Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Cześć  (Przeczytany 1022 razy)

Offline Niebieskakoperta

Cześć
« dnia: 16 Sierpień, 2023, 08:09 »
hej, chyba jestem pimo...

nazywam sie niebieskakoperta.
kilka zdan o mnie: pochodze z wiekszego miasta, blokowisko prl; dziecinstwo w rodzinie sj; szkola; teren; rodzina, dzieci, wszystko jak po sznurku; w zasadzie niczego nie zaluje; org ma swoje plusy, na swoj sposob uczy i pilnuje ogolnie pojetej moralnosci, tssk nauczy cie jak rozmawiac z ludzmi, mozna stac sie calkiem ogarnietym czlowiekiem, ALE czas leci....
prawdziwi pastarze odchodza - przychodza sluzbisci i karierowicze; sluzba lezy - era wozka i papkofilmow; irytuje wszechobecny beton; ocenianie innych na podstawie obecnosci, aktywnosci, przez pryzmat zadan i przywilejow; brak refleksji, powtarzanie wyuczonych zdan i tekstow; nowe swiatla sa tak jasne ze mam je w d. zeby nie razily.
w org nie ma juz tego co kiedys - korpo, dla pioniera wazniejsza 1h przy wozku niz pogrzeb w zborze, wazniejsza budowa od odwiedzin i studiow, coraz wiecej wierzacych-niepraktykujacych; dramat; trudno powiedziec czy to nostalgia, czy jestem juz pimo..

pzdr
niebieskakoperta


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Cześć
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Sierpień, 2023, 08:34 »
Witaj wśród nas. Czytaj, pisz, opowiadaj, pytaj i ogólnie baw się dobrze.
Pozdrawiam z kujawsko-pomorskiego.  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline donadams

Odp: Cześć
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Sierpień, 2023, 08:38 »
Jeśli już jesteś aktywna na tym forum, to zdecydowanie jesteś PIMO :)

Dobrze, że napisałaś. Na forum bywa różnie, ale i tak to miejsce ma dużą wartość dla takich osób jak my. Z twojego opisu wynika, że jesteś na takim etapie, na którym była większość z nas. Może się okazać, że jeszcze bardzo długa droga przed tobą, szczególnie gdy nie zna się celu podróży. A wszystko może się wydarzyć ;) w tym pozytywnym sensie.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline BetMan

Odp: Cześć
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Sierpień, 2023, 09:38 »
Również witam człowiek na zakręcie życiowym!


Offline Światus

Odp: Cześć
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Sierpień, 2023, 10:06 »
Nie opuszczaj organizacji.
Przyjdą nowi, bardziej ludzcy, starsi i wszystko będzie jak dawniej.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Reskator

Odp: Cześć
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Sierpień, 2023, 15:48 »
Nie opuszczaj organizacji.
Przyjdą nowi, bardziej ludzcy, starsi i wszystko będzie jak dawniej.

Co wziąłeś dziś-  a  to Ci nie służy bo namawiasz do NIE opuszczania organizacji!





« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień, 2023, 16:40 wysłana przez Reskator »


Offline PoProstuJa

Odp: Cześć
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sierpień, 2023, 18:48 »
prawdziwi pastarze odchodza - przychodza sluzbisci i karierowicze; sluzba lezy - era wozka i papkofilmow; irytuje wszechobecny beton; ocenianie innych na podstawie obecnosci, aktywnosci, przez pryzmat zadan i przywilejow; brak refleksji, powtarzanie wyuczonych zdan i tekstow; nowe swiatla sa tak jasne ze mam je w d. zeby nie razily.
w org nie ma juz tego co kiedys - korpo, dla pioniera wazniejsza 1h przy wozku niz pogrzeb w zborze, wazniejsza budowa od odwiedzin i studiow, coraz wiecej wierzacych-niepraktykujacych; dramat; trudno powiedziec czy to nostalgia, czy jestem juz pimo..

Witaj!

Nie wiem czy PIMO można stopniować, ale możliwe, że jesteś PIMO w mniej zaawansowanym stopniu (Początkowe pimo). Widzę, że uderza Cię to odczłowieczenie w zborze, które i mi spokoju nigdy nie dawało. Stanie przy wózku ważniejsze od pogrzebu brata, od pomocy starszej siostrze, od członków rodziny, którzy odeszli z organizacji (i teraz trzeba ich unikać).

To jest ten smutny etap bycia pimo. A im więcej dowiesz się o przekrętach w organizacji (o których internet huczy i jest pełno takich informacji choćby na youtube), to będzie Ci jeszcze bardziej smutno.

Na pocieszenie dodam, że ten dół to etap przejściowy- który mija. Taka bolesna droga prowadząca do poznania prawdy o "Prawdzie" i do stania się wolnym człowiekiem.

Przeszłam całą tę drogę i obecnie sobie chwalę to na jakim jestem etapie (całkiem poza organizacją, wolna, ze spokojnym umysłem).

Moja rada: dużo czytaj i dowiaduj się o organizacji.
I nie zapominaj, że takich jak Ty jest multum osób, więc nie jesteś sam/a! :)

Pozdrawiam :)


Online Turbulent_Business

Odp: Cześć
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Sierpień, 2023, 19:04 »
Dzien dobry.

Poprzednicy "zdiagnozowali" Cie prawie dobrze:) Jestes jednak na etapie PIMQ. To jest etep pomiedzy PIMO a PIMI.

PIMQ - Phisically In Metnally Questioning. (Fizycznie "W", Mentalnie "Majaca wątpliwości/pytania")

Pamietaj - jezeli ktos mowi Ci, ze jest zrodlem prawdy i kategorycznie zabrania sluchania jakiejkolwiek krytyki skierowanej w jego kierunku - to cos tu mocno zabiedza dawno niemytym siusiakiem. Czytaj szukaj, zadawaj pytania. To jest okres w którym qiekszosc z nas odklada prawie wszystko na bok i dniem i noca wertuje kazde dostepne zrodlo. Jest to bardzo wazny etap, ale warto sprobowac go "dawkowac" - mozna sie tak wkrecic, ze dziala to zle na glowe. Sam jestem tego przykladem.

Pytaj smialo o co tylko chcesz!

TB
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline donadams

Odp: Cześć
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Sierpień, 2023, 19:53 »
Dzien dobry.

Poprzednicy "zdiagnozowali" Cie prawie dobrze:) Jestes jednak na etapie PIMQ. To jest etep pomiedzy PIMO a PIMI.

PIMQ - Phisically In Metnally Questioning. (Fizycznie "W", Mentalnie "Majaca wątpliwości/pytania")

Z praktycznego punktu widzenia całkiem ciekawe stopniowanie, jednak z punktu widzenia organizacji, nie ma to żadnego znaczenia. Nasza koleżanka przekroczyła konkretną granicę i nie ma znaczenia, z jakiego powodu się tu znalazła, bo nie ma takiego powodu, dla którego byłoby to w jakimkolwiek stopniu dozwolone :) wobec tego, jak dla mnie, PIMO, a jak dla niej, to ma to chyba teraz mniejsze znaczenie.

Nie opuszczaj organizacji.
Przyjdą nowi, bardziej ludzcy, starsi i wszystko będzie jak dawniej.

Myślę, że kolega Światus miał na myśli, by nie podejmować pochopnych decyzji - to byłaby bardzo dobra rada  ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień, 2023, 20:02 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Cześć
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Sierpień, 2023, 20:36 »
Witaj Niebieskakoperta: zwał jak zwał, dla mnie uczyniłeś/aś nadzwyczajną niespodziankę, że zawitałaś w Nasze progi: pisz, dyskutuj zadawaj pytania- JESTEŚ na właściwej drodze tu na Forum, aby zerwać wszelaką łączność z (Ww) - tego z serca życzę  :)


Offline Reskator

Odp: Cześć
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Sierpień, 2023, 20:58 »
[quote author=donadams link=topic=11907.msg252855#msg252855 date=16922084

Myślę, że kolega Światus miał na myśli, by nie podejmować pochopnych decyzji - to byłaby bardzo dobra rada  ;)
[/quot
SWIATUS zachęca by nie opuszczać organizacji???
Powiem więcej roszada,sebastian i cichybob polubili ten post o godz 10.06
Wiem że są czasami odruchy wymiotne,refluksy.
Ja juz nie wiem czy to forum zwolenników czy przeciwników ŚJ?
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień, 2023, 21:59 wysłana przez Reskator »


Offline Sebastian

Odp: Cześć
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Sierpień, 2023, 23:00 »
CZEŚĆ!
zastanawia mnie ten nick, bo może on kojarzyć się
albo z przemocą domową (z zakładaniem "niebieskiej karty" przez policję)
albo nawet ze statusem ofiary przestępstwa seksualnego (czytałem takie twierdzenia jakoby wts miał właśnie w niebieskich kopertach przechowywać info o pedofilach grasujących w zborach)
ale to tylko moje (być może błędne) domysły
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sinéad

Odp: Cześć
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Sierpień, 2023, 05:38 »
Hej 👋
Po tej stronie tez pimo. Fajnie wiedzieć ze jest nas coraz więcej. Będzie ciężko, ale WARTO !!! Jakby co, pisz
2018 - p.i.m.o.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Cześć
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Sierpień, 2023, 09:57 »
Witaj.

Też zastanawiałem się nad znaczeniem twojego nicku.
Mi skojarzył się on z youtubowym kanałem  Blue Envelope,  poświęconym Świadkom Jehowy.


Offline cichybob

Odp: Cześć
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Sierpień, 2023, 11:47 »
Witaj Niebieskakoperto!

Cieszę się, że wybrałaś czerwoną pigułkę (nawiązanie do Matrixa) i spojrzałaś "Prawdzie" w oczy. Wymaga to dużo odwagi, a kosztuje wiele nerwów i sił. Mam nadzieję, że poczujesz się tu wśród nas dobrze :)