Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: SJ racji nie mają, ale... jeśli gdzieś mają, to gdzie?  (Przeczytany 1033 razy)

Offline PoProstuJa

Odp: SJ racji nie mają, ale... jeśli gdzieś mają, to gdzie?
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Czerwiec, 2022, 17:22 »
Zdecydowanie mnie z kimś mylisz.

Wiesz Kredku... nie przedstawiłeś się, tylko od razu zacząłeś kontakt z forum zadając pytanie. Stąd mogło mi się pomylić to i owo  ;D

Dopiero się wczytuję. Nie mam czasu na wszystko

Jak to miło, że nie mając czasu chcesz go poświęcić na wczytywanie się w forum!  ;D
Zapewne jesteś na nim pierwszy raz, nigdy nie byłeś Świadkiem, ale studiowałeś z nimi jako zainteresowany  ;)


Offline Roszada

Odp: SJ racji nie mają, ale... jeśli gdzieś mają, to gdzie?
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Czerwiec, 2022, 17:32 »
Kredek, a jakie Bóg ma imię? :)
I czy Jezus jest Synem Jehowy? ;)


Offline kredek

Odp: SJ racji nie mają, ale... jeśli gdzieś mają, to gdzie?
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Czerwiec, 2022, 17:55 »
Napewno mają rację, ale dobrze nie wszyscy te rację wierzą, bo przecież wszyscy się na tym padole nie zmieszczą po armagedonie. Po drugie, gnój na polu też jest potrzebny. Pod pomidory chociażby. Widocznie dobry😳 i sprawiedliwy bóg jehowa nie ma innego pomysłu na urzyźnienie gleby.

Ukraińcy zapraszają do siebie Ruskich w tym samym celu, więc może coś w tym jest?


Pytanie poco żyje jest już wyzwaniem😲😳wartością 😲😳wystarczającym 🤓🤣🤣🤣🤣?????
Brzmi również mądrze jak, zesikał się goły, na rogu stodoły.

Zapewne ten goły to tak z braku czasu przy tej stodole. Ludzie tak mają. Nie wszyscy, no ale...
Czasem tylko myślę, że można pogadać. W tym "po co żyję" taki goły znajdzie dla siebie na przykład "czy się ubierać"? Inny czy wierzyć w Boga i takie tam. Nie siliłem się tu na jakieś mądrości tylko to były sorki dla każdego kto coś do mnie napisał, a ja nic.
Najprawdopodobniej może mi zabraknąć czasu, ale równie dobrze nie będzie nic do dodania jeśli mnie Gwałcidusza do tego nie przygwałci  :) No nie ma tu z czego łacha drzeć. Inwokacji żadnej nie pisałem.



Wiesz Kredku... nie przedstawiłeś się, tylko od razu zacząłeś kontakt z forum zadając pytanie. Stąd mogło mi się pomylić to i owo  ;D

Jak to miło, że nie mając czasu chcesz go poświęcić na wczytywanie się w forum!  ;D
Zapewne jesteś na nim pierwszy raz, nigdy nie byłeś Świadkiem, ale studiowałeś z nimi jako zainteresowany  ;)

kredek jestem. Cóż tu więcej dodawać. Historia jak wiele w necie w tym i tutaj. Nie ma się tu czym za specjalnie chwalić bo jeszcze Matylda zacznie mnie tu przygwałcać wizjami golasów na rogu stodoły  ;D
Czytuję to forum od czasu do czasu. Może potrzeba duszy poczytania czegoś innego niż tylko jw.org przygwałca mnie skuteczniej niż Gwałcidusza i Martyla razem? Tak więc czasem ten czas znajduje.

Witam zatem wszystkich, miejmy to już za sobą. Postaram się znaleźć czas dołączając do innych tematów. Ten tutaj potraktujmy jako przywitanie. 



Kredek, a jakie Bóg ma imię? :)
I czy Jezus jest Synem Jehowy? ;)

Z tego co tu czytałem na forum bóg ma na imię jw.org.
Czy Jezus jest synem jw.orga? No chyba tylko za sprawą ducha świętego.


Offline PoProstuJa

Odp: SJ racji nie mają, ale... jeśli gdzieś mają, to gdzie?
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Czerwiec, 2022, 18:10 »
Witam zatem wszystkich, miejmy to już za sobą. Postaram się znaleźć czas dołączając do innych tematów. Ten tutaj potraktujmy jako przywitanie. 

