Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak pije Świadek Jehowy?  (Przeczytany 2985 razy)

Offline Sebastian

Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Listopad, 2022, 12:40 »
Radek zareklamował film Siekielskiego na grupach FB dla lojalnych świadków Jehowy
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Estera

Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Listopad, 2022, 15:07 »
Piękna laurka dla SJ. Piękna. Lubiłam Sekielskich za prawdę o kościele, szkoda, że nie przygotował się, aby poznać prawdę o SJ.
   To jest jakby jeden aspekt całej sprawy.
   Zgadzam się, przygotowania w tematyce świadków Jehowy brak.
   Zwróciłabym uwagę na jeszcze inny problem w tym temacie.

Tak, to ten świat - ojciec przemocowy + problemy alkoholowe, koledzy z więzienia, a ŚJ są dobrzy.
ŚJ wyciągnęli go z nałogu, dali mu szansę realizacji swoich marzeń.
Potem nie zdegradowali go, ale musieli dla Jego dobra (z tym się akurat zgadzam).
   Chwalebne jest to, że jakby sam dokonał spowiedzi ze swojego życia przed panem Sekielskim.
   Ale przez wiele lat będąc na przywilejach strażnicy w wielkim ukryciu po prostu krótko mówiąc prowadził bardzo podwójne życie.
   Jako zagraniczny "dygnitarz" strażnicy.
   Żona jako pierwsza widziała co się dzieje z mężem i milczała, dopóki wytrzymywała psychicznie i dawało się to ukrywać.
   Może tak ogólnie pomimo tej złożonej sytuacji odpowiadał im status uprzywilejowanego małżeństwa na misji choć z podwójnym życiem w tle.
   I związane z tym różne profity ze strony strażnicy i całego znanego braterstwa?
   W końcu przywilej nadzorcy podróżującego za granicą to dość wysoki status w tej organizacji, nieliczni go dostępują.
   Takim zięciem i córką zawsze się można przed innymi pochwalić.

   Bliska rodzina żony, zapewne też bardzo dobrze wiedziała o problemie zięcia, bracia znajomi bliscy i troszkę dalsi.
   A jednak przez wiele lat, nikt o problemie Radosława w organizacji nie mówił, nie ujawniał, nie zgłaszał, ani rodzina, ani żona ani on sam  :'(
   O czym świadczy to, że jednak przez tyle lat pełnił funkcję nadzorcy podróżującego w Rosji.
   Powstaje pytanie, dlaczego tak długo to trwało, zanim go zdegradowali?
   Czyje łaskawe oko z Nadarzyna to wszystko tolerowało?
   A może jest tam tak, że dopóki daje się wszystko ukrywać, no to jedźmy na tym rydawniku ile się da!
   A potem się zobaczy co dalej z tym zrobimy?
   Jak wyjdzie szydło z worka?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Sebastian

Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Listopad, 2022, 19:01 »
Radek zareklamował film Siekielskiego na grupach FB dla lojalnych świadków Jehowy
jak wspomniałem, Radek zareklamował film Siekielskiego na grupach FB dla lojalnych świadków Jehowy,
np. na grupie Świadkowie Jehowy-Zeugen Jehovas, gdzie pod filmem umieszczono opis:
Cytuj
Jak przestałem pić? Jak pije świadek Jehowy? youtube.com
Jak pije świadek Jehowy?
Przemocowy dom. Dojrzewanie w patologicznym środowisku. Od dzieciaka picie alkoholu, wciąganie kleju, łykanie psychotropów. I poszukiwanie ratunku w duchowości...

1) są tam niektóre dość komiczne dialogi, np. taki gdzie Radek ironicznie odpowiada na idiotyczne pytania, np.:
Cytuj
Roman Popko: Jaki wpływ na alkoholika ma flora bakteryjna i błonnik ?

Radosław Wołąsewicz: Roman Popko podejrzewam, że spirytus salicylowy i samochodowy zimowy płyn do okiem skutecznie tę florę zabija

2) są tam także "budujące duchowo pochwały" pod adresem Radka i jego żony, np.:
Cytuj
Wiktoria Wiki: No podziwiam i wyjścia z tego wszystkiego to niesamowita historia. Życzę wszystkiego co najlepsze. Tak myślę ile żona twoja Radosław Wołąsewicz musiała przejść i nie opuściła cię podczas tych upadków. Jest dzielną kobietą nawet kiedy flirtowałeś z innymi ona trwała przy tobie więc teraz zamiast skupiać się nad tym co było dla ciebie niedobre skup się nad tym jak wynagrodzić żonie te lata.

