Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ZIELONA GRANICA, reż Agnieszka Holland, prod. 2023wideorecenzja Tomasza Raczka  (Przeczytany 3614 razy)

Offline Lu_Ke Sky_Walker


I wywołał tę złość. Dziwne żeby tego nie zrobił, skoro pokazuje jak rząd kraju funduje obcym, nie chcącym pracować, wygodne życie.
Oczywiście postawiłeś jedyną, nieomylną diagnozę, że reportaż na pewno był nieprawdziwy, bo miał wywołać złość społeczeństwa.
Szkoda że zarządzający stacja RTL nie pomyśleli o tym wcześniej, gdy pozwolili nakręcić i wyemitować ten materiał  >:D
To może oni szukali sensacji kręcąc i emitując ten film? A może przekupili tych Afgańczyków, żeby tak chwalili życie na obczyźnie?
Narracja widzę, której świadki by się nie powstydzili.
Starych strażnic z niewygodnymi naukami nie ma na serwisie jw.org bo są nieaktualne, czasami idiotyczne i mogą powodować zachwianie wiary w niewolnika i w konsekwencji odstępstwa  >:D
Porównywanie zdarzeń, które miały miejsce do teorii płaskoziemców zupełnie infantylne.

Całkiem nie zgadzam się z Twoimi tezami. Gostek ma rację a ziemia kwadratowa sprawiła że padłem ze śmiechu  :)


Offline darew

Całkiem nie zgadzam się z Twoimi tezami. Gostek ma rację a ziemia kwadratowa sprawiła że padłem ze śmiechu  :)
Gostek mnie już prawie przekonał.
Bo przecież istnienie w internecie teorii o płaskiej a nawet kwadratowej ziemi. to przecież taki mocny dowód na to, że film wyprodukowany przez RTL a dostępny teraz tylko w internecie to fałsz.
Ale twoja argumentacja, że Gostek ma rację, bo padłeś ze śmiechu z jego super trafnych i zabawnych żartów, przekonała mnie już niezbicie. ;D ;D
Mam taką prośbę do Ciebie. Daj mi znać, gdy znowu padniesz ze śmiechu z powodu czyichś żartow użytych jako dowody w rozmowie.
Pod naporem takiej argumentacji, nie będą mnie już nachodziły wątpliwości.
Umowa stoi?
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń, 2024, 16:02 wysłana przez darew »


Offline Gostek

Darew, na litość boską daj ju sobie spokój z tymi kontrowersyjnymi opiniami. Zachowujesz się jak dzieciak. Łapiesz za słówka i szukasz zwady.

Żeby nie było ,ja nie popieram nielegalnego napływu ze wsząd gości.To co robi od wielu lat rząd niemiecki jest wbrew obowiązującem prawu. Koszty tego ,że rząd robi ukłon przedsiębiorcom i w ten sposób rekrutuje nowych pracowników ,ponosi w dużej mierze samo społeczeństwo. Tylko dzisiaj dowiedziałem się ,że w zeszłym roku same wydatki na służbę zdrowia w Niemczech podskoczyły o kolejne 6 mld euro i w związku z tym składka zdrowotna uległa ponownej korekcie w górę i wynosi już średnio przeszło 20 procent od uzyskiwanych dochodów za pracę bądź emeryturę. Dokładnie stanowi 14,6 % -składai podstawowa + 2,2 % dodatkowa(aczkolwiek obowiązująca)+ pielęgnacyjna -3,4% (4% dla bezdzietnych) .Razem wszystkiego na słubę zdrowotną 20,2 procenta.😏
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń, 2024, 16:28 wysłana przez Gostek »


Offline Fantom

A to z jakiego źródła posiadasz takowe informacje o tych "kretyństwach", którymi chcą ugościć przybyszy ci niektórzy fani pisu ?
Zarzuć!

 To zarzucam!:) Źródłem są wypowiedzi w TV Republika. Materiał video jest zawarty w poniższych linkach. Jak sobie wpiszesz w neta odpowiednie słowa, to zobaczysz ile jest źródeł. Media, to nie tylko TVN.
 Możesz potem odpowiedzieć, czy jesteś zadowolony z tych źródeł? Może Ty masz jakieś źródło, które temu zaprzecza?

 https://oko.press/pietrzak-o-barakach-w-majdanku

https://legaartis.pl/blog/2024/01/03/czipowanie-i-tatuowanie-nielegalnych-migrantow-krol-na-antenie-tv-republika-przebil-pietrzaka-video/
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Lu_Ke Sky_Walker


Mam taką prośbę do Ciebie. Daj mi znać, gdy znowu padniesz ze śmiechu z powodu czyichś żartow użytych jako dowody w rozmowie.
Pod naporem takiej argumentacji, nie będą mnie już nachodziły wątpliwości.
Umowa stoi?

