Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do (tfu) studium na 29 maja 2022 - dawać pieniądze!!!  (Przeczytany 1788 razy)

Offline NNN

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 29 maja 2022 - dawać pieniądze!!!
« Odpowiedź #30 dnia: 31 Maj, 2022, 13:54 »
 W latach mojej młodości (70-te, 80-te lata XX wieku),  w organizacji popularny był wiersz, jak to katolicy muszą ciągle na wszystko dawać. Nie spodziewałem się, że ta przywara tak szybko dopadnie "Bożą organizację". Trochę przystosowałem parę strof do podwórka świadków Jehowy:

 
Dawaj, dawaj, dawaj dawaj,
 
ty w dawaniu nie ustawaj.
 
Dawaj hojnie, należycie,
 
dawaj bracie całe życie. 

 
Raj się czai tuż za rogiem,
 
ty zbawienie masz już z Bogiem.
 
Dałeś kasy co niemiara,
 
Mocna była twoja wiara. 

 
Będziesz czochrał lwa po grzywie,
 
będziesz kwiaty wąchał w raju...
 
Baju, baju, baju, baju ... będziesz w raju? 

 
Twoja trumna już się struga, 
 
twoje życie - droga długa.
 
Czas zabierać się do Boga...

 
Już anioły cię witają ...
 
Na katafalk cię wsadzają ...
 
Tak się kończy życie w raju...
 
Baju, baju, baju, baju ... na cmentarzu masz jak w raju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2022, 14:04 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Turbulent_Business

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 29 maja 2022 - dawać pieniądze!!!
« Odpowiedź #31 dnia: 31 Maj, 2022, 15:29 »
W latach mojej młodości (70-te, 80-te lata XX wieku),  w organizacji popularny był wiersz, jak to katolicy muszą ciągle na wszystko dawać. Nie spodziewałem się, że ta przywara tak szybko dopadnie "Bożą organizację". Trochę przystosowałem parę strof do podwórka świadków Jehowy:

Będziesz czochrał lwa po grzywie,
 
będziesz kwiaty wąchał w raju...


Otoz nie bedzie czochral lwa po jajkach w raju. Parenascie miesiecy temu straznica wprowadzila po cichu nowe siwatlo, mowiace ze glaskanie lwow po jajkach to nie to o co tam chodzi. To chodzi o to ze wiele osob z charakteru agresywnego lwa zmienilo sie na potulnego baranka. Wystarczy stwierdzic, ze 95 % tego co napisal pisarz, to on tylko tak na zarty, ze my wiemy lepiej co mial na mysli, ze gdy pisal ze czarne jest czarne to tak na prawde mial na mysli inny kolor i wszystko sie zgadza:

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2018247#h=25:0-27:0

15 Wielu tych, którzy w przeszłości przejawiali wspomniane zwierzęce cechy, dokonało zmian. Taki proces został przepowiedziany w jednym z proroctw biblijnych (odczytaj Izajasza 11:6, 7). Czytamy w nim o dzikich zwierzętach, między innymi o wilkach i lwach, które żyją w zgodzie ze zwierzętami domowymi, takimi jak baranki i cielęta. Zauważmy, że te pokojowe warunki zapanują, „gdyż ziemia będzie napełniona poznaniem Jehowy” (Izaj. 11:9). Ponieważ zwierzęta nie mogą uczyć się o Jehowie, w sensie duchowym proroctwo to spełnia się na ludziach.


Przy okazji czytajac 11 rozdzial ks Izajasza, zwlaszcza jego druga czesc, potrzeba na prawde tegiej gimnastyki zeby wyczytac drugie spelnienie odnoszace sie do jakichkolwiek innych czasow... Jak powyzej, wystarczy tylko przeinterpretowac i nadac inne znaczenie wszystkiemu oprocz imienia Yahweh i wszystko sie zgadza :)

A tekst jest to prosty przekaz, pokazujacy apokaliptyczne tendencje juz w czasach spisywania ksiegi, mowiacy ze wszystko to zdarzy sie NIEBAWEM (znajome slowo, nie?):

Proto-Izajasz (rozdziały 1-39, nazywane „Księgą gróźb”) wypowiada mowy przeciw Judzie, Jerozolimie oraz innym narodom – zwłaszcza Asyrii. Najstarsze fragmenty są datowane na VIII wiek p.n.e., ale ostatecznie zostały zredagowane i połączone z fragmentami apokaliptycznymi w VI lub V wieku p.n.e.

« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2022, 15:31 wysłana przez Turbulent_Business »
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


brat_straszny

  • Gość
Odp: Strażnica do (tfu) studium na 29 maja 2022 - dawać pieniądze!!!
« Odpowiedź #32 dnia: 31 Maj, 2022, 21:12 »
wielu lojalnych świadków Jehowy chciałoby wiedzieć(...)

No powiem ci że wychowałem się w prawdzie a nie znam zbyt wielu (prawdę mówiąc żadnego) świadka który by dociekał tego typu treści. W prywatnych rozmowach, nie raz przy grillu i piwku były poruszane różne tematy, czasami niewygodne, ale jakoś nigdy nie było mowy o finansach, o tym co dzieje się dokładnie z pieniędzmi które wrzucamy do skrzynek. Nie chodzi  o żadną tajemnicę poliszynela, po prostu mówiąc uczciwie, żaden znany mi świadek, nigdy nie zastanawiał się nad tym. Lub przynajmniej mi o tym nie mówił albo nie mówił w mojej obecności.

Prawda jest taka, że drukowane są co miesiąc nowe czasopisma, książki, traktaty, trzeba utrzymać sale, trzeba utrzymać serwery, trzeba nakarmić ochotników pracujących dla Betel, dla biur oddziałów, są też wznoszone coraz to nowe sale królestwa i sale zgromadzeń... to wszystko są duże nakłady bo z tych rzeczy korzysta wiele milionów ludzi na całym świecie.
A pieniążki nie rosną na drzewach. Wiec chyba każdy rozumie że środki jakie wpływają, idą na powyższe rzeczy - doszukiwanie się tutaj jakichś nieścisłości to teorie spiskowe i myślenie życzeniowe. Poza tym warto się zastanowić czy taka gadka buduje czy może raczej rujnuje? Komu się przydaje taka jałowa dyskusja z której wszyscy wychodzą bez odpowiedzi?


Offline Sebastian

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 29 maja 2022 - dawać pieniądze!!!
« Odpowiedź #33 dnia: 31 Maj, 2022, 21:19 »
wiele (należących do "szatańskiego" świata) organizacji non-profit publikuje szczegółowe sprawozdania, z których można dowiedzieć się wielu szczegółów

w ten sposób budowane jest zaufanie, gdyż ofiarodawca wie, jak wykorzystywane są jego datki

czy nie jest dziwne, że (w tej konkretnej dziedzinie) Organizacja "Boża" reprezentuje niższe standardy moralne od "szatańskiego" świata?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 29 maja 2022 - dawać pieniądze!!!
« Odpowiedź #34 dnia: 31 Maj, 2022, 21:28 »
Od kiedy to bogatych się lubi, skoro ukróca się wszystkie ścieżki wiodące do zdobycia bogactwa i jego utrzymania? Owszem, są w Organizacji ludzie zamożni, ale pieniądze zrobili raczej pomimo Organizacji niż dzięki niej i jej zasadom. Ze strażnicy prędzej wyczytają zachętę by z roboty zrezygnować i iść w pionierkę niż żeby robić kariery i kształcić się.

Towarzystwo lubi pieniądze ale nie lubi ludzi robiących pieniądze. I jest w tym albo jakiś strategiczny pomyślunek - że lepszy rój pszczółek dorzucający się po troszku niż kilka grubych trutni dzielących się łaskawie nadmiarem z ulem - albo jakaś forma szaleństwa i rozdwojenia jaźni.

Są religie, które nie mają problemu z wiernymi robiącymi większą kasę, a wręcz potrafią w tym upatrywać oznak błogosławieństwa.

Napisałem o otoczeniu. Czyli o ludzkich odczuciach a nie organizacyjnych narzutach. Podziw, zazdrość, imponowanie i pewnie wiele więcej uczuć może tłumaczyć czemu moze byc im łatwiej. Oczywiście nie generalizuje. Podaje swoje obserwacje.
Zakladam ze mize być też tak że jest im ciężej osiągnąć funkcje bo są surowiej oceniani tak jak sugerujesz. Zależy to jednak od ludzi a nie wytycznych.


Offline Blue

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 29 maja 2022 - dawać pieniądze!!!
« Odpowiedź #35 dnia: 31 Maj, 2022, 22:38 »
No powiem ci że wychowałem się w prawdzie a nie znam zbyt wielu (prawdę mówiąc żadnego) świadka który by dociekał tego typu treści. W prywatnych rozmowach, nie raz przy grillu i piwku były poruszane różne tematy, czasami niewygodne, ale jakoś nigdy nie było mowy o finansach, o tym co dzieje się dokładnie z pieniędzmi które wrzucamy do skrzynek. Nie chodzi  o żadną tajemnicę poliszynela, po prostu mówiąc uczciwie, żaden znany mi świadek, nigdy nie zastanawiał się nad tym. Lub przynajmniej mi o tym nie mówił albo nie mówił w mojej obecności.

Prawda jest taka, że drukowane są co miesiąc nowe czasopisma, książki, traktaty, trzeba utrzymać sale, trzeba utrzymać serwery, trzeba nakarmić ochotników pracujących dla Betel, dla biur oddziałów, są też wznoszone coraz to nowe sale królestwa i sale zgromadzeń... to wszystko są duże nakłady bo z tych rzeczy korzysta wiele milionów ludzi na całym świecie.
A pieniążki nie rosną na drzewach. Wiec chyba każdy rozumie że środki jakie wpływają, idą na powyższe rzeczy - doszukiwanie się tutaj jakichś nieścisłości to teorie spiskowe i myślenie życzeniowe. Poza tym warto się zastanowić czy taka gadka buduje czy może raczej rujnuje? Komu się przydaje taka jałowa dyskusja z której wszyscy wychodzą bez odpowiedzi?

Bracie Straszny, albo jesteś trollem albo niestety nadal jesteś ofiarą indoktrynacji ŚJ.

Mimo wszystko - uważam, że warto Ci dać odpowiedź, bo może się innemu przydać.

1. Znasz zatem mało Świadków. Ja rozmawiałem z niejednym, który rozważał jak są wykorzystywane środki finansowe.

2. No tak, to wszystko kosztuje. I to krocie. Jednak nieźle zblazowano Ci mózg, skoro nadal mówisz, że "trzeba to utrzymać." Jak to trzeba? Tylko dlatego, że ktoś ma takie widzi mi się, żeby budować obiekty budowlane za setki milionów dolarów? Dlatego, że ktoś wymyślił sobie, że wśród Świadków powstanie zakon, który skupi się tylko i wyłącznie na pracach religijnych a pomniejsi członkowie organizacji będą na nich tyrać? Przecież na wyżywienie tego zakonu idzie ponad 200 mln dolców rocznie.
Kościół też jest przecież wielki i żeby przetrwał, trzeba go utrzymać. Czy to dobry powód by płacić na tacę?

3. Doszukiwanie się nieścisłość w działaniu różnych organizacji religijnych to jest dokładnie to, co świadkowie Jehowy robili przez ostatnie 150 lat. Jaką trzeba mieć czelność, żebym powiedzieć, że mu możemy innym wytykać błędy ale jak nam wytykają to to niedobra jest.

4. Nie kochany - warto się zastanowić, czy znasz prawdę czy nie. Warto się zastanowić, czy ktoś Cię nie oszukuje i zwodzi. Żeby się tego dowiedzieć, musisz znaleźć odpowiedź na niewygodne pytania. Rezygnacja z takiego poszukiwania tylko po to by lepiej się poczuć to ignorancja i głupota.


Offline janeczek

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 29 maja 2022 - dawać pieniądze!!!
« Odpowiedź #36 dnia: 31 Maj, 2022, 22:55 »
No powiem ci że wychowałem się w prawdzie a nie znam zbyt wielu (prawdę mówiąc żadnego) świadka który by dociekał tego typu treści. W prywatnych rozmowach, nie raz przy grillu i piwku były poruszane różne tematy, czasami niewygodne, ale jakoś nigdy nie było mowy o finansach, o tym co dzieje się dokładnie z pieniędzmi które wrzucamy do skrzynek. Nie chodzi  o żadną tajemnicę poliszynela, po prostu mówiąc uczciwie, żaden znany mi świadek, nigdy nie zastanawiał się nad tym. Lub przynajmniej mi o tym nie mówił albo nie mówił w mojej obecności.

