Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Broadcasting - kwiecień 2022  (Przeczytany 1803 razy)

Offline Światus

Broadcasting - kwiecień 2022
« dnia: 05 Kwiecień, 2022, 14:05 »
Już starożytny prorok, mówił, że w czasach końca pojawią się telewizyjni kaznodzieje posłani przez Jehowę do głoszenia wielorakiej prawdy. Zaiste, wzrośnie jej poznanie wśród narodów.
I właśnie ukazał się kwietniowy BROADCASTING.
https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/StudioFeatured/pub-jwb-088_1_VIDEO

Tematem głównym jest CHRZEST DZIECI.
W związku z tym są dwie wiadomości, dobra i zła.

Dobra: Coraz mniejszy napływ ludzi ze świata.
Zła: Będzie coraz więcej ostracyzmu. (Choć może też dojść do buntu, bo zawsze kiedyś nadchodzi "przesilenie")
***************
Ciekawostki:

Gerrit opowiada o 8-letniej dziewczynce, która przyjęła chrzest, a do tego czasu zdążyła 2 razy przeczytać Biblię... (i Baśnie z 1001 nocy).

Historyjka o Timie, 11-letnim nieochrzczonym głosicielu.
Podczas głoszenia pewna kobieta zapytała go z oburzeniem: Dlaczego ŚJ pozwalają umierać swoim dzieciom, nie zezwalając na transfuzję krwi?
Chłopiec odpowiedział: Wolałbym wybrać alternatywną metodę leczenia, niż niezgodną z moim sumieniem wyszkolonym na Biblii.
Dopowiedzenie "wykładowcy": To jego WŁASNE słowa.

Jeśli ktoś nie czytał książki o szczęśliwym życiu rodzinnym, to już nie musi. Jest nowa seria filmowa: Recepta na szczęśliwe życie rodzinne.

Prawie bym zapomniał!
Cytat z pamięci: Wiele z osób, które opuściły Jehowę, wspomina później miłość jaką otrzymali w domu i miłą atmosferę panującą w zborze".
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień, 2022, 14:26 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Turbulent_Business

Odp: Broadcasting - kwiecień 2022
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Kwiecień, 2022, 14:39 »
Nie mam sily tego ogladac, pewnie obejrze jakas wersje z "odstepczym" komentarzem za pare dni.

Jednak po smaczkach ktore wymieniles jestem juz w 100% pewien, ze inteligencja CK nie jest, powiedzmy delikatnie, zbyt wysoka. Myslalem ze oni sa po prostu wyrachowani, ale bardzo mocno ich przecenilem...

Dawac taki material w chwili gdy Norwegia dobiera im sie do tylka wlasnie ze wzgledu na sytuacje wykluczania mlodych, a inne kraje jak Islandia, czy Szwecja zaczynaja o tym myslec... Dla rzadu Norweskiego - bomba - to jakby na tacy podawac im swoja scieta glowe...

Jezeli ktos chetny, tutaj wywiad z Janem, norweskim aktywista biaracym udzial z calej akcji razem z Rolfem Furuli, opisuje ze szczegolami sytuacje a froncie norweskim:

https://www.youtube.com/watch?v=u5PbN9xDO7I&ab_channel=AltWorldly
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline blossom

Odp: Broadcasting - kwiecień 2022
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 09:07 »
To ciekawe, czy jest albo będzie jakaś dolna granica wieku dla wykluczenia?


Offline Roszada

Odp: Broadcasting - kwiecień 2022
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 09:31 »
To ciekawe, czy jest albo będzie jakaś dolna granica wieku dla wykluczenia?
Nie ma granicy. Granicą jest chrzest dziecka.

   Rodzice powinni zawiadomić starszych zboru o grzechach swoich ochrzczonych dzieci, licząc się z wykluczeniem ich:

„GDY GRZECH POPEŁNI OCHRZCZONE DZIECKO
O poważnych wykroczeniach niepełnoletnich ochrzczonych dzieci należy powiadamiać starszych zboru. Wskazane jest, żeby takie sprawy rozpatrywano w obecności ochrzczonych rodziców. Powinni oni współpracować z komitetem sądowniczym i nie próbować zapobiec temu, by dziecko otrzymało niezbędne skarcenie. Członkowie komitetu starają się pomóc takiej młodej osobie, żeby zmieniła swoje postępowanie i naprawiła swoje relacje z Jehową. Jeżeli jednak nie przejawia ona skruchy, podejmują decyzję o wykluczeniu” (Zorganizowani do spełniania woli Jehowy 2020 s. 154).

