Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zmarł Carl Olof Jonsson  (Przeczytany 1933 razy)

Offline Światus

Zmarł Carl Olof Jonsson
« dnia: 20 Kwiecień, 2023, 09:09 »
17 kwietnia 2023 zmarł Carl Olof Jonsson autor słynnej książki "Kwestia Czasów Pogan".
Miał 86 lat.
Więcej m.in. na tej stronie. Tłumaczenie:Google.

https://beroeans-net.translate.goog/2023/04/17/carl-jonsson/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline cichybob

Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Kwiecień, 2023, 13:23 »
Wielka strata.
Przeczytałem dwa razy książkę o doktrynie 607 roku. Widać w niej niesamowicie dużo pracy, zaangażowania i zwykłej ludzkiej szczerości. Biedny Carl Olof miał nadzieję, że brukliński beton się ucieszy, że śmiał się rzucić na najważniejsze wyjaśnienie w historii JW. Bez 607 roku nie mają żadnej władzy... Musiał mierzyć się z kpinami, obelgami i docinkami od mnóstwa ŚJ, bo wybrańcy przeprowadzili całą kampanię oszczerstw pod jego i Raymonda Franza adresem...

Już czeka w kolejce do przeczytania jego książka o znakach dni ostatnich.
Mam nadzieję, że jego rodzina będzie z niego zawsze dumna.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Kwiecień, 2023, 15:46 »
Wielka strata.
Przeczytałem dwa razy książkę o doktrynie 607 roku. Widać w niej niesamowicie dużo pracy, zaangażowania i zwykłej ludzkiej szczerości. Biedny Carl Olof miał nadzieję, że brukliński beton się ucieszy, że śmiał się rzucić na najważniejsze wyjaśnienie w historii JW. Bez 607 roku nie mają żadnej władzy... Musiał mierzyć się z kpinami, obelgami i docinkami od mnóstwa ŚJ, bo wybrańcy przeprowadzili całą kampanię oszczerstw pod jego i Raymonda Franza adresem...

Już czeka w kolejce do przeczytania jego książka o znakach dni ostatnich.
Mam nadzieję, że jego rodzina będzie z niego zawsze dumna.


Masz w języku polskim??
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Technolog

Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Kwiecień, 2023, 18:17 »
Masz w języku polskim??
"Kwestia czasów pogan" dostępna do pobrania tu:
http://www.sn.org.pl/pl/content/ksi%C4%85%C5%BCki-pobieranie

Legalnie.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Kwiecień, 2023, 22:10 »
Cytat: Technolog link=topic=11791.msg250960#msg250960 date=168200 7436
"Kwestia czasów pogan" dostępna do pobrania tu:
http://www.sn.org.pl/pl/content/ksi%C4%85%C5%BCki-pobieranie
Legalnie.
Tę książkę mam w swojej biblioteczce i dawno przeczytana. Chodziło mi o znakach dni ostatnich. Choć  z drugiej strony rozkminki doktryn towarzystwa przestały mnie interesować.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Kwiecień, 2023, 22:18 »
"Znak dni ostatnich" nie został wydany po polsku, z tego co wiem, (zresztą podobnie jak "W poszukiwaniu" - choć praca przy tej była zaawansowana - ktoś zauważył że uderza niechcący w 'ich' poglądy równie mocno co w orga). Ale "Znak dni ostatnich" może za kilka tygodni pojawi się na moim FB. 


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Kwiecień, 2023, 01:16 »
Czy Raymond Franz odniósł się kiedykolwiek do listów, które wysyłał Carl Olaf Jonsson do CK w latach 70? Jak wyglądała dyskusja CK? Coś ktoś kojarzy?


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Kwiecień, 2023, 06:54 »
"Znak dni ostatnich" nie został wydany po polsku, z tego co wiem, (zresztą podobnie jak "W poszukiwaniu" - choć praca przy tej była zaawansowana - ktoś zauważył że uderza niechcący w 'ich' poglądy równie mocno co w orga). Ale "Znak dni ostatnich" może za kilka tygodni pojawi się na moim FB.
[/b][/size]
Będzie można pobrać? I najważniejsze pytanie, jak coś to na priv - jak Ciebie znaleźć na FB???


