Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ... Forum może i się ... "ZWIJA" ... Ale bardzo dobrze spełnia swoją rolę :)))  (Przeczytany 523 razy)

Offline Estera



   FORUM MOŻE I SIĘ "ZWIJA", ALE NADAL BARZO DOBRZE SPEŁNIA SWOJĄ ROLĘ! ...  
 


   Tak chciałabym w tym temacie.
   Trochę tupnąć mocną stopą w obronie tej platformy.
   Ponieważ ten zwrot dla mnie osobiście brzmi bardzo negatywnie.
   Jakby to forum miało stracić na swojej wartości z powodu o wiele mniejszej aktywności i logowania się nowych uczestników.
   A uważam, że absolutnie tak nie jest.
   Gdyż jeśli ono będzie istniało, nie przepadnie i mam nadzieję, że odpowiedni ludzie o to odpowiednio zadbają :)) :))
   Będzie świetną skarbnicą wiedzy dla szczerych poszukiwaczy prawdy.
   I dla tych, co szukają pomocy w nowym poukładaniu swojego życia.
   W tych tysiącach wiadomości i tysiącach wątków, które tu są.


   :-* :-* :-* :-* :-*


   Bo jak obserwuję, co niektórzy od czasu do czasu chętnie tę myśl przypominają, nie wiem tylko w jakim celu?
   Należałoby pamiętać, że dla wielu życie nie zatrzymało się w momencie, kiedy dokonali odkryć o tej organizacji.
   To prawda niezaprzeczalna.
   To prawda też, że jest mniej aktywnych forumowiczów, niż to było kilka lat temu.
   To prawda, że wielu stąd odeszło z różnych powodów.
   Niektórzy zostali zbanowani, bo za mocno sarkastycznym i kłótliwym podejściem chcieli się tu szarogęsić.
   Niektórzy powrócili, chociaż wcześniej zlikwidowali swoje konta z powodu np., kłótni, które się tu odbywały.
   Powrócili, bo poczuli kulturalną atmosferę dyskusji i jakby milszego podejścia do wymiany argumentów.
   Jedni odeszli, bo zamknęli swój rodział zajmowania się absurdami organizacji.
   Innym zmieniły się całkowicie priorytety życiowe.
   Jeszcze innym zmieniło się całkowicie życie.
   Niektórzy pozawierali związki małżeńskie, doczekali pociech i nie mają ochoty zajmowania się forum.
   Jeszcze inni znaleźli sobie inne ścieżki religijne i poszli w swoją wybraną stronę.
   Dokonali swoich słusznych według nich wyborów.

   Ale ...

   Należy pamiętać, że to forum dla wielu bardzo pomogło.
   Jestem jedną z takich osób, a nie wątpię, że jest ich tu i poza forum bardzo dużo.
   Albo tylko takich, co nie logują się tu, ale regularnie zaglądają jako goście.
   Ten wątek założyłam, żeby stanąć w obronie forum przed takimi stwierdzeniami  ... "że ono się zwija !!! ...
   Bo jeśli nawet niewielu będzie tu cokolwiek pisało.
   Niewiele będzie powstawało nowych wątków.
   Niewielu nowych uczestników będzie przybywało.
   To jego treść nie straci na wartości i mam nadzieję, że też ono nie zniknie.
   I nadal będzie pomocą dla wielu wątpiących i poszukujących prawdy o jw.org.

   TO FORUM BĘDZIE JAK KSIĄŻKA, KTÓRĄ ZAWSZE BĘDZIE MOŻNA OTWORZYĆ I POCZYTAĆ.

     
   Samo forum zawiera w sobie na obecną chwilę: 
   239 338 wiadomości (ta będzie 239 339).
   Wiadomości, które są zawarte w:
   9 173 wątkach (ten to będzie 9 174 wątek).
   Wiadomości i wątków wysłanych przez:
   1 922 użytkowników.
   To ogrom wiedzy.
   Którą aby całą wchłonąć, trzeba by było poświęcić niemało czasu.
   By się ze wszystkim zapoznać.
   Lektura na wiele godzin i dni.



   I myślę, że to jest oczywisty bieg rzeczy, że np., zakłada się coraz mniej wątków.
   I pisze się coraz mniej wiadomości.
   Bo chyba już na tym forum nie ma tematu, który by nie był poruszony w związku z tą organizacją.
   A niektóre się nawet powtarzają.


   A do tych ... sceptyków ;D ... co tu tak tylko od czasu do czasu zaglądają i piszą, ... że to forum się "zwija" ... ;D
   To z pewną dozą nadziei i przekory powiem tak.
   A jednak chyba tęsknicie za treściami tu zawartymi skoro tu wracacie.
   Nawet jeśli stwierdzacie, że tu się mało dzieje, skoro zaglądacie.
   A jakby co, no to cóż drzwi forum są otwarte.
   Zawsze możecie zrobić coś, co to forum "rozwinie" a nie "zwinie".
   Pole do popisu wolne.
   Rysujcie swoje szlaczki ::) ::)
   Pozdrawiam.



