Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Marsz Niepodległości 2022  (Przeczytany 683 razy)

Offline DreamM@ster

Marsz Niepodległości 2022
« dnia: 10 Listopad, 2022, 16:52 »
Witam drodzy odstępcy :) Idzie ktoś świętować dzień Niepodległości? :) JA czuję się patriotą i jutro będę szedł na Marsz. Jestem ciekaw czy jacyś odstępcy tak jak ja mają uczucia patriotyczne.  W sekcie jeszcze jestem oficjalnie na papierku ale myślę że starszych zboru raczej nie spotkam podczas tych uroczystości ;)


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Marsz Niepodległości 2022
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Listopad, 2022, 21:50 »
Przypomniał mi się ten film z Zamachowskim - tytuł bodajże Zawrócony. Gdy jako komunista poszedł na więc Solidarności. I chyba go jakoś wtedy sfotografowali czy jakoś tak, ale koniec końców został solidarnościowcem.
Skojarzyło mi się z Tobą na tym Marszu 😜
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Marsz Niepodległości 2022
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Listopad, 2022, 10:32 »
Miałem wywiesić flagę ale jakoś tak dzień minął na słodkim lenistwie...

PS. W maju wywiesiłem koło domu i w pracy.


Offline Sebastian

Odp: Marsz Niepodległości 2022
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Listopad, 2022, 17:40 »
ale jest tutaj także patriotyczna mniejszość do której zalicza się np. Sebastian

wnerwiły mnie prorosyjskie hasła typu "nie nasza wojna" widoczne na tymże marszu

w mojej ocenie paradoks wojny rosyjsko-ukraińskiej polega na tym, że aby była to "nienasza" wojna, to musimy jako Polacy potraktować ją jako "naszą" wojnę i zapewnić Ukrainie realne wsparcie;

jeśli ktoś tego nie rozumie to nadaje się albo do wariatkowa albo do Konfederacji (na jedno wychodzi)
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad, 2022, 17:46 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gremczak

Odp: Marsz Niepodległości 2022
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Listopad, 2022, 17:56 »
Ja tez patriota.
Tylko na swój sposób.


Offline Reskator

Odp: Marsz Niepodległości 2022
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Listopad, 2022, 18:31 »
Jako Polska musimy wspomagać Ukrainę by Rosję tego niedzwiedza zepchnęła do matecznika poza Ural
Jesteśmy jako Polska w strefie ZGNIOTU między Niemcami a Rosją.
Przyjażń między Niemcami a Rosją to dla Polski zniewolenie.
Przykłady:Pakt Ribentrop- Mołotow.
Te tygodnie.te miesiące są decydujące-pomagajmy UKRAINIE we wszystkim co mamy- by wygrać naszą wolność
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad, 2022, 18:53 wysłana przez Reskator »


Offline Siedemtwarzy

Odp: Marsz Niepodległości 2022
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Listopad, 2022, 13:04 »
Smutne te marsze. Tak jakby odzyskania niepodległości  nie możnaby świętować jako dnia wesołego i pełnego optymizmu i pojednania. Niestety kazda formacja polityczna chce je zawłaszczyć i mówić, ze tak sie powinno go obchodzic. Niby ponad 100 lat jesteśmy  wolni, a ciągle podziały i animozje. Polacy nie dorosli do wolności, nadal jestesmy zakompleksieni. Z jednej strony mamy wielkie serce jako narod, z drugiej nie umiemy obdarzyc nim rodaków...


Offline Sebastian

Odp: Marsz Niepodległości 2022
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Listopad, 2022, 13:07 »
Takie jasne deklaracje bycia patriotą bez obawy zaszufladkowania do faszystów?  ;D
czytałem co nieco na temat rosyjskiej propagandy komunistycznej i (być może dlatego) :) określenie "faszysta" wywołuje we mnie uśmiech politowania...

przez władze ZSRR praktycznie każdy _niekomunista_ był wrzucany do worka z napisem "faszyści"

to tak pojemne pojecie jak "odstępca" dla jw.org; nieważne czy ktoś np.:
1) modli sie do Jezusa jako do Boga
2) modli sie do Jezusa ale NIE jako do Boga
3) jest wyznawcą Kryszny
4) jest ateistą
5) jest agnostykiem
6) nie zaszufladkował swojego światopoglądu
7) wyznaje dowolny inny światopogląd
ważne że przestał wręczać ludziom propagandę strażnicową i ma odwagę nie zgadzać się z Ciałem Kierowniczym w 100%

i to już wystarcza, aby zostać nazwany "odstępcą"

podobnie dla władz ZSRR każdy "odstępca od komunizmu" był po prostu "faszystą" :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Marsz Niepodległości 2022
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Listopad, 2022, 15:43 »
Niby ponad 100 lat jesteśmy  wolni, a ciągle podziały i animozje.
słowo kluczowe: "niby" :)

niestety, Polska NIE miała takiego szczęścia (jak np. USA) aby ponad 100 lat nie toczyła się na naszym terenie żadna wojna...

odzyskaliśmy niepodległość na zaledwie 20 lat, potem była II wojna światowa i zależność od ZSRR, a jak tylko odzyskaliśmy pełną niepodległość w 1993 roku (gdy wyszły od nas wojska radzieckie), to...

to w XXI wieku wpakowaliśmy się w ponowne uzależnienie (tym razem od Unii jako narzędzia niemieckiego), gdyż _nieumiejętnie_ prowadziliśmy negocjacje akcesyjne.

Zamiast być _równorzędnym_ partnerem dla Niemiec (takim jak np. dużo słabsze gospodarczo od Niemiec państwo włoskie) nasze państwo w Unii jest traktowane jak niegrzeczne dziecko niepełnosprawne umysłowo, którym trzeba zaopiekować się.

To wszystko powoduje, że świętując "ponad 100 lat" niepodległości musimy być świadomi że wcale nie byliśmy przez sto lat wolni i że teraz także nie jesteśmy w pełni wolni.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Marsz Niepodległości 2022
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Listopad, 2022, 18:43 »
A ja nie byłem na marszu, nie wywieszałem flagi, a dłuższy weekend spędziłem nad morzem wykorzystując wyjątkowo ciepłą jak na tą porę roku pogodę.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi