Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dzieci wrogami jehowy  (Przeczytany 204 razy)

Offline pawelek1980

Dzieci wrogami jehowy
« dnia: 03 Maj, 2024, 10:56 »
Witam, czy mógłby ktoś podesłać tutaj link z filmu JW broadcasting gdzie jeden z nich mówi że dzieci są wrogami jehowy, rozmawiałem z świadkiem i nie wierzył że tak mówili przywódcy z nowego Jorku, szukałem ale nie wiem który to film i nie wiem w którym momencie on to mówi, chciałbym pokazać temu niedowiarkowi że tak się sprawy mają. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.


Offline Roszada

Odp: Dzieci wrogami jehowy
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Maj, 2024, 11:05 »
Na razie to:

*** w20 kwiecień s. 21 ***
Ponieważ odziedziczyliśmy grzech, sami nigdy nie moglibyśmy nawiązać przyjaźni z Jehową. Każdy z nas rodzi się nie jako Jego przyjaciel, ale wróg.
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2020365?q=%22Ka%C5%BCdy%20z%20nas%20rodzi%20si%C4%99%20nie%20jako%20Jego%20przyjaciel%22&p=par


Offline Światus

Odp: Dzieci wrogami jehowy
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Maj, 2024, 11:12 »
Wstawiłem to gdzieś na forum, ale tu jest link do filmu. 25 minuta 20 sekunda.

https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/2022Convention/pub-co-r22_101_VIDEO

Edit: Wstawiłem tu 2 najciekawsze filmy Letta - Dzieci i Malowanie pędzelkiem Sali Królestwa.

https://sjwp.pl/psychomanipulacja/stephen-lett-najwieksze-hity/msg255286/#msg255286
« Ostatnia zmiana: 03 Maj, 2024, 11:18 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline pawelek1980

Odp: Dzieci wrogami jehowy
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Maj, 2024, 14:25 »
Super, dziękuję wam, już widzę minę tej osoby jak to zobaczy


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: Dzieci wrogami jehowy
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Maj, 2024, 15:21 »
Jeszcze wierzyłem w ORGa ale pamiętam kiedy usłyszałem, że dziecko jest nieprzyjacielem Boga to poczułem się wstrząśnięty.
Jak można pleść takie bzdury? Moja moherowa żona nie zauważyła w tej wypowiedzi niczego niestosowanego. Nie dziwota, że się nie dogadujemy...


Online Turbulent_Business

Odp: Dzieci wrogami jehowy
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Maj, 2024, 15:44 »
Super, dziękuję wam, już widzę minę tej osoby jak to zobaczy

Nie chce Cie za bardzo tonowac, ale nie nastawialbym sie ze cos zdzialasz... W glowie tej osoby momentalnie zadzaiala dysonans poznawczy i w milisekunde znajdzie sobie wytłumaczenie. Tak dziala glowa osoby z wypranym mozgiem. Mozesz prezentowac fakty, przyklady, wyniki badan a ona i tak tak to sobie pouklada w glowie, ze zostana one totalnie zignorowane...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline pawelek1980

Odp: Dzieci wrogami jehowy
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Maj, 2024, 16:02 »
Nie chce Cie za bardzo tonowac, ale nie nastawialbym sie ze cos zdzialasz... W glowie tej osoby momentalnie zadzaiala dysonans poznawczy i w milisekunde znajdzie sobie wytłumaczenie. Tak dziala glowa osoby z wypranym mozgiem. Mozesz prezentowac fakty, przyklady, wyniki badan a ona i tak tak to sobie pouklada w glowie, ze zostana one totalnie zignorowane...
tak, masz rację, tak może być, nie liczę na jakiś cud ale moje będzie na wierzchu.


Offline Roszada

Odp: Dzieci wrogami jehowy
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Maj, 2024, 16:09 »
Poszukaj wersety co Jezus mówi o dzieciach.


Offline pawelek1980

Odp: Dzieci wrogami jehowy
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Maj, 2024, 16:22 »
Poszukaj wersety co Jezus mówi o dzieciach.
można poprosić o takie wersety?


Offline Roszada

Odp: Dzieci wrogami jehowy
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Maj, 2024, 16:31 »
Myślałem, że Biblię znasz i umiesz wertować czy z wyszukiwarki korzystać...
Poniżej z Biblii ŚJ z 2018.
Tu masz Tysiąclatkę: https://biblia.deon.pl/

„(...) Wtedy podeszli do Jezusa uczniowie i zapytali: „Kto właściwie będzie największy w Królestwie Niebios?”. 2 A on zawołał małe dziecko, postawił je wśród nich 3 i powiedział: „Zapewniam was, że jeśli się nie zmienicie i nie staniecie jak dzieci, to w ogóle nie wejdziecie do Królestwa Niebios. 4 A kto stanie się pokorny jak to dziecko, ten będzie największy w Królestwie Niebios. 5 Kto by przyjął jedno z takich dzieci ze względu na moje imię, ten przyjmuje także mnie. 6 Ale kto by doprowadził do upadku jednego z tych małych, którzy we mnie wierzą, lepiej byłoby dla niego, żeby mu zawieszono na szyi wielki kamień młyński i utopiono go w morskiej głębinie.” (Mt 18:1-6)

„(...)Potem ludzie przyprowadzili do niego małe dzieci, żeby włożył na nie ręce i się za nie pomodlił, ale uczniowie ich strofowali. 14 Jezus jednak powiedział: „Zostawcie te dzieci w spokoju i nie zabraniajcie im do mnie przychodzić, bo do takich jak one należy Królestwo Niebios”. 15 I włożył na nie ręce, a potem stamtąd odszedł.” (Mt 19:13-15)

„(...)Gdy naczelni kapłani i uczeni w piśmie zobaczyli cuda, których dokonał, oraz chłopców, którzy wołali w świątyni: „Zechciej wybawić Syna Dawidowego!”, oburzyli się 16 i powiedzieli do niego: „Czy słyszysz, co oni mówią?”. Jezus odparł: „Tak. Czy nigdy nie czytaliście: ‚Słowami z ust dzieci i niemowląt przysporzyłeś sobie chwały’?”(...)” (Mt 21:15, 16)

Jest pewnie dużo więcej, także u Pawła, ale to Ty musisz sobie poszukać takie, jak Ci pasują. Mi one niepotrzebne.


Online Gostek

Odp: Dzieci wrogami jehowy
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Maj, 2024, 17:10 »
Pokaż mu jeszcze o dzieciach co pisała strażnica w 1962 roku na temat częstego wychodzenia młodzieży do ubikacji podczas zebrań .
Sekciarze z CK porównali ten zwyczaj do praktyk  młodocianych przestępców .😬
Link poniżej.

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1961442?q=%22niew%C4%85tpliwie+od+m%C5%82odocianych+przest%C4%99pc%C3%B3w%22&p=par&fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR1lm_EKiqBFdE8EpRNN4KC4Ix8RCoWaFBZ9iBinNfnFv8e2RNrlwqIcc8E_aem_ARpMjwOrZCF09xL2ixEWNxWM_Wv7QSXsRHbZf-rF_JNSqRHeHaMLuW2p22NsMslvkNL98VlrFJNuaIMBjqS_eSkp#h=28


Offline pawelek1980

Odp: Dzieci wrogami jehowy
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Maj, 2024, 17:23 »
Pokaż mu jeszcze o dzieciach co pisała strażnica w 1962 roku na temat częstego wychodzenia młodzieży do ubikacji podczas zebrań .
Sekciarze z CK porównali ten zwyczaj do praktyk  młodocianych przestępców .😬
Link poniżej.

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1961442?q=%22niew%C4%85tpliwie+od+m%C5%82odocianych+przest%C4%99pc%C3%B3w%22&p=par&fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR1lm_EKiqBFdE8EpRNN4KC4Ix8RCoWaFBZ9iBinNfnFv8e2RNrlwqIcc8E_aem_ARpMjwOrZCF09xL2ixEWNxWM_Wv7QSXsRHbZf-rF_JNSqRHeHaMLuW2p22NsMslvkNL98VlrFJNuaIMBjqS_eSkp#h=28
czytałem to i pewnie gdy komuś to pokażę to będzie mówił że jest to stare i wtedy braciszkowie inaczej rozumieli biblię, już się spotkałem z takimi odpowiedziami. Ale i tak wszystkim dziękuje za pomoc, dzięki wam archiwizuję wszystko w telefonie i mam na wyciągnięcie ręki swoje argumenty to że ciało kierownicze to zwykli ludzie i mają tylko tą przewagę że mogą manipulować swoimi owieczkami.


Offline Roszada

Odp: Dzieci wrogami jehowy
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Maj, 2024, 17:36 »
Nieważne że stare, ważne jest, że podpisują się pod tym skoro zamieszczają na jworgu.
Trzeba taktyki coś używać.
Skoro to publikują teraz, to do czegoś to im potrzebne.