Wszyscy mamy rację bo znak miłość stworzyła okultystka celowo, to ma tak wyglądać i tak jest.
Gest rogów – Zły czy pozytywny przekaz ?
Ciekawostki, Symbole / 14.09.2019
Zapewne każdy z nas spotkał się kiedyś z gestem „rogów”. Widujemy go na koncertach, pozujemy z nim do zdjęć lub po prostu lubimy w ten sposób układać palce. Ale czy powinniśmy używać go bardziej świadomie ? Co tak naprawdę oznacza gest rogów i co symbolizuje dowiesz się w tym artykule.
Różne grupy i religie tłumaczą gest rogów na własny sposób. Dlatego własnie temat tego symbolu jest tak ciekawy. Wykonując gest buntu i czczenia szatana w tej samej chwili wyznajemy komuś miłość lub uwielbienie.
Zawartość ukryj
1. Symbol satanistów czy znak miłości ?
2. Uważaj gdzie pokazujesz rogi
3. Papież używający znaku diabła ?
4. Gest rogów jako znak towarowy ?
5. Ciekawostka
Symbol satanistów czy znak miłości ?
Według Wikipedii symbol wywodzi się z basenu Morza Śródziemnego. Znak pojawił się w czasach współczesnych wraz z ujawnieniem się pierwszych wyznawców praktyk satanistycznych, członków Kościoła Szatana i kapeli metalowych. Zespoły rockowe miały największy wpływ na popularyzację tego znaku. Dzięki nim stał się modny i wielu z nas kojarzy go tylko z tej strony. W pogaństwie znak utożsamiany z Rogatym Bogiem. Symbolem siły, ochrony i błogosławieństwa
W języki migowym widoczny powyżej znak oznacza „kocham cię”. Można pomyśleć, że podobieństwo do znaku rogów to tylko przypadek. Sprawa nabiera jednak ciekawego wymiaru gdy uwzględnimy, że autorka znaku – Helen Keller, sama była okultystką i teozofem. Najprawdopodobniej miała więc świadomość innych znaczeń tego gestu. Można się więc zastanawiać czy faktycznie miała do przekazania światu jaką wiadomość.
Uważaj gdzie pokazujesz rogi
W wielu kulturach gest ten znaczy zupełnie co innego. Wprowadzony został przez wokalistę zespołu Black Sabbath. Warto jednak wiedzieć, że zaczerpnął go od swojej babci, pochodzącej z Włoch. Kobieta wierzyła, że pomoże odepchnąć złe spojrzenia ludzi i będzie chronił jej wnuka. Sporo się jednak zmieniło i dziś Włosi wykorzystują gest rogów, gdy chcą kogoś obrazić. Ma to być aluzja do niewiernej żony żony.
W innych kulturach symbol ma jednak znaczenie pozytywne. W Brazylii stosuje się go, gdy chce się komuś życzyć powodzenia i po prostu chcemy okazać nasze wsparcie. Za to w Indiach rogi działają jako gest ochronny, odstraszający złe moce i negatywne emocje. Znak jest analogiczny jak gest Karana Mudra, używany w religiach wschodnich do odwrócenia zła. Jak widać, rogi nie muszą być odbierane negatywnie, jednak dobrze radzimy – jeżeli jesteś we Włoszech, unikaj tego znaku 🙂
https://www.myslczlowieku.pl/gest-rogow/