Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: (Gra w przewidywania) Kiedy aktualizacja nauki o pokoleniu?  (Przeczytany 1089 razy)

Offline Sebastian

Odp: (Gra w przewidywania) Kiedy aktualizacja nauki o pokoleniu?
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Styczeń, 2023, 14:45 »
skoro Jeremiasza sam Jehowa wybrał wg Biblii na proroka jeszcze w łonie matki, to nie widzę przeszkód aby pomazaniem został pomazany jako niemowlę lub nawet jako zygota :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


dwaswiaty

  • Gość
Odp: (Gra w przewidywania) Kiedy aktualizacja nauki o pokoleniu?
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Styczeń, 2023, 15:45 »

Ale pomazaniec musial byc w 1914 juz "pomazany", czyli powiedzmy ze w najlepszym wypadku musialby miec przynajmniej 20lat w 1914. To cofa twoje obliczenia do 2040 :)
Dlaczego? Wtedy każdy po chrzcie mógł być pomazańcem. A 10-latek już mniej więcej pamięta co się dzieje wokół niego.
Przy pomazańcu z drugiej tury faktycznie trzeba założyć więcej lat - dlatego dałem 30. A myślę, że i mniej by przeszło.

Chyba, że był jakiś wymóg wiekowy do chrztu przed 1914. W sumie tego nie wiem.
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń, 2023, 15:55 wysłana przez dwaswiaty »


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: (Gra w przewidywania) Kiedy aktualizacja nauki o pokoleniu?
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Styczeń, 2023, 16:10 »
Teraz jest naturalne wyciszanie tematu.

Zgadzam się, komu to teraz potrzebne, dla kogo to istotne, kto trwa przy organizacji ze względu na podobne nauki? Czy w zborach są jeszcze ci bracia z żyłką badacką, którzy pod jedną pachą trzymali wnikliwe, a pod drugą kilka przekładów biblii i bawili się w rozkminianie nauk? A jeśli są, to jaką mają siłę przebicia?

Wszystko da się przemilczeć albo przedefiniować. Ja już od dłuższego czasu uważam, że CK ciąży jakakolwiek dogmatyka i najlepiej by wyszli na zestawie najprostszych doktryn cementujących ich władzę i nic ponadto. A kto uważa, że się nie da, to niech sobie przypomni jakie wyrafinowane rozkminy miał Russell i jaka jest obecnie jego pozycja w historii organizacji i jej dogmatyce.


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: (Gra w przewidywania) Kiedy aktualizacja nauki o pokoleniu?
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Styczeń, 2023, 17:41 »
Chyba nieprędko. Zazębiające się pokolenie dało im DUŻY margines czasowy więc będą to ciągnąć na maksa a potem nowe światło ! Problemem jest to ,że bredzeniem CK to my się zajmujemy i analizujemy a dla przeciętnego JW nie ma to znaczenia. Liczy się rodzina ,znajomi ,czyli grupa wsparcia.Ci co zaczynają myśleć i zadawać sobie pytania są np.na tym Forum.