Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dziwne praktyki w kościele Katolickim  (Przeczytany 623 razy)

Offline Gostek

Dziwne praktyki w kościele Katolickim
« dnia: 10 Grudzień, 2023, 16:21 »
Ostatnio na forum nie za dużo pisze się w tematach ściśle świadkowskim. Dlatego wrzucam temat o  zwyczajach z innych religi, a mianowicie z katolickiej. A dotyczy dziewic konsegrowanych. Niedawno dwie panie w Krakowie postanowiły położyć się na dywan i zamanifestować swe oddanie Chrystusowi. Obiecały mu wierność  i życie w czystości po wsze czasy... 🙂
Ja patrząc tak na nie zaczęłem się zastanawiać, co to w ogóle oznacza ta cała czystość cielesna. Czy jest to forma wszczęmięźliwości seksualne włącznie z masturbacją. Bądź też zabawa samej ze sobą  jest tu dozwolona. O co w tym wszystkim chodzi.? 🤔Jak można dać się w dzisiejszych czasach tak zniewolić. 🥶

https://wiadomosci.wp.pl/dwie-kobiety-lezaly-przed-oltarzem-niezwykla-uroczystosc-w-krakowie-6972223294409248a
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień, 2023, 16:26 wysłana przez Gostek »


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: Dziwne praktyki w kościele Katolickim
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień, 2023, 19:26 »
Zabawy z samym sobą u ŚJ też są źle widziane chociaż nie wywalają za złamanie zakazu... A celibat? Niektóre nie mają (dużych) potrzeb seksualnych. I jest im łatwiej trwać w takim postanowieniu :o


Offline Sebastian

Odp: Dziwne praktyki w kościele Katolickim
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudzień, 2023, 20:47 »
taka praktyka oparta jest na założeniu że to Bóg "powołuje" człowieka np. do kapłaństwa lub np. do małżeństwa

a jednak istnieje grupa panien które nie wyszły za mąż i nie poślubiły mężczyzny... a zatem "jakie mają powołanie"?

konsekracja dziewic to jedna z (mniej lub bardziej udanych) odpowiedzi na to pytanie

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gostek

Odp: Dziwne praktyki w kościele Katolickim
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Grudzień, 2023, 23:37 »
Mnie takie powołanie do związku z Chrystusem przypomina powołania niebiańskie u Świadków Jehowy. Coś nagle w głowie zaświtało i uznaje się to za powołanie samego Boga albo Chrystusa. I w jednym i drugim przypadku wycofać się później z tego związku jest ciężko. Bo, co powiedzieć całemu otoczeniu, że się całą sprawę dogłębnie przemyślało i doszło do wniosku, że wcześniejsze odczucie było błędnym przeczucie, co do powołania przez samego Boga . Hm, dziwne brzemię sobie ludziska na siebie zakładają. 😇


Offline Gremczak

Odp: Dziwne praktyki w kościele Katolickim
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Grudzień, 2023, 08:08 »
Dla mnie te wyświęcania w KRP (KrK) gdzie stają się świętymi, przypominają tych co u ŚJ idą do nieba.
Obie wersje jada na tym wózku.
Kto zrobił ich świętymi?
Kto powołał do nieba?


Offline foks

Odp: Dziwne praktyki w kościele Katolickim
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Grudzień, 2023, 21:40 »
Ostatnio na forum nie za dużo pisze się w tematach ściśle świadkowskim. Dlatego wrzucam temat o  zwyczajach z innych religi, a mianowicie z katolickiej. A dotyczy dziewic konsegrowanych. Niedawno dwie panie w Krakowie postanowiły położyć się na dywan i zamanifestować swe oddanie Chrystusowi. Obiecały mu wierność  i życie w czystości po wsze czasy... 🙂
Ja patrząc tak na nie zaczęłem się zastanawiać, co to w ogóle oznacza ta cała czystość cielesna. Czy jest to forma wszczęmięźliwości seksualne włącznie z masturbacją. Bądź też zabawa samej ze sobą  jest tu dozwolona. O co w tym wszystkim chodzi.? 🤔Jak można dać się w dzisiejszych czasach tak zniewolić. 🥶

https://wiadomosci.wp.pl/dwie-kobiety-lezaly-przed-oltarzem-niezwykla-uroczystosc-w-krakowie-6972223294409248a
Są na tym forum wyznawcy religii katolickiej, którzy są ekspertami od wierzeń świadków Jehowy.
Myślę więc że chyba nie są gorszymi ekspertami od własnych wierzeń.
Może Ci pomogą i bardziej przybliżą temat  :D


Offline Sebastian

Odp: Dziwne praktyki w kościele Katolickim
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Grudzień, 2023, 00:56 »
jako niekatolik i nieexpert ograniczę się do podania linku

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dziewice_konsekrowane
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline foks

Odp: Dziwne praktyki w kościele Katolickim
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Grudzień, 2023, 08:22 »
jako niekatolik i nieexpert ograniczę się do podania linku

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dziewice_konsekrowane
Wikipedia, wikipedią. Nie ma to jak informacje ze źródła, na dodatek jeszcze eksperckiego.
Zaraz na forum wpadnie Światus. Oczywiście najpierw ogarnie swój codzienny rytuał wytykania świadkowskich absurdów w temacie "Autokompromitacja Strażnicy." Potem zajmie się jeszcze dwoma założonymi przez siebie wczoraj tematami:  o e-mailu z BO w Niemczech dot. dzieci ŚJ w Japonii oraz jak świadkowie Jehowy walczą o mamonę w Norwegii.
I jako religijny ekspert, pewnie zawsze też gotowy do obrony swojej wiary, wobec każdego, kto tego domaga się, wpadnie tutaj.  :)
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień, 2023, 08:25 wysłana przez foks »


Offline pab

Odp: Dziwne praktyki w kościele Katolickim
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Grudzień, 2023, 06:05 »
Wikipedia, wikipedią. Nie ma to jak informacje ze źródła, na dodatek jeszcze eksperckiego.
Zaraz na forum wpadnie Światus. Oczywiście najpierw ogarnie swój codzienny rytuał wytykania świadkowskich absurdów w temacie "Autokompromitacja Strażnicy." Potem zajmie się jeszcze dwoma założonymi przez siebie wczoraj tematami:  o e-mailu z BO w Niemczech dot. dzieci ŚJ w Japonii oraz jak świadkowie Jehowy walczą o mamonę w Norwegii.
I jako religijny ekspert, pewnie zawsze też gotowy do obrony swojej wiary, wobec każdego, kto tego domaga się, wpadnie tutaj.  :)
No niestety nie wpadł. Uznał że ważniejszy jest temat rozważenia czy lwy ludojady z "przebudźcie się", to samiec i samica czy też dwa samce


Offline Światus

Odp: Dziwne praktyki w kościele Katolickim
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Grudzień, 2023, 11:32 »
    No cóż, zajrzałem na ten wątek dzięki zaproszeniu pewnego osła.
Nie wiem jednak, co miałbym robić? Bronić dziewic? Tacy z was dżentelmeni, że atakujecie dziewice? Nie wiem, czy to dobrze o was świadczy...
Jeśli chodzi o "obronę religijną", to macie przecież cytat z Wiki. Macie też Biblię. Zajrzyjcie do niej i poszukajcie fragmentów, które o tym mówią. Ja na szybko znalazłem 2. Ale wierzę, że jesteście mądrzejsi ode mnie i od Wiki, więc" "Szukajcie, a znajdziecie. Pukajcie, a otworzą wam".
Chyba nie chcecie, żebym ja się pukał, kiedy nie znajdziecie potwierdzenia w Biblii?  ;D

PS. 1. Dowód, że moje słowa z pierwszego zdania nie są bezpodstawne:

Lwy są w cudzym zoo. A jak tam się mają dziewice na własnym podwórku?

PS. 2. Nie wiem, "jak się mają", bo nie uganiam się za nimi tak jak wy, Panowie.  :))
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Dziwne praktyki w kościele Katolickim
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Grudzień, 2023, 12:19 »
Ciekawe jak by to było, gdyby w Polsce było 90% ŚJ i 1% Katolików?
I jakieś kobiety - córki w rodzinach ŚJ odeszły i stwierdziły, że chcą zostać Katoliczkami i dodatkowo zostać konsekrowanymi dziewicami?
Czy ŚJ nie trąbiliby o rozbijaniu rodzin przez KRK? O niszczeniu takim kobietom życia?


 
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Dziwne praktyki w kościele Katolickim
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Grudzień, 2023, 12:33 »
Nie mówi się osioł, tylko koń boży.  ;)