W tej książce, ale w wydaniu z roku 2015, nakazywano dzieci traktować tak samo, jak dorosłych:

Członkowie komitetu starają się – podobnie jak to czynią w wypadku dorosłego winowajcy – upomnieć je i sprowadzić na właściwą drogę. Jeżeli jednak nie przejawia ono skruchy, podejmują decyzję o wykluczeniu” (Zorganizowani do pełnienia woli Jehowy 2015 s. 144).



Offline Sebastian

Odp: Broadcasting - kwiecień 2022
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 09:50 »
jak wiemy, zjawiskiem niemal powszechnym jest chrzczenie 12letnich, a nawet 9 letnich dzieci (a Roszada znalazł w strażnicy nawet wzmiankę o chrzcie 6 letniego lub 5 letniego dziecka) co miało miejsce wielokrotnie na polskich stadionach jeszcze przed epidemią

jak wiemy, normalnym etapem w życiu młodego człowieka jest to, że sięga po używki, a wtedy słyszy od rodziców, że to bardzo złe - np. "za moich czasów", gdy mieliśmy 8 lat lub 9 lat, to niemal wszyscy chłopcy w klasie spróbowali chociaż raz papierosa. Część z nich paliła później w tajemnicy przed rodzicami. To nie byli jacyś zwyrodniali osobnicy będący późniejszymi złodziejami i gwałcicielami. Po prostu, wpadli w nałóg i tyle.

a teraz połączmy te dwie informacje i wyobraźmy sobie małego chłopca wychowywanego w rodzinie świadków Jehowy: chrzest w wieku np. 8 lat i palenie tytoniu w wieku np. 9 lat i wykluczenie w wieku 9 lat - i maleńkie dziecko jest już poddane pełnokrwistemu ostracyzmowi, nawet posiłki rodzice będą mu podawać przy innym stoliku niż rodzeństwu.

po prostu, koszmar
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gostek

Odp: Broadcasting - kwiecień 2022
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 10:43 »
To pewnie dlatego, że przepisy dotyczące dzieci ustalają stare dziadki.
A jest takie mądre powiedzenie, że zapomniałał wół, jak cielęciem był.. 👍😉


Offline blossom

Odp: Broadcasting - kwiecień 2022
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 10:46 »
Używki to jeszcze pół biedy, bo tego to się człowiek tak nie wstydzi. Mnie przeraża przesłuchiwanie 10, 11, 12 latka co to zaczął się masturbować. I co rodzice takiego przyłapują i wysyłają na przesłuchanie do starszych? Przecież to trauma na całe życie  :o

Myślę tak sobie, że jak już jakieś dziecko zaczyna wchodzić w wiek nastoletni to już sobie w głowie układa plan, że do 18stki to sobie jeszcze popróbuje świata, a potem dopiero się ochrzci jak już się wyszaleje. Ale to dopiero jak dziecko się robi kumate może wpaść na taki pomysł. Dlatego trzeba ich uwiązać zanim jeszcze taki plan sobie ułożą. Bo jednak część młodzieży do tej 18stki dochodzi do wniosku, że świat jest lepszy.
Widać np jak to jest w KK gdzie do komunii świętej idą wszystkie owieczki tak jak je rodzice prowadzą, a z bierzmowaniem w wieku nastoletnim robią się problemy  :))
Tylko właśnie w porównaniu do KK jaka jest różnica w świadomości między niemowlakiem a 6 letnim dzieckiem? Cóż za hipokryzja, nie wiedziałam, że tak to u ŚJ jest...
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2022, 10:55 wysłana przez blossom »


Offline foks

Odp: Broadcasting - kwiecień 2022
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 10:50 »
Używki to jeszcze pół biedy, bo tego to się człowiek tak nie wstydzi. Mnie przeraża przesłuchiwanie 10, 11, 12 latka co to zaczął się masturbować. I co rodzice takiego przyłapują i wysyłają na przesłuchanie do starszych? Przecież to trauma na całe życie  :o
Pogratulować postawy rodziców  ;D


