Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zebraniowe przykłady - czyli absurdalna logika w działaniu :)  (Przeczytany 12737 razy)

Offline Safari

Jakie przykłady/ porównania/ metafory pamiętacie z zebrań/strażnic? Poruszające/zabawne/głupie? ;-)
A może macie do jakichś sentyment? ;)


Korzystanie ze świeckiej rozrywki jest jak wzięcie do ust lizaka, który wpadł w błoto.

Czy żona zawsze musi słuchać męża we wszystkim? Czy nie moze sama podejmować żadnych decyzji ? Oczywiście, że są decyzje, które może podjąć sama. Jeśli np gotuje obiad, nie musi prosić męża by zdecydował, co ma przyrządzić.

A kto pamięta przykład o Siostrze Bolący Palec?  :)

« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2015, 15:24 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Ariana

Odp: Zebraniowe przykłady - czyli absurdalna logika w działaniu :)
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 15:33 »
Siostrę 'bolący palec' pamiętam...
Pamiętam też takie opowiadanie, jak to nie widać podwójnych śladów na piasku...bo jehowa niósł cię na rękach...

Zabawne dla mnie było to, że znałam to opowiadanie wcześniej w wersji katolickiej: jak to bóg niósł cię na rękach (ale już nie jehowa)
:D


Offline rose

Odp: Zebraniowe przykłady - czyli absurdalna logika w działaniu :)
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Czerwiec, 2015, 15:55 »
Autorka tego tekstu wniosła do sądu o naruszenie praw autorskich.Nie pamiętam szczegółów, to jest kraju i pozwanego.Zapamiętałam jednak swoje zaskoczenie, że ktoś sądzi się o tekst religijny.
Podobnie popularna "Dezyderata"nie jest wcale jakimś historycznym tekstem a XX literaturą podrobiona na zabytek.


Offline Safari

Odp: Zebraniowe przykłady - czyli absurdalna logika w działaniu :)
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Lipiec, 2015, 11:14 »
Pamiętam taki przyklad:
"Strzeżcie się bracia! Szatan to najlepszy psycholog!"
 :D :D :D

Ogólnie ruchy religijne o charakterze psychomanipulacyjnym zniechęcają do szukania pomocy psychologicznej. Gdzieś czytałam, że hermetyczne grupy religijne stosujące psychomanipulację (czyt. sekty) zniechęcają swoich członków nawet do interesowania się naukami humanistycznymi. Bo te nauki podejmują próby zrozumienia natury człowieka, jego emocji, pragnień i popędów.

Tutaj powiem na korzyść org, że kategorycznie nie zakazuje pomocy terapeutycznej. Jednocześnie dba o to, by wyznawcy pamiętali, ze ... to Szatan jest najlepszym psychologiem!

Edit:
Czyżby Szatan był w czymś lepszy od Jehowy?  :D
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec, 2015, 11:27 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline M

Odp: Zebraniowe przykłady - czyli absurdalna logika w działaniu :)
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Lipiec, 2015, 11:27 »
Zaczynałem się wybudzać mniej więcej w okresie jak była Pamiątka. Mówca mówił o tym kto ma prawo spożywać chleb i wino, a kto nie. I pamiętam jak dziś jak mówca powiedział:

Cytuj
Gdy Pan "przybędzie, zabierze pozostałych z grona 144 000 do "domu", czyli do nieba. Odtąd ludzie żywiący nadzieję ziemską nie będą już obchodzili Pamiątki śmierci Chrystusa.
Skoro wtedy nie będą spożywali emblematów, to nie robią tego również dzisiaj.

