Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ... jw.org ... potężny KOLOS zbudowany na kłamstwie i manipulacji ...  (Przeczytany 890 razy)

Offline Estera


   
   JW.ORG. POTĘŻNY KOLOS ZBUDOWANY NA KŁAMSTWIE I MANIPULACJI !!!



   Tak się ostatnio zastanawiałam właśnie nad tą kwestią.
   Jak to możliwe by taki ogrom kłamstwa i manipulacji tak sprawnie funkcjonował w skali świata?
   I wkręcił tylu szczerych do bólu ludzi?
   Dziś, kiedy już mną aż tak bardzo nie targają emocje.
   Kiedy już ze spokojem na ustach mogę rozmawiać o tej religii na argumenty.
   Kiedy posiadłam tę wiedzę o niej jaką na obecną chwilę mam.

   Że będąc gorliwym świadkiem Jehowy nie dostrzegałam tego jak bardzo jest to sprytna machina.
   I że nawet dziś, w dobie tak powszechnej informacji w internecie są jeszcze ludzie, którzy do nich trafiają.
   Pocieszające jest to, że to już nie są tysięczne tłumy idące do chrztu.
   Ale jeszcze jakieś tysiące rocznie daje się zanurzyć w imię utożsamiania się ze świadkami Jehowy!
   Sprytni ludzie rodem z USA zbudowali sobie potężną piramidę opartą na złudnych nadziejach.
   I bardzo dobrze finansującą się!
   
   Jak to jest, że przez lata ten kłamliwy kolos ciągle trwa?

   I jak ogromna jest siła manipulacji i psychomanipulacji człowiekiem?
   Że będąc tam w tym kloszu się tego nie widzi.
   Że różne przekręty dostrzega się dopiero, jak się stamtąd wypłynie i nabędzie odpowiedniej wiedzy.
   Która dla umocowanego świadka Jehowy jest po prostu niedostępna.
   Będąc śj, nigdy mi nawet przez myśl nie przebiegło, że nadejdzie taki czas, że znajdę się w punkcie w którym obecnie jestem.
   Co nie ukrywam bardzo mi pasuje i nigdy tam nie powrócę!
   A najgorsze w tych odkryciach jest to, że obecność tam jako zaangażowanego śj wiąże się z przeróżnymi tragediami.
   Rozgrywającymi się tu i teraz w większej lub mniejszej mierze.
   Całe zmarnowane życia wielu pokoleń, marzeń, talentów i wszystkiego co się z życiem człowieka wiąże.
   Z tego też powodu ogromna jest moja radość, że moje latorośle wszystkie stamtąd wyrwałam.
   Jak czytam takie smutne historie jak ostatnio opisaną w wątku rozpoczętym przez  ... JW :'( ...
   https://sjwp.pl/index.php?topic=11621.msg248827#msg248827   
   To zdaje się nasuwać wniosek, że władza strażnicy nie ma w sobie krzty moralności.
   Ani jakiegokolwiek sumienia.
   I jest bezwzględna jak mafia.
   I choć z różnych stron jest jednak obnażana.
   To jeszcze jej różne macki mocno działają.
   https://sjwp.pl/index.php?topic=11620.msg248823#msg248823


   
   Co Wy o tym sądzicie?
   Zapraszam do dyskusji.
   
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń, 2023, 17:59 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gostek

Odp: ... jw.org ... potężny KOLOS zbudowany na kłamstwie i manipulacji ...
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Styczeń, 2023, 18:20 »
To samo można powiedzieć o KK. Tyle różnych negatywnych informacji, afer, jedna po drugiej a ludzi wciąż tam ciągnie, jak niedźwiedzia do miodu..!
Już nie raz się zastanawiałem, co takiego musiałoby się wydarzyć, żeby ludziska zrozumieli, że to fikcja i fałsz.
Dzisiaj zdaję sobie sprawę, że na ludzi działają inne mechanizmy, takie, jak strach przed śmierci i niepewność, co do tego, co jest po '' tamtej stronie''. 🙄


