Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Seks przed ślubem  (Przeczytany 1003 razy)

Offline DreamM@ster

Seks przed ślubem
« dnia: 02 Marzec, 2023, 17:45 »
Wielu z nas było wiele lat w Orgnizacjii dlatego mam pytanie drodzy odstępcy :)...czy świadkowie jehowy przestrzegają tej zasady i żyją w celibacie do ślubu?.Jakie znacie historie i przypadki?. Osobiście myślę że pod względem "czystości seksualnej" jest lepiej niż u katolików gdzie 99% młodych żyje ze sobą przed ślubem.


Offline Sebastian

Odp: Seks przed ślubem
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Marzec, 2023, 19:04 »
chodzi Tobie o procenty?! Uważasz że 98% to mniej niż 99% i z tego wyciągasz daleko idące wnioski?
i skąd wziąłeś te 99% u katolików? Czyżby Episkopat Polski na zlecenie Jędraszewskiego zbadał to i bp Jędraszewski osobiście podał ten piękny 99% wynik?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Seks przed ślubem
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Marzec, 2023, 19:39 »
Mam nadzieję, że jest dla wszystkich oczywiste, że powyżej nie pisałem „w pełni na serio” o tych urojonych 98% u świadków Jehowy. Są one tak samo urojone jak rzekome 99% u katolików.

Chciałem po prostu wykazać absurd „rzucania procentami” w takich rozważaniach.

Owszem, jest oczywiste, że jakaś (bliżej nieznana) część świadków Jehowy faktycznie nie podejmuje współżycia intymnego aż do nocy poślubnej, np. z powodu stanu zdrowia.

To oczywiste, że wystraszonego człowieka można zaszantażować, więc jeśli ktoś naprawdę uwierzy że „za przedmałżeński orgazm aniołowie mogliby go zamordować”, to takie przekonanie może wywołać jakieś zaburzenia w sferze seksualnej, a skutkiem tychże zaburzeń mogłaby być wstrzemięźliwość aż do ślubu.

Jest oczywiste że łatwiej zaszantażować kobietę niż mężczyznę. A z tego może wynikać np. że niektórzy mężczyźni współżyją przed ślubem z kilkoma kobietami ale niektóre kobiety przez całe życie tylko z jednym mężem i to dopiero po ślubie.

Każdy przypadek jest inny ale musimy uwzględniać, że na świadków Jehowy wywierana jest większa presja niż np na katolików. Przykładowo, trzeba „zeznać” czy się współżyło i jesli się współżyło, to nie będzie „wykładu na sali królestwa”. Część narzeczonych „po prostu skłamie”, ale część być może uda się skutecznie zastraszyć.

Sumując, generalnie „niczego nie wiemy gdyż nie zrobiliśmy wiarygodnych badań statystycznych”, ale myślę że ciągle jakiś tam procent świadków Jehowy naprawdę wstrzymuje się z seksem do ślubu. Być może w 2023 roku jest to nawet kilkanaście procent ogółu wszystkich narzeczonych. A kto wie, może nawet i aż 20% wstrzemięźliwych? Jeśli to prawda, tzn. że „tylko” 80% świadków Jehowy podjęło współżycie przed ślubem.

Ale głowy (a tym bardziej główki) za to nie dam...

Druga sprawa: co tzn. „lepiej”? Traktujesz lęki i dewiacje seksualne jako „zaletę”?! Zdradzisz nam jak wpadłeś na tak „perwersyjny” pomysł, aby akurat dewiacje i lęki nazywać zaletami i pisać że to „lepiej”?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Seks przed ślubem
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Marzec, 2023, 19:51 »
czy świadkowie jehowy przestrzegają tej zasady i żyją w celibacie do ślubu?

Tak, 100%. Bo ci którzy nie przestrzegają z automatu wykluczają się ze społeczności.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Seks przed ślubem
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Marzec, 2023, 19:51 »
Żadnego ślubu przed seksem!  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Online Turbulent_Business

Odp: Seks przed ślubem
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Marzec, 2023, 07:19 »
Tak, 100%. Bo ci którzy nie przestrzegają z automatu wykluczają się ze społeczności.

Zdziwilbys sie przyjacielu:) Znam kilka par, ktore sie nie powtrzymaly. Niektore poszly do starszych same, niektore byly przylapane, niektorzy posli do starszych po latach juz po slubie (Ci skonczyli najlepiej). Dwie pierwsze grupy zazwyczaj zostaly "tylko" upomniane.
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Sebastian

Odp: Seks przed ślubem
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Marzec, 2023, 10:50 »
no właśnie, "co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?" nie tylko na seksie, ale także na kłamstwie.
najpierw "zerwanie plomby gwarancyjnej", potem zaprzeczanie temu i "zeznanie" jakoby "nie było niczego", następnie ślub "z wykładem na sali królestwa", a dopiero na koniec "skrucha" i wyznanie "winy", o treści: "przyznaję, że nie tylko pieprzyłem, ale także pieprzyłem iż nie pieprzyłem"...
co może zrobić starszyzna?! Np. pokiwa palcem i powie: "nunu, niegrzeczny młody żonkisiu"...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Online Gostek

Odp: Seks przed ślubem
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Marzec, 2023, 17:00 »
no właśnie, "co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?" nie tylko na seksie, ale także na kłamstwie.
najpierw "zerwanie plomby gwarancyjnej", potem zaprzeczanie temu i "zeznanie" jakoby "nie było niczego", następnie ślub "z wykładem na sali królestwa", a dopiero na koniec "skrucha" i wyznanie "winy", o treści: "przyznaję, że nie tylko pieprzyłem, ale także pieprzyłem iż nie pieprzyłem"...
co może zrobić starszyzna?! Np. pokiwa palcem i powie: "nunu, niegrzeczny młody żonkisiu"...
[/quote


No i za karę nałoży jeszcze zakaz noszenia mikrofonu przez pół roku... 😁


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Seks przed ślubem
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Marzec, 2023, 10:15 »
Co tam przed ślubem. Ja słyszałem na zebraniu odpowiedź, na Strażnicy, jednej siostry w średnim wieku,
że do rozpusty może dojść nawet w małżeństwie. Mąż jej nie był ŚJ.


Offline Sebastian

Odp: Seks przed ślubem
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Marzec, 2023, 14:30 »
Co tam przed ślubem. Ja słyszałem na zebraniu odpowiedź, na Strażnicy, jednej siostry w średnim wieku,
że do rozpusty może dojść nawet w małżeństwie. Mąż jej nie był ŚJ.
pogląd ten w latach 70-tych XX wieku przez około 5 lat był _zgodny_ z omylnie nieomylnym światłem emitowanym przez rydwan Boży :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline LEOLDOTT

Odp: Seks przed ślubem
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Marzec, 2023, 19:34 »
 Znam kilka par, ktore sie nie powtrzymaly. Niektore poszly do starszych same, niektore byly przylapane, niektorzy posli do starszych po latach juz po slubie (Ci skonczyli najlepiej). Dwie pierwsze grupy zazwyczaj zostaly "tylko" upomniane.
[/quote]
Znam również małżeństwo (moi bliscy znajomi od ponad 20 lat ) którzy również po kilkunastu latach poszli do starszych zgłosić ze przed ślubem nie zachowywali się przyzwoici .Może nie doszło tam do typowej niemoralności ,ale napewno do ,,nieczystości ,,.Pamietam ze siostra płakała  ,bo nie mogła się zgłaszać przez pare zebrań Pytam wiec jej męża po zebraniu co się stało ,on na to ze starsi nie wiedzieli jakie konsekwencje wyciągnąć wobec takiej przedawnionej sprawy
,wiec żeby nie było ze nie zareagowali to takie  ograniczenie dla nich wprowadzili


Offline DreamM@ster

Odp: Seks przed ślubem
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Marzec, 2023, 00:38 »


Druga sprawa: co tzn. „lepiej”? Traktujesz lęki i dewiacje seksualne jako „zaletę”?! Zdradzisz nam jak wpadłeś na tak „perwersyjny” pomysł, aby akurat dewiacje i lęki nazywać zaletami i pisać że to „lepiej”?
[/quote]

Lepiej pod względem zasad chrześcijaństwa. Jeśli dana grupa religijna uważa się za chrześcijańską to można przyjrzeć się jak ich członkom wychodzi życie chrześcijanina i tutaj Świadkowie Jehowy biją na łeb Kościół Katolicki gdzie większość nie interesuje się swoją religią.


Offline Sebastian

Odp: Seks przed ślubem
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Marzec, 2023, 01:16 »
koncepcja "unikania seksu" jako "grzechu" nie pochodzi od Jezusa (który jadał z prostytutkami, a Samarytance przy studni NIE nakazał zaprzestania konkubinatu), ale jest koncepcją dużo późniejszą.
pojęcie seksu jako "zakazanego owocu" wymyślił wyjątkowy perwers znany jako święty Augustyn z Hippony. Najpierw pół życia przesiedział w domach publicznych jako ich częsty klient, a potem (gdy już mu "aparatura nie działała") odwaliło mu w drugą stronę i zaczął wszystkim wszystkiego zabraniać.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)