Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Szkolenie starszych - nowa seria  (Przeczytany 782 razy)

Offline Warszawa wschodnia

Szkolenie starszych - nowa seria
« dnia: 18 Luty, 2023, 18:41 »
W Warszawie seria szkoleń. Zebrania mamy chyba ze 2 mc w innych terminach. Ktoś może ma przecieki czego takiego ambitnego uczą się przez 5 dni?
Jak pomoc wrócić na salę? Rozpoznać odstępcę? Wykańczania na teren? A może taka motywacja i poklepanie po ramieniu żeby im się dalej chciało?



Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Szkolenie starszych - nowa seria
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty, 2023, 18:57 »
Stawiam, że po dwóch latach odprężenia, chcą ponowne zaangażować członków zboru w sprawy organizacji. Co by to było, gdyby starsi i głosiciele zaczęli żyć swoim życiem.   >:D >:D
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Siedemtwarzy

Odp: Szkolenie starszych - nowa seria
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Luty, 2023, 20:16 »
Szkolenie ma za zadanie odsiać  starszych nie poslusznych CK. Warunek pobytu, zaszczepienie. W takim Sulejowku, czyli opoce antyszczepionkowcow, część starszych się zaszczepiła dla świętego spokoju, część nie, albo udają że nie...
Szkolenia. Coz jak zawsze, wiekszosc czasu tlumaczą szanownemu gronu otumanionych starszych jak mają rozumieć listy jakie do nich przyszły i czy mają jasne zrozumienie w kwestii jak mają korzyc się przed CK... na pewno bedą nowe scenki jak rozmawiac z odstepcą, czy zatwardzialym grzesznikiem aby udzielajac mu pomocy duchowej zjebac mu psychikę...


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Szkolenie starszych - nowa seria
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Luty, 2023, 20:38 »
Sulejówek to ciekawy przypadek  ;)
Chyba tylko kamionek był w stanie go pobić chociaz w trochę innej kategorii.

Dzięki 7 :)


Offline Siedemtwarzy

Odp: Szkolenie starszych - nowa seria
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Luty, 2023, 20:41 »
Kamionek?? Opowiadaj...   


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Szkolenie starszych - nowa seria
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Luty, 2023, 20:54 »
(mtg): Rozważając z psychologicznego punktu, można zauważyć jak powyżej nadmienia Gsz, że ck(Ww) uświadamia sobie zaistniałe pęknięcia przez okres dwuletni, które sprawiły rozszczelnienie i luzackie podejście szaraków w zborach jak również względem ich samych. Zauważyć to można poprzez sprawozdanie roczne z działalności sJ na całym świecie np. spadek studiów biblijnych, nie będę wymieniał szczegółowo ujemnych dalszych ich działań, ponadto Zoom sprawił mniejszą frekwencję w miejscu kultu, gdyż transmitowane spotkanie jest o wiele wygodniejsze (można siedzieć w krawacie przed laptopem a dolny detal intymny zakryty tylko  majtusiami, niewiasty, mogą w tym czasie również gotować niedzielny obiadek  a przede wszystkim jest! zaoszczędzone paliwo dla czterech kółek .. itp. można wiele wymieniać innych czynników nie związanych z siedzeniem na sali wpatrując się w ''rudego, piegowatego'' mówiący  skrzeczącym głosem dobiegający z mównicy.

Dlatego aby wszystko zebrać w całość i przywrócić z precyzją zegarka -  ''sztab za wielkiej wody'' wprowadza nagminnie szkolenia, dyrektywy dla starszych zboru aby poprzez bezwzględne posłuszeństwo i uległość oraz przywrócić lojalność względem Jehowy ( kto czytał Stary Testament wie doskonale jak krnąbrnych Izraelitów ustawiał Bóg poprzez kapłanów  -  finał znamy wszyscy). Oczywiście zanim to wszystko uporządkują wiele osób opuści fanatyczne szeregi (tego życzę TYM, którzy już podjęli tak zdecydowaną decyzję – '' Odwagi, ….'' -jak powiedział Jezus ).
Dlatego ck(Ww) wprowadza szalone wyimaginowane szkolenia -  sprawdzają się słowa '' ślepy prowadzi ślepego i razem w dół wpadną'' ( sparafrazowałem ten wers BT) 
   
« Ostatnia zmiana: 18 Luty, 2023, 21:42 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Szkolenie starszych - nowa seria
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Luty, 2023, 21:54 »
Sulejówek to ciekawy przypadek  ;)
Chyba tylko kamionek był w stanie go pobić chociaz w trochę innej kategorii.

