Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Starsi zaplanowali nam wizytę...  (Przeczytany 1465 razy)

Offline BetMan

Starsi zaplanowali nam wizytę...
« dnia: 05 Lipiec, 2023, 09:46 »
W tym tygodniu starszaki(czyt. żołnierze Warwick) zapanowali nam wizytę i teraz pytanie, jak skutecznie poprowadzić rozmowę żeby się niczego nie domyślili...
Od pandemii, rzadko jesteśmy na zebraniach, a w służbie tylko sztuka dla sztuki!
Ogólnie mam to w pompie, ale czasem trzeba się przygotować żeby coś nie chlapnąć ;)
« Ostatnia zmiana: 05 Lipiec, 2023, 09:54 wysłana przez BetMan »


Online Turbulent_Business

Odp: Starsi zaplanowali nam wizytę...
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lipiec, 2023, 10:17 »
W tym tygodniu starszaki(czyt. żołnierze Warwick) zapanowali nam wizytę i teraz pytanie, jak skutecznie poprowadzić rozmowę żeby się niczego nie domyślili...
Od pandemii, rzadko jesteśmy na zebraniach, a w służbie tylko sztuka dla sztuki!
Ogólnie mam to w pompie, ale czasem trzeba się przygotować żeby coś nie chlapnąć ;)

Na przyszlosc - mozna zwyczajnie odmowic wizyty. Konsekwencji nie ma. Jak sie boisz odmowic wprost to tutaj w najlepszym komentarzu masz sprawdzony przepis na unikanie wizyty ze wzgledu na problemy osobiste.

https://www.reddit.com/r/exjw/comments/110dwhb/what_can_be_a_consequence_if_one_refuses/

Ale to takie gdybanie, bo u Was po ptakach. Jezeli macie orga w dupie i nie zalezy wam na tym czy dalej jestescie swiadkami to - mozecie sie z starszymi pobawic jak tylko chcecie. Jesli zalezy wam na zostaniu PIMO - jak przyjda to trzeba chyba walnac setke na uspokojenie i grzecznie przytakiwac na ich pitolenie a po ich wyjsciu robic to co przed wizyta. Mozliwe ze beda wtedy chcieli powtorzyc wizyte - wtedy trzeba wrocic do punktu "odmowy" albo powtorzyc opcje z setka i przytakiwaniem.

Dyskusje doktrynalne nie maja sensu - lepiej rozmawiac ze sciana...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline cichybob

Odp: Starsi zaplanowali nam wizytę...
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lipiec, 2023, 11:03 »
Ja miałem wizytę, bo zostałem wydany, że nie wierzę w CK...
I to były bardzo ciekawe spotkania. Starsi to beton totalny i ich argument był bym "wziął rzeczy na wiarę". Zupełnie jakby wiara była zaprzeczeniem tego, czego uczą na zebraniach...
Miałem tych spotkań kilka, dali mi spokój. Szkoda, że w tym czasie jak jednej osobie w zborze zmarł współmałżonek to nikt tej osoby nie odwiedził... Mieli widać ważniejsze tematy na głowie :D


Offline Do

Odp: Starsi zaplanowali nam wizytę...
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lipiec, 2023, 11:10 »
Mnie też cisnęli mocno na wizytę. I jak już na siłę się umówiłem to nie przyszedłem. Potem kilka razy sms napisałem że nie mam ochoty się spotkać a jak już to ja się odezwę kiedy. No i tak dwa już od dwóch lat nie mogę się skusić  :)
I potwierdzam, jak już się spotkasz nie gadaj o doktrynach, postaw ,,ścianę,, . Na pytania ryjące banie odpowiadaj że to sprawa osobista i nie chcesz o tym rozmawiać.
Powodzenia


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Starsi zaplanowali nam wizytę...
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Lipiec, 2023, 12:38 »
Mysle ze odmowa jest najskuteczniejsza. Nie chcesz i tyle. Jest tobie dobrze jak jest. Słyszałem że skuteczne. I nie drążą za mocno.

Pytanie tylko czy ktoś wziął ciebie na widelec. Bo jak tak to tylko metoda Jezusa. Pytanie na pytanie 😉


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: Starsi zaplanowali nam wizytę...
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Lipiec, 2023, 13:00 »
PO CO rozmawiać z głuchym o muzyce ? PO CO rozmawiać ze ślepym o kolorach ? Dyskutujesz z policjantem na temat swojego wykroczenia ? Kiedy zrozumiecie,że starsi mają TYLKO sprawdzić czy podążacie za naukami CK. ONI nie chcą dochodzić żadnej prawdy, wdawać się w dyskusje . Mają ocenić : owca czy wilk w owczej skórze. Ratować czy odstrzelić.
Chcesz polec to otwórz Biblię i zacznij wytykać im błędy. Nie poprowadzisz skutecznie rozmowy bo to ONI ustalają reguły. IM wolno wszystko, ty masz okazywać pokorę i zrozumieć swój błąd. A zbłądziłeś !!


Offline Do

Odp: Starsi zaplanowali nam wizytę...
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Lipiec, 2023, 13:09 »
PO CO rozmawiać z głuchym o muzyce ? PO CO rozmawiać ze ślepym o kolorach ? Dyskutujesz z policjantem na temat swojego wykroczenia ? Kiedy zrozumiecie,że starsi mają TYLKO sprawdzić czy podążacie za naukami CK. ONI nie chcą dochodzić żadnej prawdy, wdawać się w dyskusje . Mają ocenić : owca czy wilk w owczej skórze. Ratować czy odstrzelić.
Chcesz polec to otwórz Biblię i zacznij wytykać im błędy. Nie poprowadzisz skutecznie rozmowy bo to ONI ustalają reguły. IM wolno wszystko, ty masz okazywać pokorę i zrozumieć swój błąd. A zbłądziłeś !!

