Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Co się z tymi ludźmi porobiło  (Przeczytany 1223 razy)

Offline Profesor Tutka

Odp: Co się z tymi ludźmi porobiło
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Październik, 2023, 18:20 »
Ciekawe jak jest w innych krajach? Musi tam rzadzić też PIS.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Co się z tymi ludźmi porobiło
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Październik, 2023, 20:11 »
rodzice podstawowa komórka społeczna

Nie sądzę abyś zdawał sobie sprawę skąd się wzięło określenie którego właśnie użyłeś więc trochę tę kwestię przybliżę gdyż jest to zwrot bardzo często z tego co pamiętam używany z podium na salach królestwa podczas wykładów jako figura retoryczna, w błogiej nieświadomości co do jego pochodzenia. Gdyby ci mówcy wiedzieli skąd się wzięło, nigdy by go nie użyli : )

Otóż stworzył je Herbert Spencer, jeden z twórców socjologii który jeszcze przed Darwinem sformułował teorię ewolucji tylko że społecznej. Obserwując procesy zachodzące w Wielkiej Brytanii doszedł do wniosku że społeczeństwa przechodzą przez pewne przemiany wskutek czego dochodzi do coraz wyższej ich organizacji i komplikacji. W tamtych czasach (druga połowa XIX wieku) nauka czyniła duże postępy i Spencer porównując rysunki spod mikroskopu z planami miast doszedł do wniosku że ludzkie społeczeństwo rządzi się podobnymi prawami jak żywe organizmy. Anglia według niego miała porty działające jak usta którymi wchłaniany jest pokarm, miasto Londyn przypominający mózg, główne drogi, linie kolejowe i kanały pełniące rolę arterii komunikacyjnych, podrzędne drogi i ulic jako mniej czy bardziej sprawny układ krążenia, miasta jako organy wewnętrzne, każde pełniące inną rolę, z własnymi przemysłami lokalnymi; Manchester z przędzalniami i tkalniami, Birmingham z metalurgią, Stoke z ceramiką, Newcastle z kopalniami itd. a podstawową jednostką była w tym układzie pojedyncza rodzina mieszkająca w małym domku-szeregowcu których skupiska czyli robotnicze dzielnice mieszkalne istniały wtedy w każdym mieście. Zupełnie jak komórki w żywych organizmach. Część z tych szeregowców stoi zresztą nadal i można je wyraźnie zobaczyć w Google Maps. I stąd się wzięła rodzina jako podstawowa komórka społeczna. Tak więc ludzie nie wierzący w ewolucję i zwalczający ją nieświadomie cytują określenie stworzone przez ewolucjonistę, w pewnym sensie wyrażając poparcie dla idei ewolucjonizmu.
« Ostatnia zmiana: 22 Październik, 2023, 20:13 wysłana przez Mahershalalhashbaz »
nihilista


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Co się z tymi ludźmi porobiło
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Październik, 2023, 21:41 »
Nie sądzę abyś zdawał sobie sprawę skąd się wzięło określenie którego właśnie użyłeś więc trochę tę kwestię przybliżę gdyż jest to zwrot bardzo często z tego co pamiętam używany z podium na salach królestwa podczas wykładów jako figura retoryczna, w błogiej nieświadomości co do jego pochodzenia. Gdyby ci mówcy wiedzieli skąd się wzięło, nigdy by go nie użyli : )

Otóż stworzył je Herbert Spencer, jeden z twórców socjologii który jeszcze przed Darwinem sformułował teorię ewolucji tylko że społecznej. Obserwując procesy zachodzące w Wielkiej Brytanii doszedł do wniosku że społeczeństwa przechodzą przez pewne przemiany wskutek czego dochodzi do coraz wyższej ich organizacji i komplikacji. W tamtych czasach (druga połowa XIX wieku) nauka czyniła duże postępy i Spencer porównując rysunki spod mikroskopu z planami miast doszedł do wniosku że ludzkie społeczeństwo rządzi się podobnymi prawami jak żywe organizmy. Anglia według niego miała porty działające jak usta którymi wchłaniany jest pokarm, miasto Londyn przypominający mózg, główne drogi, linie kolejowe i kanały pełniące rolę arterii komunikacyjnych, podrzędne drogi i ulic jako mniej czy bardziej sprawny układ krążenia, miasta jako organy wewnętrzne, każde pełniące inną rolę, z własnymi przemysłami lokalnymi; Manchester z przędzalniami i tkalniami, Birmingham z metalurgią, Stoke z ceramiką, Newcastle z kopalniami itd. a podstawową jednostką była w tym układzie pojedyncza rodzina mieszkająca w małym domku-szeregowcu których skupiska czyli robotnicze dzielnice mieszkalne istniały wtedy w każdym mieście. Zupełnie jak komórki w żywych organizmach. Część z tych szeregowców stoi zresztą nadal i można je wyraźnie zobaczyć w Google Maps. I stąd się wzięła rodzina jako podstawowa komórka społeczna. Tak więc ludzie nie wierzący w ewolucję i zwalczający ją nieświadomie cytują określenie stworzone przez ewolucjonistę, w pewnym sensie wyrażając poparcie dla idei ewolucjonizmu.
Witaj Mahershalalhashbaz
z netu
''Dlaczego rodzina jest nazywana podstawowa komórka życia społecznego?
Rodzina jest inaczej nazywana „podstawową komórką życia społecznego”, ponieważ zaspokaja podstawowe potrzeby jednostki: opiekę, utrzymanie, wychowanie.''
''Czy rodzina jest grupą społeczną?
Rodzina jest najstarszą grupą społeczną i występuje we wszystkich etapach rozwoju społeczeństwa i we wszystkich formacjach. Jest ona naturalnym i niezastąpionym elementem struktury społecznej, nazywa- nej podstawową komórką społeczną.''

POCZYTAJ NA GOOGLE wpisz - ''komórka społeczna'' a ''wójaszek''wszystko wyjaśni, podobnie zwrócono mnie uwagę kiedy użyłem słowo ''obserwator'' i długi wywód jak ten.
« Ostatnia zmiana: 22 Październik, 2023, 21:58 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Co się z tymi ludźmi porobiło
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Październik, 2023, 22:00 »
Witaj Mahershalalhashbaz
z netu
''Dlaczego rodzina jest nazywana podstawowa komórka życia społecznego?
Rodzina jest inaczej nazywana „podstawową komórką życia społecznego”, ponieważ zaspokaja podstawowe potrzeby jednostki: opiekę, utrzymanie, wychowanie.''
''Czy rodzina jest grupą społeczną?
Rodzina jest najstarszą grupą społeczną i występuje we wszystkich etapach rozwoju społeczeństwa i we wszystkich formacjach. Jest ona naturalnym i niezastąpionym elementem struktury społecznej, nazywa- nej podstawową komórką społeczną.''

POCZYTAJ NA GOOGLE wpisz - ''komórka społeczna'' a ''wójaszek''wszystko wyjaśni, podobnie zwrócono mnie uwagę kiedy użyłem słowo ''obserwator'' i długi wywód jak ten (Ww)

Uproszczona definicja znaleziona w google nie neguje faktu że po raz pierwszy zostało to sformułowanie użyte przez Herberta Spencera, ewolucjonistę społecznego.
nihilista


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Co się z tymi ludźmi porobiło
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Październik, 2023, 22:05 »
Uproszczona definicja znaleziona w google nie neguje faktu że po raz pierwszy zostało to sformułowanie użyte przez Herberta Spencera, ewolucjonistę społecznego.

Mahershalalhashbaz, Więc w czym problem?, że podważyłeś to określenie niestosownie użyłem w poście?


Offline darew

Odp: Co się z tymi ludźmi porobiło
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Październik, 2023, 01:24 »
Panowie nie ma o co kopi kruszyć, bo skład podstawowej komórki społecznej ulega zmianom.
Aktualnie np. rodzina wygląda tak:

Uwentualnie tak:
« Ostatnia zmiana: 23 Październik, 2023, 01:30 wysłana przez darew »


Offline Gostek

Odp: Co się z tymi ludźmi porobiło
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Październik, 2023, 10:02 »
No cóż, dożyliśmy czasów, kiedy takie obrazki jak wyżej, będą nam towarzyszyć. Kiedyś swoją orientację seksualną się ukrywało a dzisiaj w wielu krajach można z tym żyć i tworzyć rodziny. Czy jest to dobre rozwiązanie? 🤔
Pewnie należałoby spytać samych zainteresowanych, co o tym myślą i ich spostrzeżenia skonfrontować z ludźmi, którzy są przeciwni temu. Fakt jest, że obrazy takie będą się pojawiać.
Co nie znaczy, że od dziś będzie to jakaś dominująca forma rodziny. Osób o odmiennej orientacji seksualne jest w społeczeństwie od. 2 do 5 procent. A tych, którzy zdecydują się na jawny związku będzie zaledwie jakaś ich cześć. Tak, że nie martwmy się, że normalne rodziny będą zdominowane. Bądźmy raczej tolerancyjnie do tego zjawiska nastawieni, bo sami nie wiemy co powiemy i zrobimy, jak syn czy córka a może wnuki oświadczą nam, że "kochają inaczej".
« Ostatnia zmiana: 23 Październik, 2023, 10:04 wysłana przez Gostek »


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: Co się z tymi ludźmi porobiło
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Październik, 2023, 20:39 »
No cóż, dożyliśmy czasów, kiedy takie obrazki jak wyżej, będą nam towarzyszyć. Kiedyś swoją orientację seksualną się ukrywało a dzisiaj w wielu krajach można z tym żyć i tworzyć rodziny. Czy jest to dobre rozwiązanie? 🤔
Pewnie należałoby spytać samych zainteresowanych, co o tym myślą i ich spostrzeżenia skonfrontować z ludźmi, którzy są przeciwni temu. Fakt jest, że obrazy takie będą się pojawiać.
Co nie znaczy, że od dziś będzie to jakaś dominująca forma rodziny. Osób o odmiennej orientacji seksualne jest w społeczeństwie od. 2 do 5 procent. A tych, którzy zdecydują się na jawny związku będzie zaledwie jakaś ich cześć. Tak, że nie martwmy się, że normalne rodziny będą zdominowane. Bądźmy raczej tolerancyjnie do tego zjawiska nastawieni, bo sami nie wiemy co powiemy i zrobimy, jak syn czy córka a może wnuki oświadczą nam, że "kochają inaczej".

Nareszcie rozsądne stanowisko ktoś wyraził  :)


Offline Reskator

Odp: Co się z tymi ludźmi porobiło
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Październik, 2023, 20:45 »
Defekt genów robi to zmieszanie że niektórzy kochają inaczej- tak twierdzi nauka.
Ale czyżby Bóg nie wiedział o tym i skazuje takie orientacje na potępienie.
A może to nauka się myli?
Ktoś jest w błędzie pytanie KTO?
Nauka
czy
Bóg
Może referendum na forum co wy na to? :) :D ;D
« Ostatnia zmiana: 23 Październik, 2023, 21:07 wysłana przez Reskator »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Co się z tymi ludźmi porobiło
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Październik, 2023, 21:09 »
(mtg): Jestem bardzo ciekaw w nowożytny cud?
Jak można przez rurę wydechową  uruchomić silnik? Uczono mnie na lekcjach fizyki, że tłok pracuje w cylindrze a nie w róże wydechowej.

Poza tym Ci, którzy mają szacunek do  Pisma Świętego  i jego zasady wiedzą co jasno jest napisane List do Rzymian 1,26-32
26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. 28 A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.
29 7 Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; 30 potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, 31 bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. 32 Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.
W takich związkach może uprawiać będą masturbację przed lustrem w łazience a potem będą sobie robić foty jak powyżej przesłano.
Wypowiedź swoje zdanie tu na Forum, ja wyraziłem zdanie z związku z wynaturzeniami

cytat: ... Defekt genów robi to zmieszanie ...''- zgodzę się z ''pitolem'' rodzi się kobieta  i na odwrót u mężczyzn ''muszelka''
« Ostatnia zmiana: 23 Październik, 2023, 21:20 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Reskator

Odp: Co się z tymi ludźmi porobiło
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Październik, 2023, 21:38 »
Nadarzyniak znam te wersety o inaczej kochających iż są potępiani.
Ale mam z swojego życia taki przypadek (nazwiska i imienia nie podam bo fajny chłopak)
Chlopak inteligentny ministrant  z KK 17 lat  ja 24 żonaty i sugeruje mi swoją orientację
Oczywiście odmawiam,kolega z klasy też mi zwraca uwagę na tego ministranta.
Po latach dowiaduję się że ten chłopak jest w Warszawie
Ma kontakt z ludżmi ze świecznika władzy z posłami,ministrami.
Co nie oznacza z automatu że zachodziły tam jakieś relacje -tego nie wiem.
Co się z tymi ludżmi porobiło ?
« Ostatnia zmiana: 23 Październik, 2023, 21:53 wysłana przez Reskator »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Co się z tymi ludźmi porobiło
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Październik, 2023, 21:51 »
Nadarzyniak znam te wersety o inaczej kochających iż są potępiani.
Ale mam z swojego życia taki przypadek (nazwiska i imienia nie podam bo fajny chłopak)
Chlopak inteligentny ministrant  z KK 17 lat  ja 24 żonaty i sugeruje mi swoją orientację
Oczywiście odmawiam,kolega z klasy też mi zwraca uwagę na tego ministranta.
Po latach dowiaduję się że ten chłopak ma kontakt z ludżmi ze świecznika władzy z posłami,ministrami.
Co się z tymi ludżmi porobiło ?
Witaj Reskator, przykre i szokujące takie postepowanie.
Pocieszę Ciebie w moim bliskim otoczeniu mam podobny przypadek z dwoma niewiastami.
Nie akceptuje takiego postepowania jednak muszę się pogodzić.


Offline Gostek

Odp: Co się z tymi ludźmi porobiło
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Październik, 2023, 22:49 »
(mtg): Jestem bardzo ciekaw w nowożytny cud?
Jak można przez rurę wydechową  uruchomić silnik? Uczono mnie na lekcjach fizyki, że tłok pracuje w cylindrze a nie w róże wydechowej.

Poza tym Ci, którzy mają szacunek do  Pisma Świętego  i jego zasady wiedzą co jasno jest napisane List do Rzymian 1,26-32
26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. 28 A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.
29 7 Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; 30 potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, 31 bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. 32 Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.
W takich związkach może uprawiać będą masturbację przed lustrem w łazience a potem będą sobie robić foty jak powyżej przesłano.
Wypowiedź swoje zdanie tu na Forum, ja wyraziłem zdanie z związku z wynaturzeniami

cytat: ... Defekt genów robi to zmieszanie ...''- zgodzę się z ''pitolem'' rodzi się kobieta  i na odwrót u mężczyzn ''muszelka''


Nie chodzi w tym kochaniu inaczej tylko o jakieś zbliżenia fizyczne pomiędzy dwojgiem osobników tej samej płci.

Miałem, kiedyś okazję poznać dziewczynę, która była w szpitalu i odwiedzała ją jej partnerka. Powiedziała mi, że kiedyś miała  chłopaka, ale nie czuła się z nim komfortowo i że dopiero poczuła prawdziwą miłość jak była w związku z inną kobietą.
Raz kiedyś zwierzył mi się jeden brat, że nie ma pociągu seksualnego ani do kobiet ani do mężczyzn. Jednak pokochać mógłby jedynie drugiego mężczyznę. Powiedział mi, że mógłby z nim żyć nawet nie angażują się seksualne, bo miał bardzo małe potrzeby jeśli o to chodzi. Mówił mi, że chodzi mu bardziej o komfort bycia w związku z drugą osobą.. On akurat miał pewne lęki, jeśli idzie o relacje z osobą odmiennej płci.
Po tej rozmowie długo o tym myślałem i doszedłem do wniosku, że możliwie właśnie to, że miał niskie libido mogło powodować, że zaczął mieć lęk przed relacją z kobietą. Wmawiał być może sobie, że nie podoła jej potrzebom i się ośmieszy. I właśnie to mogło spowodować przekierowanie uwagi z kobiety na faceta.. 😇
Mogą być różne przyczyny o których nawet się socjologom nie śniło a mają wpływ na to, że niektóre osoby kochają inaczej.
« Ostatnia zmiana: 23 Październik, 2023, 22:52 wysłana przez Gostek »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Co się z tymi ludźmi porobiło
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Październik, 2023, 23:44 »
(mtg):
Osoby aseksualne są również tak samo zdolne do kochania i nawiązywania kontaktów, jak inni ludzie, ale po prostu nie odczuwają pragnienia interakcji seksualnej lub nie mają pociągu seksualnego. Mimo to nie cierpią z powodu tych okoliczności.
Podsyłam link
https://www.medicover.pl/zdrowie/seks/aseksualizm/
« Ostatnia zmiana: 23 Październik, 2023, 23:48 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline darew

Odp: Co się z tymi ludźmi porobiło
« Odpowiedź #44 dnia: 24 Październik, 2023, 04:44 »
No cóż, dożyliśmy czasów, kiedy takie obrazki jak wyżej, będą nam towarzyszyć. Kiedyś swoją orientację seksualną się ukrywało a dzisiaj w wielu krajach można z tym żyć i tworzyć rodziny. Czy jest to dobre rozwiązanie? 🤔
Pewnie należałoby spytać samych zainteresowanych, co o tym myślą i ich spostrzeżenia skonfrontować z ludźmi, którzy są przeciwni temu. Fakt jest, że obrazy takie będą się pojawiać.
Co nie znaczy, że od dziś będzie to jakaś dominująca forma rodziny. Osób o odmiennej orientacji seksualne jest w społeczeństwie od. 2 do 5 procent. A tych, którzy zdecydują się na jawny związku będzie zaledwie jakaś ich cześć. Tak, że nie martwmy się, że normalne rodziny będą zdominowane. Bądźmy raczej tolerancyjnie do tego zjawiska nastawieni, bo sami nie wiemy co powiemy i zrobimy, jak syn czy córka a może wnuki oświadczą nam, że "kochają inaczej".
Nareszcie rozsądne stanowisko ktoś wyraził  :)
Super!
Takie "rodziny", to taki małoznaczący procent ale sąd uzna, że dziadkowie w wieku 46 i 59 lat to zła rodzina.
W związku z tym opieka społeczna uzna, że para gejów będzie lepszymi opiekunami dla ich wnucząt a dziadkom zagrozi, że w przypadku protestów nigdy nie zobaczą wnuków.
https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art7845411-zabrali-dzieci-dziadkom-dali-gejom