  "Estera".
   :-* :-*



« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec, 2023, 23:10 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


dwaswiaty

  • Gość
Estera, masz 100% racji - zebrana tu wiedza będzie służyć innym pewnie długie lata. Forum pomogło i pomaga wielu ludziom i oby tak było nadal.

Chciałbym dodać małe 'ale'  :) To moje luźne spostrzeżenia, które pewnie gdzieś na forum się już pojawiły.

Dla mnie forum istnieje, jak są dyskusje, nowi mogą napisać swoje argumenty, zmierzyć się z argumentami innych. Nieważne, czy dany temat już był - byli wtedy inni ludzie, może inne trendy w zborach, itd. Jak aktywnie nie uczestniczysz w dyskusji, to łatwo być mądrym w swojej głowie, a wagę każdego argumentu pomniejszyć. To dyskusje i szukanie kontrargumentów, które potem starasz się przelać na 'papier' - to jest przynajmniej dla mnie najlepsze na forum. A jak ktoś moje argumenty rozsypuje w drobny mak i nie pozostaje mi nic innego niż przyznać rację, jeszcze lepiej.

Natomiast wydaje mi się, że nie ma na to wielkich szans i forum z czasem będzie po prostu czytelnią i to może wybranych lub najlepszych komentarzy, których tu wiele. Dlaczego tak uważam?

1. Forum przez lata mocno się spolaryzowało. Aktywni POMO, nieaktywni POMO, PIMI, w tych grupach mieszanka różnych osobowości, poglądów, zwolennicy teorii spiskowych, itd. Nastawienie: jesteś z nami lub przeciwko nam. Coraz ciężej o nowy wątek, który naprawdę do czegoś prowadzi (są takie, ale rzadko). Nowa osoba raczej nie jest zainteresowana na dzień dobry akcjami jakie są organizowane, a widząc kłótnie, czy ataki w innych wątkach może nie mieć ochoty na dyskusję, czy zakładanie nowego wątku. Czy to wina ludzi? Wg mnie nie do końca. Raczej naturalna kolej rzeczy życia forum.

2. Jest więcej alternatyw. Dla mnie to np. kanały na Youtube - sam mogę wybrać ludzi, którzy swoim sposobem argumentacji, czy prowadzenia wywiadów mi odpowiadają. To skarbnica wiedzy, choć bez możliwości dyskusji.

A czemu tu czasami wracam?
Chyba z ciekawości. Sprawdzić co słychać. Czasem forum traktuję jak tablicę informacyjną: nowe listy, newsy, itd.

Myślę też, że jak ktoś pisze, że forum się zwija, to nie jest to równoznaczne z dyskredytacją zasług tego forum.

Zdrowia!



Offline BetMan

Jestem najlepszym przykładem na sens istnienia forum...
Po zamknięciu konta i likwidacji profilu, po 2 latach powróciłem tu jak syn marnotrawny!
Mimo że nie jest tu idealnie, to lepiej niż zborze ^-^


Online Reskator

O zwijaniu się forum piszą ci co nie pasuje im egzegeza omawianego zagadnienia,problemu popartego dowodami i dobrą argumentacją.


Offline Estera

Estera, masz 100% racji - zebrana tu wiedza będzie służyć innym pewnie długie lata. Forum pomogło i pomaga wielu ludziom i oby tak było nadal (...)
Dla mnie forum istnieje, jak są dyskusje, nowi mogą napisać swoje argumenty, zmierzyć się z argumentami innych.

   dwaświaty.
   Tak, masz rację.
   I ta wiedza otwiera drogę do wolności.
   Dla każdego może to być zupełnie inny rodzaj i wymiar tej wolności.
   Dyskusje są dobre a nawet bardzo dobre, bo można spojrzeć na sprawy ze zupełnie innego punktu widzenia.
   Wygładzić w sobie tę "wytresowaną" przez jw.org biało-czarną postawę i to nachalne wyuczenie, że moje ma być na wierzchu.
   Wprostować swoje poglądy, nauczyć się czegoś, skorzystać z czyichś przeżyć i wskazówek.
   Opisane doświadczenia, mogą nam pomóc podjąć różne decyzje.
   Przynajmniej w niektórych przypadkach tak było ze mną
   I to jest bardzo dobre :-*


   Osobiście trafiłam na to forum w jeszcze dość trudnym okresie moich odkryć.
   Okresie wszelkiej wściekłości, złości i oburzenia, że tak mnie oszukano i, że w taką kłamliwą siatkę tak dałam się złapać.
   Jeszcze w okresie swojej  ... "żałoby" ...  po kilku dekadach pozostawionego tam życia.
   Było ono dla mnie świetną formą terapii, czegoś, czego nie znalazłabym u psychoterapeutów.
   Interaktywność tego forum, możliwość wymiany na bieżąco różnych poglądów pomogła mi w uspokojeniu wszystkich swoich emocji.
   Pisałam, pisałam, pisałam i pisałam, końca tego pisania nie było.
   Przeżyłam tu cały wachlarz emocji ... od :'(  ... do ;D
   Na dziś jestem emocjonalnie zupełnie innym człowiekiem.
   A jw.org nie rządzi moim życiem.
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Sebastian

nawet jeśli forum "zaczyna przypominać bibliotekę" i nie ma aktywnych dyskusji, to i tak warto tu zaglądać.

trochę żałuję że Roszada przestał być aktywny (bo mógłby być chociaż "bibliotekarzem" i odsyłać nowych userów do swoich dawnych postów), ale...

ale pomyślałem sobie, że ja Sebastian mogę być takim samozwańczym "pomocnikiem bibliotekarza" i mogę w razie potrzeby wskazać nowym i starym userom linka do tego co w minionych latach Roszada napisał...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
(mtg): proszę uważaj Sebatianku miałeś problem z cmentarzem.
FORUM, to skarbnica WIEDZY nie tylko dla nowych, lecz istnieć będzie przez wiele, wiele lat nawet do Armagedonu, choć staje się powoli jak czytelnia, ''stare rekiny'' doskonale wiedzą.


Offline Sebastian

(mtg): proszę uważaj Sebastianku miałeś problem z cmentarzem.
samozwańczy pomocnik bibliotekarza uroczyście obiecuje że w pracy pomocnika bibliotekarza "nie będzie używać napalmu" :) a więc biblioteka ocaleje :)
« Ostatnia zmiana: 15 Lipiec, 2023, 01:41 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Estera

nawet jeśli forum "zaczyna przypominać bibliotekę" i nie ma aktywnych dyskusji, to i tak warto tu zaglądać.

   Tak, to są bardzo dobre i słuszne spostrzeżenia.
   I myślę, że o tym dobitnie też poświadcza obecność gości na forum przez całą dobę, ostatnio średnio to ponad 50 osób.
   Nieraz w nocy zaglądałam na forum, to   ... goście tu sobie ciągle "biesiadowali" :-* ...  i nawet dość liczną grupą.
   W zależności od tego, jakie wątki były na tapecie forum.
   Choć północ już dawno sobie minęła.
   A świadomie piszę, że   ...  :-* :-*"biesiadowali" :-* :-* ...  ponieważ w tych tysiącach wątków jak na wyśmienitej uczcie jest naprawdę w czym wybierać.
   A w okolicach świąt BN i Nowego Roku i po, ich liczba przez jakiś czas to było nawet sporo, ponad tysiąc osób.

   Osobiście, już nie mam aż takiej potrzeby, żeby tu ciągle pisać i przebywać.
   Wiele informacji jest dla mnie znana i już dokładnie przetrawiona :-*
   Ale wstawiam różne informacje z myślą o tych, co dopiero tu zaglądają i jeszcze na nie nie natrafili.
   I z myślą o tych biesiadujących tu nocami gościach choć mam też taką świadomość, że część z nich to mogą być ludzie z Nadarzyna czy starsi ze zborów.
   Nooooo, ale oni też mają prawo do wiedzy >:D
   No i tak naprawdę nie wiadomo ilu tu po nocach wątpiących śj w ukryciu przed rodziną spędza czas.
   Bo były tu informacje od nowych logujących się, że czytali to forum od kilku lat, ale dopiero teraz zdecydowali się na osobisty udział.

   Trzeba też mieć pełną świadomość, że wielu ludzi jednak się wybudza.
   Różne czynniki na to wpływają, a przede wszystkim różne bzdurne dyrektywy ck jw.org i podpinanie się pod narrację polityki światowej.
   Dochodzą różne informacje, między innymi o takich osobach w zborach ...
   Które tracą przywileje tylko dlatego, że podjęli osobistą decyzję np., o nie przyjmowaniu wiadomego preparatu medyczno-eksperymentalnego.
   Inni żałują, że podjęli wręcz odwrotną decyzję i trudno im zaakceptować podziały w zborach z tego powodu.
   Zapewne takie i podobne sytuacje dają dla wielu do myślenia ::)
   A już napewno przynajmniej do zastanawiania się, jak to jest z tymi osobistymi decyzjami w tej organizacji.
   Skoro trzeba ponosić aż tak poważne :'( konsekwencje. 
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.