Dzięki 7 :)
[/b][/size]
Czy to dzielnica Praga - Warszawa?? A co tam się wydarzyło??
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Estera

Odp: Szkolenie starszych - nowa seria
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Luty, 2023, 22:47 »
W Warszawie seria szkoleń (...)
Ktoś może ma przecieki czego takiego ambitnego uczą się przez 5 dni?

   Warszawo wschodnia  :)

   Moim zdaniem nie trudno się domyślić, jaki ich cel może być  >:D >:D
   Tak biorąc na zwykłą logikę i obserwując co się w tych "ichnich" szeregach dzieje.
   To będzie seria szkoleń nadal piorących mózgi zborowych śrubek, że tak się wyrażę jako kobieta.
   Oraz utwierdzanie w tym, że lepszej organizacji na ziemi nie ma.

   I widzę to tak.
   Jeśli panowie pozwolicie mi w tym męskim temacie dołączyć mój żeński głos  ;) ;)

   Wszystko rozjeżdża się im we szwach, co doskonale widać m.in. w statystykach za ubiegły rok służbowy.
   Również w posunięciach jeśli chodzi o kwantum dla pionierów specjalnych, stałych i pomocniczych.
   Wymagań dotyczących bycia głosicielem, co się absolutnie przekłada na brak dobrych wyników.
   I najniższa ochrzczonych w ostanim czasie, już nie idą tam tłumy.
   To już nie 350 tysięcy rocznie, ale tylko trochę ponad 150 tysięcy.
   I ta liczba raczej już będzie tylko spadać.
   Ludzie są coraz bardziej świadomi, mają większy dostęp do wiedzy o śJ.
   Różne afery też im w tym nie pomagają.
   I myślę, że CK ma ogromną świadomość tego, że traci władzę nad wieloma owieczkami.
   Skoro w samym Warwick są ludzie wybudzeni.
   Przestaje się to im wszystko trzymać kupy, nie wspomnę o rozjeżdżającej się jakości głoszenia z milczącymi ludźmi przy stojakach.
   Coraz mniej chętnych na budowanie coraz to nowych sal z dużą perspektywą na ich sprzedaż.
   Trudniej ludzi przyciągnąć na sale po ponad dwóch latach siedzenia na zoomie.
   Nie wspominając o służbie od domu do domu, podstawowy kręgosłup działalności, który się przełamał.
   No i ten chroniczny brak zainteresowania jednostką, żywym człowiekiem w zborach i jego prawdziwymi problemami.
   Nadal się to tylko bardziej pogłębia  :'( :'(
   Liczą się tylko wypełnione zadania i tylko na tym skupiają się przyjeżdżający nadzorcy podróżujący, kontrolerzy kont zborowych.
   To wszystko w podsumowaniu to trochę przypomina łatanie starej szaty nowym materiałem.
   Wielu starszych też jest świadoma co się dzieje w tej organizacji.
   Wielu musi tam tkwić ze względu na układy rodzinne i braterskie.
   Zmieniają się okoliczności, warunki, przybywa wątpiących, jawnych odstępców.
   Muszą coś robić by te pozostałe resztki zatrzymać jakoś przy sobie.
   No i starsi w zborach, mianowani coraz to młodsi mężczyźni nie mający zielonego pojęcia o życiu.
   Karierowicze załapią się szybko na drabinę strażnicy.
   To już dawno nie jest ta organizacja, do której ja kiedyś trafiłam.
   Stracili bardzo na prawdziwym braterstwie  :'(
   Szkolenia być może w jakimś sensie opóźnią rozkład tej organizacji.
   Ale zapewne nie zatrzymają lawiny ludzi odchodzących stamtąd.

   A ich szkolenia zobrazowałabym tak.
   Trochę inaczej podany ten sam bigos, teraz nie na porcelanowym półmisku.
   A raczej bardziej na fajansowym talerzyku  ;) ;)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Szkolenie starszych - nowa seria
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Luty, 2023, 13:13 »

Czy to dzielnica Praga - Warszawa?? A co tam się wydarzyło??

Tak na Pradze. Starsi dawali taki popis umiejętności i elokwencji ze zrobili desant z samego Nadarzyna. Koordynator na początek zszedł z funkcji a później to już nie pamiętam czy zmienił zbor czy poleciał z bycia starszym.

W sumie w sulejowko tez by desant tyle że niższa ranga ludzi.

Estero. Ależ ty się rozpisujesz. Chyba w sercu sprawy wciąż żywe. Najczęściej rozkład nie jest tak widoczny i poczucie ze wszystko się rozjeżdża jest dość na wyrost.

Nie chciałem się domyślać  myslalem ze moze ktos WIE. Toć listy tez jakos na forum wpadają 


Online Turbulent_Business

Odp: Szkolenie starszych - nowa seria
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Luty, 2023, 14:06 »
W sumie w sulejowko tez by desant tyle że niższa ranga ludzi.

Stary zbok TB przeczytał stulejkowo:):)
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Estera

Odp: Szkolenie starszych - nowa seria
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Luty, 2023, 17:58 »
Najczęściej rozkład nie jest tak widoczny i poczucie ze wszystko się rozjeżdża jest dość na wyrost (...)
   Być może moje poczucie tego "rozjazdu" organizacji jest na wyrost.
   Ale z faktami nie bardzo się dyskutuje.
   Mam porównanie, jak organizacja działała dwadzieścia, dziesięć lat temu, a jak wygląda to teraz.
   Śmiechu warte  >:D >:D


Estero. Ależ ty się rozpisujesz. Chyba w sercu sprawy wciąż żywe.
   Z jednej strony to chyba tak, czasami dość żywe, bo połowę życia tam spędziłam.
   Z drugiej zaś strony to tylko kwestia bieżących informacji tu na forum.
   I głęboka wewnętrzna radość, że mnie tam już od wielu lat nie ma.
   Bo robi się coraz bardziej cyrkowo  :o ::) :-\ 
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Profesor Tutka

Odp: Szkolenie starszych - nowa seria
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Luty, 2023, 18:40 »
Droga Estero,niby Cię nie ma,a jesteś.


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Szkolenie starszych - nowa seria
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Luty, 2023, 21:05 »
Estero. Nic nie jest jak xx lat temu. Nie dotyczy to SJ tylko. Dotyczy to całości społeczeństwa wiec zmiana jest naturalna. Pytanie czy w tej zmianie sobie radzą dobrze czy nie. Znam młodych starszych, pionierów którzy nie widzą świata poza orgiem. Podsumowując. Czas pokaże.

Czy kiedyś nie było cyfrowo?
Gramofon na wzgórzu, noga w drzwi i immediately metody gdzie teraz się za głowę łapiemy.


Offline Estera

Odp: Szkolenie starszych - nowa seria
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Luty, 2023, 22:00 »
Estero (...)
Znam młodych starszych, pionierów którzy nie widzą świata poza orgiem (...)
   Tak Warszawo, zapewne jest to prawdą.
   Manipulacja jw.org ma ogromną siłę przekonywania.
   Ale też jest jeszcze inna prawda.
   Nie wszyscy tacy są  :-*
   Na wielu manipulacja nie ma już wpływu.
   I to jest bardzo pocieszająca myśl.

Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Szkolenie starszych - nowa seria
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Luty, 2023, 22:36 »
Czyli taka akcja zgarniania kurcząt co to się rozłażą.


(37): ileż to razy chciałem zgromadzić dzieci twoje, jak kokosz zgromadza pisklęta swoje pod skrzydła, a nie chcieliście!
(38): Oto wam dom wasz pusty zostanie. [Biblia Warszawska, Mt 23]