Offline Estera

Odp: ... jw.org ... potężny KOLOS zbudowany na kłamstwie i manipulacji ...
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Styczeń, 2023, 18:41 »
To samo można powiedzieć o KK. Tyle różnych negatywnych informacji, afer, jedna po drugiej a ludzi wciąż tam ciągnie, jak niedźwiedzia do miodu..!
Już nie raz się zastanawiałem, co takiego musiałoby się wydarzyć, żeby ludziska zrozumieli, że to fikcja i fałsz.
Dzisiaj zdaję sobie sprawę, że na ludzi działają inne mechanizmy, takie, jak strach przed śmierci i niepewność, co do tego, co jest po '' tamtej stronie''. 🙄
   Tak, to prawda, aczkolwiek wielu z pełnym niesmakiem przygląda się KK.
   Każde ugrupowanie religijne ciągnie przede wszystkim zyski z fikcyjnych doktryn i fałszu ma wiele korzyści i działa podobnie.
   Ten strach przed śmiercią jest i to co tam po tej drugiej stronie śmierci jest.
   Oferta śj życia wiecznego, bez umierania dla wielu może brzmieć bardzo kusząco i atrakcyjnie.
   Tym bardziej, że definicja świadkowskiego pokolenia co rusz jest rozciągana w czasie i wzbudza bardzo dobre nadzieje.
   Jeśli ktoś nie zaglądnie do niezależnych źródeł informacji, może szybko wpaść w ramiona strażnicy.
   Dosłownie jak śliwka w kompot  >:D >:D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: ... jw.org ... potężny KOLOS zbudowany na kłamstwie i manipulacji ...
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Styczeń, 2023, 21:16 »
   Tak, to prawda, aczkolwiek wielu z pełnym niesmakiem przygląda się KK.
   Każde ugrupowanie religijne ciągnie przede wszystkim zyski z fikcyjnych doktryn i fałszu ma wiele korzyści i działa podobnie.
   Ten strach przed śmiercią jest i to co tam po tej drugiej stronie śmierci jest.
   Oferta śj życia wiecznego, bez umierania dla wielu może brzmieć bardzo kusząco i atrakcyjnie.
   Tym bardziej, że definicja świadkowskiego pokolenia co rusz jest rozciągana w czasie i wzbudza bardzo dobre nadzieje.
   Jeśli ktoś nie zaglądnie do niezależnych źródeł informacji, może szybko wpaść w ramiona strażnicy.
   Dosłownie jak śliwka w kompot  >:D >:D
[/size]

Bardzo atrakcyjna, biorąc pod uwagę nieuchronność śmierci w chorobie i cierpieniu. Sam mam takie myśli wbrew dowodom i logice w myśleniu. A może jednak się mylę, a oni mają rację??
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: ... jw.org ... potężny KOLOS zbudowany na kłamstwie i manipulacji ...
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Styczeń, 2023, 21:33 »


Bardzo atrakcyjna, biorąc pod uwagę nieuchronność śmierci w chorobie i cierpieniu. Sam mam takie myśli wbrew dowodom i logice w myśleniu. A może jednak się mylę, a oni mają rację??

W grę wchodzi też towarzystwo, spędzanie wolnego czasu razem. U świadków widać to nieco mniej, bo przez lata ograniczali metody integracji, ale inne wyznania potrafią kłaść nacisk na wzmacnianie więzi międzyludzkich.

Każdy jest kozak nie rozumiejący po co religia jak jest młody, piękny i ma wokół siebie ludzi. Tyle że jak to się kończy to zaczyna się ta mniej przyjemna część życia w której nie masz co ze sobą zrobić, do kogo się odezwać ani dla kogo żyć. I jest to problem masowy. Myślicie, że rodzina radia maryja to się wzięła z powietrza?

Zmiany społeczne są takie, że coraz więcej osób jest samotnych i to nie tylko emerytów ale coraz młodszych. Do tego stanowisko nauki jest takie, że nie masz skąd czerpać nadziei egzystencjalnej - czy to w wypadku kryzysów czy nadchodzącej śmierci. Ludzie nie dają sobie psychicznie rady z takim brzemieniem, zwłaszcza przeciętni.

Starożytny Rzym potrafił mieć filozoficzne stanowiska bardzo zbliżone do tego co mamy dzisiaj. Mało tego, ich tradycyjny politeizm miał bardzo transakcyjną i sekularną naturę - bogom służyłeś po to by ci się odwdzięczali, a to wszystko było bardziej rytuałem niż jakimś poglądem, osobistym przeświadczeniem. I co? I przegrali z chrześcijaństwem, bo zwykły człowiek chciał nadziei na coś wiecznego i boga który go kocha.


Offline janekkowalski

Odp: ... jw.org ... potężny KOLOS zbudowany na kłamstwie i manipulacji ...
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Styczeń, 2023, 22:32 »
Estera, wszystko pięknie cacy, ale czemu Ty tak dziwnie używasz tych spacji, odstępów, czy co to to tam jest, że tak rozwala te Twoje posty? Przecież tego się czytać nie da. Chyba że to tylko mi tak rozwala te Twoje treści.


