Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy brat Morris III pójdzie do nieba?  (Przeczytany 386 razy)

Offline PoProstuJa

Czy brat Morris III pójdzie do nieba?
« dnia: 24 Listopad, 2023, 00:08 »
Oto pytanie, które nurtuje mnie od dłuższego czasu...
czy brat Anthony Morris III... który jeszcze nie tak dawno był członkiem wybranego Ciała Kierowniczego... pójdzie po śmierci do nieba?    :o

No bo skoro był członkiem CK, no to przecież należał do tego wyróżnionego grona 144 tysięcy tych, którzy mieli nadzieję niebiańską!

No a teraz jak go wywalili z CK w Warwick do szarego domku za 250 tys. dolarów, to czy on nadal ma tę nadzieję niebiańską czy nie?

Jeśli już jej nie ma - to kto mu ją odebrał?
A jeśli nadal ma nadzieję niebiańską - to czemu już nie mieszka w Betel i jest wymazywany ze zdjęć oraz propagandowych filmów z JW.ORG?!

Jeszcze niedawno brat Morris (kolekcjoner Whisky) był Bratem Króla. A kim jest teraz?!  :o

Czy ktoś mi to wytłumaczy?

P.S. Mile widziane w tym temacie komentarze od Świadków.
Nie co dzień zdarza się bowiem, że z przywileju usuwany jest "papież" w danej organizacji i to nawet bez słowa pożegnania i słowa "dziękuję"! Co na ten temat myślą wierzący Świadkowie? Martwi ich chociaż albo przynajmniej zastanawia co takiego się stało z ich wesołym bratem, który chciał zdmuchnąć niegodziwych jak zapałkę?... a tymczasem to on został zdmuchnięty!


Offline spawarka noego

Odp: Czy brat Morris III pójdzie do nieba?
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Listopad, 2023, 08:39 »
Niestety, uporczywy brak światła poznania w tych kwestiach sprawia, iż pozostaje nam gubić się w domysłach jedynie.

Nie wiemy wszak czy cofnęli mu niebiański paszport, czy zostawili, ale z wyrwanymi kartkami… ::)

A może na skutek niespodziewanych organizacyjnych intryg rozmaitych zdarzyć się tak, że dadzą mu wyskoczyć do nieba - tak na jeden dzień - z którego pewnie i tak nic nie zapamięta, bo ponoć garują w tym niebie bez porównania bardziej niż na ziemi.  ^-^


Offline Gremczak

Odp: Czy brat Morris III pójdzie do nieba?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Listopad, 2023, 09:04 »
Pójdzie tam gdzie wszyscy.
To ,że oni podzielili sobie ludzi na pewne grupy to jest tylko wymysł ich fantazji.
Nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.


Offline donadams

Odp: Czy brat Morris III pójdzie do nieba?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Listopad, 2023, 09:24 »
Myślę, że nikt mu nie odebrał nadziei niebiańskiej, tak jak starszemu, który przestaje być starszym, nie odbiera się nadziei ziemskiej. To "tylko" funkcje.

A jeśli nadal ma nadzieję niebiańską - to czemu już nie mieszka w Betel i jest wymazywany ze zdjęć oraz propagandowych filmów z JW.ORG?!

Jeszcze niedawno brat Morris (kolekcjoner Whisky) był Bratem Króla. A kim jest teraz?!  :o

To chyba jest jakiś błędny skrót myślowy zakładający że pomazańcy mieszkają w Betel? Przecież tak nie jest. Ludzie deklarujący nadzieję niebiańską prowadzą też normalne życie i część z nich nawet nie jest na przywilejach w swoich zborach.

Czemu jest wymazywany ze zdjęć i filmów? Może dlatego, że nie pełni juz żadnej funkcji, którą go legitymowała do bycia na zdjęciach? Czyli członka CK. Natomiast na filmach z tego co widzę występują głównie członkowie CK lub ich pomocnicy, a też nie jest żadnym z nich.

Nadal jest też "bratem Króla", ponieważ to określenie dotyczy wszystkich pomazańców.

Swoją drogą brat Morris nadal może żywić nadzieję zdmuchiwania innych jak świeczkę, ponieważ to dotyczy wszystkich pomazańców w rozumieniu ŚJ.

Wydaje mi się, że założenia twojego postu idą zdecydowanie za daleko. Mam nadzieję, że pomogłem odpowiadając na te dziwne pytania.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Czy brat Morris III pójdzie do nieba?
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Listopad, 2023, 09:32 »
Jeśli po śmierci nadadzą go do krematorium to tak...


Offline pab

Odp: Czy brat Morris III pójdzie do nieba?
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Listopad, 2023, 10:49 »
Brat Morris pójdzie do nieba jak Ten który zarządza tym pozwoli mu pójść


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: Czy brat Morris III pójdzie do nieba?
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Listopad, 2023, 16:12 »
Pójdzie tam gdzie wszyscy.
To ,że oni podzielili sobie ludzi na pewne grupy to jest tylko wymysł ich fantazji.
Nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

W pełni się zgadzam.  :)