Offline Gostek

Odp: Broadcasting - kwiecień 2022
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 13:41 »
Nie mogę sobie nawet tego wyobrazić, jak 12latnia dziewczynka, czy młody chłopak opowiada wujkom ze zboru ze szczegółami, jak to ich poniosło i zgrzeszyli przeciwko Jehowie robiąc sobie dobrze.
Na 100procent, pozostanie trauma na całe życie.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Broadcasting - kwiecień 2022
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 14:11 »
 Obejrzałem. Drogie dzieci macie przesrane, jesli wasi rodzice w to wierzą. Mnie uderza nie  fakt chrztu coraz mlodszych. Bardziej uderza mnie ta ciagła narracja jak mocno trzeba chronić dzieci przed szkołą. Moje dzieciaki są juz w trybach szkolnictwa i powiem, ze większość problemów na lini sj/szkoła produkowana jest przez SJ. Tworzą problemy z niczego. Za te ciagle problemy jakie stwarzaja rodzice, np ze świętami, hymnem itp dostają dzieci. Raz, ze stają się wyalienowane wsrod rowiesnikow, dwa obarczane są przez SJ za niepowodzenia. Przyklad. Dzieci mają rysować co im sie kojarzy ze świętami.  Rodzice SJ robią awanturę, ze świat nie obchodzą i każa dać dziecku inna pracę. Dziecko rysuje więc Krolestwo Boże, raj. Rownolegle mowię do mojego dziecka, ze narysuj co robimy w kazde swieta BN. I dziecko rysuje stok, narty rodzinę. Z tym jej sie kojarzą te święta. I mamy dwie wersje. Mojego dziecka, ze w sumie nie robimy swiat, ale mamy coś fajnego w zamian i drugiego dziecka, ktore mowi ze nie obchodzi świąt bo nie podoba sie to Jehowie i ze ci ktorzy je obchodzą zginą w Armagedonie.  Straszne to, bo w defacto to.dziecko mowi ze za to co zrobią jego rówieśnicy  zginą. Na razie nawet nie chce wiedziec co sie dzieje w mozgu takiej małej  osoby...


Offline Gostek

Odp: Broadcasting - kwiecień 2022
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 14:29 »
Dokładnie jest tak jak napisałeś Siedemtwarzy.
Wydaje mi się że kiedyś przed parunastolaty, problemu nie było albo był mniejszy. Bo teraz rodzice ŚJ są bardzo pewni swoich praw i często prowokują zgrzyty na Lini nauczyciel a rodzić ŚJ.
Jakże często słyszałem z ust ŚJ, że jak nie będzie po ich myśli to nawet zaangażują prawników z Nadarzyna czy innego Selters.
A spierają się często o drobne szczegóły 🤤


Offline Siedemtwarzy

Odp: Broadcasting - kwiecień 2022
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 15:25 »
Gostek, masz zupełną rację. Spory idą o drobiazgi. W szkole robią konkurs piosenek dla dzieci z piosenkami z krainy lodu. Nieobowiazkowy. Kto chce moze przystąpić. Wiec jako rasowy SJ robisz awanturę, bo twoje dziecko nie ogląda tego filmu, bo tam jest przekaz spirytystyczny, magia itd, ale chcesz zeby dziecko wystapilo. Nauczycielka podkresla nieobowiazkowosc konkursu. Robisz więc aferę i tylko dla świętego  spokoju dopuszczają dziecko, ktore tak, dobrze zgadliscie zaspiewa piosenke z JW.  I teraz rodzice się gromadzą, kazde dziecko spiewa Mam te moc , albo cos tam innego a tu wychodzi nagle dziecko i Jehowa to Jehowa tamto. Facepalm na twarzach rodziców. Nagroda pocieszenia w formie medalu z wizerunkiem Elsy i Anny juz mamusi SJ nie przeszkadza. Kurtyna...


Offline Światus

Odp: Broadcasting - kwiecień 2022
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Kwiecień, 2022, 18:52 »
Informacja jest w miarę ciekawa, ale nie aż tak ważna, żeby tworzyć dla niej nowy wątek.

Przebudźcie się! 3/2021 - 68 097 000 egz.
Przebudźcie się! 1/2022 - 31 460 000 egz.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Broadcasting - kwiecień 2022
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Kwiecień, 2022, 19:01 »
Postawa proekologiczna.
W raju znikną papierowe. Wszystko będzie na smartfonach. ;D
Jakiej marki? >:(


Offline Blue

Odp: Broadcasting - kwiecień 2022
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Kwiecień, 2022, 19:26 »
Postawa proekologiczna.
W raju znikną papierowe. Wszystko będzie na smartfonach. ;D
Jakiej marki? >:(

Ciało Kierownicze od lat promuje Apple