Zastanowiłem się chwilę na tym ostatnim zdaniem i coś we mnie przeskoczyło. "Oni niszczą logikę" - pomyślałem - "przecież ten wniosek jest wzięty z dupy". Jak można wprowadzać tak pokrętną logikę jako dowód na potwierdzenie swojej tezy? :o. To tak jakby powiedzieć że skoro po pogrzebie mojej babci nie będę już z nią rozmawiał, to nie rozmawiam z nią już dzisiaj :-X

Najlepsze jest to, że to nie był wymysł mówcy z naszego zboru. Załączam poniżej fragment szkicu jaki każdy mówca otrzymuje (patrz pod koniec):

« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec, 2015, 11:29 wysłana przez M »


Offline Szyszka

Odp: Zebraniowe przykłady - czyli absurdalna logika w działaniu :)
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Lipiec, 2015, 11:56 »
Duch Święty jako prąd elektryczny
BIBLIĘ symbolicznie mozna podzielic na 4 czesci tak jak krew i jej 4 podst skladniki.
Osocze,krw czerwone, biale i plytki Biorac jeden z tych skladnikow np osocze to tak jakby wziąć jedną czwartą Biblii- to dalej Biblia. Ale spojniki i poszczegolne wyrazy na stronie takie jak" ale,przeciez" itd to te male czesci ktore nie stanowia juz czesci Biblii tak samo te male frakcje krwi.
Moje pytanie brzmi: czy mogę sobie przytoczyć caly List Judy? ;)


Offline Safari

Odp: Zebraniowe przykłady - czyli absurdalna logika w działaniu :)
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Lipiec, 2015, 13:02 »
Duch Święty jako prąd elektryczny
BIBLIĘ symbolicznie mozna podzielic na 4 czesci tak jak krew i jej 4 podst skladniki.
Osocze,krw czerwone, biale i plytki Biorac jeden z tych skladnikow np osocze to tak jakby wziąć jedną czwartą Biblii- to dalej Biblia. Ale spojniki i poszczegolne wyrazy na stronie takie jak" ale,przeciez" itd to te male czesci ktore nie stanowia juz czesci Biblii tak samo te male frakcje krwi.
Moje pytanie brzmi: czy mogę sobie przytoczyć caly List Judy? ;)
:)
Szyszka to jest niezłe, uśmiałam się. Nie znałam takiego "wyjaśnienia" hehe ;-)
M, Twój przykład też mi się podoba! Dzięki za wklejki, zawsze podziwiam taką skrupulatność  :)

Mnie się przypomniał taki:
"Szatan wiedział, że nie może zniszczyć religii prawdziwej. Więc postanowił ją ukryć. Gdzie najlepiej ukryć prawdziwą perłę, tak by złodziej miał największe problemynz jej znalezieniem - to proste: pośród fałszywych! Dlatego też stworzył tak wiele fałszwyj religii...

 ;)
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Ariana

Odp: Zebraniowe przykłady - czyli absurdalna logika w działaniu :)
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Lipiec, 2015, 18:42 »
Pamiętam taki przyklad:
"Strzeżcie się bracia! Szatan to najlepszy psycholog!"
 :D :D :D

Ogólnie ruchy religijne o charakterze psychomanipulacyjnym zniechęcają do szukania pomocy psychologicznej. Gdzieś czytałam, że hermetyczne grupy religijne stosujące psychomanipulację (czyt. sekty) zniechęcają swoich członków nawet do interesowania się naukami humanistycznymi. Bo te nauki podejmują próby zrozumienia natury człowieka, jego emocji, pragnień i popędów.

Tutaj powiem na korzyść org, że kategorycznie nie zakazuje pomocy terapeutycznej. Jednocześnie dba o to, by wyznawcy pamiętali, ze ... to Szatan jest najlepszym psychologiem!

Edit:
Czyżby Szatan był w czymś lepszy od Jehowy?  :D

To ja chyba jakieś nowe światło od wts usłyszałam....bo brat z mównicy głośno i dobitnie mówił o tym, że najlepszym psychologiem jest jehowa i nie potrzebujemy żadnych specjalistów (i tu skierował wymownie wzrok w moją stronę)


Offline Safari

Odp: Zebraniowe przykłady - czyli absurdalna logika w działaniu :)
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Lipiec, 2015, 18:56 »
Ja słyszałam takie  ;) pewnie to "lokalizmy" i wykładnia zależała od  miejscowego brata :-) ja doszłam do wniosku, że Jehowa musi byc lepszym psychologiem od Szatana sama ;-)
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Ariana

