego kraju.
Ale on pewnie żulikuje u nas pewnie dłużej niż 2 lata a my mamy prawo, że jeżeli jest legalnie, to co najwyżej może zostać ukarany za picie alkoholu w pociągu (o ile będzie to tam robił).
Nie można też przez pryzmat takich typów postrzegać całego narodu ukraińskiego.
Około 60 tys. facetów wróciło z Polski na Ukrainę zaraz po ataku Putina w 2022. Mimo że nikt ich do tego nie zmuszał, wróciło by bronić ojczyzny.


Offline Blue

Odp: Ukraina - co z mobilizacją świadków?
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Luty, 2024, 09:29 »
Czy macie jakieś informacje na ten temat?
Ukraina pilnie potrzebuje nowych rekrutów do armii i nie wypuszcza poza swoje granice zdrowych, zdolnych do służby facetów.
Jak wygląda tam sytuacja ze świadkami Jehowy?

Jeszcze jakiś czas temu miałem mnóstwo znajomych z Ukrainy wśród ŚJ. Z informacji mi przekazanych wyłania się obraz Państwa prawdziwie Europejskiego, które nie ma problemu z respektowaniem odmowy służby wojskowej ze względu na przekonania religijne. Służby dobrze wiedzą, że z ŚJ nie będę mieli korzyści więc dają im spokój. Oczywiście, mogą się zdarzyć wyjątki.


Offline BetMan

Odp: Ukraina - co z mobilizacją świadków?
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Luty, 2024, 12:47 »
Moje przemyślenia są takie że S J którzy uciekli do Polski przed służbą wojskową, czy ogólnie mobilizacją musieli dać łapówkę na swojej granicy...
« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2024, 12:49 wysłana przez BetMan »


Offline Reskator

Odp: Ukraina - co z mobilizacją świadków?
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Luty, 2024, 16:44 »
Moje przemyślenia są takie że S J którzy uciekli do Polski przed służbą wojskową, czy ogólnie mobilizacją musieli dać łapówkę na swojej granicy...
Martwmy się o naszych chłopców w Polsce.
W 2024 do stawienia się przed komisją wojskową zobowiązani zostaną nasi chłopcy z rocznika 2000-2005 i dziewczęta .
Nie nagłaśnia się tego w mediach by nie siać paniki ale to smutna prawda.
Czy obejmie to śj-zapewne tak!
« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2024, 16:46 wysłana przez Reskator »


Offline crabotar

Odp: Ukraina - co z mobilizacją świadków?
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Luty, 2024, 17:55 »
Martwmy się o naszych chłopców w Polsce.
W 2024 do stawienia się przed komisją wojskową zobowiązani zostaną nasi chłopcy z rocznika 2000-2005 i dziewczęta .
Nie nagłaśnia się tego w mediach by nie siać paniki ale to smutna prawda.
Czy obejmie to śj-zapewne tak!
Piszesz o tym w ten sposób jakby zrobili pierwszy raz od 20 lat kwalifikacje wojskową. A przecież to dzieje się co roku, zapraszani są mężczyźni w wieku 18-19 oraz absolwentki niektórych kierunków medycznych i innych. Gdzie tu sensacyjna nienagłośniona i smutna prawda?