Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?  (Przeczytany 29878 razy)

Offline Roszada

Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #90 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 13:45 »
Cytuj
żeby z nieczynnymi witali się też tylko bracia bracia starsi.
Pierwsze słyszę. :-\

Jeśli tak, to byłoby kolejne zaostrzenie.
Warto popytać, bo na pierwszy rzut to nie widzę tego.
 
W 2014 w Życie i służba pisali o Pamiątce:

*** mwb16 marzec s. 2 Serdecznie przywitajmy naszych gości ***
Każdy z nas może mieć w tym udział, serdecznie witając przybyłych (Rz 15:7). Oto kilka sugestii.
Zamiast po prostu zająć miejsce i czekać na rozpoczęcie programu, z ciepłym uśmiechem witaj gości oraz osoby nieczynne
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec, 2018, 13:49 wysłana przez Roszada »


Offline lukier

Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #91 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 13:47 »
Ok, zapytam, bo samą mnie to zszokowało, myślę ze ta osoba mówiła prawdę, było to tak z rok temu. Jak już się dowiem to napiszę.
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec, 2018, 13:49 wysłana przez lurker »


Offline lukier

Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #92 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 16:24 »
Zapytałam się właśnie. Podobno jednak w Strażnicy, nie w książce było napisane w przypisie coś w stylu : osoby nieczynne powinny być traktowane jak wykluczone, witać się z nimi mogą jedynie starsi.
Jestem pewna, że ta osoba tego nie wymyśliła, ale też nie chcę siać zamętu, bo nie widziałam tego na własne oczy. Więc może ktoś się kiedyś natknie na taki przypis, tak jak pisałam było to mniej więcej rok temu. Ja nie mam zdrowia się w tym grzebać.


Offline Roszada

Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #93 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 18:33 »
Ale podaj choć rok wydani.

Może chodzi o osoby, które się odłączyły, a nie nieczynne.
Jest różnica.


Offline lukier

Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #94 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 18:50 »
Było podobno na Strażnicy w zeszłym roku, bo dostałam tą informację od tej osoby świeżo po zebraniu na którym była odczytywana, także może to jest trop. Nie pamiętam niestety miesiąca, przykro mi.

Będę bardzo wdzięczna jak poświęcisz czas i znajdziesz bo sama jestem ciekawa czy rzeczywiście coś takiego napisali.


Offline Roszada

Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #95 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 19:03 »
Było podobno na Strażnicy w zeszłym roku, bo dostałam tą informację od tej osoby świeżo po zebraniu na którym była odczytywana, także może to jest trop. Nie pamiętam niestety miesiąca, przykro mi.

Będę bardzo wdzięczna jak poświęcisz czas i znajdziesz bo sama jestem ciekawa czy rzeczywiście coś takiego napisali.
W zeszłym roku tylko w takim kontekście pojawiło się słowo nieczynny:

***Życie i służba mwb17 kwiecień s. 5 Możesz zachęcać nieczynnych ***
OBEJRZYJ FILM ZACHĘCANIE NIECZYNNYCH, A NASTĘPNIE ODPOWIEDZ NA PYTANIA:
• Jak Abbey wyszła z inicjatywą, gdy spotkała nieznajomą siostrę?
Dlaczego powinniśmy zwrócić się do starszych, jeśli chcielibyśmy pomagać komuś nieczynnemu?


W Strażnicy zaś tylko:

*** w17 marzec s. 20 ak. 11 Służmy Jehowie sercem niepodzielnym ***
Poza tym tak jak Jehoszafat, który chciał zachęcić mieszkańców Efraima do powrotu do Jehowy, ty również możesz zdobyć się na wysiłek, by pomagać nieczynnym głosicielom. Z kolei starsi odwiedzają osoby wykluczone, które porzuciły grzeszne postępowanie, i starają się im pomóc.

2018 Życie i służba

*** mwb18 sierpień s. 8 Podnośmy jakość swojej służby: Korzystanie z serwisu jw.org ***
OBEJRZYJ FILM KORZYSTANIE Z SERWISU JW.ORG, A NASTĘPNIE ZASTANÓW SIĘ, GDZIE W SERWISIE JW.ORG ZNAJDZIESZ MATERIAŁY DLA:
• ateisty
• kogoś, kto właśnie przeżył jakąś tragedię
nieczynnego współwyznawcy

Pamiątka 2016:

*** mwb16 marzec s. 2 Serdecznie przywitajmy naszych gości ***
Każdy z nas może mieć w tym udział, serdecznie witając przybyłych (Rz 15:7). Oto kilka sugestii.
• Zamiast po prostu zająć miejsce i czekać na rozpoczęcie programu, z ciepłym uśmiechem witaj gości oraz osoby nieczynne


Offline Roszada

Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #96 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 20:14 »
Było podobno na Strażnicy w zeszłym roku, bo dostałam tą informację od tej osoby świeżo po zebraniu na którym była odczytywana, także może to jest trop.
Albo ta osoba coś pomyliła, albo się przesłyszała.
Byłoby głośno o tym.

Piłuj ją, niech poda źródło.
Wyszukiwarka nic nie pokazuje, jak widzisz.

Choć tajemniczo brzmią słowa: Dlaczego powinniśmy zwrócić się do starszych, jeśli chcielibyśmy pomagać komuś nieczynnemu?


