Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa  (Przeczytany 3393 razy)

Offline janeczek

Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Marzec, 2023, 01:34 »
No tak powiedzmy oglądam na zoom zebranka, cel jest jeden wiedza co obecnie krąży poza oficjalnym obiegiem.
Słuchanie przed zebrankiem wypowiedzi to kopalnia informacji, ale ostatnio zbiórki te co pozostały zoomowe a są 3 to naprawdę pokręcone.
Mają jakiś przykaz na zapraszanie osłabłych w wierze braci, tak dotyczy to tylko nieczynnych głosicieli.
Odstępcy powinni sami wykazać miłość do jehowy, jak to jeden powiedział uwikłanie się w grze szatana skaża.
Sam jehowa widzi u odstępcy że jego serce jest godne jego organizacji, i popycha go do swojej organizacji.
Przyjście na chrześcijańskie spotkanie, czy kontakt ze starszym ustanowionym do opieki i szkolenia w tym co jehowa wymaga.
Zbiórki to przekaz możemy odwiedzać ludzi na terenie to dar od jehowy, podzielili teren do kampanii dostali dużo makulatury, a mają przez domofon pytać czy mogą zostawić zaproszenie budynki wielorodzinne.
Z indywidualnymi budynkami mogą makulaturę zostawiać bez pytania, ogólnie mają sporo pomocniczych i muszą kombinować czym zająć. 
Jak nie przyjmie zapraszanie na pamiątkę osobistą, bracia i siostry osłabłe duchowo mogą odczuwać wstyd z tym związany służba dla jehowy, dlatego przed pamiątką możemy im przekazać dane do logowania na zoom.
Mocno kombinują jak wdrożyć po przerwie działania zbiorowe, mają ludzi ale sporo zwykłych szaraków nie reaguje.
Nie tylko wyłączona kamerka na zoom jest obecnie problemem, z perspektywy zoom pisze no bo tak osobiście to na 3 zebraniach byłem rodzina a ja przecież tylko zgorszony taka przykrywka.
Jak jeden nazwał wszyscy na raz przed godziną rozpoczęcia zebrania grupa tak 15 do 20 okienek, łączy się na minutę przed i po modlitwie końcowej znika.
Jaki cel pytania co u ciebie jak się czujesz ze strony zomowych strażników zborowego ogniska, tak wymyśliłem to osoby znające wszystkich i pytanka co u ciebie.
Ja odstraszyłem a wiesz werset taki czyta i nie rozumiem, oczywiście tak żeby zniechęcić Ps 146,3 [ 3 Nie pokładajcie ufności w książętach
ani w człowieku, u którego nie ma wybawienia] ten typ pytań odstraszy nie wywołując a wiesz głupoty gadasz.
To gra bo daleko do czasów przed kovid jakby puścili wolno a teraz nie potrafią uwiązać.
Sporo musiało odejść pomimo że kovid pomógł zjednoczyć, mają dopaść każdego nieczynnego jakby nie wierzyli że ludzi ze świata można zwodzić jak dawniej.   
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Marzec, 2023, 21:28 »
Właśnie znalazłem wrzucone z pocztą zaproszenie na Pamiątkę AD 2023. Ma się to odbyć w szkole nieopodal. WTF? Nie mają swoich obiektów, już wszystkie sprzedali? To musi być znak od Jehowy! On chce żebym przyszedł i spożywał. Może jednak pójdę.
nihilista


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Kwiecień, 2023, 09:41 »
Nie planowałem iść. Po namyśle zmieniłem zdanie i pójdę z całą rodziną. Dzięki temu nie będą mieli paliwa na kolejne trzy dni. Ja godzinę wytrzymam a oni będą się cieszyć, że może jednak wrócę  8-)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Kwiecień, 2023, 12:19 »
Nie planowałem iść. Po namyśle zmieniłem zdanie i pójdę z całą rodziną. Dzięki temu nie będą mieli paliwa na kolejne trzy dni. Ja godzinę wytrzymam a oni będą się cieszyć, że może jednak wrócę  8-)
[/b][/size]
Dopadną Ciebie wszyscy, którzy powoli o tobie zapomnieli. A tak przypomnisz im o sobie, a w domach, przy kominku i szklaneczce czegoś lepszego, zaczną zastanawiać się, co się z tobą dzieje i jak tobie i twojej rodzinie pomóc. Skutek może być odwrotny od zamierzonego.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Estera

Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Kwiecień, 2023, 23:03 »
Dopadną Ciebie wszyscy, którzy powoli o tobie zapomnieli (...)
   Właśnie to mając na uwadze pomimo kilku ustnych zaproszeń podjęłam stanowczą decyzję, że na pamiątkę nie wybieram się.
   Chyba byłoby mi psychicznie bardzo trudno to spotkanie znieść z wiedzą, którą obecnie o nich posiadam.
   Większość o mnie zapomniała i niech ten błogi dla mnie stan dalej trwa.
   I tak narobiłam co niektórym sporego fermentu z aferą pedofilską w Australii.
   Co niektórzy w ogóle niezorientowani otrząsają się z niej do dziś.
   O czym miałabym z nimi rozmawiać po tylu latach niebytu?
   I spowiadać się na niezbyt szczere pytania typu: "Co u Ciebie słychać?"
   Trochę bym się chyba czuła jak w paszczy lwa >:D >:D
   W domu sobie spokojnie wypiję lampkę dobrego winka.
   W jakimś godnym towarzystwie.
   Tak dla relaksu :-*
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Kwiecień, 2023, 18:01 »
Ja nie chodzę dopiero dwa miesiące więc o mnie nie zapomnieli.
Idę z moją rodziną i rodzicami. Właśnie dla nich to robię by nie mieli po dwóch miesiącach kolejnego paliwa do gadania. Takie wyrachowanie  :o  Trochę stresuję się na myśl o witaniu się z obecnymi ale jakoś to dźwignę. Chyba. A za rok sytuacja będzie już inna. Przestaną gadać, zapomną, nie pójdę bo i po co  :)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Kwiecień, 2023, 07:39 »
No więc od wczoraj dostaję wiadomości tekstowe na wszystkie telefony jakie posiadam o pamiątce. Nawet guru zboru takową informację mi przesłał.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline BetMan

Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Kwiecień, 2023, 09:47 »
No więc od wczoraj dostaję wiadomości tekstowe na wszystkie telefony jakie posiadam o pamiątce. Nawet guru zboru takową informację mi przesłał.
Zobacz jaka miłość braterstwa, raz w roku sobie o Tobie przypomnieli!
Chyba że liczą to do wypracowania godzinek...
Tak czy siak, wszystko na pokaz i warunkowane więc i ja muszę się pokazać i trochę też poudawać >:D


Offline spawarka noego

Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Kwiecień, 2023, 09:47 »
Ponieważ ŚJ uwielbiają statystyki, kompulsywnie projektują na Jehowę swoje umiłowanie porządku.
Przy znanej ilości głosicieli (w tym ich aktywności) w ujęciu miesięcznym - liczba aktywnych i pasywnych uczestników pamiątki to istotny wskaźnik oceny kondycji zborowej tkanki, jak kluczowy prognostyk koniunkturalny pozwalający zważyć i oszacować organizacyjny potencjał rozwojowy. To zapewne jeden z czynników presji na obecność, aby „liczenie szabel” wypadło jak najkorzystniej.
Od 2016 do 2020 w Polsce rokrocznie regularnie znikało z pamiątki średnio 5106 uczestników (z ponad 190. tys. obecnych zaraportowanych w 2016).
W 2021 miał miejsce covidowo-zoomowy boom, gdzie w rok przywaliło ponad 31 tys. obecnych. W kolejnym - 2022 roku z ponad 201 tys. uczestników ubyło niemal 9,7 tys., tak by niemal wrócić do referencyjnej liczby obecnych z 2016.
Jak będzie się prezentował wynik za 2023? Na zielono czy na czerwono? Macie żyłkę hazardzisty, wstrętne odstępczuchy?  >:D

***
W przedpamiątkowym miesiącu wzmożonej aktywności, Stefan intensywnie przetrząsał zakamarki pamięci, by rzetelnie wycisnąć owoc, - godzinki spędzone na niwie Pana i tak myślał na głos:
- kwadransik na zastępstwie przy wózku siostry Elwiry, jak skoczyła po sprawunki, gdy wracałem z bulkami…
- Redagowanie zachęcającego SMS do podupadłej duchowo siostry Zuzanny, (pamietam, hehe: zginiesz w Armagedonie!) - to będzie kwadrans,
- Tłumaczenie Jadwini - przypowieści o mądrych i głupich pannach - jedno studium, trzy kwadranse… E!, godzina. Zaokrąglam, bo ten w kuchni się późni…
- A w robocie? Eeee... W robocie nic nie było w tym miesiącu - głuchy Heniek w sanatorium przecież,
- Jedno wyjście do służby ze zbiórki - odwiedziny (ale nieobecny, bo wyjeżdża w weekendy, zapomniałem). Teraz przyjmując teokratyczny współczynnik pioniera - czas liczony od pierwszego zapukania, plus każda rozpoczęta minuta za godzinę…
- To będzie razem… Czas, czasy i połowę czasu, jeden dalej - pieczołowicie rachował w słupku cyferki w systemie sześćdziesiętnym.
- Hmmm, gdyby jeszcze niewolnik dał promkę na kwantum - byłbym półpomocniczym ćwierć-pionierem!


Offline Gostek

Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Kwiecień, 2023, 10:23 »
Dopóki mają Zooma to liczby obecnych na pamiątce i innych zebraniach będą sztucznie zawyżone. Jednak jak się ten cały zoom straci, to im liczby drastyczne na dół polecą.


Offline Światus

Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Kwiecień, 2023, 11:13 »
Wczoraj po godz. 17, przez domofon, otrzymałem ustne zaproszenie na dzisiejszą Pamiątkę.
Gdybym nie interesował się ŚJ może bardziej bym docenił poświęcenie.
A tymczasem odebrałem to jak wyklepany na pamięć wierszyk.

W słuchawce usłyszałem:
"Chcielibyśmy pana zaprosić na uroczystą pamiątkę śmierci Jezusa. Miliony ludzi na całym świecie obchodzą to święto bla bla bla...".
Zero kreatywności. Zero odstępstwa od szablonu. Jak reklama paneli fotowoltaicznych odtwarzana z automatycznej sekretarki.

W Biblii czytamy:
Mt 9:15 Na to Jezus im odpowiedział: „Czy goście pana młodego mają powód się smucić, dopóki on z nimi przebywa? Ale nadejdzie czas, gdy zostanie od nich zabrany, i wtedy będą pościć.

I to jest właśnie ten czas, kiedy Świadkowie Jehowy poszczą...
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Kwiecień, 2023, 14:44 »
  >:D
***
W przedpamiątkowym miesiącu wzmożonej aktywności, Stefan intensywnie przetrząsał zakamarki pamięci, by rzetelnie wycisnąć owoc, - godzinki spędzone na niwie Pana i tak myślał na głos:
- kwadransik na zastępstwie przy wózku siostry Elwiry, jak skoczyła po sprawunki, gdy wracałem z bulkami…
- Redagowanie zachęcającego SMS do podupadłej duchowo siostry Zuzanny, (pamietam, hehe: zginiesz w Armagedonie!) - to będzie kwadrans,
- Tłumaczenie Jadwini - przypowieści o mądrych i głupich pannach - jedno studium, trzy kwadranse… E!, godzina. Zaokrąglam, bo ten w kuchni się późni…
- A w robocie? Eeee... W robocie nic nie było w tym miesiącu - głuchy Heniek w sanatorium przecież,
- Jedno wyjście do służby ze zbiórki - odwiedziny (ale nieobecny, bo wyjeżdża w weekendy, zapomniałem). Teraz przyjmując teokratyczny współczynnik pioniera - czas liczony od pierwszego zapukania, plus każda rozpoczęta minuta za godzinę…
- To będzie razem… Czas, czasy i połowę czasu, jeden dalej - pieczołowicie rachował w słupku cyferki w systemie sześćdziesiętnym.
- Hmmm, gdyby jeszcze niewolnik dał promkę na kwantum - byłbym półpomocniczym ćwierć-pionierem!
[/b][/size]

Hahaha, wyczekiwałem na kolejną odsłonę przygód Stefana i jego małżonki Jadwini :D :)
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline falafel

Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Kwiecień, 2023, 17:31 »
Czyżby jakiś atak hakerów, że akurat dzisiaj jw library ma problemy z działaniem na Microsofcie? Zalecają zmianę daty na komputerze na 5 kwietnia


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Kwiecień, 2023, 18:38 »
(mtg): Zastanawiam się ...  Czy w dzisiejszych czasach święto Pamiątki (Ww), nie kojarzy się ze starożytnym KULTEM FALLICZNYM?
Ponieważ ta rycina jednoznacznie na to wskazuje  >:D


Offline Sebastian

Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Kwiecień, 2023, 18:54 »
w dzisiejszych czasach "latające talerze" kojarzą się z UFO :)

a rycina kojarzy się z głową i trąbą słonia :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)