Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Niemiecki Die Welt pisze o Świadkach Jehowy (po polsku)  (Przeczytany 391 razy)


Offline Roszada

Odp: Niemiecki Die Welt pisze o Świadkach Jehowy (po polsku)
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Czerwiec, 2022, 08:18 »
Charakterystyczne są te oto słowa, którymi kończy się większość artykułów o nich:

„Świadkowie Jehowy nie odpowiedzieli na prośbę "Die Welt" o komentarz”.

A chwalą się, że już w 1998 roku utworzyli rzeczników prasowych:

*** dx86-20 Środki masowego przekazu ***
rzecznicy prasowi: yb99 143

*** yb99 s. 143 Niemcy ***
"Dostarczanie mediom konkretnych informacji
W tym samym roku poczyniono jeszcze jeden krok w celu stawienia czoła przeciwnikom, którzy za pośrednictwem środków przekazu nieustannie próbowali wypaczać obraz Świadków Jehowy. Utworzono Służbę Informacyjną, a przewodniczącym komitetu nadzorującego jej działalność został Walter Köbe. Wyjaśnia on: „Intensywna kampania naszych przeciwników zmusiła nas do podjęcia określonych działań, polegających na ułatwianiu dostępu do informacji”. Wyszukano osoby mogące skutecznie kontaktować się z mediami i przeszkolono je na seminariach. Kraj podzielono na 22 regiony, w których w 1998 roku działało kilkuset wyszkolonych rzeczników. Przede wszystkim starają się oni utrzymywać osobisty kontakt z redaktorami i dziennikarzami".

Co ci rzecznicy prasowi robią, jeśli nie podejmują rozmów?
Czekają aż ich ktoś zaprosi by wygłosili w mediach kazanie o Jehowie, roku 1914 i Ciele Kierowniczym?


Offline PoProstuJa

Odp: Niemiecki Die Welt pisze o Świadkach Jehowy (po polsku)
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Czerwiec, 2022, 09:19 »
https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/pedofilia-u-swiadkow-jehowy-przemoc-i-wykorzystywanie-dzieci/7efrzqf,2b83378a

Właśnie przed chwilą trafiłam na ten artykuł, a Ty Gostku jak widzę już w środku nocy go czytałeś :D

Ale dzieje się... tych artykułów o Świadkach jest już mnóstwo... i bynajmniej nie są one pozytywne...



Offline Do

Odp: Niemiecki Die Welt pisze o Świadkach Jehowy (po polsku)
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Czerwiec, 2022, 12:03 »
Przecież wczoraj dał go Do:

https://sjwp.pl/swiadkowie-jehowy-w-mediach/1006-pedofili-u-sj-w-australii/msg244794/#msg244794

Zgadza się.
Bardzo mnie to cieszy że temat trafia do coraz większej ilości ludzi.
Pozdrawiam
Do


Offline Gostek

Odp: Niemiecki Die Welt pisze o Świadkach Jehowy (po polsku)
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Czerwiec, 2022, 12:11 »
Jak pytałem, dlaczego tak bardzo zależy ŚJ w Niemczech, żeby uzyskać statut religii uznanej przez państwo niemieckie, to nikt mi nie potrafił tego wytłumaczyć.
Dzisiaj wiem, że organizacja ma z tego tytułu same profity. Bo państwo opłaca betelczykom składki emerytalno-rentowe. Oprócz tego mają pełno zwolnień podatkowych. A nawet jeśli tylko zechcą to mogą uczyć swojej religii w szkołach podobnie jak to robią kościoły, Katolicki, Ewangelicki jak i wyznawcy Islamu.