Offline Storczyk

Odp: ... jw.org ... potężny KOLOS zbudowany na kłamstwie i manipulacji ...
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Styczeń, 2023, 23:32 »
I co? I przegrali z chrześcijaństwem, bo zwykły człowiek chciał nadziei na coś wiecznego i boga który go kocha.
Wychodzi na to, wygrywają zwykłe ludzkie potrzeby.
Jak się wchodzi w rozwój, to się okazuje, że duchowość, cokolwiek to oznacza, bardzo pomaga radzić sobie z trudami życia za młodu, oraz na starość.


Offline Gwałcidusza

Odp: ... jw.org ... potężny KOLOS zbudowany na kłamstwie i manipulacji ...
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Styczeń, 2023, 20:25 »
Estera, wszystko pięknie cacy, ale czemu Ty tak dziwnie używasz tych spacji, odstępów, czy co to to tam jest, że tak rozwala te Twoje posty? Przecież tego się czytać nie da. Chyba że to tylko mi tak rozwala te Twoje treści.
Też sie dziwiłem. Aż całkowicie przestałem je czytać.


Offline BetMan

Odp: ... jw.org ... potężny KOLOS zbudowany na kłamstwie i manipulacji ...
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Styczeń, 2023, 08:31 »
Estera, każdy kolos kiedyś upadnie, a co do jw.org już są tego symptomy...
Przykładem jest choćby niższa frekwencja na zebraniach!
CK w Warwick dwoi się i troi żeby zachęcać do bycia na zebraniach, a tu co tydzień co najmniej 30% cały czas siedzi na zoom, w tym ja z żoną :o
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń, 2023, 09:13 wysłana przez BetMan »


Offline Estera

Odp: ... jw.org ... potężny KOLOS zbudowany na kłamstwie i manipulacji ...
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Styczeń, 2023, 09:07 »
Estera, każdy kolos kiedyś upadnie, a co do jw.org już są tego symptomy...
Przykładem jest choćby niższa frekwencja na zebraniach!
CK w Warwick dwoi się i troi żeby zachęcać na bycia na zebraniach, a tu co tydzień co najmniej 30% cały czas siedzi na zoom, w tym ja z żoną (...)

   BetManie.
   Powiem Ci tak.
   Dostałam taką wiadomość, że pomimo wszelkich zachęt i wzbudzania poczucia winy.
   W zborach niektórych nadal frekwencja osobista na salach tylko 50%.
   Czas pandemii bardzo pomógł osiągnąć ten wynik.
   Ludzie siedzą na zoomie i mają w de... rozkazy władzy.
   Biorą je wybiórczo, to co się im podoba i pasuje.

   Ciało Kierownicze śj bardzo trąbiło, jakież to błogosławieństwo od Jehowy jest ten zoom w dobie "zoombowania".
   I jakież to było mądre rozwiązanie, żeby chronić braci przed zarazą.
   A teraz okaże się, że to był niezły nokaut  >:D >:D
   A błogosławieństwo Jehowy stanęło w kącie jak za karę.
   Bardzo ciekawa jestem jakie posunięcia zrobią w tym temacie.
   Bo już zaplanowali szkolenia dla starszych i pionierów, ale stawiają warunki.
   Trzeba być osobiście, przekazu on line nie będzie i trzeba być zaszczepionym.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Turbulent_Business

Odp: ... jw.org ... potężny KOLOS zbudowany na kłamstwie i manipulacji ...
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Styczeń, 2023, 09:58 »
Ten kolos niestety nie upadnie w ciagu roku dwóch albo i pieciu. Ale demografia i ogolna dostepnosc do informacji go powolutku zjedza.

W tych czasach nawet gdy ktos wda sie w rozmowe z świadkami to po ich odejściu od drzwi odpali YouTube i juz wiecej z nimi nie porozmawia.
Demografia jest ich wrogiem. Wystarczy popatrzec ile na salach jest mlodych osob...

Powyzsze dwa czynniki bardzo dobrze widac w ilosci nowo ochrzczonych w 2021 / 2022. Wiem, byla pandemii, ale te liczby w 2023 nie poszybuja w niebo. Powolutku liczba swiadkow bedzie sie zmiejszac az stana sie marginesem...

Co mnie bardziej martwi to to, ze historia pokazuje iz sekty po czasie albo zaczynaja sie upodabniac do mainstreamowych religii albo bardziej radykalizowac. Z tego co widze, sj ida w ta druga strone...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac