Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: NŚ ZESZYT DO RELIGI  (Przeczytany 425 razy)

Offline janeczek

NŚ ZESZYT DO RELIGI
« dnia: 06 Wrzesień, 2023, 17:49 »
Tym razem to mnie zamurowało jak zobaczyłem w empiku ten zeszyt, do religii z cytatem z NŚ.
Koszmarne trochę jakim trzeba być ignorantem, żeby ten sfałszowany NŚ dzieciaczkom wciskać.
To już KK nie ma jakiejś kontroli żeby takie draństwo się pokazywało.
Jana 8 w NŚ i wiemy że fałszerstwo CK, brak 11 wersetów, jak komuniści mówili kapitaliści sprzedadzą nam sznur na którym ich powiesimy.
To 3 zeszyt od góry.    https://hamelin-eos.pl/products/zeszyt-top-2000-megamix-a5-32k-religia-400168988   
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline PoProstuJa

Odp: NŚ ZESZYT DO RELIGI
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Wrzesień, 2023, 18:03 »
Może nie popadajmy w przesadę. Akurat ten cytat nie jest zły. Co innego gdyby się powoływali na jakiś inny, kontrowersyjny werset!

W sumie to jest taki chichot losu, że uczniowie idąc na religię rzymskokatolicką będą mieli cytat z Biblii Świadków :D


Offline agent terenowy

Odp: NŚ ZESZYT DO RELIGI
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Wrzesień, 2023, 18:06 »
Już byś chciał kontroli. Niech sobie cytują jaki przekład chcą.
Dzięki za reklamę. Jako miłośnik "szarej" chętnie se nabędę. 🙃🙂😅🤪
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline donadams

Odp: NŚ ZESZYT DO RELIGI
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Wrzesień, 2023, 18:38 »
Akurat ten fragment to bardzo dobre i gładkie tłumaczenie! Owszem, kwestią jakiejś odpowiedzialności jest promowanie odpowiednich źródeł, natomiast pytanie, kto w rzeczywistości je promuje. Grupa Hamelin zdaje się nie ma nic wspólnego z kościołem. Firma, jak każda inna, w zasadzie międzynarodowy gigant. Być może projektantem jest jakiś Świadek Jehowy, który postanowił to wykorzystać i dostał zgodę przełożonego, który uznał, że "świadkowie to tacy dobrzy ludzie", a "Biblia to Biblia".

Natomiast nie przesadzałbym z "wciskaniem dzieciaczkom" czegokolwiek. Pragnę zauważyć, że znacznie częściej "dzieciaczkom wciska się" na zeszytach Jana Pawła II i jakoś nie owocuje to wzrostem szacunku do jego osoby :) to tylko zeszyt.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: NŚ ZESZYT DO RELIGI
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Wrzesień, 2023, 22:20 »
A jak to wygląda z prawami autorskimi, muszą zapłacić towarzystwu za wykorzystanie cytatu?


Offline donadams

Odp: NŚ ZESZYT DO RELIGI
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Wrzesień, 2023, 07:58 »
Wygląda mi to na zwykły dozwolony użytek opisany w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych:

Art. 34. Można korzystać z utworów w granicach dozwolonego użytku pod warunkiem wymienienia imienia i nazwiska twórcy oraz źródła. Podanie twórcy i źródła powinno uwzględniać istniejące możliwości. Twórcy nie przysługuje prawo do wynagrodzenia, chyba że ustawa stanowi inaczej.
Art. 35. Dozwolony użytek nie może naruszać normalnego korzystania z utworu lub godzić w słuszne interesy twórcy.

Powyższe warunki moim zdaniem zostały spełnione. Teza o jakimś wynagrodzeniu z tego tytułu czy tantiemach wydaje się być bardzo odległa, ponieważ sama publikacja jest rozpowszechniana w ramach bezpłatnej działalności edukacyjnej.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline spawarka noego

Odp: NŚ ZESZYT DO RELIGI
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Wrzesień, 2023, 12:15 »
Koniec świata! (czytaj Armagedon)
Już niebawem kołonotatnik z sumeryjskim tetragramem do religii i białym pentagramem do etyki

~~
Jadwinia w poczuciu misji czwartą noc ślęczała nad maszyną do szycia, szykując Sfefkowi teokratyczny kostium na zabawę klasową wg instrukcji z Wyjścia 28. Kluczowe elementy wykonywała skrupulatnie z dostępnych jej ekwiwalentów. Był zatem efod, diadem, efektowny pektorał ze szlachetnymi kamieniami z plasteliny oraz zmyślnymi kieszonkami na Urim i Tummim. Jako, że nie oszczędzała na surowcach, efekt był zaiste odpowiedni.
 
Starsi szczerze odradzali Jadwini udział Stefka w imprezie o świeckim przecież rodowodzie, wskazując pułapki jakie tam czyhają na duchowo usposobionego chrześcijanina: seks, narkotyki i demoniczna muzyka rockandrollowa. 
Jadwinia jednak twardo się trzymała, obficie i z emfaza przetykając swoją tyradę przykładami Pawła na Areopagu, itp. Ostatecznie rozłożyła ich na łopatki stwierdzeniem, iż moc okazji do dania nieoficjalnego świadectwa o organizacji Jehowy i jego królestwie przed uczniami, a nawet gronem pedagogicznym zmarnować się może. Koniec końców definitywną decyzję ofiarnie wzięła na swoje sumienie.

Następnego dnia paradnie przystrojony Stefek pląsem ruszył na świeckie bachanalia, niczym Dawid przeciw filistyńskim hordom.
⁃ Spójrzcie klasa! Czy to Stefek, czy raczej Darth Vader z „Gwiezdnych Wojen”? - Śliczny kostium, gratuluję! - dodała.
⁃ Nie! - histerycznie zaskowyczał Stefek - jestem Aaron, izraelski arcykapłan!
⁃ A bo mnie ta tabliczka z guziczkami zmyliła… - żachnęła się nauczycielka.
Stefek wrócił zdruzgotany i ze szlochem zdał relację. Jadwinia cierpiała wraz z nim. Cały misterny plan zwieńczony udziałem na letnim sympozjum diabli wzięli. Starsi będą tryumfować…
⁃ Nie martw się, oni wszyscy zginą w Armagedonie, a ty będziesz głaskał lewka - pocieszała jak umiała.
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień, 2023, 12:26 wysłana przez spawarka noego »


Offline PoProstuJa

Odp: NŚ ZESZYT DO RELIGI
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Wrzesień, 2023, 13:39 »
Koniec świata! (czytaj Armagedon)
Już niebawem kołonotatnik z sumeryjskim tetragramem do religii i białym pentagramem do etyki

~~
Jadwinia w poczuciu misji czwartą noc ślęczała nad maszyną do szycia, szykując Sfefkowi teokratyczny kostium na zabawę klasową wg instrukcji z Wyjścia 28. Kluczowe elementy wykonywała skrupulatnie z dostępnych jej ekwiwalentów. Był zatem efod, diadem, efektowny pektorał ze szlachetnymi kamieniami z plasteliny oraz zmyślnymi kieszonkami na Urim i Tummim. Jako, że nie oszczędzała na surowcach, efekt był zaiste odpowiedni.
 
Starsi szczerze odradzali Jadwini udział Stefka w imprezie o świeckim przecież rodowodzie, wskazując pułapki jakie tam czyhają na duchowo usposobionego chrześcijanina: seks, narkotyki i demoniczna muzyka rockandrollowa. 
Jadwinia jednak twardo się trzymała, obficie i z emfaza przetykając swoją tyradę przykładami Pawła na Areopagu, itp. Ostatecznie rozłożyła ich na łopatki stwierdzeniem, iż moc okazji do dania nieoficjalnego świadectwa o organizacji Jehowy i jego królestwie przed uczniami, a nawet gronem pedagogicznym zmarnować się może. Koniec końców definitywną decyzję ofiarnie wzięła na swoje sumienie.

Następnego dnia paradnie przystrojony Stefek pląsem ruszył na świeckie bachanalia, niczym Dawid przeciw filistyńskim hordom.
⁃ Spójrzcie klasa! Czy to Stefek, czy raczej Darth Vader z „Gwiezdnych Wojen”? - Śliczny kostium, gratuluję! - dodała.
⁃ Nie! - histerycznie zaskowyczał Stefek - jestem Aaron, izraelski arcykapłan!
⁃ A bo mnie ta tabliczka z guziczkami zmyliła… - żachnęła się nauczycielka.
Stefek wrócił zdruzgotany i ze szlochem zdał relację. Jadwinia cierpiała wraz z nim. Cały misterny plan zwieńczony udziałem na letnim sympozjum diabli wzięli. Starsi będą tryumfować…
⁃ Nie martw się, oni wszyscy zginą w Armagedonie, a ty będziesz głaskał lewka - pocieszała jak umiała.

Jadwinia słabnie duchowo...  :o
Może się odstępców naoglądała w Internecie, że postanowiła puścić dzieciaka na świecką zabawę?!  ::)