Prawda jest taka, że drukowane są co miesiąc nowe czasopisma, książki, traktaty, trzeba utrzymać sale, trzeba utrzymać serwery, trzeba nakarmić ochotników pracujących dla Betel, dla biur oddziałów, są też wznoszone coraz to nowe sale królestwa i sale zgromadzeń... to wszystko są duże nakłady bo z tych rzeczy korzysta wiele milionów ludzi na całym świecie.
A pieniążki nie rosną na drzewach. Wiec chyba każdy rozumie że środki jakie wpływają, idą na powyższe rzeczy - doszukiwanie się tutaj jakichś nieścisłości to teorie spiskowe i myślenie życzeniowe. Poza tym warto się zastanowić czy taka gadka buduje czy może raczej rujnuje? Komu się przydaje taka jałowa dyskusja z której wszyscy wychodzą bez odpowiedzi?

Nie wiem gdzie ty przebywasz w Nadarzynie czy co, nie wiesz o czym się rozmawia prywatnie przy kieliszku.
Se żartujesz że jak ten czarny z CK wystąpił z roleksem za 80 tys i graniaku za co najmniej 5 tys, oblepiony złotem jak choinka, to się gadało o ząbkującym pokoleniu.
Sprzedali na Brooklynie nieruchomość, nic z tego na worwik nie poszło jezioro ze spuszczaniem wody.
Rozmawia się o kasie tych filmach tandeta, przecież wstrzymali druk strażnicy przebudźcie się do rozpowszechniania bo papier drogi.
Zawsze jest zile widziane nagabywanie o kasę bo jak masz poparcie to kasa płynie, nawet zborowe ciocie się pytają po co te 1200 co miesiąc idzie ze zborowych jak my dajemy na ogólnoświatową.
Ale widzę co przychodzi do zboru to nie 19 latki pełni energii, schorowani z problemami i nie piszę o fizycznych chorobach.
To zawsze była duma że kasa jest bo Jehowa błogosławi, czy możesz napisać te nagabywania świadczą o błogosławieństwie.     
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline NNN

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 29 maja 2022 - dawać pieniądze!!!
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Czerwiec, 2022, 12:09 »

Prawda jest taka, że drukowane są co miesiąc nowe czasopisma, książki, traktaty, trzeba utrzymać sale, trzeba utrzymać serwery, trzeba nakarmić ochotników pracujących dla Betel, dla biur oddziałów, są też wznoszone coraz to nowe sale królestwa i sale zgromadzeń... to wszystko są duże nakłady bo z tych rzeczy korzysta wiele milionów ludzi na całym świecie.
A pieniążki nie rosną na drzewach. Wiec chyba każdy rozumie że środki jakie wpływają, idą na powyższe rzeczy - doszukiwanie się tutaj jakichś nieścisłości to teorie spiskowe i myślenie życzeniowe. Poza tym warto się zastanowić czy taka gadka buduje czy może raczej rujnuje? Komu się przydaje taka jałowa dyskusja z której wszyscy wychodzą bez odpowiedzi?
Bracie Straszny, albo jesteś trollem albo niestety nadal jesteś ofiarą indoktrynacji ŚJ.

  No i brat straszny nic nie wspomniał o ugodach z powodu pedofilii, do których się CK przyznało przecież. A to powoduje wypłacanie sporych sum pokrzywdzonym. Nic nie wspomniał także o wyprzedawaniu własności zborowych, w postaci sal królestwa i sal zgromadzeń, o sprzedawaniu działek, domów, mieszkań i wszelkich własności swych wiernych, które z indoktrynowani ludzie straszeni końcem przynoszą im jak "na tacy". Nie wspomniał o dotacjach dla organizacji, ulgach i zwolnieniach; to wszystko powinno znacząco zmniejszać apetyt CK na dodatkowe dobrowolne datki. Oni jednak wolą te fakty ukrywać, aby mieć powód do ciągłego wołania do dawania "na tacę".

