Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego nr 6/2022  (Przeczytany 1008 razy)

Offline Światus

Sprawozdanie Ciała Kierowniczego nr 6/2022
« dnia: 26 Sierpień, 2022, 23:25 »
Dawno już nie komentowałem Broadcastingów ani Sprawozdań. Jednak ilość propagandy, którą zawarto w 3 pierwszych minutach tego programu, poruszyła mnie do głębi (wk*****a mnie, mówiąc po ludzku).
***
Jeśli jeszcze nie wiecie, co sądzić o tegorocznym Kongresie, śpieszę z podpowiedzią:

   Na pewno podobał nam się kongres "'Dążmy do pokoju;!". Czy nie był to zachwycający program? Wspaniale było usłyszeć, że w 2023 roku odbędą się kongresy z osobistym udziałem obecnych. Jak miło będzie po trzech latach znowu na żywo spotkać się z braćmi i siostrami na kongresie regionalnym. I to naprawdę ekscytujące, że od 1 września wznowimy służbę od domu do domu akurat na czas ogólnoświatowej kampanii proponowania kursu biblijnego! Jestem przekonany, że aniołowie też będą podekscytowani, bo da im to więcej okazji, żeby pomagać nam w służbie.
***
Dlaczego możemy zaufać Biblii? Trzy powody:
1. Treść jest niezmieniona (ani słowa o usuwaniu imienia)
2. Biblia jest natchniona przez Boga. - Dowód? Spełniające się proroctwa. Np z Księgi Daniela o anglo-amerykańskiej potędze...
2a. Siła Ameryki i Anglii jest osłabiana "przez ich obywateli domagających się swoich praw. Jak to robią? Związki zawodowe, akcje na rzecz swobód obywatelskich oraz ruchy niepodległościowe. (...) Rozdzierają ją (Wielką Brytanię) różnice poglądów na temat relacji z krajami Unii Europejskiej".
3. Rady z Biblii mają dobry wpływ. - Jack, morderca skazany na karę śmierci dał się ochrzcić i pomógł się nawrócić co najmniej 4 skazanym. Dowody anegdotyczne przemawiają najmocniej...  ;)
***

Tekst roczny:
"Istotą Twoich słów jest prawda". Ps 119:160

Link: https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/LatestVideos/docid-702022018_1_VIDEO
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline PoProstuJa

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego nr 6/2022
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sierpień, 2022, 10:36 »
Dawno już nie komentowałem Broadcastingów ani Sprawozdań. Jednak ilość propagandy, którą zawarto w 3 pierwszych minutach tego programu, poruszyła mnie do głębi (wk*****a mnie, mówiąc po ludzku).

3. Rady z Biblii mają dobry wpływ. - Jack, morderca skazany na karę śmierci dał się ochrzcić i pomógł się nawrócić co najmniej 4 skazanym. Dowody anegdotyczne przemawiają najmocniej...  ;)
***

Propaganda była zawsze... Światus Ty się musisz bardziej zahartować na broadcastingi, bo inaczej pikawa Ci stanie  ;D

A ten brat morderca... normalnie aż miałabym chęć uścisnąć mu rękę...
"Bracie, wykończyłeś 4 osoby i zostawiłeś w żałobie ich rodziny. Ale jakże się cieszę, że spotkamy się w raju! Z bratem Zenkiem się nie spotkamy, bo jest odstępcą, ale ty jesteś wzorem dla nas!"

Z drugiej strony.. dopiero niedawno się dowiedziałam, że należąc do jednego zboru przez 10 lat ściskałam rękę pedofila! Wykluczyli go dopiero 20 lat po zbrodni (choć starsi od 20 lat wiedzieli o jego czynach). Także można chyba powiedzieć, że jestem już zahartowana!


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 284
  • Polubień: 2213
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego nr 6/2022
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Sierpień, 2022, 13:46 »
W tymże wideo materiale od 1:30:
"Czy rzeczywiście im na mnie zależy, czy myślą tylko o sobie"


Offline Światus

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego nr 6/2022
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Sierpień, 2022, 17:31 »
NieZnaPrawdy

Dla niewolnika liczy się człowiek!
Gdy zbór podatek płaci "od głowy"...
Każdy pokorny, szczodry i cichy
Wart jest około dwie i pół dychy...  :)
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 284
  • Polubień: 2213
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego nr 6/2022
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Sierpień, 2022, 20:43 »
Pogłówny, roczny czy miesięczny?


Offline PoProstuJa

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego nr 6/2022
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Sierpień, 2022, 21:55 »
Pogłówny, roczny czy miesięczny?

Stała kwota co miesiąc od łepka


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 284
  • Polubień: 2213
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego nr 6/2022
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Sierpień, 2022, 22:36 »
Żebym dobrze zrozumiał. 25PLN od głosiciela miesięcznie?


Offline Sebastian

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego nr 6/2022
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Sierpień, 2022, 23:28 »
Żebym dobrze zrozumiał. 25PLN od głosiciela miesięcznie?
chyba coś nie tak, bo na forum pisano o 8,50zł i o 14,00zł
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Światus

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego nr 6/2022
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Sierpień, 2022, 10:43 »
Żebym dobrze zrozumiał. 25PLN od głosiciela miesięcznie?

W jednym z lubelskich zborów (około 130 osób) miesięczny podatek ustalono na 3000 zł.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.