Odp: Zebraniowe przykłady - czyli absurdalna logika w działaniu :)
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Lipiec, 2015, 19:23 »
Ja słyszałam takie  ;) pewnie to "lokalizmy" i wykładnia zależała od  miejscowego brata :-) ja doszłam do wniosku, że Jehowa musi byc lepszym psychologiem od Szatana sama ;-)

Ale, żeby zaraz, że 'specjalistów nie potrzebujemy'..to już była przesada ;)
Bo chyba pół zboru u mnie w gabinecie siedziało....


Hudson

  • Gość
Odp: Zebraniowe przykłady - czyli absurdalna logika w działaniu :)
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Lipiec, 2015, 19:37 »
Pamiętam, jak pewnego razu przyjechał do nas z wykładem pionier. Podczas wykładu padły mniej więcej takie słowa, że kiedy jest ciężko z pracą, a pracodawcy mają wyższe wymagania, warto pomyśleć.... nie, nie o służbie pionierskiej. O zrobieniu LICENCJATU. Tak.  Niektórzy przecierali oczy ze zdziwienia.  Niestety, później długo nie był do nas zapraszany jak mówca...


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 114
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Zebraniowe przykłady - czyli absurdalna logika w działaniu :)
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Lipiec, 2015, 08:53 »
Pamiętam, jak pewnego razu przyjechał do nas z wykładem pionier. Podczas wykładu padły mniej więcej takie słowa, że kiedy jest ciężko z pracą, a pracodawcy mają wyższe wymagania, warto pomyśleć.... nie, nie o służbie pionierskiej. O zrobieniu LICENCJATU. Tak.  Niektórzy przecierali oczy ze zdziwienia.  Niestety, później długo nie był do nas zapraszany jak mówca...
pewnie to juz był "nasz" pionier :)
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Hudson

  • Gość
Odp: Zebraniowe przykłady - czyli absurdalna logika w działaniu :)
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Lipiec, 2015, 10:25 »
pewnie to juz był "nasz" pionier :)

Adam dalej jest pionierem i starszym. Prowadzi własną jednoosobową działalność gospodarczą. Niejeden obwodowy nie dorasta mu do pięt podejściem do życia i zrozumieniem problemów innych ludzi.


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 114
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Zebraniowe przykłady - czyli absurdalna logika w działaniu :)
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Lipiec, 2015, 10:38 »
nasz w sensie mentalności, dziesiątki osób które "duchowo" przeszły na drugą stronę mocy pozostają w WTSie aby czynić DOBRO dla tych co tam są.....
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline Safari

Odp: Zebraniowe przykłady - czyli absurdalna logika w działaniu :)
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Lipiec, 2015, 10:07 »
Dlaczego nie wolno opuszczać zebrań?

Przyjrzyjmy się historii Dawida. Ten król zgrzeszył z Batszebą w czasie, gdy Izraelici prowadzili wojnę. Gdzie powinien wtedy być Dawid? Jakie miał zadanie teokratyczne wyznaczone przez Jehowę? Gdyby był gorliwy - pojechałby walczyć, on jednak wolał.zostać w pałacu. I zobaczmy co z tego wynikło - grzech, który zaważył na jakości.życia Dawida a także kolejnych pokoleń jego potomków. Dlatego bracia... bądźmy zdecydowani uczestniczyć we wszystkich teokratycznych zadaniach - jeśli Jehowa zaprasza nas na zebranie, to znaczy, że najlepsze co możemy zrobić to przyjść na nie. Przypomnijmy sobie Dawida, gdyby był zaangażowany w wykonywanie woli Jehowy, wszystko mogłoby potoczyć się inaczej...

Ten przykład sprawił, że panicznie bałam się opuścić zebranie z błahego powodu...
Obawiałam się, że gdyby coś złego się wtedy wydarzyło (gdy powinnam być na zebraniu) - nigdy bym sobie tego nie wybaczyła (chrześcijańska miłość własna ehh...)
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris