Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kongres 2022 - kącik frustracji  (Przeczytany 4067 razy)

Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Lipiec, 2022, 17:02 »
Witaj T_B: pochwalam takie myślenie, ale szatan?, uważam zapożyczenie z baśni czy bajek- pozdrawiam


Offline Roszada

Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Lipiec, 2022, 17:05 »
Witaj T_B: pochwalam takie myślenie, ale szatan?, uważam zapożyczenie z baśni czy bajek- pozdrawiam
A którą to bajkę znasz o szatanie?
Z której bajki Biblia zapożyczyła?
Widzę najbardziej jesteś oblatany w NWO, w tematach na kongresach, itp.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Lipiec, 2022, 17:30 »
A którą to bajkę znasz o szatanie? ....
Witaj Roszada
Kilka tysięcy lat temu, wśród piasków Bliskiego Wschodu, najpierw w tradycji ustnej, potem pisanej, wykształtowała się postać niebiańskiego przeciwnika człowieka, kogoś lub czegoś od zarania dziejów oskarżanego o bycie źródłem naszej niemoralności i podłej natury.
Sam stwierdzisz jaka to księga  >:D


Offline Turbulent_Business

Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Lipiec, 2022, 17:39 »
Witaj T_B: pochwalam takie myślenie, ale szatan?, uważam zapożyczenie z baśni czy bajek- pozdrawiam

[Osobista opinia] Może być szatan może być Gollum, może być Różowy Jednorozec, mi tam wszystko jedno. żadne z nich nie istnieje. Ja tylko mówię co uważają świadki.
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Roszada

Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Lipiec, 2022, 17:46 »
Witaj Roszada
Kilka tysięcy lat temu, wśród piasków Bliskiego Wschodu, najpierw w tradycji ustnej, potem pisanej, wykształtowała się postać niebiańskiego przeciwnika człowieka, kogoś lub czegoś od zarania dziejów oskarżanego o bycie źródłem naszej niemoralności i podłej natury.
Sam stwierdzisz jaka to księga  >:D
Takie odpowiedzi chyba tylko Ciebie zadowalają, skoro ich udzielasz. ;D


Offline JW

Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Lipiec, 2022, 22:54 »
Program zawsze jest genialny. Nie dlatego, że jest w nim coś wyjątkowego, ale dlatego, że to jedyna akceptowalna ocena. Słyszałeś kiedykolwiek jakieś zastrzeżenia względem programu? One są jak pielgrzymki JP2 do ojczyzny.

Te chwalenie i brawa co by nie gadali to też już do zrzygania są. Wszystko to jest tak sztuczne i nudne... Tak samo po wykładach. Zawsze "super wykład", "piękny", "bardzo budujący". A te gratulacje i zachwalanie po punktach w szkole... Zero szczerości, sam automatyzm. Wyszkolone robociki bez mózgowe. Często im coś gorzej pójdzie tym więcej pochwał i zachwytów. Zapewne za zachętę. Jakie to fałszywe ;/


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Lipiec, 2022, 11:36 »
Zero szczerości, sam automatyzm.

A może automatyzm jest szczery i faktycznie za każdym razem podczas punktu czy wykładu przeżywają wyuczony zachwyt?


Offline Siedemtwarzy

Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Lipiec, 2022, 14:21 »
W temacie braw i zachwytów. One są, ale tylko gdy mówca, mieści się w schemacie. Jeśli  przemówienie  wychodzi po za schemat orgowskiego "jadlospisu", nie daj Boże drażni zwoje mózgowe słuchaczy lub pobudza do myślenia ( tak, to jest rzadkość), brawa się kończą, zaczynają się podejrzenia...
Mialem, okazję porozmawiać ostatnio o programie tegoz kongresu z SJ. Tak jak myslicie, przyklad o dzieciach jako wrogach Boga, to trafny przyklad. Nie bylo zadnych ale. Natomiast pozniej zeszlismy na temat inny i tam podałem  fakty z ksiazki profesora, ktory badał daną sprawę od lat i przedstawił masę dowodów na potwierdzenie swojej tezy, do tego stopnia, ze sam Eatykan prosił go na adwokata diabła. I co? Oczywiscie podważanie jego badań, zarzucanie manipulacji itp... SJ klaszcza tylko wtedy, gdy coś jest zgodne z ich oczekiwaniami...


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 262
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Lipiec, 2022, 16:13 »

Pasujący do tego cytat z https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/2022Convention/pub-co-r22_2_VIDEO
1:03-
"I co w związku z tym czujesz?
Zadowolenie czy niezwykłe zadowolenie"?

PS.
W materiale pada zachęta do pracy w Betel i jest ona skierowana do każdego głosiciela.
Wymagania spadają.  Zachęcam do odsłuchania pasjonującego opisu z książki "Nowy chłopiec"
Audiobook na youtube.
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec, 2022, 16:19 wysłana przez NieZnaPrawdy »


Offline Estera

Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Lipiec, 2022, 16:47 »
Zachęcam do odsłuchania pasjonującego opisu z książki "Nowy chłopiec"
   Tutaj, zachęcam bardzo do wysłuchania.
   https://www.youtube.com/watch?v=GWYj8fTHkEc&list=PLPUkzOglfhYesUASfoHvg-su9YjyhilmT&index=26
   Niektórzy to się mogą zdziwić, jaką to  ... oazą miłości  >:D ...   jest betel?!
   A w innych betelach na świecie zapewne, nie sądzę, że jest inaczej!
   Włos się na głowie jeży!
   Co tam "stoi i leży!"
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Turbulent_Business

Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Lipiec, 2022, 09:48 »
   Tutaj, zachęcam bardzo do wysłuchania.
   https://www.youtube.com/watch?v=GWYj8fTHkEc&list=PLPUkzOglfhYesUASfoHvg-su9YjyhilmT&index=26
   Niektórzy to się mogą zdziwić, jaką to  ... oazą miłości  >:D ...   jest betel?!
   A w innych betelach na świecie zapewne, nie sądzę, że jest inaczej!
   Włos się na głowie jeży!
   Co tam "stoi i leży!"

Tak.co jakiś czas podsłuchuje tej książki i się zastanawiam, że to jest tak patologiczne że mam mocne wątpliwości co do autentyczności tych wydarzeń... Może jestem zbyt podejrzliwy ale jakoś mi się nie chce wierzyć żeby tam była aż taka patologia...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Estera

Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Lipiec, 2022, 10:56 »
Tak.co jakiś czas podsłuchuje tej książki i się zastanawiam, że to jest tak patologiczne że mam mocne wątpliwości co do autentyczności tych wydarzeń...
Może jestem zbyt podejrzliwy ale jakoś mi się nie chce wierzyć żeby tam była aż taka patologia...

   Turbulent_Business  :)
   Zasada ograniczonego zaufania nie jest zła i często jest bardzo dobra i bardzo przydatna w życiu.

   
   Powiem Ci, że też taka wątpliwość mi się urodziła.
   Ale jak przeniosłam to na łono życia zborów, które znam i różne fakty o których słyszałam, które zadziały się i nadal w nich się dzieją.
   A szczególnie jednak ten brak empatii u wielu, prawdziwego braterstwa, to super donosicielstwo, to sterowanie każdym aspektem życia każdego śj.
   Ta weryfikacja zachowań zboru w bardzo trudnych sytuacjach, że jednak okazuje się, że zbór to nie jest rodzina, na którą można liczyć.
   Tak, jak to jest systematycznie wbijane w głowy wszystkich szeregowych śj.
   I brak prawdziwych przyjaźni bezwarunkowych  :'( :'(
   Autentyczny brak zainteresowania indywidualnym człowiekiem, układy i układziki jakie tam działają.
   To, z czym sama się zetknęłam, przeżyłam i widziałam na własne oczy.
   Ta pycha i zarozumiałość wielu wiekowych, długoletnich świadków Jehowy w wielu zborach.

   Nie wspomnę już o wielopokoleniowych rodzinach, które uzurpują sobie prawo do dyktowania nawet starszym co mają robić.
   Jaki wpływ mają zawistne żony na swoich mężów będących na tych tzw., przywilejach.
   Tych w większości zborowych  ... "ala" rycerzach ...  oderwanych od pługa, mających jakąkolwiek władzę rozszarpujących emocjonalnie ludzi.
   I mających autentyczną satysfakcję z sadystycznego wręcz poniżania tych, co nie przypadli im do gustu.
   Ta nierówność i podwójne standardy mierników przykładanych do ludzi w zależności od znajomości, zamożności i zawartości konta w banku i kieszeni.
   To, jak każdy jest traktowany bardzo przedmiotowo, tylko jak śrubka w potężnej machinie.
   To nie sądzę, żeby komuś chciało się aż tak posuwać się w tej opisywanej patologii i tworzyć aż tak jakąś fikcję.
   Bardzo prawdopodobne jest, że jednak ta książka zawiera fakty.
   I opisuje to, co dzieje się tam naprawdę.
   Za tą niedostępną dla nas kurtyną.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Turbulent_Business

Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Lipiec, 2022, 12:01 »
Ciekawe słowa Estero. Ja zawsze trzymałem się na uboczu, zdala od elit zborowych nie zainteresowany intrygami. Czasami tylko słyszałem jakieś plotki które mnie zenowaly. Wiem tylko że czuć gdy starszy patrzy na ciebie z góry, traktując cię jak podczlowieka bo nie jesteś zbyt duchowy/a, sam tego doświadczyłem.

Co do tematu najlepiej ogląda się zgromadzenie z komentarzami Wallyego. To jest mistrzostwo:

https://youtu.be/d-ii5C3oxds
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Agnesja

Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Lipiec, 2022, 22:46 »
Dzisiaj wysłuchałam z kanału Obudźcie się!
Letni Kongres Świadków Jehowy 2022- komentarz i analiza "najlepszych" wypowiedzi. Część 1
Po prostu tego nie da się słuchać,takie wymyślają herezje.
Jeszcze trochę to dzieciaków nie będą wpuszczać na salę królestwa , no bo jak ?
Przecież to małe szatany

Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży


Offline Turbulent_Business

Odp: Kongres 2022 - kącik frustracji
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Lipiec, 2022, 10:47 »
Jeszcze trochę to dzieciaków nie będą wpuszczać na salę królestwa , no bo jak ?
Przecież to małe szatany

To jest po prostu reakcja na odplywajaca mlodziez i slabe cyferki w Excellu. Nacisk na zindoktrynowanych rodzicow zeby szybciej chrzcili dzieci. Powoli koncza im sie zagrywki (np. zmniejszanie limitow godzinowych) ktore pozwalaly by przedstawic przynajmniej brak spadku i jada po bandzie zeby te liczby jakos utrzymac. Kosztem dzieci oczywiscie, ale raczej nie ma to dla nich znaczenia...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac