Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak nasi bracia zaznają pokoju mimo depresji  (Przeczytany 497 razy)

Offline Światus

Jak nasi bracia zaznają pokoju mimo depresji
« dnia: 02 Październik, 2023, 13:47 »
    To w miarę nowy film na JWORG. Tytuł może być nieco mylący, gdyż bohaterką jest siostra, ale mniejsza z tym. Przejdźmy do opisu akcji.

    Nasza bohaterka jest zmęczona, przygnębiona, nie ma na nic ochoty. Podejrzewa, że może być chora. W związku z tym idzie do lekarza. Akurat! Z Przebudźcie się! dowiaduje się, że ma depresję. Idzie do lekarza? Akurat! Stosuje się do zaleceń z publikacji (za które Towarzystwo nie bierze odpowiedzialności), zmienia dietę, ćwiczy, studiuje Biblię i publikację. I wtedy wydarza się cud, depresja mija!
   
    Depresja mija, ale... pewnego dnia, tuż przed wyjściem na zebranie powraca i to silniejsza niż przedtem. Siostra jest załamana, płacze, ma objawy głębokiej depresji. Postanawia, że musi zacząć się leczyć i idzie do lekarza. Wiecie, co teraz będzie... Akurat! Postanawia poprosić starszych o wizytę pasterską... Jeden ze starszych, który też cierpiał na depresję, zapytał ją, czy myślała, żeby zwrócić się do specjalisty.
https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/LatestVideos/pub-mwbv_202309_1_VIDEO
***
 Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Jak nasi bracia zaznają pokoju mimo depresji
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Październik, 2023, 15:28 »
(mtg):
cytat z postu: '' Postanawia poprosić starszych o wizytę pasterską... Jeden ze starszych, który też cierpiał na depresję, zapytał ją, czy myślała, żeby zwrócić się do specjalisty. ...''
Konkretna pomocna dłoń tego starszego względem głosicielki, sam zmagał się z depresją doświadczając takiego stanu psychicznego.

Nie wszyscy starszaki są bezduszni wpatrujących się ślepo w wytyczne ck(Ww),istnieją starsi, którzy mają pewne wewnętrzne współczucie.
Nie można wszystkich rzucać do jednego worka, że wyrachowanie postępują względem współwyznawców, oczywiście znajdą się służbiści, lecz inni zauważą taką bezduszność i zaczną stronić od takich osób, przecież doskonale WIECIE, gdy swoją osobą zasilaliście  ich szeregi.
Nikt nie zdoła  mnie wmówi, że taki stan  rzeczy nie istniał.
Była w wielu wypadkach od starszych pomocna dłoń, jeżeli nie doświadczyłeś osobiście, to zapewne słyszałeś w swoim otoczeniu kiedy byłeś śJ
Trzeba być obiektywnym w tak delikatnej sprawie.
Życie to nie układanka klocków ''Lego'', lecz twarda rzeczywistość egzystencji człowieka.
Zdajesz sobie świadomie sprawę, kiedy uczestniczyłeś z radością w tejże (Ww) i wiele rzeczy akceptowałeś, dostosowując się bezgranicznie.

Zapytam:
Czy przebywając w zborze wiele natręctw wyzbyłeś się '' przywdziewając nową osobowość'', bo JA tak -  nadmienię szczerze.
Wiele im zawdzięczam  - z otrzymanych dobrych rad, które zmieniły moją osobowość jak również tok postępowania wobec innych i nawet śmiem powiedzieć - dziękuję im za taką szczerą postawę .
Wiele, rzeczy nie podobały się z biegiem czasu zmieniłem i zrozumiałem, że (Ww) JEST w błędzie - dlatego odszedłem z ich szeregów tzn. nie jestem wrogo uprzedzony ... (wiele mają pozytywów jak negatywnych opcji) ale nie zmienia, to faktu, że potrafią na podstawie Pisma Świętego przeobrazić z brutalnej postawy w uczciwą, szlachetną osobę egzystującą w społeczeństwie a nawet tu na Forum.
Chociaż obiektywnie przyznam, że również istnieje szeroka patologia, której nawet sam DIABEŁ nie zmieni.

   
   
« Ostatnia zmiana: 02 Październik, 2023, 15:31 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Światus

Odp: Jak nasi bracia zaznają pokoju mimo depresji
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Październik, 2023, 17:05 »
Rzeczywiście, starszy był pomocny, bo przechodził przez to samo.
A gdyby ta siostra miała torbiele na jajnikach?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Jak nasi bracia zaznają pokoju mimo depresji
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Październik, 2023, 17:33 »
Rzeczywiście, starszy był pomocny, bo przechodził przez to samo.
A gdyby ta siostra miała torbiele na jajnikach?

Witaj Światus, myślisz, że kobiety są zacofane i nie chodzą do ginekologa aby obejrzał im fachowym okiem  ''muszelkę'', proszę nie róbmy z sJ idiotów posługują się komputerem, laptopem, korzystają z leczenia na szeroka skalę ...itp i egzystują w społeczeństwie nie stają sie odludkami na bezludnej wyspie - pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 02 Październik, 2023, 17:36 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Światus

Odp: Jak nasi bracia zaznają pokoju mimo depresji
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Październik, 2023, 19:50 »
korzystają z leczenia na szeroka skalę

To prawda. Po uprzednim kontakcie z "pomocnym starszym", który zmagał się z tym samym.
Bezsens sytuacji polega na tym, że w ogóle kontaktowała się ze starszymi. Osoba niebędąca ŚJ nie idzie do księdza, pastora, nauczyciela, sprzedawcy w sklepie, tylko do lekarza.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Jak nasi bracia zaznają pokoju mimo depresji
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Październik, 2023, 20:10 »
(mtg): nic podobnego, błędny tok myślenia, to wysnute twierdzenie (może nie miała bliskiej osoby, której mogła zaufać?)


Offline Światus

Odp: Jak nasi bracia zaznają pokoju mimo depresji
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Październik, 2023, 11:08 »
(może nie miała bliskiej osoby, której mogła zaufać?)

W organizacji to nawet pewność.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Jak nasi bracia zaznają pokoju mimo depresji
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Październik, 2023, 15:03 »
(mtg): tak Światus podsumowałeś  w samo sedno - Bravo  :) :)