Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY  (Przeczytany 22246 razy)

Offline Reskator

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Lipiec, 2023, 18:00 »
O jest wiele autokompromitacji WTS.
Jak wyczytałem tytuł wątku od razu do głowy przyszła mi liczba namaszczonych która miała maleć a rośnie.
A jest tego multum zaczynając od namaszczonych a kończąc na interpretacji pokolenia zmienianej 3 razy.


Offline Estera

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Lipiec, 2023, 19:36 »
(...) Jak wyczytałem tytuł wątku od razu do głowy przyszła mi liczba namaszczonych która miała maleć a rośnie (...)
   Tu są te dane o wzrastającej liczbie namaszczonych.
   https://piotrandryszczak.pl/polemika2aa/najwazniejsze-dane-statystyczne-dotyczace-swiadkow-jehowy.html
   Od 1883 roku do 2022 roku.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Reskator

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Lipiec, 2023, 20:20 »
   Tu są te dane o wzrastającej liczbie namaszczonych.
   https://piotrandryszczak.pl/polemika2aa/najwazniejsze-dane-statystyczne-dotyczace-swiadkow-jehowy.html
   Od 1883 roku do 2022 roku.

Ależ lista namaszczonych! W 22 r prawie 22 000.
Może będą szli w kierunku 144 000.
David Splane potrafi to "uwiarygodnić" jak z zazębiającymi się pokoleniami.


« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec, 2023, 20:44 wysłana przez Reskator »


Offline Światus

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Lipiec, 2023, 19:17 »
    Czy znajdą się chętni, nawet wśród "lojalnych" Świadków Jehowy, gotowych umrzeć za Ciało Kierownicze lub jego pomocników? Plus drobiazg — odpowiedzialność zborowa jest fair...
    Cytat z książki „Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne”.

"W Księdze 2 Samuela można też znaleźć przykłady zastosowania wielu zasad biblijnych. Oto niektóre z nich: zasada odpowiedzialności zbiorowej (2 Sam. 3:29; 24:11-15), dobre zamiary nie unieważniają wymagań Bożych (6:6, 7), w teokratycznym porządku Jehowy trzeba respektować zwierzchnictwo (12:28), krew należy uważać za świętą (23:17), wina krwi wymaga przebłagania (21:1-6, 9, 14), mądry może uchronić wielu od nieszczęścia (2 Sam. 20:21, 22; Kazn. 9:15), trzeba być lojalnym wobec organizacji Jehowy i jej przedstawicieli — „czy to na śmierć, czy na życie” (2 Sam. 15:18-22)."

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101990071
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Lipiec, 2023, 20:56 »
Dziwnym faktem jest odwoływanie się TS do prawa ze starego testamentu i stawianie tych praw za pierwowzór, przy jednoczesnym stawianiu tezy, że stare prawo odeszło do lamusa w wyniku śmierci JCH. Strażnica to takie kongo gdzie ST miesza się z NT. 
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Światus

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Lipiec, 2023, 10:20 »
Na weekend znany cytat, w którym organizacja Jehowy przyznaje się do pedofilii, oraz że problem ten nie dotyczy jedynie "płotek".
    Art. "Dni takie jak „dni Noego”" (Strażnica 1986 nr 5).

    "Chociaż brzmi to szokująco, ale nawet niektórym szerzej znanym w społeczności ludu Jehowy zdarzyło się popaść w czyny niemoralne, nie wyłączając homoseksualizmu, wymiany żon i napastowania dzieci. Trzeba też zaznaczyć, że w ubiegłym roku wykluczono ze zboru chrześcijańskiego 36 638 osób, większość z nich właśnie za pogwałcenie moralności."

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1986003
**********
W kontekście spraw związanych z seksem, ciekawie brzmi sformułowanie "pogwałcenie moralności".
Moim zdaniem może to sugerować, że dochodziło także do gwałtów.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Estera

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Lipiec, 2023, 11:15 »
Ależ lista namaszczonych! W 22 r prawie 22 000.
Może będą szli w kierunku 144 000. ( ;D ;D ;D ;D ;D to mój dopisek)
David Splane potrafi to "uwiarygodnić" jak z zazębiającymi się pokoleniami.
   Reskator :D
   Zrobiłeś mi dzień z tym zmierzaniem w kierunku 144 000.
   A odnośnie tego stwierdzenia.
   Myślę również.
   Że dość dużą  ... AUTOKOMPROMITACJĄ STRAŻNICY ... jest sugerowanie przez CK, że namaszczeni to mogą być ludzie psychicznie chorzy.
   Tak niby między wierszami tłumaczą ten wzrost tych namaszczonych, podważając kompetencje i świadomy wybór pozycji w jw.org.
   No i w jakiej sytuacji oni są stawiani?
   Nikt psychicznie chorych nie bierze na poważnie.
   Może to jest taki zborowy straszak, przycisk kontrolny w rodzaju hamulca, żeby się ludzie w zborach za bardzo nie ujawniali, że mają nadzieję niebiańską.
   Bo jednak chodzenie z taką "łatką" psychicznie chorego stwarza duży dyskomfort życiowy.
   A każdy raczej chce uchodzić za normalnego człowieka.
   >:D >:D
 
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Reskator

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Lipiec, 2023, 19:42 »
   Reskator :D
  Bo jednak chodzenie z taką "łatką" psychicznie chorego stwarza duży dyskomfort życiowy.
   A każdy raczej chce uchodzić za normalnego człowieka.
   >:D >:D
 
Estero
CK może sobie pozwolić na kilka tys psychicznie chorych-i tak robi obecnie.
Ale co będzie gdy wzrośnie to do 50 czy 100 tys jak wtedy to będą objaśniać?
Być może egzegezie zostanie poddany 1 list do Koryntian 1:26-27:
cyt:
"Widzicie bowiem bracia,jak was powołał,że powołano niewielu mądrych
na sposób cielesny,niewielu mocnych
niewielu szlachetnie urodzonych,lecz Bóg wybrał to,co GŁUPIE u świata
by zawstydzić mędrców
i Bóg wybrał to,co słabe u świata,by zawstydzić to co silne...

Rozwiązań zapewne jest więcej tego tematu czas pokaże co CK wymyśli o ogłosi miastu i światu.
Uzbrójmy się w cierpliwość. :) ;) :D



« Ostatnia zmiana: 15 Lipiec, 2023, 19:50 wysłana przez Reskator »


Offline Światus

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #38 dnia: 17 Lipiec, 2023, 11:09 »
    Na początek tygodnia temat lekki, łatwy i przyjemny, czyli: Organizacja broni potrzeby istnienia organizacji;D
    Art. "Jak się ustosunkować do przeciwników prawdy?" (Strażnica 1983 nr 20).

    "Potrafią również kwestionować potrzebę istnienia organizacji, korygującej poglądy ludu Bożego. Utrzymują, że duch święty może kierować poszczególnymi osobami bez pośrednictwa jakiegoś centralnego ciała zarządzającego."

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1983165
**********
    Wszystko ładnie i pięknie, ale pytanie brzmi: Kto narzuca ludowi Bożemu błędne poglądy?!
Organizacja. Czyje zatem błędy koryguje, ludu Bożego, czy własne?
    Drugie zdanie też jest bardzo ciekawe. Żeby działać, "czynna siła Boża" potrzebuje pośrednictwa Ciała Kierowniczego...
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec, 2023, 11:11 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #39 dnia: 17 Lipiec, 2023, 13:15 »
   
    Drugie zdanie też jest bardzo ciekawe. Żeby działać, "czynna siła Boża" potrzebuje pośrednictwa Ciała Kierowniczego...

Ło Panie  :o

I pomyśleć, że kiedyś łykałem to jak pelikan  >:(


Offline Światus

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Lipiec, 2023, 11:55 »
    Dzisiejszy cytat o surowości może się przydać osobom, które dobrowolnie lub pod przymusem wybierają się na Komitet Sądowniczy. Prawo ze Starego Testamentu nie obowiązuje, ale to, co napisano w strażnicy, już tak.  ;)

    Art. Nasz Bóg jest "bogaty w miłosierdzie" (Strażnica październik 2021).

    "Czemu wydał tak surowy osąd? Z kontekstu wynika, że w tym czasie miał nieczyste sumienie.
Surowe traktowanie innych nie świadczy o dobrych relacjach z Jehową. Jezus przestrzegł swoich naśladowców: „Przestańcie osądzać, żebyście sami nie byli osądzeni. Bo jak osądzacie innych, tak i wy będziecie osądzeni” (Mat. 7:1, 2). Dlatego z całych sił unikajmy surowości, a bądźmy ‛bogaci w miłosierdzie’ tak jak nasz Bóg."

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2021601#h=28:0-29:0
« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec, 2023, 11:57 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Estera

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #41 dnia: 18 Lipiec, 2023, 12:20 »
I pomyśleć, że kiedyś łykałem to jak pelikan (...)
   Masz rację,  ... kiedyś! :'( ...
   Po prostu prostolinijnie zaufaliśmy, że to prawdziwa droga do Boga.
   Ale na dziś, to już nam chyba nikt tak bezczelnego i cudownie ulukrowanego kitu nie wciśnie.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Lipiec, 2023, 14:10 »
(...) CK może sobie pozwolić na kilka tys psychicznie chorych-i tak robi obecnie (...)
   Tak, to prawda.
   I to tylko pokazuje jak szanują swoich wiernych i świadczą sami o sobie.
   Jak jesteś przydatny, to jesteś dla nich dobry :D
   Jak nie, to nawet zrobią z ciebie psychicznie chorego >:( żeby cię tylko zdyskredytować.
   Wszyscy ex w ich oczach to też nic nie warci ludzie, sami "złodzieje, oszuści, narkomani, zdrajcy i mordercy."
   To ujawnia ich skalę oceny człowieka.
   I na dziś bardzo się cieszę, że z tą organizacją nie mam już za wiele wspólnego.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Światus

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Lipiec, 2023, 11:38 »
    Macie ochotę na małe co nieco? Dzisiaj i jutro ciekawe cytaty o pokarmie duchowym.
Słowo "jakość" automatycznie kojarzymy z drugim "wysoka". A nie zawsze tak jest...  :) Tak więc dziaj dla porównania dwa fragmenty ze Strażnic.
**********
    Art. Jehowa jest naszym Pasterzem (Strażnica 1 listopada 2005).

    Czy nasz Pasterz jest również szczodrym gospodarzem? Nie ma co do tego żadnych wątpliwości!
Pomyśl tylko o ilości, jakości i bogactwie pokarmu duchowego, który otrzymujemy. Za pośrednictwem klasy niewolnika wiernego i roztropnego Jehowa udostępnia nam użyteczne publikacje i urozmaicony program zebrań i większych zgromadzeń — wszystko to służy zaspokajaniu naszych duchowych potrzeb (Mateusza 24:45-47).

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2005805

    No i już każdy przygotowany, że smacznie sobie podje, a tu ukazuje się coś takiego!
    Art. Jak Jehowa prowadzi swój lud obecnie? (Strażnica luty 2017).

    Jezus nie powiedział, że wierny niewolnik będzie przygotowywał doskonały pokarm duchowy.

https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-luty-2017/jak-jehowa-prowadzi-swoj-lud-obecnie/
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Światus

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #44 dnia: 20 Lipiec, 2023, 09:24 »
    Zgodnie z zapowiedzią kolejny fragment o pokarmie duchowym. Jak zobaczycie, czytając Strażnicę, można wyciągnąć ciekawe wnioski.  :)
    Art. Ciekawe myśli z Księgi Izajasza (część II) (Strażnica 15 stycznia 2007).

    "56:6 — Kim są „cudzoziemcy” i w jakim sensie ‛trzymają się przymierza’ Jehowy? „Cudzoziemcy” to „drugie owce” Jezusa (Jana 10:16). Trzymają się nowego przymierza w tym sensie, że przestrzegają związanych z nim praw, w pełni podporządkowują się jego postanowieniom, spożywają ten sam pokarm duchowy co namaszczeni chrześcijanie oraz wspierają ich w głoszeniu o Królestwie i czynieniu uczniów."

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2007042
**********
  • Pierwszy i najważniejszy wniosek: Emblematy 'oznaczające ciało i krew Chrystusa' nie są pokarmem duchowym. A więc stoją w "hierarchii ważności" niżej niż czasopisma i filmy na jw.org.
  • Po drugie: Przymierze to rodzaj dwustronnej umowy. Jaki sens ma dotrzymywanie zobowiązań umowy, której nie zawarłem? Czy nie będąc stroną przymierza, mogę się spodziewać zagwarantowanych w nim korzyści?
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec, 2023, 09:28 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?