Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Eksplozje bomb w sali w Indiach  (Przeczytany 1099 razy)

Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Eksplozje bomb w sali w Indiach
« dnia: 29 Październik, 2023, 14:25 »

W Indiach doszło do eksplozji kilku ładunków w sali kongresowej Świadków Jehowy.
Jedna osoba nie żyje, kilka ciężko rannych.


Offline Gostek

Odp: Eksplozje bomb w sali w Indiach
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Październik, 2023, 14:34 »
Wszystko fajnie, ale jest to materiał z 2017 roku...😊


Offline Do

Odp: Eksplozje bomb w sali w Indiach
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Październik, 2023, 14:44 »
Głupio kliknąć "lubie to "


Offline Do



Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Eksplozje bomb w sali w Indiach
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Październik, 2023, 15:50 »

Niestety wygląda na to, że to dzisiejszy zamach.


Offline Do

Odp: Eksplozje bomb w sali w Indiach
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Październik, 2023, 17:24 »


Offline Światus

Odp: Eksplozje bomb w sali w Indiach
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Październik, 2023, 17:58 »
Z OSTATNIEJ CHWILI | Wybuch na kongresie w Indiach

W niedzielę 29 października 2023 roku co najmniej dwa ładunki wybuchowe eksplodowały w obiekcie, w którym odbywał się kongres regionalny w stanie Kerala w Indiach. Do eksplozji doszło tuż po modlitwie początkowej.

Według wstępnych informacji zginęły dwie nasze siostry. Co najmniej 55 osób zostało rannych. Na kongresie obecnych było ponad 2200 osób. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie. Modlimy się za wszystkimi dotkniętymi tą tragedią (Psalm 9:9).
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Eksplozje bomb w sali w Indiach
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Październik, 2023, 18:21 »
Jest breaking news:

https://www.jw.org/en/news/#newsAlerts

Na polskiej stronie też już jest , to to co zacytował Światus

https://www.jw.org/pl/wiadomosci/
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline donadams

Odp: Eksplozje bomb w sali w Indiach
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Październik, 2023, 20:57 »
Ładunki wybuchowe podłożył człowiek będący 16 lat w organizacji. Jego motywy są już znane. Uważał, że organizacja nauczą szkodliwych rzeczy i wyrządza tym szkody. Co ciekawe odnosił się głównie do kwestii związanych z neutralnością polityczną oraz wychowywaniem dzieci, co jest zastanawiające,  bo nie są to prawdopodobnie najbardziej niszczące praktyki tej organizacji.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline BetMan

Odp: Eksplozje bomb w sali w Indiach
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Październik, 2023, 22:13 »
Ładunki wybuchowe podłożył człowiek będący 16 lat w organizacji. Jego motywy są już znane. Uważał, że organizacja nauczą szkodliwych rzeczy i wyrządza tym szkody. Co ciekawe odnosił się głównie do kwestii związanych z neutralnością polityczną oraz wychowywaniem dzieci, co jest zastanawiające,  bo nie są to prawdopodobnie najbardziej niszczące praktyki tej organizacji.
Skąd takie informacje?
Moim zdaniem ta neutralność polityczna też jest udawaną, rozmowy prywatne SJ o polityce na potęgę a indoktrynacja dzieci jest w organizacji wręcz na porządku dziennym!
« Ostatnia zmiana: 29 Październik, 2023, 22:23 wysłana przez BetMan »


Offline donadams

Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Światus

Odp: Eksplozje bomb w sali w Indiach
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Październik, 2023, 11:29 »
Wiadomości sprzed kilku godzin.

   "W niedzielę dwie osoby zginęły, a 12-letnia dziewczynka z 95% poparzeniami zmarła w poniedziałek rano w wyniku odniesionych obrażeń.

   W poniedziałek minister zdrowia Kerali Veena George powiedziała reporterom, że po wybuchach 17 osób zostało przyjętych do różnych szpitali, z czego 12 przebywa na intensywnej terapii.

Cztery z nich jest w stanie krytycznym, trzy z nich są podłączone do respiratorów. Ci, którzy są w stanie krytycznym, mają oparzenia przekraczające 50–60%” – powiedziała.

https://www.bbc.com/news/world-asia-india-67259078
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline donadams

Odp: Eksplozje bomb w sali w Indiach
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Październik, 2023, 12:04 »
Sprawca przyznał się do czynu publikując nagranie w sieci społecznościowej. W niektórych mediach jest ono dostępne z angielskimi napisami, na przykład na poniższym filmie od 7 minuty 25 sekundy.

Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Eksplozje bomb w sali w Indiach
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Październik, 2023, 12:54 »
A nie mógłbyś trochę przetłumaczyć ? Co on powiedział , pomijając fakt , że się przedstawił , dobrze zrozumiałam?
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline donadams

Odp: Eksplozje bomb w sali w Indiach
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Październik, 2023, 13:30 »
Mówi:

"Mam na imię Martin. Mam nadzieję, że wiecie już o incydencie, który miał miejsce na kongresie Świadków Jehowy. Był wybuch, wskutek którego doszło do poważnych następstw. Biorę za to pełną odpowiedzialność. To ja spowodowałem wybuch bomby. Powiem wam, dlaczego to zrobiłem. Byłem członkiem tych Świadków Jehowy przez ostatnie 16 lat. Na początku nie brałem tego na poważnie ale przez ostatnie 6 lat zrozumiałem kim są. Ich nauczanie jest niewłaściwe. Nauczają antynarodowych rzeczy. Powiedziałem im, że powinni zmienić swoje postępowanie. Funkcjonują w [tym] kraju, a jednocześnie przeklinają go i odnoszą się do jego obywateli w najbardziej uwłaczającej formie - to właśnie robią. Mówią 4 letnim dzieciom, że jeśli ktoś z innej społeczności daje im cukierka, nie powinny go przyjąć. Od najmłodszych lat karmią dzieci taką trucizną. Podjąłem taką decyzję, ponieważ zrozumiałem, że ta organizacja jest szkodliwa dla kraju. Partie polityczne nie podejmą żadnych działań ponieważ każda boi się religii. Wszyscy powinniście otworzyć oczy."
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.