Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Film: Rainer i Karen Oehm - wszystko na sprzedaż  (Przeczytany 307 razy)

Offline Światus

Film: Rainer i Karen Oehm - wszystko na sprzedaż
« dnia: 18 Wrzesień, 2023, 14:31 »
    Chyba po żadnym filmie nie byłem tak wkurzony, jak po tym. Ale od początku.
Nawet ciężką, śmiertelną chorobę można wykorzystać w celach propagandowych! Film opowiada głównie o kobiecie chorej na SLA (stwardnienie zanikowe boczne). W nagraniu bierze także udział jej mąż. Z tego, co zrozumiałem, oboje mieszkają w Betel.
    Kobieta jest w stanie podobnym jak prof. Hawking. Nie porusza się, porozumiewa się za pomocą specjalnego komputera i oprogramowania. Małżonkowie zapytani, jak pomagają im bracia, odpowiadają, że rano zachodzą zapytać, czy Karen już się obudziła, pomagają wstać i przygotować się do śniadania. Nie padło pytanie: Jak pomaga wam organizacja? Nie wspomniano też o pomocy finansowej ze strony braci i sióstr. I jedna z ważniejszych kwestii, niewierząca rodzina otrzymała "piękne śwaidectwo".
    To nie wszystko. Sami obejrzyjcie i zobaczcie, czym jest błogosławieństwo Jehowy.

https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/LatestVideos/pub-jwb-096_16_VIDEO
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Film: Rainer i Karen Oehm - wszystko na sprzedaż
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Wrzesień, 2023, 16:11 »
Ja tu widzę błogosławieństwo:
- inżynierów, którzy zbudowali urządzenie do komunikacji,
- stanu Nowy York, który sfinansował zakup tego urządzenia.


Offline Światus

Odp: Film: Rainer i Karen Oehm - wszystko na sprzedaż
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Wrzesień, 2023, 16:21 »
Ja tu widzę błogosławieństwo:
- stanu Nowy York, który sfinansował zakup tego urządzenia.

Właśnie. Błogosławieństwem od Jehowy są pieniądze od "szatańskiego rządu".
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Estera

Odp: Film: Rainer i Karen Oehm - wszystko na sprzedaż
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Wrzesień, 2023, 17:03 »
Właśnie. Błogosławieństwem od Jehowy są pieniądze od "szatańskiego rządu".
   Rasowy, gorliwy śj powiedziałby, że po prostu potrafią  ... "ssać mleko z narodów!" ...
   Czyli doszczętnie wykorzystać zdobycze świata techniki i nauki tego szatańskiego systemu rzeczy.
   I cwanie wykorzystują to bez wkładania żadnych swoich nakładów.
   Skutecznie zniechęcają do wyższego wykształcenia.
   Ale przecież tego urządzenia nie wymyślił jakiś śj po podstawówce wyrwany od pługa z pola.
   Zrobili to ludzie wykształceni.
   A co do tego małżeństwa.
   To jeśli oni nadal mieszkają w Betel w USA.
   To na ich utrzymanie tam składają się śj z całego świata, dając m.in., swoją kasę w "dobrowolnych datkach".
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Film: Rainer i Karen Oehm - wszystko na sprzedaż
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Wrzesień, 2023, 21:04 »
Bardzo dziwnie sobie radzą z tą chorobą jak na pobożnych betelczyków, creme de la creme Jedynej Organizacji Bożej. Jako głęboko wierzący ludzie powinni się przede wszystkim dużo i żarliwie modlić do swojego boga żeby może nie pomógł usunąć chorobę (w cudowne uzdrowienia już chyba w ogóle nikt nie wierzy) ale dodawał sił i wytrwałości do radzenia sobie z nią. A nie szukać ratunku w dziełach rąk bezbożników sług szatańskich.
nihilista