Radosław Wołąsewicz: Wiktoria Wiki ja robię to na co mnie stać , ona miała pełne prawo mnie zostawić i nie mógłbym mieć o to żadnych pretensji. Wierzyła , że to choroba i że nie jestem sobą w tym czasie. Teraz prowadzi zoom dla kobiet , sióstr współuzależnionych i oboje poświeciliśmy się pomocy innym w problemie uzależnienia .

ale oczywiście najwięcej uwagi dyskutantów skupił na sobie kontrowersyjny (jak się okazało) _tytuł_ filmu i rozpętała się dyskusja "czy Radek zniesławia Organizację Jehowy?!"

kwestia "sporu o to czy Radek zniesławia Organizację" warta jest odrębnego omówienia
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad, 2022, 19:31 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Lovely

Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Listopad, 2022, 19:30 »
   Chwalebne jest to, że jakby sam dokonał spowiedzi ze swojego życia przed panem Sekielskim.

Tak, w ogóle uważam, że trzeba wspierać i kibicować każdej osobie, która walczy z nałogiem. Wielki szacun za przyznanie się do choroby alkoholowej, bo na pewno nie jest to łatwe.

   Ale przez wiele lat będąc na przywilejach strażnicy w wielkim ukryciu po prostu krótko mówiąc prowadził bardzo podwójne życie.
 

   Bliska rodzina żony, zapewne też bardzo dobrze wiedziała o problemie zięcia, bracia znajomi bliscy i troszkę dalsi.
   A jednak przez wiele lat, nikt o problemie Radosława w organizacji nie mówił, nie ujawniał, nie zgłaszał, ani rodzina, ani żona ani on sam  :'(
   O czym świadczy to, że jednak przez tyle lat pełnił funkcję nadzorcy podróżującego w Rosji.
   Powstaje pytanie, dlaczego tak długo to trwało, zanim go zdegradowali?
   Czyje łaskawe oko z Nadarzyna to wszystko tolerowało?
   A może jest tam tak, że dopóki daje się wszystko ukrywać, no to jedźmy na tym rydawniku ile się da!
   A potem się zobaczy co dalej z tym zrobimy?
   Jak wyjdzie szydło z worka?

Myślę, że on kompletnie nie zdawał sobie sprawy ze swojego podwójnego życia. Wydaje mi się, że początkowo wcale nie musiał ukrywać swojego problemu. Co prawda ja nie widziałam nigdy pijanego obwodowego (nawet po normalnej ilości alkoholu sobie nie przypominam). Myślę, że co do niejednego obiadu dostał procentowy poczęstunek a wiele osób uważała go za "swojego" chłopa. To mogło rozkręcić problem i właśnie ta akceptacja popchnęła problem dalej (i tu zgadzam się z listą pytań, którą zadałaś). Myślę, że łatwiej było mu ukrywać problem niż gdyby obracał się wciąż w tym samym towarzystwie w jednym zborze. Tak samo rodzina i osoby w Polsce widziały go, gdy był na urlopie, więc może myśleli, że to takie z okazji spotkania z nimi, wyjątkowe. Żona widziała problem, ale bez rozmowy z nią w sumie będzie trudno cokolwiek powiedzieć, zapewne jest/była współuzależniona. Myślę, że jak zaczęło się sypać to wszystko i wtedy dopiero wszystko wyszło a każdy stwierdził "a to nie tylko u mnie" albo "tak myślałem" albo "no tak, miał specyficzne perfumy".  I poszły konie po betonie, kiedy było dużo za późno.

To co mnie uderza w tym wywiadzie to fakt, że wychodzi na to, że Radosław nie widzi, że do rozkręcenia problemu mogli się przyczynić ŚJ. Albo nie chce powiedzieć.

Kolejna kwestia to ciekawi mnie co się działo 90tych i 2000 na terenie w Rosji. Znam jednego misjonarza, który jest daleko od organizacji i teraz ten wywiad, zastanawiające.


Offline Sebastian

Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Listopad, 2022, 19:43 »
kwestia "sporu o to czy Radek zniesławia Organizację" warta jest odrębnego omówienia
Ogólnie rzecz biorąc, jestem „zbudowany duchowo”, że admini zachowali zdrowy rozsądek, a „brat” Bogdan Jabłoński (który miał najwięcej zastrzeżeń) NIE znalazł (na szczęście) zwolenników na tej grupie...

Cytuj
Bogdan Jablonski: Jak pije Swiadek Jehowy! Dlaczego taki tytul! Podkopywanie opini Świadków Jehowy!!!

Dawid DawidziorAdministrator: Bogdan Jablonski Nie przesadzaj. Wszystko tam jest wyjaśnione do tego. Trochę elastyczności. Mówi wyraźnie że Świadek Jehowy wypije ale nie może się upijać a jak pije więcej jest ponosi tego konsekwencje.

Bogdan Jablonski: Dawid Dawidzior To ty przesadzasz. Tytuł jest jednoznaczny! Nie wiadomo czy ten pan jest Świadkiem Jehowy? W dzieciństwie zadawal się z łobuzami! Wszystkich wini,tylko nie samego siebie! Wygląda ten filmik ,na wroga propagandę, przeciwko Organizacji Jehowy!

Wiktoria WikiAdministrator Bogdan Jablonski Pod jaki względem? Ja tutaj nic złego nie widzę. A co u nas same ideały? Jesteśmy tylko ludźmi i takie szczere wyznanie jest odwagą a nie podkopywaniem opinii. Trochę rozeznania. Nie jesteśmy wolni od słabości ludzkich ale walka z nimi to coś potężnego. Ile w Biblii złych i negatywnych czynów ludzi jest opisana? Co zrobił Dawid a mimo to nadal miał uznanie u Boga i Bóg nie zataił jego czynów a ty chcesz zatajać innych czyny? Szczerość nie pasuje do wizerunku twojego ale pasuje do szczerości Boga który jak pisałam niczego nie kazał zatajać a wręcz przeciwnie.

Radosław WołąsewiczAutor: Bogdan Jablonski posłuchaj drogi bracie uważnie ,

Edward Plutecki Dawid Dawidzior A jeżeli pije mniej, ale za to często? Nie upija się, ale jest alkoholikiem! I w sumie pije więcej niż ten, kto się upija! Ten artykuł JEST po to, by podkopywać opinie o nas, Świadkach Jehowy! A Biblia tą kwestię pozostawia naszemu sumieniu.

Bogdan Jablonski Radosław Wołąsewicz Tytul, niech będzie dotyczył wyłącznie Ciebie! W tej wersji, sugeruje pijaństwo,alkoholizm wśród Świadków Jehowy. A tak niema. Gdy ktoś tak postepuje,jest wykluczany z organizacji Jehowy. Mieszkasz bodajże w Szwecji, jaki jest Twój status? Czynisz zlo dla organizacji Jehowy !

Radosław WołąsewiczAutor Bogdan Jablonski Mieszkam w Szkocji a nie Szwecji. Alkoholizm jest wśród Świadków Jehowy w takiej samej mierze jak wszędzie. Za alkoholizm się nie wyklucza, to choroba , którą się leczy i zbór w tym pomaga. Wyklucza się za brak okazania skruch w przypadku pijaństwa . Proszę uważnie zapoznać się z Biblią i opartą na niej literaturą zanim mówić o kwalifikacjach. Jestem ponad 30 lat w organizacji i mam doświadczenie w służbie jako starszy i nadzorca obwodu. Dokładnie znam zasady funkcjonowania jej i jestem dumny z tego jak organizacja pomaga ludziom . To , że Świadkowie nie piją jest kłamstwem i wprowadzanie ludzi w błąd. W czasopismach są zachęty do leczenia i do szukania pomocy w ruchu AA . To uczciwość Świadków Jehowy wpływa na jej dobrą opinię i ja o to dbam.

Bogdan Jablonski Radosław Wołąsewicz Ewidentnie kłamiesz, że alkoholizm jest wsrod Świadków Jehowy w takiej samej mierze jak wszędzie. Pijacy krolestwa Bożego nie 6odziedziczą. 1 Koryntian 6: 9-11.Nie kombinuj ,nie rzucaj oszczerstw!!!

(...)

Wiktoria WikiAdministrator Bogdan Jablonski Jakie podkopywanie? Tytuł jak tytuł i Dawid wytłumaczył. Nie można być przewrażliwionym bo u nas też sa różni ludzie i różne rzeczy się dzieją a nie tylko w świecie więcej szczerości a nie udawania. Są i rozwody jak wszędzie są bracia którzy borykają się z uzależnieniami. To że ktoś zostaje Ś.J. nie znaczy że jest doskonały bo do tego nam wiele brakuje. W Biblii sa przypadki negatywne opisane a nawet wśród pierwszych chrześcijan a my mamy udawać że takie rzeczy u nas się nie dzieją

Bogdan Jablonski Wiktoria Wiki Bez propagandy! Są procedury, zgodnie z Biblią i wytycznymi Ciała Kierowniczego organizacji Jehowy. Na różne trudności, problemy.

Wiktoria WikiAdministrator Bogdan Jablonski To moze powyrywaj kartki z Biblii gdzie sa negatywne zachowania ludzi opisane i to ludzi których Bóg nazywał swoimi przyjaciółmi.

Wiktoria WikiAdministrator Bogdan Jablonski Gdzie w Biblii pisze że mamy zatajać jeżeli są jakieś zachowania nie zgodne z zasadami Bożymi? Proszę pokaż mi to.

Bogdan Jablonski Wiktoria Wiki Czy jest pani Świadkiem Jehowy?

Wiktoria WikiAdministrator Bogdan Jablonski Ilu nadzorców zostało zdjętych czy nawet wykluczonych za niestosowne zachowanie? Tego też nie wiesz i co mamy udawać że tego nie było? Tutaj brat ma wielką odwagę opowiedzieć jak żył i co wpłynęło na jego zachowania i pokaż mi co w tym jest niestosownego?

Wiktoria WikiAdministrator Bogdan Jablonski Śmiesz mi zadawać takie pytanie czy jestem ŚJ? Przejdź pzrez życie tak jak ja i zobacz wszystko to co ja a później się wypowiadaj. Tak jestem Świadkiem Jehowy i to takim który patrzy przez pryzmat PRAWDY nie FANATYZMU. Widziałam w ciągu tych 50 lat które jestem ŚJ wiele i wiem że przyjmując chrzest nie stanie się nikt doskonały i każdy ma swoje przeżycia czasem sa drastyczne ale tak jak wszystko w Biblii opisane tak i my nie możemy udawać i kłamać że u nas sa sami doskonali ludzie bo nie znaoszę zakłamania a to jeszcze nie Nowy Świat gdzie wtedy zapanuje doskonałość.

Dawid DawidziorAdministrator Bogdan Jablonski Czyli ty wolisz zamiatać pod dywan i udawać że jest czysto? To tak nie działa i nie jest to szczere. Myślisz że Bóg nie widzi co się dzieje bo ty powiesz :" U nas tego nie ma?"

Gracjan SłyszAdministrator Bogdan Jablonski wiarygodność Biblii jako słów Bożego potwierdza to że opisuje błędy królów proloków apostołów jeśli biblia mówi o błędach slug Jehowy to dlaczego my mamy nie mówiąc o swoich błędach jeśli jesteśmy organizacją bożą to nie będziemy wstydzić się mówić o swoich błędach to charakteryzuje że jesteśmy organizacją Jehowy a nie sektą

Bogdan Jablonski To proszę popracować nad osobowością prawdziwego chrześcijanina.

Wiktoria WikiAdministrator Bogdan Jablonski A jaka ma być ta osobowość prawdziwego chrześcijanina? Czy ma ukrywać to co jest prawdą i co nie pasuje do wizerunku doskonałości? Proszę pokaż mi na ziemi aby jednego człowieka doskonałego. Takich nie ma a to że ktoś popełnił błędy nie znaczy że jest skreślony a tylko tyle że wciąż musi walczyć ze starą osobowością i że ta walka jest bardzo trudna i ciężka.

Radosław WołąsewiczAutor Wiktoria Wiki szacun)

Radosław WołąsewiczAutor Bogdan Jablonski ja mówię o sobie a jestem Świadkiem Jehowy . Mam pełne ku temu prawo .

Krystyna Lara Radosław Wołąsewicz I tak trzymać bo nikt nie ma prawa nam tego odebrać.

Krystyna Lara Bogdan Jablonski Trzeba pamiętać, że każdy kieruje się swoim sumieniem. Nie jestem strażnikiem czyjegoś sumienia tak też nie chcę, aby ktoś był strażnikiem mojego sumienia. Osądzać jest łatwo, ale każdego człowieka Jezus osądzi więc nie osądzajmy siebie wzajemnie i nie szukajmy złych pobudek tam gdzie ich nie ma. Wspierajmy się i nie doszukujmy ukrytego zła bo dla czystego wszystko jest czyste. Osądzi nas Jezus ponieważ to Jemu Jehowa dał władzę sądzenia i nikt nie ma prawa sobie jej zawłaszczać.
ano

Bogdan Jablonski Krystyna Lara Chcąc być prawdziwym naśladowca Jezusa Chrystusa, kształtujemy sumienie na wzór biblijny. Ono jest strażnikiem naszych czynów. Jak kto lamie prawo i zasady chrześcijańskie, jesteśmy zobowiązani go upominiec.To jest podyktowane miłością chrześcijańską. Trwanie w grzechu oznacza według Bibli, śmierć. A tak uratujemy grzesznikowi życie. Czyż nie jest to piękne. Jak pije Swiadek Jehowy! Tytul jest wymowny, niszczy dobrą opinię Swiadkom Jehowy! Na internecie tego typu zla ,jest ogromna ilość!

Dawid DawidziorAdministrator Bogdan Jablonski Miłość chrześcijańska każe być strażnikiem cudzego sumienia i miłość chrześcijańska nakazuje wścibstwo? Ty decydujesz kto trwa w grzechu bo nie gorszy się tytułem? To ma być grzech? Grzechem jest narzucanie komuś swojego punktu widzenia i do miłości chrześcijańskiej to nie należy. Opinię Świadkom psuje tytuł i opowieść o uzależnieniu? To znaczy że opinię psuje w Biblii opowieść o Dawidzie i Batszebie i inne podobne. Chętnie jednak opowiada się o katolikach i innych co robili a swoje błędy ukrywać? Tak uczy Biblia? Czy to nie zakłamanie się nazywa?

Bogdan Jablonski Dawid Dawidzior Chybiony komentarz. Według pana przemyslen,zdania. W harmoni z Biblią, to jest wyzwanie. Polega na całkowitym podporządkowaniu się. Inaczej, będą sprzeczności. Bohater tego filmiku jest kłamcą, probuje oszukać niedoswiadczonych!!! Pokazal w komentarzach kim jest!

Dawid DawidziorAdministrator Bogdan Jablonski Podporządkowani komu ludziom czy Bogu? Biblia jest od ludzi czy Boga. Jeżeli dla ciebie chybiony komentarz to znaczy że Biblia jest u ciebie na drugim planie. Całkowite podporządkowanie tylko Bogu bo Boga trzeba bardziej słuchać niż ludzi czy i z tym się nie zgadzasz? Zatraciłeś rozeznanie że to Bóg jest najważniejszy? Niestety dla czystego wszystko jest czyste ale to trzeba znać Biblię.

Bogdan Jablonski
Dawid Dawidzior Nie masz właściwego zrozumienia Bibli! Studium Bibli z Świadkami Jehowy, pomoże panu ja zrozumieć. Moje komentarze są w harmoni z Biblią .
Jak widać, nawet „silni duchowo” admini NIE przekonali Bogdana: nadal uważa, że Radek jest „kłamcą” który „zniesławia” Organizację Bożą

« Ostatnia zmiana: 21 Listopad, 2022, 19:45 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Estera

Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Listopad, 2022, 21:34 »
Myślę, że on kompletnie nie zdawał sobie sprawy ze swojego podwójnego życia.
   Nie do końca Lovely zgodziłabym się z taką hipotezą.
   Jeśli ktoś wraca nawalony do domu jak kłoda, albo musi korzystać z pomocy innych, by mu pomogli dojść do domu.
   To chyba po wytrzeźwieniu dociera do niego, że coś tu jest napewno nie halo  :'( :'(
   Każdy kto był śj, wie jakie obowiązują go zasady bycia w tej organizacji i już od momentu pierwszego st. biblijnego jest kładziony pod to sztywny fundament.
   Zwykłych szeregowych świadków bardzo szybko się dyscyplinuje w zborach za nawet byle co.
   Wygłaszając przy tym wręcz czasami bardzo poniżające wykłady naznaczające.
   Ludzie na tych tzw., reprezentatywnych przywilejach, dość lukratywnych stanowiskach muszą być wzorem gdy są powoływani do takich szczególnych zadań.
   Tam nie jest wybierany byle kto, pierwszy lepszy z brzegu.
   Tam dobiera się ludzi tak jak do Szwajcarskiej Gwardii straży przybocznej papieża.

   Każdy chyba czuje, czy żyje naprawdę uczciwie wobec innych braci, czy oszukuje przede wszystkim siebie i całe otoczenie wokół.
   Nadzorca, misjonarz, to powinien czuć to szczególnie, jak to u niego wygląda.
   Myślę, że tu zabrakło zwykłej uczciwości, lojalności i zachowania jakiejś normalnej godności człowieka.
   Raczej stawiałabym na to, że nawet jak dokładnie wiedział, że prowadzi extra podwójne, a może nawet potrójne życie.
   To prestiż jaki wiązał się z byciem tym wybranym misjonarzem na Rosję był sporym hamulcem by uczciwie zrezygnować.
   I "skoczyć" z tego "trzydziestego" piętra jw.orga pełnego fleszy i podziwu.
   Strażnicowa lekka, łatwa kasa i wszystko, co się wiąże z takim życiem bez ciężkiej harówki, to mógł być drugi dylemat przy rozważaniu swojej rezygnacji.
   No i trzeci, to brak zupełny odwagi by się otwarcie szybko przed braćmi przyznać do takiego życia w pełnej obłudzie.
   W pełnej hipokryzji, można by tak rzec, która jest potępiana przy każdej nadarzającej się okazji  >:D >:D >:D
   Nadzorca nauczający nie mający swobody mowy i nie będący dobrym przykładem.
   Niezbyt miły wizerunek, a jednak Nadarzyn dopuszcza do trwania latami takich sytuacji dla "wybrańców"!

   To mogło zadziałać jak coś na zasadzie w wielu rodzinach alkoholowo przemocowych, gdy np., mąż jest znanym i szanowanym dyrektorem wielkiej firmy.
   Żona wtedy robi wszystko żeby pokazać, że pomimo takiego przykrego ułożenia w rodzinie, to że właściwie nic się nie dzieje i że oni są szczęśliwym małżeństwem.
   Bo wstyd byłoby się otwarcie przyznać, że nasza rodzina jednak jest głęboką patologią.
   Robi się wtedy wszystko, by przed przyjaciółmi, rodziną, znajomymi pudrować tego alkwoholowo-przemocowego trupa wystającego z szafy.
   Tu bym porównała tego Radosława z jego alkoholowym problemem do takiej właśnie persony, jakim jest ten znany dyrektor z mojego przykładu.
   A żonę do właśnie takiego wytrwałego robienia mu bardzo dobrej laurki, dzięki której mogli długi czas utrzymać tę prestiżową dobrze płatną u śj funkcję.
   Odgrywającej przed braćmi rolę szczęśliwej żony z ogromną betonową kulą u nogi.
   No i zachowania dobrego imienia rodziny.
   Szczególnie jeśli to są rodziny wielopokoleniowe, które zbudowały wokół siebie taką swoistą aurę szacunku i głębokiego respektu.
   Tylko dlatego, że wiele dziesiątek lat stoją one na straży tej tak zwanej "prawdy" z jw.org.
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lovely

Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Listopad, 2022, 18:15 »
   Nie do końca Lovely zgodziłabym się z taką hipotezą.
   Jeśli ktoś wraca nawalony do domu jak kłoda, albo musi korzystać z pomocy innych, by mu pomogli dojść do domu.
   To chyba po wytrzeźwieniu dociera do niego, że coś tu jest napewno nie halo  :'( :'(
 

Trudno wyciągać jakiekolwiek hipotezy, ponieważ Radosław nie bardzo pochwalił się jak to picie w terenie w Rosji wyglądało. Natomiast słuchając go (może i błędnie) wyobrażałam go sobie jako wysoko funkcjonującego alkoholika, który nie nawala się jak kłoda a raczej wciąż jest delikatnie podchmielony - zabawny, elokwentny, zarządzający zborami, tworzący zbory. Wysoko funkcjonujących alkoholików najłatwiej poznać właśnie jak się nie napiją, bo nie są w stanie wykonywać swoich obowiązków bez procentów. Myślę, że ten nałóg jest bardziej złożony i nie sądzę, aby już rano docierało do każdego alkoholika, że z nim coś nie tak. Możliwe, że (to moje założenie, bo tego nie wiem) do Radosława dotarło to już po tym jak mleko się rozlało.
Myślę, że właśnie jak zaczął upijać się jak kłoda albo musiał wracać w asyście do domu to już był czas kiedy rozpoczęli proces pakowania się do domu.

Z drugiej strony u ŚJ alkoholu pije się dużo. Dużo za dużo. Nie są ani powstrzymujący się ani tym bardziej święci w tym zakresie. Ok, może nie piją do stanu "kłody", ale za kołnierz nie wylewają. Myślę, że wiele osób balansuje na cienkiej granicy, którą przy pewnych uwarunkowaniach łatwo przekroczyć.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Listopad, 2022, 20:26 »
(mtg): pozwolę sobie nadmienić w wielkim skrócie, że alkoholik to nie osoba pijąca do stanu nieważkości lecz osoba, która systematycznie pije codziennie kieliszeczek dla tzw. relaksu np. przy oglądaniu wieczorem telewizji.
Również są smakosze tzw. ''bomby zegarowe'' nie piją przez pół roku, ale niespodziewanie następuje w ich organizmach eksplozja i trunku-ją do upadłego przez kilka dni, potem ponownie wracają do stanu trzeźwości.
U sJ większość starszych przed publicznym wystąpieniem strzelają ''kielionka'' dla odwagi czy luzu to również w pełnym wymiarze alkoholizm.
Następstwa degeneracji organizmu pojawiają się stopniowo przy systematycznym piciu alkoholu.
Kto stał się alkoholikiem będzie nim zawsze, dlatego wielu wstrzymuje się procentów aby nie obudzić wewnętrznego uzależnia.
Dlatego pozwolę sobie stwierdzić, że pan Radek obrał postawę nie pobudzać swojego uzależnienia stając się ''malowanym'' abstynentem.
 
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad, 2022, 20:27 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Estera

Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Listopad, 2022, 22:44 »
Trudno wyciągać jakiekolwiek hipotezy, ponieważ Radosław nie bardzo pochwalił się jak to picie w terenie w Rosji wyglądało.

   Jak by to nie wyglądało nie było to duchowo zdrowe w przypadku osoby na tak eksponowanym stanowisku  ... jw.org! ...
   Nie pochwalił się ile pił, ale chyba wystarczająco dużo, żeby się z tego zrobił poważny problem.
   Dla żony przede wszystkim no i dla decydentów strażnicy z Nadarzyna jak już niepochlebne wieści doszły.
   Problem na tyle duży, że trzeba było szukać pomocy i dostąpić oficjalnego zdegradowania.
   I trwało to całymi latami, to nie były jakieś przypadkowe, jednorazowe incydenty, to trwało w czasie.
   Nie chcę tu Radosława absolutnie osądzać, ale zastanawia mnie jednak mocno aspekt moralny i duchowy takiej osoby.
   Misjonarza świadków Jehowy alkoholika zakładającego zbory w Rosji.
   Z punktu widzenia takiego zwykłego, szarego świadka Jehowy ze zboru.
   Okazywania zwykłej uczciwości w zachowywaniu zasad wobec całej braci.
   I jak działa sumienie takiego funkcjonariusza strażnicy?
   Ciągle oszukującego wszystkich dookoła?

   Bo jak się słyszało, że w zborach niektórych ścigało się za wypicie jakiegoś tam piwka przed zebraniem.
   To jak na takim tle wypada taki człowiek, który ciągle na haju alkoholowym przemawia za mównicą jako nadzorca?
   Być może mocno zahartowany alkoholowo.
   Bo jeden wypije piwo i już jest gotowy.
   A inny może wypić pół litra z tą tzw., "mocną głową" i nie za wiele będzie po nim widać.
   Jakby gdzie podziewa się sama godność takiej osoby i szacunek do samego siebie?
   Nie wspominając o zasadzie   ... "mówcie prawdę jeden drugiemu!" ... .
   Wszystko co powinien reprezentować taki człowiek, zostaje całkowicie wywrócone do góry nogami :'( :'(
   I nie ma tu właściwie żadnego znaczenia jego wygładzony ubiór, elokwencja czy ilość założonych zborów.
   Jego przykład pokazuje, że w organizacji śj, na szczytach władzy może to być bardzo poważny problem.
   A jak to się powiąże z kupowaniem drogiej whisky przez A.Morrisa to powstaje ciężki wizerunek tej władzy.
   I też nie wiadomo na jakim haju alkoholowym powstają różne dyrektywy wysyłane do zborów przez CK?
   Na całym świecie?
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline NNN

Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Listopad, 2022, 19:29 »
   "Wbrew powszechnie panującym poglądom nikt nie rodzi się alkoholikiem. Nie zostały w prawdzie dobrze poznane mechanizmy wpływające na rozwój uzależnienia, jednak według obowiązujących obecnie poglądów jest to zależne od czynników biologicznych, psychologicznych, duchowych i społecznych."

 "Czynniki duchowe
Duchowość jest pojęciem wielowymiarowym i nie powinna być utożsamiana jedynie z religijnością. Jest to bowiem pewna sfera życia, która wiąże się z zaangażowaniem jednostki w sprawy, rzeczy lub ludzi, które są dla niej najważniejsze i stanowią najwyższą wartość. Dla osoby, której picie alkoholu przynosi ulgę, staje się on środkiem do uzyskania czegoś wartościowego lub wartością samą w sobie. Potrafi on zatem zapełnić pustkę życiową."
(wytłuszczenie moje).

Powyższy cytat pochodzi z artykułu Lek. med. Katarzyny Dąbek i pierwotnie został umieszczony w dwumiesięczniku dla chorych "Wstań"  wydawnictwa Księży Sercanów Dehon.  Jest on pod poniższym linkiem:

https://prasa.wiara.pl/doc/2515045.Alkoholik-czy-pijak

"Istnieje szereg kryteriów, definiujących alkoholizm jako chorobę. Dzięki nim można określić typowe cechy, charakteryzujące alkoholika. Wśród nich niewątpliwie należy wymienić: przymus picia - to podstawowa cecha, odróżniająca alkoholika od pijaka. Pijak pije bo chce, lubi i ma ochotę, alkoholik musi się napić, aby zmienić swój stan psychiczny i emocjonalny, dodać sobie odwagi, otuchy czy zniwelować lęk; Łapczywość picia - Alkoholik nie upija się łatwo, jest imponująco odporny na działanie alkoholu: zależność psychiczna - alkohol staje się niezbędny, aby czuć się dobrze, alkoholik pije aby powtarzać doznania związane ze spożyciem alkoholu; zależność fizyczna - organizm alkoholika staje się stopniowo zaadaptowany biologicznie do bycia pod wpływem alkoholu i bez niego nie jest w stanie normalnie funkcjonować; zespół abstynencyjny - są to objawy, typowe dla alkoholika, który odstawia picie i stanowią reakcję uzależnionego organizmu na deficyt niezbędnej dla funkcjonowania dawki. Wśród symptomów abstynencyjnych wymienia się drgawki, dreszcze, rozdrażnienie bezsenność, ból głowy i utratę apetytu, biegunkę oraz wymioty, a w bardziej zaawansowanych stadiach choroby nawet majaczenia i utratę świadomości. Poza wspomnianymi kwestiami, decydującymi o uzależnieniu, należy także podkreślić, że typowe dla alkoholizmu jest picie pomimo wiedzy o szkodliwości alkoholu. Wszystko zostaje podporządkowane alkoholowi, konieczności jego zdobycia i natychmiastowego spożycia."(wytłuszczenia i podkreślenia moje).

A to jest cytat z innego artykułu, zamieszczonego na blogu prywatnego ośrodka leczenia uzależnień i współuzależnienia Agnus.

https://agnusterapia.pl/blog/item/320-pijak-a-alkoholik-czy-jest-roznica

  - Wyciągnąłem z  tego wszystkiego wniosek, że Pan Radosław nie miał wyjścia. Był skazany na picie alkoholu, bowiem był uzależniony już od młodości. Świadkowie nie zwerbowali go po to, by go leczyć, ale po to by go wykorzystywać w swoich celach. Doskonale wiedzieli z kim mają do czynienia. Możliwe, że sobie i jemu tłumaczyli, że przecież jest niedoskonały w tym świecie, ale w raju Jehowa go uleczy. Czyli typowo i standardowo jak wszystko, nawet pedofilia u nich to tylko grzech. Wobec tego Pan Radosław starał się jak mógł i mu to z powodzeniem wychodziło, ale tylko po alkoholu. Mimo wszystko bardzo się starał, bo miał od teraz wyższy cel, wierzył w Jehowę, a alkohol stał się odtąd środkiem do celu. A ponieważ przez wiele lat nad tym panował, to i sypały się awanse. Niestety po wielu latach picia, załapał kolejną fazę, która manifestowała się piciem "na umór", czyli tracił coraz bardziej kontrolę nad swoim uzależnieniem.  Wtedy zaczęły się poważne kłopoty prowadzące do  pozbawiania go tak zwanych "przywilejów". Następnie doszedł do ściany, gdzie bez leczenia i terapii nie był już w stanie funkcjonować w środowisku świadków Jehowy, by im nie przynosić wstydu, sobie i Jehowie. I na szczęście poradził sobie, przy niezbędnym i nieocenionym wsparciu żony, może paru przyjaciół, natomiast prawdopodobnie jego związek wyznaniowy niewiele mu pomógł. Przynajmniej nic o tym nie wiemy. 


Warto przeczytać całe, krótkie przecież artykuły, bowiem zawierają jeszcze parę ważnych w tym temacie myśli. Zachęcam.
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad, 2022, 19:39 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Sebastian

Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Grudzień, 2022, 17:17 »
wg mojej wiedzy, Radek nie tylko nie jest "wybudzony" ale unika kontaktu z odstępcami.

ponieważ Radek ogłaszał się nie tylko na grupach zdominowanych przez aktywnych ŚJ (i administrowanych przez aktywnych ŚJ), ale także na forach na których toczą się realne dyskusje, więc wysłałem Radkowi zaproszenie do znajomych na FB, a on (o dziwo!) je _zaakceptował_ (być może dlatego że widział mnie jako członka kilku grup lojalnych świadków Jehowy), a w kolejnym kroku, zadałem Radkowi pytanie przez Messengera:

Cytuj
Radosław Wołąsewicz
Jesteście znajomymi na Facebooku
Mieszka w: Glasgow
Uczęszczał do: LO

Dzisiaj o 02:44 witam mam pytanie: czy z Twojej pomocy dla alkoholików może skorzystać tylko aktywny świadek Jehowy czy także aktywny odstępca?

Dzisiaj o 10:33 Radosław Wołąsewicz: Nie rozmawiam z odstępcami
myślę że ta odpowiedź wile wyjaśnia

zwłaszcza że teraz sprawdziłem listę jego znajomych i już mnie na tej liście nie ma :)
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień, 2022, 17:34 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Estera

Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Grudzień, 2022, 21:59 »
   Sebastianie.
   A to bardzo ciekawe jest co napisałeś w związku ze swoim pytaniem do niego.
   Szczególnie z psychologicznego punktu widzenia.
   Czyli taki z doświadczeniami życiowymi w sferze alkoholowej, inteligentny, elokwentny, pisarz w dodatku.
   Ogłaszający się gdzie się tylko da, żeby trzepać kaskę.
   A pomoc swoją ogranicza tylko do aktywnych świadków Jehowy.

   Ciekawe!!! :'( :'(

   To alkoholik ale odstępca już na jego rozmowę i pomoc nie zasługuje?
   Ciekawy świadkowski podział ludzi na tych komu pomoże a komu nie.
   Słaby naśladowca Chrystusa, jako chrześcijański świadek Jehowy.
   Bo Jezus rozmawiał ze wszystkimi.
   Nikogo nie omijał.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Sebastian

Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Grudzień, 2022, 22:05 »
trochę pośpieszyłem się z pytaniem o odstępcę, ale zakładam (to już mój domysł bo Radek już mi nie odpisze) że Radek pomógłby także "zainteresowanemu prawdą" alkoholikowi a nawet "świeckiemu" alkoholikowi

z jednej strony szanuję to (bo Radek "dla prawdy" potrafi "zrezygnować z dodatkowej forsy")
z drugiej strony ciężko szanować takie podejście do ostracyzmu
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Opatowianin

Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Grudzień, 2022, 08:06 »
Dzisiaj o 02:44 witam mam pytanie: czy z Twojej pomocy dla alkoholików może skorzystać tylko aktywny świadek Jehowy czy także aktywny odstępca?

Dzisiaj o 10:33 Radosław Wołąsewicz: Nie rozmawiam z odstępcami

A może - według szacownego Radosława - po prostu odejście z orga okazuje się wystarczająco skuteczną terapią odwykową i nie ma tu już nic więcej do roboty???  ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień, 2022, 08:43 wysłana przez Opatowianin »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #44 dnia: 06 Grudzień, 2022, 18:56 »
Scaliłem dwa wątki na ten sam temat w jeden.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi