Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Honorowe krwiodawstwo  (Przeczytany 5786 razy)

Offline Noc_spokojna

Honorowe krwiodawstwo
« dnia: 03 Lipiec, 2015, 19:53 »
Strażnica nr 21 z 1960, s.23
Cytuj
Według przepisów Biblii krew, którą wypuszczono z ciała, musiała być wylana na ziemię jak woda i zasypana. (3 Mojż. 17:13, 14; 5 Mojż. 12:16, 23, 24; 15:23; 1 Kron. 11:18, 19) Miało tak być dlatego, że we krwi jest życie i że przelana krew jest świętą w oczach Jehowy Boga. Przymierze co do świętości krwi, które zostało ustanowione po potopie, obowiązuje po dziś dzień i odnosi się zarówno do krwi zwierząt, jak i ludzi, niezależnie od tego, czy chodzi o krew własną, czy cudzą. Wobec tego pobieranie komuś krwi, przechowywanie jej i ponowne wpuszczenie jej potem w krwiobieg nawet tej samej osoby byłoby naruszeniem zasad biblijnych co do sposobu postępowania z krwią. (…) Gdyby jednak krew miała być przechowywana — choćby tylko przez krótki czas — byłoby to już naruszeniem prawa.

Strażnica nr 6 z 1962 r., s.2
Cytuj
Nie rozróżniano przy tym wcale, czy krew pochodzi z tego, czy innego źródła, czy była pochodzenia zwierzęcego, czy ludzkiego, ale po prostu nie wolno było przyjmować jej do ciała jako pokarm. Również nie wolno było jej przechowywać, co wynika z następujących słów Bożych: "Jeśliby ktokolwiek z synów Izraelowych i z przychodniów, którzy gośćmi są u was, łowem albo ptasznictwem uchwycił zwierza albo ptaka, które się jeść godzi, niech wyleje krew z niego i okryje ją ziemią. Dusza bowiem każdego ciała we krwi jest." (3 Mojż. 17:13, 14, Wu)
Strażnica nr17 z 1967, s.5
Cytuj
"Powstrzymajcie się (…) od krwi". Przeciętny człowiek, który nie zna dobrze tego rodzaju wypowiedzi, prawdopodobnie rozumuje w ten sposób: Czyż nie byłoby słuszne, gdybym ofiarował trochę swojej krwi, aby ratować życie drugiego, zwłaszcza gdy osoba potrzebująca pomocy jest z mego ciała i krwi? – Otóż nie, ponieważ to naruszałoby dalszą zasadę biblijną, którą Jehowa oznajmił przez proroka Samuela: "Posłuszeństwo lepsze jest niżeli ofiara" (1 Sam. 15:22). A w dodatku jeszcze krnąbrność i buntowniczość jest takim samym złem jak posługiwanie się wróżbami i innymi tajemnymi mocami oraz kult obrazów. Umysł nieświadomy tego mógłby rozumować: Przecież w ten sposób można drugiemu uratować życie! – Czy jednak trzeźwe zastanowienie w oparciu o dojrzały pogląd i zasady potwierdza taki wniosek?

Strażnica z 15 października 2000, ss.30,31
Cytuj
Czasami lekarz zachęca pacjenta do oddania krwi na kilka tygodni przed operacją (donacja przedoperacyjna), aby w razie potrzeby można mu było przetoczyć jego własną krew. Jednakże takie
Cytuj
pobieranie, przechowywanie i przetaczanie krwi jest jawnie sprzeczne z tym, co powiedziano w księgach Kapłańskiej i Powtórzonego Prawa. Krwi nie wolno przechowywać; należy ją wylać, niejako zwrócić Bogu.
Owszem, Prawo Mojżeszowe dzisiaj nas nie obowiązuje. Jednakże Świadkowie Jehowy szanują zawarte w nim zasady podane przez Boga i są zdecydowani 'powstrzymywać się od krwi'. Dlatego też nie jesteśmy dawcami krwi ani nie zgadzamy się na przechowywanie własnej krwi, która powinna zostać 'wylana'. Postępowanie takie byłoby sprzeczne z prawem Bożym.

Chciałabym kiedyś uzyskać odpowiedź od SJ, dlaczego przyjmując frakcje z krwi pobieranej, magazynowanej, przetwarzanej, a nie wylanej w ziemię, korzystają z "cudzego grzechu".
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline sabekk

Odp: Honorowe krwiodawstwo
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lipiec, 2015, 20:37 »
Chciałabym kiedyś uzyskać odpowiedź od SJ, dlaczego przyjmując frakcje z krwi pobieranej, magazynowanej, przetwarzanej, a nie wylanej w ziemię, korzystają z "cudzego grzechu".

Nie jestem na tym forum jedynym SJ, a już na pewno nie jedynym userem z podobnymi poglądami na ten temat, co moje. Nie obrazisz się, Dosiu, jeśli dam im pierwszeństwo?
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline Roszada

Odp: Honorowe krwiodawstwo
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lipiec, 2015, 20:46 »
No i właśnie to świadczy o tym, że kiepsko przemyśleli z wprowadzeniem zgody na frakcje.
No bo czyjąś krew łykają w frakcjach. ;)


Offline Noc_spokojna

Odp: Honorowe krwiodawstwo
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lipiec, 2015, 09:03 »
Nie mogę się oprzeć, żeby w tym miejscu nie dokleić posta Weterana:

Cytuj
Jeżeli chcesz pomóc Świadkowi Jehowy dostrzec absurdalność polityki WTS-u w sprawie krwi, zapytaj go:

Pytanie nr 1:
Czy zgodziłbyś się oddać krew na frakcje, których przyjęcie wg WTS-u jest "sprawą sumienia"
(w tym miejscu nie poruszamy oczywistego faktu, że WSZYSTKO, co czyni człowiek, jest sprawą sumienia; dokonany przez Towarzystwo Strażnica kompletnie nieprofesjonalny "podział" krwi na zabronione składniki "główne" i "dozwolone" frakcje traktuje o tym, że jedynie te drugie są "sprawą sumienia")?
99 procent Świadków po zadaniu powyższego pytania odpowie z oburzeniem: - NIE!

Pytanie nr 2:
A gdybyś wiedział, że oddana przez ciebie krew posłuży do wyizolowania frakcji dla potrzebujących je przyjąć twoich braci, czy nie zmieniłbyś zdania?
I znów większość zapytanych fanów WTS-u odpowie: - NIE!

Pytanie nr 3:
Skąd więc pochodzą frakcje, które Świadkowie, którym sumienie na to pozwala, przyjmują?
- Od ludzi ze świata!

Pytanie nr 4:
Czy chciałbyś, aby wszyscy ludzie zostali Świadkami Jehowy?
- TAK!

Pytanie nr 5:
Czy nie byłoby zatem bezpieczniej zaprzestać głoszenia?
 - ???

Pytanie nr 6:
Jeśli wszyscy lidzie zostaliby Świadkami, skąd wzięłaby się krew na frakcje?
- ...

Pytanie nr 7 (ostatnie):
Czy znasz Ewangelię wg Mateusza 7:12? Napisano tam: Dlatego wszystko, co chcecie, żeby ludzie wam czynili, wy też im podobnie czyńcie. (NW)
Jeżeli więc w krytycznej sytuacji życiowej lub w razie konieczności przed, podczas lub po operacji (zabiegu) przyjąłbyś frakcje z cudzej krwi, dlaczego nie chcesz po prostu odwdzięczyć się ofiarodawcom i oddać krew w celu wyizolowania frakcji, TAK JAK ONI ZROBILI TO DLA CIEBIE???

Całość artykułu:
http://rozpoznacieichpoichowocach.blogspot.com/2014/06/zadaj-im-kilka-prostych-pytan_25.html

Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Roszada

Odp: Honorowe krwiodawstwo
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Lipiec, 2015, 10:59 »
Piękne wnioski. :)

Chyba muszą tymczasem zrobić sobie Bank Frakcji, bo jak wszyscy ludzie zostaną ŚJ, to skąd będą je brać? ;)
A tak będą mieli zapas, jak konfitury w piwnicy, po ludziach ze świata. :-\


Offline falafel

Odp: Honorowe krwiodawstwo
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Lipiec, 2015, 14:48 »
No dokładnie, powinna być możliwość oddania krwi na frakcje.


Offline Roszada

Odp: Honorowe krwiodawstwo
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Styczeń, 2017, 13:04 »
Świadkom Jehowy nie wolno też oddawać krwi dla innych oraz do produkcji leków zawierających frakcje krwi:

„Są nawet kraje, w których nakłania się uczniów do oddawania krwi dla celów lecznictwa. Biblia natomiast nakazuje chrześcijanom ‛wstrzymywać się od krwi’ i według naszego zrozumienia nie wolno używać krwi ani do spożycia, ani w żadnym innym celu. Ze względu na sumienie nie możemy więc przyjmować krwi ani jej dawać (Rodzaju 9:4-6; Kapłańska 17:10-14; Dzieje Apostolskie 15:19, 20, 28, 29)” (Świadkowie Jehowy a szkoła 1990 s. 25).

Jednak Świadkowie Jehowy mogą korzystać z leków z zawartością frakcji krwi, którą inni oddali. Czy nie jest to niekonsekwencja i korzystanie z czyichś zabiegów? :-\
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń, 2017, 13:13 wysłana przez Roszada »


Offline Noc_spokojna

Odp: Honorowe krwiodawstwo
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Styczeń, 2017, 22:24 »
Świadkom Jehowy nie wolno też oddawać krwi dla innych oraz do produkcji leków zawierających frakcje krwi:

„Są nawet kraje, w których nakłania się uczniów do oddawania krwi dla celów lecznictwa. Biblia natomiast nakazuje chrześcijanom ‛wstrzymywać się od krwi’ i według naszego zrozumienia nie wolno używać krwi ani do spożycia, ani w żadnym innym celu. Ze względu na sumienie nie możemy więc przyjmować krwi ani jej dawać (Rodzaju 9:4-6; Kapłańska 17:10-14; Dzieje Apostolskie 15:19, 20, 28, 29)” (Świadkowie Jehowy a szkoła 1990 s. 25).

Jednak Świadkowie Jehowy mogą korzystać z leków z zawartością frakcji krwi, którą inni oddali. Czy nie jest to niekonsekwencja i korzystanie z czyichś zabiegów? :-\
  Może tak - Świadkowie Jehowy nie mogą zostać dawcami krwi, nawet gdyby chciano ją wykorzystać jedynie do pozyskania frakcji krwi, czy leków krwiopochodnych. (...cytat...) Pomimo, że sami nie oddają krwi powołując się na Biblię, korzystają z preparatów krwiopochodnych, pozyskiwanych z magazynowanej i przetwarzanej krwi, honorowych krwiodawców.

Pozdrawiam, może coś sobie dopasujesz :). Ja zawsze w takiej sytuacji powtarzam - korzystają z "cudzego grzechu" udając że tym sposobem sami zostali czyści. To straszna hipokryzja.
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Honorowe krwiodawstwo
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Styczeń, 2017, 22:54 »
Ja zawsze w takiej sytuacji powtarzam - korzystają z "cudzego grzechu" udając że tym sposobem sami zostali czyści. To straszna hipokryzja.

Trafiłaś w dyche ... Nocko Spokojna :) dobry tekst
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Honorowe krwiodawstwo
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Styczeń, 2017, 23:13 »
Nie tylko kwestia krwi jest obnażeniem hipokryzji śJ, ale też wszelkie akcje charytatywne, kwesty np: WOŚP. Nie wspierają tego dzieła, bo nie mieszają się do świata. Ale ze sprzętu za te pieniądze kupionego korzystają bez wyrzutów sumienia  >:(
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Honorowe krwiodawstwo
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Styczeń, 2017, 23:38 »
Dzięki Noc-spokojna. :)


Offline Exodus

Odp: Honorowe krwiodawstwo
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Styczeń, 2017, 23:41 »
Nie tylko kwestia krwi jest obnażeniem hipokryzji śJ, ale też wszelkie akcje charytatywne, kwesty np: WOŚP. Nie wspierają tego dzieła, bo nie mieszają się do świata. Ale ze sprzętu za te pieniądze kupionego korzystają bez wyrzutów sumienia  >:(

 Jest dokładnie tak ja napisałeś Nemo.
Dobrze jednak, że niektóre osoby potrafią szybko zmienić swoje nastawienie.
 Znamy wraz z żoną przypadek, jak jednej siostry maleńka siostrzenica musiała być operowana. (bardzo poważny zabieg chirurgiczny ) Skorzystano wówczas w szpitalu w całości z najnowocześniejszego sprzętu ofiarowanego przez WOŚP. 
Zabieg się udał. Dziewczynka dziś ma około 10 lat, a wspomniana siostra - jej ciotka od tamtego czasu każdego roku wspiera WOŚP i jej szczytny cel i oficjalnie o tym wszystkim mówi.
 
 


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Honorowe krwiodawstwo
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Styczeń, 2017, 09:24 »


Chciałabym kiedyś uzyskać odpowiedź od SJ, dlaczego przyjmując frakcje z krwi pobieranej, magazynowanej, przetwarzanej, a nie wylanej w ziemię, korzystają z "cudzego grzechu".

Zadaj to pytanie np Podrużującemu.   Oni w szczególności potrafią lawirować i powtarzając twoje pytanie trochę je zmieni trochę skarci wzrokiem a potem powie coś w stylu:

Jehowa dba o swój lud. Czyż nie uwarzasz że prowadzimy najważniejsze dzieło w dziejach ludzkości?
Ponadto obiecał że Światło będzie świecić coraz jaśniej. Obecnie nie czas aby spekulować ponieważ mamy bardzo ważne dzieło do wykonania a dzień Jehowy nadciąga.
Jehowa przecież obiecał że potrząśnie kosztownościami narodów, więc czyż nie jest stosowne korzystać z tych dobrodziejstw?  Czyż frakcje nie są również tymi dobrodziejstwami?

A gdybyś ofiarował krew to jaka pewność że zrobią z nich FRAKCJE?    A MOŻE WTŁOCZĄ JĄ W CAŁOŚCI uprzednio jej nie odwirowując w SOKOWIRÓWCE?

I WTEDY NIE PUJDZIESZ DO RAJU I NIE BĘDZIESZ TARMOSIŁ LWA ZA GRZYWĘ!!!


Offline Roszada

Odp: Honorowe krwiodawstwo
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Styczeń, 2017, 10:23 »
Efektmotyla - jak będę obwodowym albo oddziałowym, to zatrudnię Cię jako rzecznika lub podpowiadacza. :)
Świetnie to zostało ujęte.
Lubie takie naśladownictwo ich wypowiedzi. ;)


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Honorowe krwiodawstwo
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Styczeń, 2017, 12:54 »
Efektmotyla - jak będę obwodowym albo oddziałowym, to zatrudnię Cię jako rzecznika lub podpowiadacza. :)
Świetnie to zostało ujęte.
Lubie takie naśladownictwo ich wypowiedzi. ;)

Oto jestem poślij mnie  ;D   Do usług, wszak 30 letnie pranie mózgu bez odwirowywania powoduje że mogę ich maŁpować o 1-wszej w nocy wybudzony z głębokiego snu.
Mogę stanąć za mównicą i gadać jak oni ;D       Zresztą nadal to robię  8-) 8-) 8-)         I wplatam takie smaczki że aż oczka wytrzeszczają, ale tak umiejętnie że nie ma mnie jak z przywileju zdjąć :P

A co. Można ? Można !    I trzeba siać zamęt w tym zamęcie.

Amen.    A teraz siadam do wykładu bo niedziela za pasem a ja go nie tknąłem jeszcze. Na szczęście to tylko 30 minut i jakoś to ogarnę. Byle tylko śniegiem nie sypło bardziej bo nie dojadę na czas i będzie w zborze radość że tylko PAPKA STRAŻNICOWA I NA CHATĘ  ;D