Darew, skoro Tobie zależy to jasne, stoi (jak nie zapomnę)  ;)


Offline Storczyk

Z tą róznicą pensji pomiędzy Polską a Niemcami trochę przesadziłeś. Bo jak w Polsce minimalna 4 200 brutto, to ja za 42 000 czyli za prawie 10 000 euro chętnie się tam za robotą przejadę  ;D
Co do socjalu, to Niemcy bardzo, bardzo chojni dla nowych przybyszów są.
Turyści socjalni nie muszą pracować.
Stąd tak szerokie zainteresowanie młodych byczków, gotowych wydać dziesiątki tysięcy dolarów "biurom podrózy" za dostanie się do raju.

W Niemczech, w 2024 roku wzrośnie płaca minimalna
Dla osób samotnych wzrośnie ona z 10 908 euro do 11 604 euro, a dla małżeństw do 23 208 euro - informuje "DW". Ponadto, jak czytamy w portalu, z 6024 do 6384 euro wzrośnie także zwolniona z podatku kwota na dziecko.


Offline Gostek

W Niemczech, w 2024 roku wzrośnie płaca minimalna
Dla osób samotnych wzrośnie ona z 10 908 euro do 11 604 euro, a dla małżeństw do 23 208 euro - informuje "DW". Ponadto, jak czytamy w portalu, z 6024 do 6384 euro wzrośnie także zwolniona z podatku kwota na dziecko.


Niestety ,ale należy czytać ze zrozumieniem . No ale dzisiaj same artykuły są tak fatalnie tłumaczone bądź przepisywane przez tzw. redaktorków po studiach,że często czytelnik w ogóle nie może zrozumieć o co chodziło piszącemu dany artykul .

Otóż w Niemczech nie ma pojęcia płacy minimalnej w pojęciu miesięcznym(podobnie jest od tego roku w Niederlandach) Stawka godzinowa została w tym roku podniesiona z 12E na 12,41E brutto -z czego na rękę będzie wynosić coś pomiędzy 7,40E a 9,70E na rękę  (w zależności od klasy podatkowej).

To  -10 908 euro ,które przytoczyłaś to nie płaca minimalna a podniesiona na 2024 rok do 11 604 euro, a dla małżeństw do 23 208 euro , kwota wolna od podatku. Co oznaczy ,że to tych kwot granicznych nie będzie pobierany podatek od zarobków. Podatek ten w Niemczech jest zależny od posiadanej klasy podatkowej( osoby w stanie wolnym mają klasę podatkową wyższą i tym samym płacą najwięcej tego podatku.)
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń, 2024, 10:19 wysłana przez Gostek »


Offline Storczyk

Z tą dziesięciokrotnością może trochę przesadziłam, ale myślę, że niewiele.
Nie ma co ukrywać,  w PL zaczynało w ostatnich latach poprawiać się i może byśmy dochodami dogonili  Hiszpanię i Niemcy ;)

Mimo wszystko  dzisiaj w Polsce lekarz tyle nie zarabia.
No chyba, że pracuje 24h na dobę bo też tak się zdarzało


  Najlepiej opłacane zawody w Niemczech
Firma Stepstone przygotowała zestawienie najlepiej zarabiających branż w Niemczech. Na największe zarobki na zachodzie mogą liczyć przedstawiciele kilku wybranych grup zawodowych.

Mówimy tutaj o dyrektorach HR (do 150 000 € rocznie) lekarzach (np. lekarz naczelny / starszy lekarz do 136 000 € rocznie) czy kierownikach i dyrektorach d.s. sprzedaży i handlu (do 130 000 € rocznie). Na wynagrodzenie nie powinni narzekać także inżynierowie, pracownicy IT, dyrektorzy do spraw technologii czy dyrektorzy finansowi.

Dla porównania kształtowanie się zarobków w finansach w Pl
Finanse i rachunkowość – zarobki w branży
analityk finansowy – od 4870 do 12500 zł brutto, doradca finansowy – od 4140 do 8760 zł brutto, ekonomista – od 5600 do 9600 zł brutto, księgowa – od 4200 do 8850 zł brutto.12 paź 2023
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń, 2024, 19:21 wysłana przez Storczyk »


Offline donadams

Z wielką ciekawością przeczytałem ten wątek.

Myślę, że Pani Agnieszka Holland jest szczera w swoich wypowiedziach mówiąc o tym, że jest patriotką i chce dla Polski dobrze. Ja jej film, którego również nie widziałem, ale po wielu komentarzach i cytatach uznałem, że mogę ocenić jako propagandę. Myślę jednak, że Pani Holland nie jest propagandzistką, a jedynie ofiarą propagandy, którą już zupełnie szczerze powiela dalej, wykorzystując do tego swoją - bądź co bądź cenioną przez część społeczeństwa - pozycję.

Chciałbym też odnieść się do argumentu, że nie widząc filmu, nie można mieć na jego temat opinii. Oczywiście jest to częściowa prawda, ponieważ nie wiedząc nic o danej rzeczy, głupio byłoby mieć o tym jakąś opinię. Faktem jednak jest, że komentarze i opinie na ten temat, a także szczątkowe - a jednak konkretne i nie dające się inaczej zinterpretować - informacje sprawiły, że swobodnie można wyrobić sobie opinię na ten temat.

Ilu ludzi, którzy nigdy nie było świadkami Jehowy, mają opinię na ich temat? Mnóstwo. Zobaczcie, że podejście do tego zależy tylko od tego, po której stronie barykady stoisz. Jeśli jesteś świadkiem i jakiś obcy człowiek mówi, że świadkowie to dobrzy i uczciwi ludzie, to będziesz klaskał, nagrywał i powielał w swoich publikacjach. Jeśli już nie jesteś świadkiem, to prawdopodobnie będziesz chciał wskazać temu człowiekowi na fakty, o których on raczej nie wie, a które mogłyby zmienić jego opinię na ich temat. Które podejście jest właściwe? A która opinia słuszna? Wszystko zależy od percepcji.

Jeśli ten sam człowiek powiedziałby, że to sekta, świadkowie by się oburzyli i powiedzieli, że absolutnie nie, przyjdź sam zobacz, jak możesz oceniać nie znając nas i nigdy nie będąc wśród nas... Niektórzy tutaj chcieliby zdaje się właśnie takiego obrotu spraw - świata, w którym nie możesz nazwać destrukcyjnej organizacji sektą jeśli nigdy nie byłeś jej częścią. To ile lat muszę być świadkiem, by nazwać ich sektą? Ile muszę przeczytać Strażnic, żeby ocenić poziom manipulacji? W ogóle mogę to zrobić jako nie-świadek?

Nie muszę obejrzeć filmu, żeby wiedzieć, że jest propagandą. Jeśli ktoś opisze mi scenę z filmu, mogę wyrobić sobie zdanie na ten temat i uznać, że pomimo wszystkich pozytywnych cech tego filmu, tych kilka scen sprawia, że to wroga propaganda. Tak samo jak człowiek, któremu pokażemy w Strażnicy, że rodzice zrywają kontakt z córką i od dnia wykluczenia jest dla nich martwa... bez względu na wspaniały artykuł o miłości, o ramce z pięknym ptakiem, o radach dotyczących uczciwości, ta jedna "scena" ze Strażnicy wystarcza większości ludzi, by ocenić świadków jako sektę. Co w tym złego? Czy ta ocena jest błędna?
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline farlopa



Otóż w Niemczech nie ma pojęcia płacy minimalnej w pojęciu miesięcznym(podobnie jest od tego roku w Niederlandach) Stawka godzinowa została w tym roku podniesiona z 12E na 12,41E brutto -z czego na rękę będzie wynosić coś pomiędzy 7,40E a 9,70E na rękę  (w zależności od klasy podatkowej).


[Od 15 lat mieszkam w Niderlandach i pierwsze słyszę że nie ma u nas pojęcia stawka minimalna w pojęciu miesięcznym.Masz jakiś link do tej informacji?


