Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zmarł Carl Olof Jonsson  (Przeczytany 1932 razy)

Offline NNN

Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Maj, 2023, 13:38 »
/www.youtube.com/watch?v=OH6xi6iS0LA&ab_channel=Zdrowieduchowe

Wstęp (M. James Penton, Profesor Historii Religii na Uniwersytecie w Lethbridge w stanie Alberta, w Kanadzie) oraz przedmowa z książki "Kwestia czasów pogan" Carla Olofa Jonssona. Jego wypowiedzi, a także świetne zdjęcia migawkowe. 
« Ostatnia zmiana: 02 Maj, 2023, 14:01 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Maj, 2023, 14:31 »
Oto druga książka Jonssona (napisana wspólnie z Wolfgangiem Herbstem), nadal do użytku niekomercyjnego i tylko osobistego: https://1drv.ms/b/s!AocxgFAXlnEN1XOaAJwzKo8IIgw0?e=5REmaK


Offline Proctor

Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Maj, 2023, 06:19 »
Pobrałem. Dziękuję:)


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Maj, 2023, 17:41 »
Ja również bardzo dziękuję  :)


Offline agent terenowy

Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Maj, 2023, 18:31 »
Καί εγώ ευχαριστώ. ;)
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline agent terenowy

Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Maj, 2023, 11:40 »
Αμήν. ;)
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline Panter

Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Maj, 2023, 15:19 »
Wielkie dzięki za tłumaczenie  :)


Offline DreamM@ster

Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Maj, 2023, 06:38 »
Wie ktoś może jakie wierzenia miał Carl Olof Jonsonn po opuszczeniu Sekty 9 wspaniałych  z Warvick? Czy wierzył w 2 klasy zbawionych, kim był dla niego Jezus Chrystus? itp


Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Maj, 2023, 07:57 »
Na tej stronie są spisane niektóre jego poglądy:http://kristenfrihet.se


Offline DreamM@ster

Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Maj, 2023, 09:09 »
Na tej stronie są spisane niektóre jego poglądy:http://kristenfrihet.se

Dziękuje gorliwy brat Odstępca :P


Offline DreamM@ster

Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Maj, 2023, 20:33 »
Właśnie niedawno zamówiłem książkę "Kwestia Czasów Pogan". Czytałem książkę wcześniej w pdf ale jestem zadowolony że teraz mogę ją mieć pod ręką  a i braciom co bardziej otwartym można podesłać :)


Online Natan

Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Maj, 2023, 07:43 »
Wie ktoś może jakie wierzenia miał Carl Olof Jonsonn po opuszczeniu Sekty 9 wspaniałych  z Warvick? Czy wierzył w 2 klasy zbawionych, kim był dla niego Jezus Chrystus? itp

Korespondowałem przez kilka lat z Carlem. Miał podobne poglądy do Raymonda Franza. Nie wierzył w dwie klasy zbawionych, tylko że dla wszystkich wierzących jest jedna nadzieja (Efezjan 4:4). Nie wierzył w istnienie jedynej religii prawdziwej, tylko uznawał, iż dzieci Boże są w różnych ugrupowaniach: https://piotrandryszczak.pl/carl-olaf-jonsson-kim-sa-prawdziwi-chrzescijanie.html

Powyższy artykuł wskazuje, że nadal nie pochwalał udziału chrześcijan w wojnach.

Chociaż widział Chrystusa w znacznie większej chwale niż Świadkowie, to jednak nie wierzył w Trójcę. Kiedyś napisał mi, że Biblia nigdzie nie głosi, iż "Bóg składa się z trzech części". Nie wierzył w doktrynę o wiecznych mękach ludzi potępionych.

To może tyle.


Offline DreamM@ster

Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Maj, 2023, 00:39 »
Korespondowałem przez kilka lat z Carlem. Miał podobne poglądy do Raymonda Franza. Nie wierzył w dwie klasy zbawionych, tylko że dla wszystkich wierzących jest jedna nadzieja (Efezjan 4:4). Nie wierzył w istnienie jedynej religii prawdziwej, tylko uznawał, iż dzieci Boże są w różnych ugrupowaniach: https://piotrandryszczak.pl/carl-olaf-jonsson-kim-sa-prawdziwi-chrzescijanie.html

Powyższy artykuł wskazuje, że nadal nie pochwalał udziału chrześcijan w wojnach.

Chociaż widział Chrystusa w znacznie większej chwale niż Świadkowie, to jednak nie wierzył w Trójcę. Kiedyś napisał mi, że Biblia nigdzie nie głosi, iż "Bóg składa się z trzech części". Nie wierzył w doktrynę o wiecznych mękach ludzi potępionych.

To może tyle.


Dziękuje za wypowiedzenie się Natanie. To ciekawe co piszesz. Faktycznie jego poglądy były bardzo podobne do brata Raymunda Franza. Rozumiem że on podobnie jak  Franz do końca życia nie przyłączył się do żadnej wspólnoty chrześcijańskiej?


Online Natan

Odp: Zmarł Carl Olof Jonsson
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Maj, 2023, 06:08 »
Dziękuje za wypowiedzenie się Natanie. To ciekawe co piszesz. Faktycznie jego poglądy były bardzo podobne do brata Raymunda Franza. Rozumiem że on podobnie jak  Franz do końca życia nie przyłączył się do żadnej wspólnoty chrześcijańskiej?


Carl wraz Rudem Perssonem i innymi byłymi Świadkami tworzyli własną wspólnotę, skupioną na rozważaniu Biblii i modlitwie. Spotykali się tylko raz w miesiącu, co mogło wynikać z faktu, że żyli w rozproszeniu (mieszkali w różnych miejscowościach). Carl, podobnie jak Ray poprzestawał na swojej nieformalnej grupie biblijnej i nie przyłączył się do żadnego kościoła.
Co ciekawe, wiele fachowo napisanych artykułów Carla było publikowanych w dwóch niedostępnych w postaci elektronicznej, a nawet papierowej niskonakładowych czasopismach byłych Świadków Jehowy, Bible Examiner (proszę nie mylić ze starym pismem pod podobną nazwą) oraz Christian Quest. To ostatnie było także nazwą ruchu byłych Świadków Jehowy, który miał krótki żywot.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj, 2023, 06:45 wysłana przez Natan »