Lepiej tego nie da się ująć.


Offline Światus

Odp: Starsi zaplanowali nam wizytę...
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Lipiec, 2023, 13:12 »
BetMan,
jeśli masz jakieś problemy, to zejdź na ich temat. I do ataku.

"Wiecie, że mam takie problemy i co zrobiliście!? Nikt się mną nie interesuje. Dopiero teraz przychodzicie!? Myślicie, że łatwo radzić sobie z takim problemem? Ciekawe, co wy byście zrobili, gdybyście byli w mojej sytuacji? Uczestniczę w życiu zboru na ile pozwala mi zdrowie, sytuacja itp.

Wykaż im ich brak zainteresowania. Odwróć sytuację, żeby to oni poczuli się winni.
Bo rozumiem, że nie możesz odejść z orga?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline BetMan

Odp: Starsi zaplanowali nam wizytę...
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Lipiec, 2023, 13:58 »
Światus nie mogę odejść ze względu na żonę, której zależy mieć kontakt z rodziną...
Dziękuje za Wasze podpowiedzi, na pewno wiele z nich wykorzystam!
Postaram się dać znać jak było na tej "budującej wizycie" i czy nas zachęcili do większego wysilania się dla...CK >:D


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Starsi zaplanowali nam wizytę...
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Lipiec, 2023, 19:58 »
A chcesz zostać w Organizacji? To bardzo dużo narzekaj na pracę, na brak czasu, brak relacji i domagaj się wsparcia :P


Offline Estera

Odp: Starsi zaplanowali nam wizytę...
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Lipiec, 2023, 20:36 »
(...) Starsi to beton totalny i ich argument był bym "wziął rzeczy na wiarę" (...)
   No zobacz, jacy są niekonsekwentni.
   Jak chodzi o informacje ze "świata", to każą być ostrożnym, upewniać się, sprawdzać,
   a najlepiej nie wierzyć szczególnie jeśli chodzi o negatywne informacje nt. organizacji.
   Bo wszystko to robią ci wstrętni odstępcy i cały wrogi świat.
   Ale jeśli już chodzi o organizację, to ... "każą wziąć rzeczy na wiarę" ...
   I w ogóle jak się nam coś nie zgadza, to najlepiej czekać na Jehowę, on w odpowiednim czasie wszystko wyjaśni.
   Samemu nic nie rozkminiać :'(



   BetMan.
   Najlepiej skupcie się na własnych problemach, ze zdrowiem z pracą, trudnymi czasami, inlacją, emocjami innymi trudnościami.
   Zniechęceniem, znużeniem i ogólną drożyzną, a żyć przecież jakoś trzeba.
   Absolutnie nie zalecałbym wchodzenia w dyskusję doktrynalną.
   Tu bardzo łatwo i szybko można polegnąć i się odkryć.
   Życie jest dobrą platformą do takich rozmów.
   I bezpieczną :D
   Życzę powodzenia.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline LEOLDOTT

Odp: Starsi zaplanowali nam wizytę...
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Lipiec, 2023, 23:28 »
PO CO rozmawiać z głuchym o muzyce ? PO CO rozmawiać ze ślepym o kolorach ? Dyskutujesz z policjantem na temat swojego wykroczenia ? Kiedy zrozumiecie,że starsi mają TYLKO sprawdzić czy podążacie za naukami CK. ONI nie chcą dochodzić żadnej prawdy, wdawać się w dyskusje . Mają ocenić : owca czy wilk w owczej skórze. Ratować czy odstrzelić.
Chcesz polec to otwórz Biblię i zacznij wytykać im błędy. Nie poprowadzisz skutecznie rozmowy bo to ONI ustalają reguły. IM wolno wszystko, ty masz okazywać pokorę i zrozumieć swój błąd. A zbłądziłeś !!
trafiłeś w sedno
 Ja na pytanie ; Dlaczego usunęliście mnie z grupy służby ,, otrzymałem odpowiedz od starszego ,koordynatora ,który prowadzi ta grupę .,,a skąd o tym wiesz . Ręce mi opadły


Offline skyline

Odp: Starsi zaplanowali nam wizytę...
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Lipiec, 2023, 09:01 »
jak zarzucisz im brak zianteresowania i wsparcia to dopiero sobie dołożysz do pieca :D

dostanisz opiekuna, przyrośniesz do stojaka i nie opedzisz się od "życzliwych" robiąc im kawki i piekąc ciasta. Do tego kontrolne wizyty co dwa tygodnia monitorujące czy pacjent sie leczy  >:D


Offline Światus

Odp: Starsi zaplanowali nam wizytę...
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Lipiec, 2023, 10:15 »
jak zarzucisz im brak zianteresowania i wsparcia to dopiero sobie dołożysz do pieca :D

dostanisz opiekuna, przyrośniesz do stojaka i nie opedzisz się od "życzliwych" robiąc im kawki i piekąc ciasta. Do tego kontrolne wizyty co dwa tygodnia monitorujące czy pacjent sie leczy  >:D

Zakładasz, że to są ŻYCZLIWI starsi, zainteresowani dobrem głosiciela...
Dlatego nie trzeba narzekać (jęczeć), tylko opierdzielać.
Nikt nie lubi czuć się źle, więc na następną wizytę przyjdą nieprędko.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Starsi zaplanowali nam wizytę...
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Lipiec, 2023, 15:01 »
Ja na ostatniej swojej wizycie byłem małomówny. Zdawkowe odpowiedzi. Meczy druga stronę niesamowicie. W służbie do takich drzwi szybko się nie idzie.

Tak więc jak nie odmówiłeś to może to też jest jakieś wyjście.