Jeśli chodzi o Status brata strasznego na forum, to wystarczy spojrzeć na jego awatar, aby wiedzieć po co tutaj przyszedł. On tak nie może rozstać się z mównicą, że aż przyniósł ją tutaj na forum. I przemawia do nas z niej jak do aborygenów na salach kr. (przepraszam Aborygenów z urodzenia za to porównanie). Katuje nas tym, na czym my poznaliśmy się już dawno. Dlatego skieruję parę słów do brata strasznego:

Świadkowie Jehowy to lud nie wyrobiony, wiernopoddańczy, nieznający historii swojego zaistnienia ani też historii powstawania i upadku  doktryn swoich przywódców, a potem CK. Lud nie znający swoich praw obywatelskich, niezdający sobie sprawy, że tkwi w organizacji wysokiej kontroli i indoktrynacji, regulującej swoim poddanym każdy aspekt życia. To powoduje całkowitą zależność, wręcz ubezwłasnowolnienie do tego stopnia, że bez organizacji nie umie i nie chce się żyć. Św. J. nie zdają sobie sprawy, z tego co się z nich robi, jak są upodleni  i kontrolowani, jakże się więc sami mogą domagać jakichkolwiek swobód ludzkich czy obywatelskich; oczywiście ze względu na coraz  nowocześniejsze nośniki wiedzy i informacji, do nich coś dociera, ale uzależnienie jest tak wielkie, iż to szybko odrzucają. Są nieświadomi czego im się odmawia. Nieświadomi tego, iż mają prawo do swobodnego wyrażania swoich obaw, myśli i zamiarów. Wszystko jest pod kontrolą "wielkiego brata", co wiernych upośledza. Zabiera się im sale królestwa i działki pod nimi, nie pytając o zgodę, bo wcześniej zabrało się zborom osobowość prawną. Nie ma więc wolnej myśli ani wolnych mediów. Co stoi na przeszkodzie, by zbory redagowały lokalne gazetki np. o tytule "Głos wolnych zborów Świadków Jehowy"? Nie może, bo zbory nie są wolne, a raczej zniewolone. Zbory świadków Jehowy wielbią Jehowę pod dyktat Ciała Kierowniczego, a to ciało tłumaczy im Biblię, jak nierozgarniętym zwierzętom. Stąd bierze się niewyrobienie i obawa przed wzięciem spraw w swoje ręce i domaganie się równouprawnienia obywatelskiego i swobód konstytucyjnych.

Ale jak się tego domagać, jak za to grozi ekskomunika i potępienie przez Boga Jehowę? naznaczenie, wykluczenie społeczne, skazanie na wieczną tułaczkę i  milczenie, chociaż języków na szczęście jeszcze nie wyrywają?

Ponieważ wy, świadkowie Jehowy nie możecie domagać się swoich naturalnych i obywatelskich praw, my byli świadkowie za was krzyczymy głośno i domagamy się dla was równouprawnienia, swobód obywatelskich i konstytucyjnych. Domagamy się od CK traktowania was jak równych sobie i im podmiotów, a nie jak "mebli" do ustawiania. Czas skończyć z naiwnością i infantylnością  w organizacji. Czas współrządzić w zborach, wybierać spośród siebie ciała współodpowiedzialne za całokształt, a nie tylko podlegać w stałej zależności pod grono starszych, które wybiera CK, jako swój organ do realizacji ich zadań i do nakładania na zbory rzekomej odpowiedzialności za wszystko oraz do pędzenia zborów i do tworzenia kasy, która jest transferowana  szerokim strumieniem po samo niebo, gdzie się uplasowało i wymościło sobie gniazdko Ciało Kierownicze, uzurpujące sobie i tylko sobie prawo do  swobodnego zarządzania wszystkim.

Tego masz bracie straszny uczyć swoich współbraci, a nie przekopiowywać i przemycać nam tutaj na forum  myślenie i nauczanie Ciała Kierowniczego, bo my się już uwolniliśmy spod jego kurateli i jurysdykcji, będąc teraz ludźmi wolnymi i świadomymi swoich potrzeb. Ty teraz powinieneś uczyć się od nas, czego ci bardzo życzę, a nie śpiewać przebrzmiałe piosenki o czymś, co ludzie nie mogą zapewnić.

Wejdź wiec bracie straszny na to drzewo, na którym jednak rosną pieniądze, ale tylko dla CK, a zobaczysz więcej w okolicy. 
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec, 2022, 12:15 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.