Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ... Oszustwo tłumaczy z NADARZYNA ... a niech ich tam :(  (Przeczytany 1816 razy)

Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: ... Oszustwo tłumaczy z NADARZYNA ... a niech ich tam :(
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Czerwiec, 2023, 12:42 »
(mtg): co można się spodziewać po ck(Ww) i służalczości Nadarzyna - nic dobrego, tylko krętactwo, matactwo ... itp.
Uważam, trzeba dać sobie spokój z ta sektą i zając się pozytywnymi sprawami a nie trzymać rękę wiadomo gdzie ..


Offline Estera

Odp: ... Oszustwo tłumaczy z NADARZYNA ... a niech ich tam :(
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Czerwiec, 2023, 12:53 »
Nie. :-( Kiedy pisałem "masz rację", miałem na myśli te słowa: "przebywając tu, też się do niego zaliczasz jako plotkarz."
   Nie da się podciągnąć pod plotkarstwo faktów.
   Skoro wszyscy odwołują się do publikacji, do listów, do wypowiedzi kongresowych do filmów CK.
   Komentowanie tego to nie są plotki.
   Nawet snucie przypuszczeń to nie są plotki.

   Plotki to by były, jakby ktoś powiedział, że Morris się powiesił.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec, 2023, 13:45 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: ... Oszustwo tłumaczy z NADARZYNA ... a niech ich tam :(
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Czerwiec, 2023, 13:54 »
Uważam, trzeba dać sobie spokój z ta sektą i zając się pozytywnymi sprawami a nie trzymać rękę wiadomo gdzie ..
   Od jakiegoś czasu już o tym wspominasz, nie ma sensu, nie ma sensu.
   Ale jednak ciągle tu jesteś i trzymasz jak to określiłeś tę rękę wiadomo gdzie ...
   Całkiem niedawno na shout boxie sam pisałeś, że 15 godzin tu spędzasz ...
   Więc jak rozumieć te Twoje zachęty dania spokoju tej sekcie i zajęcia się pozytywnymi sprawami?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Profesor Tutka

Odp: ... Oszustwo tłumaczy z NADARZYNA ... a niech ich tam :(
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Czerwiec, 2023, 14:12 »
Estero wiesz że Cię lubię ale(to co się liczy, jest po"ale")po "ale "jest link: https://www.youtube.com/watch?v=cGjTgmZcwR0  Jako mizogin uznałem że pasuje. Oczywiście bez obrazy. Taki żart.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec, 2023, 14:17 wysłana przez Profesor Tutka »


Offline Światus

Odp: ... Oszustwo tłumaczy z NADARZYNA ... a niech ich tam :(
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Czerwiec, 2023, 14:36 »
   Od jakiegoś czasu już o tym wspominasz, nie ma sensu, nie ma sensu.
   Ale jednak ciągle tu jesteś i trzymasz jak to określiłeś tę rękę wiadomo gdzie ...
   Całkiem niedawno na shout boxie sam pisałeś, że 15 godzin tu spędzasz ...
   Więc jak rozumieć te Twoje zachęty dania spokoju tej sekcie i zajęcia się pozytywnymi sprawami?

Estero

To jest tak, jak w dowcipie.
    Pewien mężczyzna poszedł na spacer do parku. W pewnym momencie zobaczył siedzącego na ławce staruszka, a obok niego, siedzącego na ziemi i strasznie wyjącego psa.
- Proszę pana, dlaczego ten pies tak wyje? - zapytał staruszka.
- Bo usiadł na kamieniu, który gniecie go w tyłek.
- Przecież może się przesunąć.
- Tak, ale widocznie jeszcze za słabo go gniecie...  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: ... Oszustwo tłumaczy z NADARZYNA ... a niech ich tam :(
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Czerwiec, 2023, 15:33 »
   Od jakiegoś czasu już o tym wspominasz, nie ma sensu, nie ma sensu.
   Ale jednak ciągle tu jesteś i trzymasz jak to określiłeś tę rękę wiadomo gdzie ...
   Całkiem niedawno na shout boxie sam pisałeś, że 15 godzin tu spędzasz ...
   Więc jak rozumieć te Twoje zachęty dania spokoju tej sekcie i zajęcia się pozytywnymi sprawami?
Estero wczuj się w moją kontemplację zrozumiesz, co chciałem powiedzieć w poście, nie patrz przyziemnie, cyt. z swojego postu:'' trzeba dać sobie spokój z ta sektą i zając się pozytywnymi sprawami a nie trzymać rękę wiadomo gdzie ...''- nie smagaj mnie laserowym mieczem, to nie ''Gwiezdne wojny''  >:D


Offline Reskator

Odp: ... Oszustwo tłumaczy z NADARZYNA ... a niech ich tam :(
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Czerwiec, 2023, 16:02 »
Estero

To jest tak, jak w dowcipie.
    Pewien mężczyzna poszedł na spacer do parku. W pewnym momencie zobaczył siedzącego na ławce staruszka, a obok niego, siedzącego na ziemi i strasznie wyjącego psa.
- Proszę pana, dlaczego ten pies tak wyje? - zapytał staruszka.
- Bo usiadł na kamieniu, który gniecie go w tyłek.
- Przecież może się przesunąć.
- Tak, ale widocznie jeszcze za słabo go gniecie...  ;D
Kto jest tym psem?-pytam retorycznie.


Offline Estera

Odp: ... Oszustwo tłumaczy z NADARZYNA ... a niech ich tam :(
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Czerwiec, 2023, 16:03 »
(mtg): co można się spodziewać po ck(Ww) i służalczości Nadarzyna - nic dobrego, tylko krętactwo, matactwo ... itp.
Uważam, trzeba dać sobie spokój z ta sektą i zając się pozytywnymi sprawami a nie trzymać rękę wiadomo gdzie ..
   No to wytłumacz mi, jak miałam wczuć się w tę Twoją "kontemplację", w tym co tu napisałeś?
   Co według Ciebie oznacza: "dać sobie spokój z tą sektą ... itd"?
   Skoro sam spędzasz 15 godzin dziennie na śledzeniu tego forum?
   Trochę to brzmi jak zwykłe marudzenie i ciągnięcie wszelkich działań do otchłani bezczynności.
   Dopiero by się Nadarzyn ucieszył, jakby tak wszyscy odstępcy spoczęli na laurach!



Estero wiesz że Cię lubię ale(to co się liczy, jest po"ale")po "ale "jest link:
https://www.youtube.com/watch?v=cGjTgmZcwR0 
Jako mizogin uznałem że pasuje. Oczywiście bez obrazy. Taki żart.
   Link po "ale" jest świetny.
   Tylko nie każda kobieta się w niego wpisuje >:D >:D
   Nie każdą kobietę można wsadzić w szablon, istnieją też te niestandardowe.
      https://www.youtube.com/watch?v=_y5VDyt-qYQ
   A tu to raczej coś prawdziwego.
   Mizogin czy nie mizogin, powiedział tak, jak się rzeczy mają.
   ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: ... Oszustwo tłumaczy z NADARZYNA ... a niech ich tam :(
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Czerwiec, 2023, 16:28 »
(mtg):Estero, z całym szacunkiem - czy dostrzegasz konkret z postu mojego'' co można się spodziewać po ck(Ww) i służalczości Nadarzyna - nic dobrego, tylko krętactwo, matactwo ... itp.'',  odpowiedź nasuwa się sama, przyznasz rację
Z Twojego postu: '' Co według Ciebie oznacza: "dać sobie spokój z tą sektą ... itd"?'', wyjaśniam, te osoby, które mają zamiar całkowicie przez chrzest opętać się przez (Ww)
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec, 2023, 16:32 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Estera

Odp: ... Oszustwo tłumaczy z NADARZYNA ... a niech ich tam :(
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Czerwiec, 2023, 17:14 »
Z Twojego postu: '' Co według Ciebie oznacza: "dać sobie spokój z tą sektą ... itd"?'',
wyjaśniam, te osoby, które mają zamiar całkowicie przez chrzest opętać się przez (Ww)
   Tak i tu zupełnie masz rację.
   Szkoda tylko, że we wcześniejszym wpisie dokładnie nie sprecyzowałeś tego, bo z wpisu w ogóle nie wynika, że chodzi o tych co dopiero zamierzają się ochrzcić.
   Tylko, żeby jakaś osoba zainteresowana nie dała się "opętać" strażnicowym naukom zauważ, że musi posiąść wiedzę, jak to niebezpieczne jest.
   A żeby mieć dostęp do takowej wiedzy, muszą być ludzie, którzy tę wiedzę będą rozpowszechniać :-* :-*
   No i uważam, że m.in., to forum jest ogromną skarbnicą wiedzy i ostrzeżeniem, kim tak naprawdę są śj?
   Forum samo nie powstało.
   Ktoś wyszedł z inicjatywą, zapłacił za serwery no i jest dobry dostęp do źródła.

   Podobnie wiele innych przekazów np., wszelkie kanały na you tube, itd.
   Z prawdziwymi przeżyciami opowiadanymi przez długoletnich byłych śj, którzy stamtąd wyszli, wywiady.
   Teraz jest tego mnóstwo i ludzie szybko mogą dowiedzieć się, jaka jest prawda o śj.
   Uważam, że konstruktywne dyskusje, które są np., tu prowadzone.
   Choćby o takich zafałszowanych detalach, jak robione tłumaczenia tekstów przez tłumaczy Nadarzyna są potrzebne.
   Niech czytelnik sam czyta i wyciąga swoje wnioski.

   Bez odpowiedniej wiedzy nie ma mowy, żeby ktoś nie uległ manipulacjom strażnicy.
   Dlatego są potrzebne różne działania, żeby wiedza leciała w eter.
   Za każdą ulotką do społeczeństwa, za każdym filmem, wywiadem, akcją kryją się działający ludzie.
   Bez tego nie byłoby nic, a to oczywiście byłoby na rękę strażnicy.
   No dzisiaj jest o wiele łatwiej, bo jest wszędobylski internet.
   Za naszych czasów, szybciej można było nas złapać w tę sieć tych matni strażnicy.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: ... Oszustwo tłumaczy z NADARZYNA ... a niech ich tam :(
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Czerwiec, 2023, 17:46 »
 
   Szkoda tylko, że we wcześniejszym wpisie dokładnie nie sprecyzowałeś tego, bo z wpisu w ogóle nie wynika, że chodzi o tych co dopiero zamierzają się ochrzcić.

Estero, pisząc tak sformułowany post  to oczywistość, oczywistości, myślałem, że zrozumiałaś, przecież Jesteś  kobietą bystrą i inteligentną tak spostrzegam Twoją osobę, do dalszej treści, którą zamieściłaś w pełni się zgadam i darzę wielkim szacunkiem TYCH co angażują się w obnażaniu (Ww) z jej: kłamstw, oszczerstw  ... itp.
PS. w drodze wyjaśnienia również nie wynika z mojego postu, że jestem sceptycznie nastawiony do Naszego Forum i Naszego działania jak  subtelnie odczytałaś między wierszami.
Myślę, że Jesteś wraz ze mną a nie przeciwko mnie w wyjawianiu oszustwa, krętactwa tego ugrupowania religijnego jakim jest (Ww)     


Offline Lidia

Odp: ... Oszustwo tłumaczy z NADARZYNA ... a niech ich tam :(
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Czerwiec, 2023, 13:10 »
       Jeeeeeezu, ale jestem wkurzona !
       Szwejk - brawo za tłumaczenie książki, jestem z Ciebie dumna w tym kierunku działaj.

       Forum to nie jest środowisko plotkarskie a ja nie jestem plotkarą. Odstawia się tu różne numery ale nikt o nikim nie plotkuje, czasami jedni moga więcej a inni mniej o wszystkim decydują własciciele i mody.
       
       Osobiście kibicuję Esterze i Twoje argumenty zakopoła głęboko w piachu. Estera 1:0 wygrywa i kropka.

       A jeśli chodzi jak piszesz o dowalić Strażnicy to trzeba ile się da. Zarząd sekty Świadkowie Jehowy w Polsce z siedzibą w Nadarzynie uważają się za specjalną kastę ludzi, nad ludzi. Mają w pogardzie wszystkich którzy myślą inaczej niż oni. Dlatego trzeba i to jest obowiązkiem wszystkich demaskować ich działania najdrobniejsze potknięcie, wszystko. To jest ohydna zdemoralizowana grupa ludzi.

      A jeśli chodzi o to obrażanie to ostrożnie bo możecie trafić na mojego ... a było to tak. Parę lat wstecz byliśmy we Wrocławiu, był wieczór. Zatrzymałam się przy wystawie z sukienkami, mam bzika na tym punkcie. I tak pomału przesuwałam się oglądając kolejną i nie widziałam że do wystawy podszedł jakiś gość taki byczek, trąciłam go niechcący a no ... uważaj głupia babo jak leziesz ... mój stał pare kroków dalej i słyszał wszystko, podszedł i mówi, to jest moja żona, na kolana i przeproś. Gość na to s..dalaj i co mi ku.. zrobisz. Nawet nie minęła jedna sekunda i gość leżał w pozycji horyzontalnej na chodniku, trochę czasu upłyneło zanim się pozbierał i zgięty w pół oddalił się w milczeniu. Ja do mojego dziękuję mój rycerzu, ale nic mu nie będzie, nie powiedział, pocierpi z 3 dni a potem znowu będzie mógł obrażać. Mojego nauczył samoobrony i jak obezwładnić napastnika jego kolega który ćwiczy w dojo.

       Zdrówka wszystkim życzę i bądzcie mili dla siebie, Lidia.
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2023, 13:40 wysłana przez Lidia »


Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Odp: ... Oszustwo tłumaczy z NADARZYNA ... a niech ich tam :(
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Czerwiec, 2023, 13:46 »
Zrobię jeden ostatni wyjątek. Dowalę kłamstwom Strażnicy.  ;D Jezus nie jest archaniołem Michałem, nie jest przedludzkim Słowem, Jezusa wogule nie było przed poczęciem w łonie Marii.


Offline Sebastian

Odp: ... Oszustwo tłumaczy z NADARZYNA ... a niech ich tam :(
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Czerwiec, 2023, 14:07 »
dopuszczam opcję, że w wielotysięcznej odstępczej rzeszy trzecich owiec może istnieć jeden lub nawet kilku odstępców którzy piszą nie tylko półprawdy ale nawet jawne kłamstwa o świadkach Jehowy

dopuszczam opcję, że "zdarzają się" takie przypadki
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Estera

Odp: ... Oszustwo tłumaczy z NADARZYNA ... a niech ich tam :(
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Czerwiec, 2023, 15:28 »
   Kolejny przykład nierzetelnego tłumaczenia:
   W angielskiej wersji tytuł podrozdziału zawiera frazę "korporacje religijne":
   THE ROLE OF RELIGIOUS CORPORATIONS (ang. Zorganizowani do spełnienia woli Jehowy 2019 s. 28).

   W polskiej wersji w tytule podrozdziału nie ma frazy "korporacje religijne", a mowa jest o „korporacjach prawnych”:
  "ROLA KORPORACJI PRAWNYCH" (Zorganizowani do spełnienia woli Jehowy 2020 s. 28).



   No tak, korporacje religijne źle by to brzmiało emocjonalnie w Polsce.
   Za dużo ludzi może by się zastanawiało nad tym, że jak to, to oni są w korporacji religijnej?
   A nie w ... "Organizacji Bożej"? ...
   O co tu chodzi? :'( :'(
   Dlatego bezpieczniej było użyć słów: ... "korporacji prawnych" ...
   Mniej drapieżnie to brzmi.
   A ze słowem ... "prawnych" ... są jakby już zaznajomieni.
   Bo przecież do Nadarzyna, w sprawie pedofilii starsi mają dzwonić do działu prawnego :o
   No i zupełnie inaczej brzmi korporacja prawna a korporacja religijna.
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2023, 15:40 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.