Fajne to przywitanie.  ;D
Witaj zatem Kredku!
Dodam jednak, że jest tu też specjalny dział w powitaniami. Może zechcesz tam coś napisać?
Jeśli mogę niedyskretnie dopytać... czym zajmujesz się na co dzień skoro nie masz na nic czasu? Pracujesz w ochronie przez 24 h / dobę, a kolejną dobę odsypiasz pracę? A może masz 36-godzinne dyżury jako lekarz? A może jesteś pionierem specjalnym i brak Ci czasu na życie, a co dopiero na "odstępcze" forum?!  ;D


Offline kredek

Odp: SJ racji nie mają, ale... jeśli gdzieś mają, to gdzie?
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Czerwiec, 2022, 18:49 »
Fajne to przywitanie.  ;D
Witaj zatem Kredku!
Dodam jednak, że jest tu też specjalny dział w powitaniami. Może zechcesz tam coś napisać?
Jeśli mogę niedyskretnie dopytać... czym zajmujesz się na co dzień skoro nie masz na nic czasu? Pracujesz w ochronie przez 24 h / dobę, a kolejną dobę odsypiasz pracę? A może masz 36-godzinne dyżury jako lekarz? A może jesteś pionierem specjalnym i brak Ci czasu na życie, a co dopiero na "odstępcze" forum?!  ;D

Pracuję w 5 miejscach z czego 4 niemalże codziennie i przeplatanie. Do tego budowa, chcąc dokończyć... dorabiam. Dzisiaj mam wolne :)


Offline Turbulent_Business

Odp: SJ racji nie mają, ale... jeśli gdzieś mają, to gdzie?
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Czerwiec, 2022, 07:22 »
Dzien dobry Kredku!

Co do tematu - nie ma jednej odpowiedzi.

Spytasz wierzacego: kazda z denominacji znajdzie cos, co sie pokrywa z ich wierzeniami

Spytasz niewierzacego: nie ma racji w niczym, bo to wszystko bajka
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline kredek

Odp: SJ racji nie mają, ale... jeśli gdzieś mają, to gdzie?
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Czerwiec, 2022, 07:29 »
Dzien dobry Kredku!

Co do tematu - nie ma jednej odpowiedzi.

Spytasz wierzacego: kazda z denominacji znajdzie cos, co sie pokrywa z ich wierzeniami

Spytasz niewierzacego: nie ma racji w niczym, bo to wszystko bajka

I tym miłym akcentem... dziękuję. Tyle w temacie.


Offline Turbulent_Business

Odp: SJ racji nie mają, ale... jeśli gdzieś mają, to gdzie?
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Czerwiec, 2022, 08:07 »
Tylko że tematyka podobna była pewnie ze dwa razy na forum.

A słowa Twoje "po co żyję", też jakby czytał tu na forum napisane przez innego forumowicza lub przez Ciebie w poprzednim wcieleniu. :)

Drogi Roszado, zdecyduj sie:):)

Albo cieszymy sie ze forum zyje i cos sie dzieje i przymykamy oko na powtorki (w sumie zwsze moga nam sie jakies nowe mysli pojawic - dodatkowo jednym z celow forum tak jak ja rozumiem ma byc mozliwosc "wygadania" sie nowo-wybudzonym) albo krytykujemy powtorki i forum bedzie w fazie marazmu.

Ty polaczyles te dwa puntky widzenia narzekajac ze forum umiera i nic sie nie dzieje, jednoczesnie krytykujac ze ktos spyta o to samo, o co ktos inny 6 lat temu.
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Roszada

Odp: SJ racji nie mają, ale... jeśli gdzieś mają, to gdzie?
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Czerwiec, 2022, 08:12 »
Ale ja się wcale nie cieszę, bo nie ma z czego.
Teraz jak całe towarzystwo pouciekało na swoje grupy exŚJ na face to już musztarda po obiedzie. Przyczyn było kilka.
Owszem trafi się jeszcze jakaś zgubiona dusza, co nie wie że na face jest kilka grup, albo nie ma konta na face. Ala taka duszyczka nie rozglądnie się tylko zakłada na nowo odgrzewane kotlety.

Moja obecność tu na forum bardziej związana jest z przerzucaniem na face materiału z działu Nowych Świateł, niż dla podtrzymywania istnienia forum. Owszem coś tam skrobnę czasem, ale połowę z tego sam na Cmentarz wyrzucam, bo nie ma to wzięcia.


Offline Turbulent_Business

Odp: SJ racji nie mają, ale... jeśli gdzieś mają, to gdzie?
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Czerwiec, 2022, 08:47 »
 :)

Kiedys to byly czasy... teraz to nie ma czasow...

Kiedys to byli uzytkownicy forum... teraz to tylko jakis plebs ktory osmiela sie kwestionowac to i tamto...

;)

Milego dnia i pysznej kawusi zycze! :)
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Roszada

Odp: SJ racji nie mają, ale... jeśli gdzieś mają, to gdzie?
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Czerwiec, 2022, 09:42 »
Zawsze najlepszy jest okres rozwoju, hossy.
Wypalili się admini (a było i jest kilku), prócz Nemo, choć też ma już mniej ikry.

Teraz nie jest jeszcze bessa, ale stagnacja na niskim poziomie. :)
Gdyby nie 3-4 osoby, takie jak Seb, to by bessa była. :)


Online Gostek

Odp: SJ racji nie mają, ale... jeśli gdzieś mają, to gdzie?
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Czerwiec, 2022, 10:01 »
Mnie tam grupy na Facebooku nie przyciągnęły i uważam, że są jak bigos albo Groch z kapustą.! A niektóre nawet tajne.. gdzie zarządzający wielką łaskę robią, żeby się do nich dostać..
To forum jest inne, przejrzystrze. Można nawet dosyć łatwo odnaleźć stare wątki.
 Tam na fejsie grupy są chaotyczne. Mnie niestety nie przekonały do siebie. Owszem, czasami tam zaglądam, ale zauważyłem, że robię to coraz rzadziej. Co innego tutaj, bo chyba nie ma dnia, żebym tu na to forum nie zajrzał.


Offline Roszada

Odp: SJ racji nie mają, ale... jeśli gdzieś mają, to gdzie?
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Czerwiec, 2022, 10:05 »
Mnie też te grupy nie przyciągają, potwierdzam, że to groch z kapustą.
To jest taśmociąg, który pędzi jak rydwan Jehowy. ;D
Za 3-5 dni już nic nie znajdziesz.
Ale niestety ludziska tam lgną jak miś do miodu.
Dla mnie tez lepsze są 'stacjonarne' fora, ale co zrobić jak ludziska latają po kilku grupach na raz.

Pewnie lepsze są zamknięte grupy, gdzie znajomi znajomych tylko są. Ale tam nie bywam.


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: SJ racji nie mają, ale... jeśli gdzieś mają, to gdzie?
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Czerwiec, 2022, 11:16 »
Jak w tytule wątku. Gdzie mają?
No i dlaczego tak myślisz?
Fajne pytanie.
Gdyby nie ich zamordyzm i jedynozbawczość, to nawet wskazałbym kilka rzeczy, co do których się z nimi zgadzam. Ale ten autorytarny styl bardzo zniechęca.


Jeśli chodzi o teologię to ogólnie rzecz biorąc zgadzam się z nimi w kwestiach:
(kolejność przypadkowa)
- przypomnienie Imienia Bożego
- rozróżnienie Jezus - Jehowa
- trójca - odrzucenie tej koncepcji obcej pismom ST i NT
- stan umarłych - nieświadomość/sen
- odrzucenie piekła - piekło to dla mnie chora koncepcja


Te tematy oczywiście to nie sprawy wymyślone przez ŚJ. Są teologowie różnych niejedynozbawczych denominacji, którzy również niektóre z nich propagują.

Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Roszada

Odp: SJ racji nie mają, ale... jeśli gdzieś mają, to gdzie?
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Czerwiec, 2022, 11:21 »
Czyli niedaleko jabłko spadło od jabłoni. ;D
Też masz jedynozbawczość, bo tylko Twoje nauki są słuszne.
Też masz swoją naukę o piekle (hades, Gehenna) i też masz sen dusz, a sen to nie śmierć, tylko życie.
Istna komedia. :)
Cytuj
- przypomnienie Imienia Bożego
Raczej cały ruch adwentowo-badacki od czasów Millera posługiwał się słowem Jehowa.
ŚJ jedynie krzykliwie kompromitują Jehowę. :)
Cytuj
- rozróżnienie Jezus - Jehowa
Tylko sekciarscy analfabeci nie rozróżniają Ojca od Syna.

Cytuj
- trójca - odrzucenie tej koncepcji obcej pismom ST i NT
nikt tak nie propaguje Trójcy jak sekciarze zwalczający ją. :)
W kościołach słowo Trójca słychać prawie tylko w uroczystość Trójcy raz w roku.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec, 2022, 11:35 wysłana przez Roszada »