Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Reparacje wojenne od Niemiec  (Przeczytany 2956 razy)

Offline urgent

Odp: Reparacje wojenne od Niemiec
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Wrzesień, 2022, 12:16 »
Śmiesznie pogubieni są niektórzy głosząc iż Polska zrzekła się reparacji, a zarazem w innej rozmowie że ziemie zachodnie były już tą reparacją. Przecież to jedno drugiemu zaprzecza. A czynią to jedni i ci sami ludzie. To tak jak Tusk dziękował po niemiecku iż ich niemieckie rządy były błogosławieństwem w Europie a teraz udaje że od początku sprzeciwiał się budowie niemieckiego Nord Stream 2. Podobnie mówili że pieniędzy nie ma i nie będzie na 500+, a niedawno głosił, że już mieli to wprowadzić tylko stracili władzę. Przecież to kpina z Polaków i ich inteligencji. Tak samo jest z tymi reparacjami. Jak opozycja dojdzie do władzy to zrezygnuje z reparacji które Niemcy słusznie powinni zapłacić.
Czego można się spodziewać po ludziach, których działalność uzależniona jest od niemieckich elit rządzących?
Partia Tuska finansowana była przez niemiecką chadecję. Stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej dla Tuska to też wynik układów politycznych Merkel-Tusk. Czy środowisko to będzie podejmowało decyzje w interesie Polski?
Czy raczej w ramach wdzięczności za marki i stanowiska wspierało interesy niemieckie.


Offline Estera

Odp: Reparacje wojenne od Niemiec
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Wrzesień, 2022, 16:36 »

Podobnie mówili że pieniędzy nie ma i nie będzie na 500+, a niedawno głosił, że już mieli to wprowadzić tylko stracili władzę.
Przecież to kpina z Polaków i ich inteligencji.

   Rząd, to podobnie jak Ciało Kierownicze śj.
   Myśli, że naród to sami imbecyle, kretyni i debile.
   Aż biorą mdłości od tych ich co rusz wygłaszanych rządowych mądrości  :'( :'(
   Co jeden to lepszy!!!
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gwałcidusza

Odp: Reparacje wojenne od Niemiec
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Wrzesień, 2022, 17:50 »
   Rząd, to podobnie jak Ciało Kierownicze śj.
   Myśli, że naród to sami imbecyle, kretyni i debile.
   Aż biorą mdłości od tych ich co rusz wygłaszanych rządowych mądrości  :'( :'(
   Co jeden to lepszy!!!
Tak, ty jesteś najmądrzejsza.


Offline Estera

Odp: Reparacje wojenne od Niemiec
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Wrzesień, 2022, 18:25 »
Tak, ty jesteś najmądrzejsza.
   Gwałciduszo.
   Zdaje się, że zgwałciłeś temat wątku  >:D >:D >:D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Reparacje wojenne od Niemiec
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Wrzesień, 2022, 21:22 »


Offline urgent

Odp: Reparacje wojenne od Niemiec
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Wrzesień, 2022, 10:10 »
   Rząd, to podobnie jak Ciało Kierownicze śj.
   Myśli, że naród to sami imbecyle, kretyni i debile.
   Aż biorą mdłości od tych ich co rusz wygłaszanych rządowych mądrości  :'( :'(
   Co jeden to lepszy!!!
   Gwałciduszo.
   Zdaje się, że zgwałciłeś temat wątku  >:D >:D >:D
Rozumiem, że Ty nie gwałcąc tematu, krytykując obecną władzę za bliżej nieokreślone "mądrości", jednocześnie znasz lepszą formację polityczną, która już wcześniej dokonała pracochłonnego raportu szkód wojennych, dokonanych przez Niemcy i z pewnością doprowadzi do wypłaty reparacji.
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień, 2022, 10:21 wysłana przez urgent »


Offline Estera

Odp: Reparacje wojenne od Niemiec
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Wrzesień, 2022, 11:18 »
   Moją wypowiedzią odniosłam się tylko i wyłącznie do tego konkretnego stwierdzenia:

Podobnie mówili że pieniędzy nie ma i nie będzie na 500+, a niedawno głosił, że już mieli to wprowadzić tylko stracili władzę.
Przecież to kpina z Polaków i ich inteligencji.

   Informuję, że moja krytyka Rządu dotyczyła bardzo konkretnej i bardzo dobrze określonej "mądrości", tej j/w w cytacie.
   Dokładnie tak, jak to też zaznaczyłam w poprzedniej swojej wypowiedzi, gdybyś tego nie dostrzegł, urugencie.
   Powiedzmy między innymi, taka mała dygresja do tej kpiny z Polaków i ich inteligencji.
   I dobrze by było, żeby tak na siłę nie rozrywać cytatu od stwierdzenia, które go dotyczyło.
   Tak, jak to zrobił Gwałcidusza, a teraz ty, urugencie.
   
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline urgent

Odp: Reparacje wojenne od Niemiec
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Wrzesień, 2022, 17:30 »
   Moją wypowiedzią odniosłam się tylko i wyłącznie do tego konkretnego stwierdzenia:

   Informuję, że moja krytyka Rządu dotyczyła bardzo konkretnej i bardzo dobrze określonej "mądrości", tej j/w w cytacie.
   Dokładnie tak, jak to też zaznaczyłam w poprzedniej swojej wypowiedzi, gdybyś tego nie dostrzegł, urugencie.
   Powiedzmy między innymi, taka mała dygresja do tej kpiny z Polaków i ich inteligencji.
   I dobrze by było, żeby tak na siłę nie rozrywać cytatu od stwierdzenia, które go dotyczyło.
   Tak, jak to zrobił Gwałcidusza, a teraz ty, urugencie.
Tak, tak krytyka rządu za kpinę z Polaków i ich inteligencji przez wygłaszanie nieokreślonych "mądrości".
O ile Gwałcidusza dość wyraźnie określił w jaki sposób Tusk i jego formacja kpi z Polaków i ich inteligencji, to u Ciebie argumentów żadnych.
Chyba że uważasz za argument niesprecyzowane "mądrosci wygłaszane przez rząd"


Offline Gostek

Odp: Reparacje wojenne od Niemiec
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Wrzesień, 2022, 17:59 »
Widać Urgencie, że jesteś niesamowicie aktywny w tematach wojennych i politycznych.
Akcentujesz tu bardzo swoje poglądy polityczne i niestety ale często przy tym atakujesz swoich rozmówców. ..
Szkoda tylko,że  ta Twoja aktywność nie jest również skierowana na tematy ,które to forum z racji swojej nazwy porusza... :o




Offline urgent

Odp: Reparacje wojenne od Niemiec
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Wrzesień, 2022, 18:53 »
Widać Urgencie, że jesteś niesamowicie aktywny w tematach wojennych i politycznych.
Akcentujesz tu bardzo swoje poglądy polityczne i niestety ale często przy tym atakujesz swoich rozmówców. ..
Szkoda tylko,że  ta Twoja aktywność nie jest również skierowana na tematy ,które to forum z racji swojej nazwy porusza... :o
Szkoda, że Ty tak zaniepokojony moim zainteresowaniem nieco innymi tematami niż podstawowe tematy tego forum, zamiast pisać w temacie reparacji (którego nie ja jestem inicjatorem) zająłeś się jeszcze bardziej zbieżnym z tym forum tematem. A mianowicie oceną mnie.
Cóż Ci odpowiedzieć mogę. Piszę, dyskutuję w tematach, które mnie interesują, którymi mam ochotę się zajmować i z zakresu, których posiadam wiedzę. Dlatego jeżeli ktoś w tej dyskusji mija się z faktami, używa niczym nieuzasadnionych stwierdzeń ale bardzo chwytliwych dla ogółu i mających na celu zdobycie poklasku (jak to zrobiła ostatnio Estera), to nie omieszkam tego wytknąć.
Dla Ciebie to jest atak na rozmówców, dla mnie wytykanie oczywistych błędów, bzdur i braku argumentów w dyskusji.
Boli Cię że po raz kolejny wytknąłem Ci absolutny brak wiedzy w temacie, poprzez przypisanie Gdyni jako flagowego projektu II Rzeczypospolitej Niemcom, więc zaczynasz pisać o jakichś atakach na rozmówców?
Dałem Ci już radę zanim napiszesz jakąś głupotę, liźnij coś na ten temat. Wiki nie gryzie.
Może przyzwyczajony jesteś do rozmów gdzie wszyscy sobie przytakują i lajkują i nikt nie prostuje oczywistych bzdur, czy nie domaga się uzasadnienia swoich poglądów w towarzystwie wzajemnej adoracji.
Tylko wtedy nie nazwałbym czegoś takiego dyskusją
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień, 2022, 18:55 wysłana przez urgent »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Reparacje wojenne od Niemiec
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Wrzesień, 2022, 19:29 »
(mtg): PANOWIE, PANOWIE i Panie jest gorąco w tym wątku- zakładając ten temat wspomniałem o ''kiju w mrowisku'' ale bezpośrednie przytyki względem drugiego dyskutanta są nie na miejscu


Offline Estera

Odp: Reparacje wojenne od Niemiec
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Wrzesień, 2022, 20:03 »
(...) używa niczym nieuzasadnionych stwierdzeń ale bardzo chwytliwych dla ogółu
i mających na celu zdobycie poklasku (jak to zrobiła ostatnio Estera) (...)
   Poklasku powiadasz!!!
   A to bardzo ciekawe skąd ty czerpiesz takiego rodzaju informacje?

   Rząd, to podobnie jak Ciało Kierownicze śj.
   Myśli, że naród to sami imbecyle, kretyni i debile.
   Aż biorą mdłości od tych ich co rusz wygłaszanych rządowych mądrości  :'( :'(
   Co jeden to lepszy!!!
   I nadal twierdzę z całą stanowczością, że mechanizmy zapatrywania się Rządu na zwykłych obywateli w różnych sprawach.
   Niczym się nie różnią od tego, jak Ciało Kierownicze śj postrzega swoje owieczki.
   Zaprzeczysz temu, wojowniczy urgencie?
   A twoje stwierdzenie, że ktoś ... "używa niczym nieuzasadnionych  stwierdzeń" ... może być bardzo subiektywne.

(...) A mianowicie oceną mnie (...)
   Krytykujesz Gostka za to, czego się sam wcześniej dopuściłeś.
   Czy to się nie nazywa przypadkiem hipokryzją?   
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień, 2022, 20:16 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gremczak

Odp: Reparacje wojenne od Niemiec
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Wrzesień, 2022, 20:07 »

Cóż Ci odpowiedzieć mogę. Piszę, dyskutuję w tematach, które mnie interesują, którymi mam ochotę się zajmować i z zakresu, których posiadam wiedzę.
/quote]

urgent.
To powiedz dlaczego właśnie teraz jest mowa o reperacjach.
Czy tylko chodzie o same reperacje ,czy o coś więcej?
Jaką masz wiedzę na ten temat?


Offline urgent

Odp: Reparacje wojenne od Niemiec
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Wrzesień, 2022, 21:00 »
   Poklasku powiadasz!!!
   A to bardzo ciekawe skąd ty czerpiesz takiego rodzaju informacje?
Z życia. Bo obśmiewanie obecnie rządzącej formacji politycznej i jej wyborców, sympatyków w wielu kręgach jest bardzo popularne.
Nawet wśród głównych beneficjentów zmian korzystnych dla nich. Np. popularna jest wśród młodych krytyka mimo wymiernych korzyści jakie daje im obecna władza. Np. nie płacą podatków do 25 roku życia czy pobierają 500+ ale krytyka, obśmiewanie PiS  po prostu jest w modzie a identyfikowanie się z tą formacją to obciach.
Dobrym przykładem jesteś również Ty. Zarzucając władzy kpiny z obywateli i ich inteligencji, nie podając ani jednego przykładu na to.
I nadal twierdzę z całą stanowczością, że mechanizmy zapatrywania się Rządu na zwykłych obywateli w różnych sprawach.
   Niczym się nie różnią od tego, jak Ciało Kierownicze śj postrzega swoje owieczki.
   Zaprzeczysz temu, wojowniczy urgencie?
   A twoje stwierdzenie, że ktoś ... "używa niczym nieuzasadnionych  stwierdzeń" ... może być bardzo subiektywne.
Wiem, że może być subiektywne. Tym bardziej że zarzuciłaś forum multum przykładów uzasadniających twoje racje.
Przekonywująca Estero!
Po prostu pod presją podanych przez Ciebie argumentów nie da się zaprzeczyć.

 Krytykujesz Gostka za to, czego się sam wcześniej dopuściłeś.
   Czy to się nie nazywa przypadkiem hipokryzją?
W którym miejscu to było?
Chyba że za ocenę kogoś uważasz wytknięcie nieprawdy w czyichś twierdzeniach czy braku argumentacji
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień, 2022, 21:02 wysłana przez urgent »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Reparacje wojenne od Niemiec
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Wrzesień, 2022, 21:39 »
(mtg): podaję stronę na przepychanki, tu mowa jest ''REPARACJE ...''- nie chciałbym aby wątek został zamknięty- dziękuję

https://sjwp.pl/na-wesolo/'walentynki'-jak-odbieramy-siebie-na-wzajem/