Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Listopad 2023  (Przeczytany 972 razy)

Offline Światus

OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Listopad 2023
« dnia: 07 Listopad, 2023, 17:40 »
    Bardzo długie i ciekawe ogłoszenia. Najważniejszą częścią są zmiany wprowadzone w najnowszym "Paście trzodę Bożą". Tym razem są rzeczywiście ciekawe. Dla zborów, jak zwykle, nudy. Mam nadzieję, że i sama książka niedługo do nas dotrze.
    Zapraszam do czytania, a jest tego trochę.

PS. Tu link do "Wskazówek dot. świadczenia publicznego".
https://sjwp.pl/informacje-prosto-z-kanalu/wskazowki-dotyczace-gloszenia-publicznego-listopad-2023/msg254325/#msg254325
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad, 2023, 17:42 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline donadams

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Listopad 2023
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Listopad, 2023, 18:33 »
No i to jest ciekawy list!

Ciekawe co znaczy "analizowanie przez starszych duchowych i fizycznych potrzeb co jakiś czas"? Z tego co mi wiadomo, zbór nie jest od niesienia pomocy charytatywnej, od tego jest rodzina - chyba jakoś tak uczyli, kiedy ostatnio sprawdzałem. Wydaje się, że nic się nie zmieniło w tej kwestii, wobec czego o co tutaj chodzi? Mają przeanalizować, a potem i tak nic nie zrobić, szczególnie jeśli chodzi o fizyczne potrzeby? Co realnie mogą zrobić starsi? Pomijam sytuację, w której komuś spłonie dom, ale w tych czasach, to i na zrzutce szybciej to może pójść, niż ocena stanu duchowego pogorzelców. Nie rozumiem tego punktu, jak dla mnie to jest martwe.

Wydaje się, że nieco uściślili kwestię "brania odpowiedzialności na siebie za rozwód". Pewnie zbyt wielu starszych kierowało się dobrze rozumianym współczuciem i miłością, zamiast "współczuciem i miłością", więc trzeba było im przypomnieć, że nie mogą po prostu tak dać komuś prawa do wzięcia na siebie odpowiedzialności za coś... To też jest swoją drogą świetna rzecz - żeby wziąć na siebie odpowiedzialność, musisz mieć zgodę. Dobre.

"Nie ma przeciwskazań, żeby głosiciel wysłał jakąś pomoc bezpośrednio komuś z rodziny lub przyjacielowi mieszkającemu na terenie dotkniętym katastrofą" - ponownie bardzo miło z ich strony, że pozwalają na osobiste gesty. Swoją drogą oczywiście nie chodzi tu o ogólną pomoc dla jakiegoś zboru, gdyby ktoś chciał zapakować busa i pojechać np. na tereny powodziowe i zawieść coś ze swoich środków - to byłoby już niestosowne. Wyjątek stanowi rodzina i przyjaciele. W pozostałych przypadkach należy składać datki, a komitety niesienia pomocy będą wykorzystać te z nich, które akurat zostaną im przypisane przez inne komitety.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Technolog

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Listopad 2023
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopad, 2023, 21:50 »
Niechaj twoje źródło wód nie wysycha :)

Dasz radę załatwić S-407 o którym napisali w zmianach?


Offline Do

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Listopad 2023
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Listopad, 2023, 22:30 »
 Korporacyjny bełkot, prostych starszaków zajadą na maxa


Offline Światus

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Listopad 2023
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Listopad, 2023, 00:06 »
Niechaj twoje źródło wód nie wysycha :)
Dasz radę załatwić S-407 o którym napisali w zmianach?

Mam tylko w wersji angielskiej.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline BetMan

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Listopad 2023
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Listopad, 2023, 10:26 »
Korporacyjny bełkot, prostych starszaków zajadą na maxa
A starsi to większości, chłopki roztropki którzy mają się bawić w psychologa i przewodnika duchowego w jednym, śmieszy mnie to już od dłuższego czasu!