Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zacząłem studium ze ŚJ  (Przeczytany 824 razy)

Offline Ostatni Mohikanin

Zacząłem studium ze ŚJ
« dnia: 25 Październik, 2022, 23:17 »
Jak wiadomo z poprzedniego wpisu zacząłem studium ze ŚJ. Ostatnio zostałem poinformowany że filmy i artykuły o pedofilii u ŚJ są sfałszowane i podobno Świadkowie już w latach osiemdziesiątych mieli wytyczne , aby zgłaszać pedofilów na policję. Były jakieś wytyczne na ten temat?


Offline Turbulent_Business

Odp: Zacząłem studium ze ŚJ
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Październik, 2022, 06:36 »
Jak wiadomo z poprzedniego wpisu zacząłem studium ze ŚJ. Ostatnio zostałem poinformowany że filmy i artykuły o pedofilii u ŚJ są sfałszowane i podobno Świadkowie już w latach osiemdziesiątych mieli wytyczne , aby zgłaszać pedofilów na policję. Były jakieś wytyczne na ten temat?

Jak mogly byc, jak w "Pascie Trzode" po dzis dzien pisza, ze najpierw starsi mają dzwonic do dzialu prawnego. Zglaszanie na policje to to nie jest...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Roszada

Odp: Zacząłem studium ze ŚJ
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Październik, 2022, 08:00 »
Jak wiadomo z poprzedniego wpisu zacząłem studium ze ŚJ. Ostatnio zostałem poinformowany że filmy i artykuły o pedofilii u ŚJ są sfałszowane i podobno Świadkowie już w latach osiemdziesiątych mieli wytyczne , aby zgłaszać pedofilów na policję. Były jakieś wytyczne na ten temat?
Niech sam pokaże publikacje, jak taki mądry. :)
Przecież u nich pono kiedyś problemy takie nie występowały, to co mieli zgłaszać na policję? ;)
Poza tym w latach 80. XX w. u nas była MILICJA, a nie policja. ;D
« Ostatnia zmiana: 26 Październik, 2022, 08:12 wysłana przez Roszada »


Offline Fantom

Odp: Zacząłem studium ze ŚJ
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Październik, 2022, 08:00 »
Jak wiadomo z poprzedniego wpisu zacząłem studium ze ŚJ. Ostatnio zostałem poinformowany że filmy i artykuły o pedofilii u ŚJ są sfałszowane i podobno Świadkowie już w latach osiemdziesiątych mieli wytyczne , aby zgłaszać pedofilów na policję. Były jakieś wytyczne na ten temat?

 Niech Tobie pokażą te wytyczne. Zapytaj się czy komisja w Australii również jest fikcyjna.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Safari

Odp: Zacząłem studium ze ŚJ
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Październik, 2022, 08:42 »
Oh. Więc to się cały czas dzieje. Kolejne życia są łamane. Ja już tak daleko od tego świata. Nawet tutaj rzadko zagladam.

Może niektórym trzeba takiego trudnego, dewastujące go przeżycia jakim jest zostanie świadkiem Jehowy. Może niektórzy muszą odrzucić swoją rodzinę, porzucić plany studiowania, zawalczenia o dobrze płatną pracę. Odrzucenia swoich ideałów (no powiedzmy, że zależy ci na pomocy jakimś fundacjom, nie wiem, walczącym o zielona przyszlosc, cokolwiek. Zapomnij to wszystko jest częścią świata szatana a ty będziesz mieć teraz nowe zadanie "zbawiania" ludzi. Bycie Świadkiem Jehowy jest doświadczeniem największej samotności jaka można sobie wyobrazić. Oczywiście na początku wydaje się to niemożliwe...

Przeczytałam ostatnio że bycie Świadkiem Jehowy można porównać do bycia w narcystycznej relacji. Dokładnie te same etapy... Anyway 🙂 powodzenia! Wiem że nie ma co cię przekonywać. Jak będziesz miał/a potrzebę wejścia w to, to wejdziesz choćbyśmy ci cytowali tutaj wszelkie naukowe opracowania ....

Ale badaj, pytaj. Póki możesz. Twoja wolność wkrótce zostanie widocznie ograniczona.

P.S. polecam przeczytanie książek Stevena Hassana, poczytanie o dysonansie poznawczym, kontroli w grupach religijnych i o sektach ogólnie (jeśli to prawda jest jak świadkowie glosza, to się obroni co nie?

Jeszcze raz powodzenia!
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Zacząłem studium ze ŚJ
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Październik, 2022, 11:02 »
Jak wiadomo z poprzedniego wpisu zacząłem studium ze ŚJ. Ostatnio zostałem poinformowany że filmy i artykuły o pedofilii u ŚJ są sfałszowane i podobno Świadkowie już w latach osiemdziesiątych mieli wytyczne , aby zgłaszać pedofilów na policję. Były jakieś wytyczne na ten temat?

Jasne, wszystko jest sfałszowane przez tego złego diabła grogatego a literatura jehowitów mówi prawdę i z nimi jest panbuk bo ciało kierownicze to takie miłe dziadki, dobrze im przecież z oczu patrzy na tych zdjęciach na jw org. Sami widzicie ogułem i całe te.
nihilista


Offline Storczyk

Odp: Zacząłem studium ze ŚJ
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Październik, 2022, 21:56 »
Oh. Więc to się cały czas dzieje. Kolejne życia są łamane. Ja już tak daleko od tego świata. Nawet tutaj rzadko zagladam.

Może niektórym trzeba takiego trudnego, dewastujące go przeżycia jakim jest zostanie świadkiem Jehowy. Może niektórzy muszą odrzucić swoją rodzinę, porzucić plany studiowania, zawalczenia o dobrze płatną pracę. Odrzucenia swoich ideałów (no powiedzmy, że zależy ci na pomocy jakimś fundacjom, nie wiem, walczącym o zielona przyszlosc, cokolwiek. Zapomnij to wszystko jest częścią świata szatana a ty będziesz mieć teraz nowe zadanie "zbawiania" ludzi. Bycie Świadkiem Jehowy jest doświadczeniem największej samotności jaka można sobie wyobrazić. Oczywiście na początku wydaje się to niemożliwe...


Niestety niektórzy pchają się w takie doświadczenia, nawet w czasach gdzie można wszystko sprawdzić. Jest podane jak na dłoni.
To jest psychologia i tu racjonalne myślenie nic nie da.
Nawet nie ma co żałować bo dorosły i ma wybór, jak idzie tam to po coś :)