Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wedlug jw.orga Donbas jest już samodzielny...  (Przeczytany 818 razy)

Offline Siedemtwarzy

Wedlug jw.orga Donbas jest już samodzielny...
« dnia: 22 Lipiec, 2022, 12:21 »
W tym tygodniu, na zebraniach puszczali CK update #4. Mozna tam uslyszeć, ze brat Sanderson podczas wizyty w Polsce przemawiał do braci z Polski, Ukrainy i Donbasu. To ciekawe, bo chyba poki co to jednak terytorium Ukrainy.
https://www.jw.org/en/library/videos/#en/mediaitems/StudioNewsReports/docid-702022012_1_VIDEO


Offline PoProstuJa

Odp: Wedlug jw.orga Donbas jest już samodzielny...
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lipiec, 2022, 13:45 »
Mozna tam uslyszeć, ze brat Sanderson podczas wizyty w Polsce przemawiał do braci z Polski, Ukrainy i Donbasu.

To brat Sanderson specjalnie fatygował się do Polski, a ja nic o tym nie wiem?!  :o


brat_straszny

  • Gość
Odp: Wedlug jw.orga Donbas jest już samodzielny...
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lipiec, 2022, 13:58 »
Wydaje mi się że to nadinterpretacja, Strażnica nie miesza sie do polityki co do zasady.


Offline Roszada

Odp: Wedlug jw.orga Donbas jest już samodzielny...
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Lipiec, 2022, 14:21 »
To brat Sanderson specjalnie fatygował się do Polski, a ja nic o tym nie wiem?!  :o
Przyjechał bez rozgłosu, bo jak do Rosji przyjechał ciut głośniej, to majątek im zabrali. :)


Offline Sebastian

Odp: Wedlug jw.orga Donbas jest już samodzielny...
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lipiec, 2022, 16:58 »
myślę podobnie jak brat staszny, tzn. uważam  że użycie słowa Donbas nie było antyukraińską deklaracją polityczną...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline janeczek

Odp: Wedlug jw.orga Donbas jest już samodzielny...
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Lipiec, 2022, 20:13 »
Nic się orgowi nie pomyliło niestety, po tym jak USA stworzyło kosowo napadając na Serbię powstał precedens.
Teraz Rosja korzysta jak by nie patrzeć jest to zgodne z porządkiem światowym.
 Zakładając ONZ podpisano tajne porozumienia państw rady bezpieczeństwa, Francja nieoficjalnie wydała co zawiera , państwa z tej 5 nie toczą wojen z sobą mogą każdego napaść a reszta to uznaje.
USA i Rosja nadal współpracują w tym żeby nikt nie wyrósł ponad ten układ, Chiny są tak wielkie że to olewają stąd taka agresywna narracja USA.
Tak jak kosowo jest marionetka USA a donbas Rosyjską, 5 tych państw jak w folwarku zwierzęcym to równiejsze świnie im więcej wolno. 
 https://pl.wikipedia.org/wiki/Doniecka_Republika_Ludowa
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosowo
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Sebastian

Odp: Wedlug jw.orga Donbas jest już samodzielny...
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Lipiec, 2022, 23:59 »
Nic się orgowi nie pomyliło niestety, po tym jak USA stworzyło kosowo napadając na Serbię powstał precedens.
co nie zmienia postaci rzeczy że DRL i ŁRL nie są uznawane przez żadne potężne państwo oprócz Rosji
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Blue

Odp: Wedlug jw.orga Donbas jest już samodzielny...
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Lipiec, 2022, 19:22 »
W tym tygodniu, na zebraniach puszczali CK update #4. Mozna tam uslyszeć, ze brat Sanderson podczas wizyty w Polsce przemawiał do braci z Polski, Ukrainy i Donbasu. To ciekawe, bo chyba poki co to jednak terytorium Ukrainy.
https://www.jw.org/en/library/videos/#en/mediaitems/StudioNewsReports/docid-702022012_1_VIDEO

Jedną z rzeczy, która irytuje mnie wśród exów jest usilna chęć do znajdowania drugiego, trzeciego dna w błahych sprawach, byleby dowalić się do orga, mimo że istnieją prawdziwe problemy rujnujące życie ludzi mających jakikolwiek związek z JW.

Sanderson wymienił Donbas razem z Ukrainą i Polską, ponieważ w Donbasie akurat tego dnia gdy był ten specjalny program trwały bardzo silne walki związane z rosyjską ofensywą. CK chciało podkreślić, że nawet w takim regionie bracia i siostry mają możliwość odbioru programu. Dopatrywanie się w tym jakiejś deklaracji politycznej jest moim zdaniem niepoważne.


Offline janeczek

Odp: Wedlug jw.orga Donbas jest już samodzielny...
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Lipiec, 2022, 10:46 »
co nie zmienia postaci rzeczy że DRL i ŁRL nie są uznawane przez żadne potężne państwo oprócz Rosji

Tak ale zgodnie z deklaracją ONZ tą widoczną, tylko rada bezpieczeństwa ONZ może nakładać sankcje i uznawać coś za nielegalne.
Co z tego wynika wszystko jest legalne jeżeli rada bezpieczeństwa jednomyślnie , nie wypowie się przeciw.
Dzięki temu można toczyć wojny zastępcze korea wietnam teraz ukraina i nikomu z 5 włos z głowy nie spadnie, czy to ok nie wiem raczej zgodne z tym co naucza Biblia Saul musiał oddać władzę Dawidowi bo nie dokonał zbrodni rzezi.
Dlatego tak mnie dziwi że wierzący wypierają się tego dziedzictwa, tak oczyszcza nas mord zbrodnia tylko nie wolno się dać zarżnąć, trzeba lepiej walczyć od twoich wrogów.
Ja całe życie tak postępuję i nieraz obrywam, ale moi wrogowie też zawsze cierpią.
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Siedemtwarzy

Odp: Wedlug jw.orga Donbas jest już samodzielny...
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Lipiec, 2022, 12:38 »
Blue, jakie 3 dno, jak tam drugiego nie ma. Org jest jak papież. Donbas to duze zagłebie rosyjskojezycznych swiadkow.., prorosyjskich. Porozmawiaj z ukraincami  stamtąd , tam byly interwencje ludzi z biura, zeby sobie do oczu nie skakali.


Offline Blue

Odp: Wedlug jw.orga Donbas jest już samodzielny...
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Lipiec, 2022, 12:50 »
Blue, jakie 3 dno, jak tam drugiego nie ma. Org jest jak papież. Donbas to duze zagłebie rosyjskojezycznych swiadkow.., prorosyjskich. Porozmawiaj z ukraincami  stamtąd , tam byly interwencje ludzi z biura, zeby sobie do oczu nie skakali.

Teraz niestety nie mam takiej możliwości. Chętnie więcej bym o tym poczytał.


Offline Sebastian

Odp: Wedlug jw.orga Donbas jest już samodzielny...
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Lipiec, 2022, 13:24 »
Donbas to duze zagłebie rosyjskojezycznych swiadkow.., prorosyjskich. Porozmawiaj z ukraincami  stamtąd , tam byly interwencje ludzi z biura, zeby sobie do oczu nie skakali.
to musi być bardzo ciekawe zjawisko od strony psychologicznej.

Matuszka Rasija "prześladuje" jw.org a wyznawca jw.org nadal jest "prorosyjski"?
To jakaś forma masochizmu? czy może syndromu sztokholmskiego?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Siedemtwarzy

Odp: Wedlug jw.orga Donbas jest już samodzielny...
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Lipiec, 2022, 15:46 »
Sebastian, kiedyś rozmawialem, 4-5 lat temu, z gosciem z biura w Nadarzynie. On opowiadał mi jak był na Ukrainie w biurze, na 2 miesiące ,coś tam wdrażał. Byly ogromne problemy w zborach w donbasie, ale i nie tylko, bo rosyjskojezyczni bracia chcieli, zeby zebrania byly po rosyjsku. Najpierw biuro, mówiło, ze w takim razie utworzą zbory rosyjskie i ukrainskie. Tu było weto, bo mają byc zbory ukrainskie z zebraniami po rosyjsku. Więc animozje tam dosc duże wystepują.
Rozmawialem ostatnio z jednym Ukraincem, no i jego zona jest z Donbasu. Poklocila z bratem rodzonnym ostatnio, oboje sj, o to kto jest agresorem. On mówi, ze rosja ich wyzwala, a ona ze to agresor. Takze faktycznie dzieją się tam rzeczy ciekawe...