Czy Raymond Franz odniósł się kiedykolwiek do listów, które wysyłał Carl Olaf Jonsson do CK w latach 70? Jak wyglądała dyskusja CK? Coś ktoś kojarzy?
[/b][/size]
Chyba nie odniósł się. Coś byłoby słychać na ten temat. Najwięcej wiadomości w tym temacie miałby Roszada, ale rzadko tu bywa.
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2023, 06:57 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Kwiecień, 2023, 07:31 »
"I najważniejsze pytanie, jak coś to na priv - jak Ciebie znaleźć na FB???" - jest tylko jeden Szwejk na FB o nazwisku Andrzej Mazurkiewicz.  :)
"Czy Raymond Franz odniósł się kiedykolwiek do listów, które wysyłał Carl Olaf Jonsson do CK w latach 70?" - owszem, w drugiej książce trzykrotnie wspomina Jonssona, nawet korespondencję z nim, a nawet wspomina książkę "The Sign of the Last Days—When?"
W Kryzysie sumienia wspomina Jonssona 5 razy w tym jego pierwszą książkę.

Ps. Argumenty Jonssona dotyczą nie tylko SJ, wspomina też conajmniej dwie inne denominacje głoszące podobne tezy, a i dzisiaj są ludzie twierdzący, że 'trzeba być ślepym że by nie widzieć znaków końca'. Dlatego ta książka nadal się obroni. 
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2023, 08:13 wysłana przez Szwejk (dawniej Gorolik) »


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Kwiecień, 2023, 08:12 »
Jeśli Ojciec założyciel i jego spadkobiercy poszukiwali prawdy to ludzka przyzwoitość nakazywała by po znalezieniu podstawowego błędu (1914) zmianę nauk a nie zajadłe tępienie tego ,który do tego doszedł. Czym się Cielec Kierowniczy różni od świętej inkwizycji ? Tylko czasem działania i nie możnością palenia na stosach.

Jestem pełen uznania dla pracy ,determinacji i odwagi brata Jonssona. Dziękuję


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Kwiecień, 2023, 08:37 »
Również przeczytałem książkę Jonssona. Wreszcie mogłem rozwiać swoje wątpliwości jakoby nasze czasy były najgorsze ze wszystkich dotychczasowych. Bo nie są. Kiedyś było gorzej a nam (w większości) żyje się lepiej. Jonsson i jego książka tylko mnie w tym upewnił. Dzięki Ci za to.  :)


Offline cichybob

Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Kwiecień, 2023, 14:57 »
Tę książkę mam w swojej biblioteczce i dawno przeczytana. Chodziło mi o znakach dni ostatnich. Choć  z drugiej strony rozkminki doktryn towarzystwa przestały mnie interesować.

Tylko po ang mam


Offline DreamM@ster

Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Kwiecień, 2023, 01:16 »
Myślę że książka "Kwestia Czasów Pogań" to druga albo nawet najważniejsza pozycja dla osób które mogą dzięki temu zrozumieć że nauka jakoby CK było "kanałem łączności Jehowy" to bujda na rysorach. Spoczywaj w pokoju bracie Jonsonnie! Odwaliłeś kawał dobrej roboty!


Offline Estera

Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Kwiecień, 2023, 02:25 »
Myślę że książka "Kwestia Czasów Pogań" to druga albo nawet najważniejsza pozycja dla osób
które mogą dzięki temu zrozumieć że nauka jakoby CK było "kanałem łączności Jehowy" to bujda na rysorach.
Spoczywaj w pokoju bracie Jonsonnie! Odwaliłeś kawał dobrej roboty!
   Słowo pisane jest trwałym i świetnym dziedzictwem.
   Człowiek nie żyje, a książka dalej mówi w imieniu autora.
   Jak "Kryzys sumienia" Raymonda Franza.

   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Maj, 2023, 08:44 »
Prawdopodobnie dzisiaj lub jutro pojawi się tłumaczenie książki Znak dni ostatnich - kiedy?