Offline lukier

Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #97 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 21:48 »
No ok, to może jednak dobrze pamiętałam że to na zebraniu Służby było, bo to pytanie rzeczywiście niepokoi. Postaram się coś wyciągnąć więcej. Chociaż rzeczywiście też byłam zdziwiona, że nie ma szumu o to, dzięki!


Offline lukier

Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #98 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 22:42 »
No dobra, już wiem o co całe zamieszanie. Cytat pochodzi z mwb17 kwiecień s.2, a osoba opacznie to zrozumiała, no i ja wyskoczyłam z ta nieprawdziwą informacją.

Rzeczywiście jest przypis drobnym maczkiem do akapitu o nieczynnych, ale dotyczy odłączonych od zboru. Pewnie ktoś w komentarzu na zebraniu też się pomylił, albo nawet prowadzący i jej się utrwaliło, że to wszystko o nieczynnych i przy okazji ja tu sieję jakieś niesprawdzone rewelacje.

Także można odetchnąć z ulgą ;) wszyscy mogą mi nadal mówić 'cześć', choć widzę, że niektórym już sprawia to ból...

Dzięki za pomoc Roszada!


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #99 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 22:52 »
list z 18 czerwca 2013 odnośnie przygotowań do Strażnicy w grupach:

Warto zwrócić uwagę na zdanie: "Tworzenie prywatnych grup wspólnego studium Biblii nie jest zalecane przez organizacje". Pokazuje to jaki naprawdę stosunek organizacja ma do osób, które samodzielnie czytają Biblię i wyciągają wnioski.

Też to bardzo przeżyłem jako starszy.
Uświadomiłem sobie wtedy, jak bardzo się radykalizujemy zabraniając samodzielnego myślenia.
Można powiedzieć, że była to jedna z rzeczy która podkopała moje fundamenty.
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Roszada

Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #100 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 22:55 »
To już wcześniej pisali.

Niezależne studium Biblii zabronione

   W roku 2007 Towarzystwo Strażnica skrytykowało niezależne grupowe studiowanie Biblii:

„Czy »niewolnik wierny i roztropny« popiera tworzenie niezależnych grup Świadków Jehowy spotykających się w celu zgłębiania zagadnień biblijnych lub toczenia dyskusji na takie tematy? (Mat. 24:45, 47) Nie, klasa »niewolnika« nie zachęca do tego typu działań. Mimo to w różnych częściach świata nieliczne osoby identyfikujące się z naszą organizacją tworzą grupki, które na własną rękę zajmują się roztrząsaniem zagadnień biblijnych. Jedni grupowo studiują hebrajszczyznę i grekę z myślą o analizie dokładności Przekładu Nowego Świata. Inni zgłębiają zagadnienia naukowe związane z Biblią. W celu wymiany poglądów i prowadzenia dyskusji osoby takie zakładają strony internetowe oraz czaty. Organizują też konferencje i wydają publikacje, w których przedstawiają rezultaty swoich badań, aby uzupełnić informacje przekazywane podczas chrześcijańskich zebrań i na łamach naszej literatury. Lud Jehowy na całej ziemi otrzymuje pod dostatkiem pouczeń i zachęt na zebraniach zborowych, zgromadzeniach, kongresach oraz w publikacjach wydawanych przez organizację Bożą. Jehowa za pośrednictwem swego świętego ducha oraz Słowa prawdy dostarcza swoim sługom wszystkiego, czego potrzebują (...). Jesteśmy bardzo wdzięczni Jehowie za wszystko, co dla nas czyni w tych dniach ostatnich. Dlatego »niewolnik wierny i roztropny« nie popiera publikacji, spotkań czy stron internetowych, które nie są tworzone lub organizowane pod jego nadzorem (Mat. 24:45-47). To godne pochwały, gdy poszczególne jednostki pragną korzystać z umiejętności myślenia, by wspierać dzieło głoszenia dobrej nowiny. Jednak żadne osobiste przedsięwzięcia nie powinny odwracać naszej uwagi od tego, co Jezus Chrystus czyni dziś za pośrednictwem swego ziemskiego zboru” (Nasza Służba Królestwa Nr 9, 2007 s. 7).


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #101 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 22:59 »
Przygotowanie do studium strażnicy także jest nie zalecane. Jeszcze kilka lat temu samotni bracia i siostry spotykali się najczęściej w wieczorne soboty u jakiegoś małżeństwa i przygotowywali się wspólnie do zebrania. Obecnie nie ma takiego zwyczaju. 
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Roszada

Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #102 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 23:05 »
No właśnie list był o tych przygotowaniach.
Ale kiedy? :-\

Edit.
Jest:

Zabroniono przeprowadzania „grupowego przygotowywania się do studium Strażnicy” (List Do wszystkich gron starszych w Polsce z 18.06 2013 r.).
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec, 2018, 23:07 wysłana przez Roszada »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #103 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 23:10 »
Nie czytałem tego listu. Jako praworządny nie miałem dostępu do nich:). Ale wiem, że zalecenia ukróciły takie spotkania. Sam odczułem to na własnej skórze. 
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec, 2018, 23:13 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Roszada

Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #104 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 23:10 »
Nie czytałem tego listu. Jako praworządny nie maiłem dostępu do nich:). Ale wiem, że zalecenia ukróciły takie spotkania. Sam odczułem to na własnej skórze.
Tu jest:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/nowe-swiatla/2013-zakaz-organizowania-przygotowan-do-studium-straznicy/