Offline Gostek

https://polskiobserwator.de/holandia/najnizsza-krajowa-w-holandii-w-2024-niektorzy-beda-zarabiac-nawet-250-euro-wiecej/




Home  Dzieje się  Polacy w NL  Holandia: Od 1 stycznia 2024 r. jednolita ustawowa minimalna stawka godzinowa dla...
Polacy w NLPraca
Holandia: Od 1 stycznia 2024 r. jednolita ustawowa minimalna stawka godzinowa dla wszystkich pracowników. Ile wynosi?
Autor Małgorzata Bos-Karczewska -9 November 2023


Od 1 stycznia 2024 r. w Holandii wchodzi w życie jednolita ustawowa minimalna stawka godzinowa dla wszystkich pracowników. Minimalne stawki dzienne, tygodniowe i miesięczne zostają zniesione. Ustawowa stawka minimalna wzrośnie o 3,75%.
Podniesienie płacy minimalnej jest skutkiem podwyżek płacy zawartych w umowach zbiorowych CAO. Taka korekta odbywa się co pół roku.

Od 1 stycznia 2024 r. jednolita ustawowa godzinowa stawka minimalna brutto wyniesie dla pracowników:

w wieku 21 lat i starszych – 13,27 euro,
dla pracowników młodocianych:

w wieku 20 lat – 10,62 euro,
w wieku 19 lat – 7,96 euro,
w wieku 18 lat – 6,64 euro.
Nowa ustawa o płacy minimalnej
Od 1 stycznia 2024 r. wchodzi w życie nowa ustawa dotycząca płacy minimalnej, która znosi rozróżnienie na minimalne stawki dzienne, tygodniowe i miesięczne.

Nowa ustawa ujednolica wynagrodzenie minimalne do jednej stawki godzinowej, do której uprawnieni są wszyscy pracownicy. Wynagrodzenie miesięczne będzie ustalone na podstawie liczby przepracowanych godzin.

Tym samym osoba pracująca 40 godzin tygodniowo będzie zarabiać tyle samo na godzinę, jak osoba pracująca 36 godzin. A
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń, 2024, 23:10 wysłana przez Gostek »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 007
  • Polubień: 8494
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)


Offline darew

To zarzucam!:) Źródłem są wypowiedzi w TV Republika. Materiał video jest zawarty w poniższych linkach. Jak sobie wpiszesz w neta odpowiednie słowa, to zobaczysz ile jest źródeł. Media, to nie tylko TVN.
 Możesz potem odpowiedzieć, czy jesteś zadowolony z tych źródeł? Może Ty masz jakieś źródło, które temu zaprzecza?

 https://oko.press/pietrzak-o-barakach-w-majdanku
Super źródło ale nie wypowiedzi tylko manipulacji wypowiedzią i organizowania nagonki.
Tytuł tego żródła: Pietrzak o „barakach w Treblince dla imigrantów”. To w praktyce życzenie śmierci
Dalej: "W TV Republika prawicowy satyryk Jan Pietrzak mówił o „barakach dla imigrantów w Auschwitz, w Majdanku, w Treblince”. W Majdanku i Treblince większość przywiezionych więźniów Niemcy zabijali w komorach gazowych zaraz po przybyciu"
Dalej zalinkowany film z portalu X, z wyrwaną z kontekstu wypowiedzią Pietrzaka:
"Mamy baraki dla imigrantów: w Auschwitz, w Majdanku, w Treblince, w Stutthofie. Mamy dużo baraków zbudowanych przez Niemców i tam będziemy zatrzymywać tych imigrantów wpychanych nam przez Niemców”

A teraz cały kontekst  tej wypowiedzi:
"Dosyć niemieckiego panowania w Polsce". - Nie wstępowaliśmy do Unii Europejskiej po to, żeby pod dyktando Niemców pracować.
A wszystkie fakty, które oni wykonują w tak krótkim czasie, są antypolskie zdecydowanie.
- Już Odra nie nadaje się do wykorzystania przez Polaków, już trzeba centrum komunikacyjne skasować, już trzeba coś tam. Już trzeba imigrantów nam wprowadzić. Tutaj mam okrutny żart z tymi imigrantami.
- Oni liczą na to, że Polacy są przygotowani, bo mamy baraki. Mamy baraki dla imigrantów w Auschwitz, Majdanku, Treblince, Stutthofie. Mamy dużo baraków zbudowanych tu przez Niemców. Tam będziemy zatrzymywać tych imigrantów wpychanych nam nielegalnie przez Niemców.
- Nielegalni nie są ci ludzie, którzy uciekają do lepszego świata. Nielegalne są te władze, które ich wpuszczają, czyli nielegalni są Niemcy, ich hasło witające przybyszów było nielegalne, pozatraktatowe, niezgodne z jakimikolwiek prawami. To jest nielegalna działalność niemiecka. Powinniśmy na to się uczulić w nadchodzącym roku, bo zdaje się, że na głowę zaczynają nam bardzo wchodzić, a mnie to denerwuje."
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-skandaliczne-slowa-jana-pietrzaka-mowil-o-barakach-dla-imigr,nId,7243021

A teraz bezkrytyczny odbiorco i pośredniku zmanipulowanej, mainstreamowej propagandy, powiedz mi, gdzie zgodnie z twoją wcześniejszą wypowiedzią, ten fan  PiSu twierdzi, że chce umieszczać emigrantów  "w barakach w byłych obozach koncentracyjnych"?
Gdzie tu życzy uchodzcom śmierci?
Wg innych, gdzie nawet nawołuje do mordowania uchodźców w obozach koncentracyjnych?
https://wiadomosci.wp.pl/lawina-oburzenia-po-slowach-jana-pietrzaka-nawoluje-do-mordowania-uchodzcow-6980050023406080a
https://twitter.com/OmzRi/status/1741784433215017199?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1741784433215017199%7Ctwgr%5E9f24a36d18401eb825c14e07d16c8891d31ad655%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fnatemat.pl%2F533963jan-pietrzak-na-antenie-tv-republika-zartowal-o-auschwitz
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń, 2024, 23:34 wysłana przez darew »


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 300
  • Polubień: 2233
  • Między ślepymi jednooki królem
To zarzucam!:) Źródłem są wypowiedzi w TV Republika. Materiał video jest zawarty w poniższych linkach. Jak sobie wpiszesz w neta odpowiednie słowa, to zobaczysz ile jest źródeł. Media, to nie tylko TVN.
 Możesz potem odpowiedzieć, czy jesteś zadowolony z tych źródeł? Może Ty masz jakieś źródło, które temu zaprzecza?

 https://oko.press/pietrzak-o-barakach-w-majdanku

https://legaartis.pl/blog/2024/01/03/czipowanie-i-tatuowanie-nielegalnych-migrantow-krol-na-antenie-tv-republika-przebil-pietrzaka-video/

No źródło jest tylko czytania ze zrozumieniem zabrakło.
Mówisz:

Jeżeli nielegalni emigranci obecni i ci przyszli  już się dowiedzieli, że niektórzy fani stojący za prawem i sprawiedliwością chcą ich umieszczać w barakach w byłych obozach koncentracyjnych lub chipować, robić tatuaże na rękach.......


A w cytowanym źródle stoi

„Mam okrutny żart z tymi migrantami, ale oni [Niemcy] liczą na to, że Polacy są przygotowani, bo mamy baraki. Mamy baraki dla imigrantów: w Auschwitz, w Majdanku, w Treblince, w Stutthofie. Mamy dużo baraków zbudowanych przez Niemców i tam będziemy zatrzymywać tych imigrantów wpychanych nam przez Niemców”. .

 Parafrazując: Niemcy myślą, że jesteśmy przygotowani na przyjęcie uchodźców bo nam kiedyś baraki pobudowali. Z wypowiedzi Pietrzaka wynika, że jest sceptyczny wobec takiego rozwiązania, które z resztą Niemcy wcielili w życie

https://www.o2.pl/artykul/niemcy-szokuja-imigranci-w-bylym-obozie-5910626039100033a


PS.
Kiedyś Strażnica mówiła nam jak należy rozumieć to co czytamy w Biblii a dziś media mówią nam co mamy myśleć o czyjejś wypowiedzi.

 


« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń, 2024, 00:00 wysłana przez NieZnaPrawdy »


Offline darew

PS.
Kiedyś Strażnica mówiła nam jak należy rozumieć to co czytamy w Biblii a dziś media mówią nam co mamy myśleć o czyjejś wypowiedzi.
Po co sięgac do źródeł, przeciez są strażnice i inne uznane tvny.
Podobnie piorą umysły.